Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Zamestnanec má dve deti do zamestnania nastúpil 1.3.2008 je HM je 13500 Sk, od 3. mesiaca poberá daň. bonus na 2 deti. Jeho manželka je nezamestnaná počas celého roka 2008, v ročnom zúčtovaní dane z príjmu si môže uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manželku t. j. 12x8208 a taktiež aj na seba, ale má aj nárok na daň. bonus na tieto dve deti za mesiace január a február? Podmienku 1/2 minim. mzdy za celý rok splnil, môžem mu v roč. zúčtovaní bonus doplatiť?
Ďakujem
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

erka 66 Pozri príspevok
ešte sa chcem uistiť, za 10-12/08 si nemôže uplatniť DB manžel?

Ďakujem
Ak spĺňa podmienky na uplatnenie DB, tak si môže DB za uvedené mesiace uplatniť manžel...
0 0
Lara11 Lara11

Lara11 je offline (nepripojený) Lara11

Dobrý deň, prosím Vás, za aké mesiace patrí zamestnancovi daňový bonus, ak mám potrvrdenie o ukončení štúdia jeho syna - vysokoškolák k 7.10.2008? Patrí mu daňový bonus aj za mesiac 10/2008? alebo už nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lara11 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, za aké mesiace patrí zamestnancovi daňový bonus, ak mám potrvrdenie o ukončení štúdia jeho syna - vysokoškolák k 7.10.2008? Patrí mu daňový bonus aj za mesiac 10/2008? alebo už nie?
Patrí, ale to je zároveň aj posledný mesiac.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Lara11 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, za aké mesiace patrí zamestnancovi daňový bonus, ak mám potrvrdenie o ukončení štúdia jeho syna - vysokoškolák k 7.10.2008? Patrí mu daňový bonus aj za mesiac 10/2008? alebo už nie?
vrátane 10/08
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ahojte poraďáci
jamis asi by bolo dobre preškrtnúť radu z príspevku 38, aby sa niekto nezaviedol niekedy keď sa hľadá nestíha sa prečítať celá diskusia aspoň v mojom prípade je to tak a niekoho by to mohlo zmiasť
Anika
0 0
popleta popleta

popleta je offline (nepripojený) popleta

Iveta -popleta
Dobrý deň.Živnostník obnovil 1.5.2008 živnosť . Chcem sa opýtať, či si môže uplatniť daňový bonus aj za mesiace: 1-4,(vtedy mal prerušenú živnosť- nevykázal ZD, ani stratu- nemal príjmy).
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

popleta Pozri príspevok
Dobrý deň.Živnostník obnovil 1.5.2008 živnosť . Chcem sa opýtať, či si môže uplatniť daňový bonus aj za mesiace: 1-4,(vtedy mal prerušenú živnosť- nevykázal ZD, ani stratu- nemal príjmy).
§ 33
Daňový bonus
(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 Sk ročne 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

Takže, ak uvedené splňa, má nárok na DB za celý rok.
Naposledy upravil Tweety : 11.03.09 at 18:57
0 0
EMILKA1306 EMILKA1306

EMILKA1306 je offline (nepripojený) EMILKA1306

čAUTE, otec pracuje, matka nie, otec žije v jednom meste, kde má aj tr pobyt, matka a deťmi v inom. jedno dieťa je na ZŠ a druhé študuje na vys. škole v prvom ročníku. Otec rodine riadne prispieva deti k nemu chodia soboty nedele a prazdniny. Nemal vyplacaný DB za rok 2008, učtovnička mu nedavala kvoli trv. pobytu. Na DU povedala pracovníčka aby si DP a uplatnil si DB na 2 deti. aby doložil rod listy a od študentky VS potvrdenie len z VS Súhlasite? alebo mate iné názory?
ďakujem
0 0
popleta popleta

popleta je offline (nepripojený) popleta

Iveta -popleta
Tweety Pozri príspevok
§ 33
Daňový bonus
(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 Sk ročne 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

Takže, ak uvedené splňa, má nárok na DB za celý rok.
Prepáč Tweety, ale ten ročný daňový bonus je 6480SK , alebo 6822SK/rok , alebo mám zlé info? Vychádzala som zo sumy: 6x555,- + 6x582,-
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

popleta Pozri príspevok
Prepáč Tweety, ale ten ročný daňový bonus je 6480SK , alebo 6822SK/rok , alebo mám zlé info? Vychádzala som zo sumy: 6x555,- + 6x582,-
Nevšimla som si ja, prepáč, je to tam červeným, takže platí 6822.-.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím ak zamestanec si ide robiť sám DP - A, viac zamestnávateľov, má 3 deti z toho 2 deti ktoré študujú na SŠ ale neviem či si môže uplatniť aj na to 3 nakoľko ON študuje na VŠ ale v zahraničí a myslím, že tam aj pracuje.Poradite????
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
Prosím ak zamestanec si ide robiť sám DP - A, viac zamestnávateľov, má 3 deti z toho 2 deti ktoré študujú na SŠ ale neviem či si môže uplatniť aj na to 3 nakoľko ON študuje na VŠ ale v zahraničí a myslím, že tam aj pracuje.Poradite????
0 0
randy randy

randy je offline (nepripojený) randy

Zdravím..
chcela by som sa opýtať..
ak si chce uplatniť matka daňový bonus na svoje dieťa (ona je SZČO) ale je rozvedená, hoci je malý zverený do jej starostlivosti, čo dávam ako prílohu k DP?? stačí len rodný list malého??? alebo aj ppl. rozsudok o zverení dieťaťa? mám v tom trošku chaos, lebo doteraz si ho uplatňoval jej EX manžel...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

randy Pozri príspevok
Zdravím..
chcela by som sa opýtať..
ak si chce uplatniť matka daňový bonus na svoje dieťa (ona je SZČO) ale je rozvedená, hoci je malý zverený do jej starostlivosti, čo dávam ako prílohu k DP?? stačí len rodný list malého??? alebo aj ppl. rozsudok o zverení dieťaťa? mám v tom trošku chaos, lebo doteraz si ho uplatňoval jej EX manžel...
stačí kópia rodného listu
0 0
randy randy

randy je offline (nepripojený) randy

mzdarka renca Pozri príspevok
stačí kópia rodného listu
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať