Zavrieť

Porady

Australia Lottery Inc

mam rada život
Prosím vás, dostal jste niekto dnes takýto mail? Čo to vlastne je?





2009 Austrálie mezinárodní program loterie

Datum: 1.1.2009
Ref: 435062725
Šarže: 7050470902/189
Výhra c.: GB8101/LPRC

GRATULUJEME

Australský loterie Bonanza

Vážený pane / paní
The Lucky Winner

Máme radost, abychom Vás informovali o vaše cena zpráva o 1.Leden 2009 z australské mezinárodní loterijní program. , Který je plne založen na elektronický výber vítezu pomocí jejich e-mailové adresy.

Vaše jméno bylo pripojeno k letence císlo; 4700172507056490902 sériové number7741137002 Tento dávkový upozornuje štastná císla takto 5-13-33-37-42bonus císlo 17, které následne vyhrála v loterii ve druhé kategorii.

Ty tu byly schváleny paušální cástku zaplatit v US $ 500000,00 (pet set tisíc dolaru) v hotovosti kreditní file ref: ILP / HW 47509/02
z celkové ceny v hotovosti sdíleny mezi osm štestí, vítezové v této kategorii.

Všech zúcastnen ých byly vybrány prostrednictvím pocítacového systému Volí cerpány formou devet set tisíc e-mailových adres z Kanady, Austrálie, Spojených státu amerických, Evropy, Asie, Stredního východu a Afriky a Oce=C 3nie jako soucC3st naší mezinárodní propagaci programu, který se provádí jednou rocne. Tato loterie byla propagována a podporována konglomerátu nekterých nadnárodních spolecností, jako soucást své spolecenské odpovednosti vuci obcanum v komunitách, kde mají operacní základny.

Další více vaše údaje (e-mailová adresa) spadá do naší evropské reprezentativní sídlo v Amsterdamu, Nizozemí, jak je uvedeno ve vašem hrát kupon a vaše cena s +500.000,00 USD budou uvolneny na vás z této regionální pobocku v Nigérii.

JAK TO TVRDÍ VAŠE CENA: Stací kontaktovat naše výchozí agent, DR.KINGSLEY OBI pres jeho kontaktní e-mail: (drkingsleyobi@yahoo.com) do souboru svuj nárok.

Vezmete prosím ocitujte váš odkaz, dávky a výherní císlo, které lze nalézt na levém horním rohu tohoto oznámení, stejne jako vaše celé jméno, adresu a telefonní císlo, aby pomohla najít váš s oubor snadno.

Z bezpecnostních duvodu jsme se všichni vítezové radu, aby tato duverná informace z verejných zdroju, dokud nebude vaše tvrzení je zpracován a vaše cena propušten na vás.

To je soucástí naší bezpeC4nostnC3 protokol, aby nedocházelo ke dvojím bezduvodná a tvrdil, pricemž výhodou tohoto programu, které nejsou-úcastník nebo neoficiálních personálu.




Prosím, neodpovídejte na tuto e-mailovou adresu, obratte se na svého tvrzení agenta na

Jméno: DR.KINGSLEY OBI
EMAIL: drkingsleyobi@yahoo.com

S pozdravem
Pan Bright Klinton (Pro co-ordinator)

Porušení povinnosti mlcenlivosti na strane budou vítezové výsledek
Diskvalifikace.

Podekování:
Rízení, Austrálie mezinárodní loterii INC.LOTTERY sponzori: šéf sponzoru; UK Microsoft Corporation, Microsoft Corporation.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Scammer sa snaží získať Vaše prihlasovacie údaje tzv. "legálnym" spôsobom, t.z. že mu ich Vy osobne poskytnete v odpovedi na jeho e-mail. Je to niečo iné, ako čistý phishing, kde ste presmerovaní na falošnú stránku e-bankingu a tam zadávate prihlasovacie údaje. V tomto prípade ich poskytnete dobrovoľne tým, že odpoviete na e-mail, pri phishingu sú vaše údaje získané podvodne.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Charon Pozri príspevok
Iba poznámku: Jedná sa o sociálne inžinierstvo - nalákať obeť na spoluprácu pri vidine výhry - "...i když to vypadá hodně věrohodně". Práve na tom je sociálne inžinierstvo založené. Obeť by nemala mať skoro žiadne pochybnosti.

Môj kolega na tieto emaily reaguje z dôvodu nácviku anglického jazyka a zabáva sa na tom. Keď už mal všeko dohodnuté, požiadali od neho, aby im zaslal manipulačný poplatok 1000 USD (administratívne náklady + bankové prevody) a následne na jeho účet, dostane výhru 1000 000 USD. Kolega poveril "druhú stranu" aby si z 1000 000 USD stiahli tých 1000 USD a pre seba odmenu 5000 USD a viac sa mu neozvali :-D

múdry to človek.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Charon Pozri príspevok
Iba poznámku: Jedná sa o sociálne inžinierstvo - nalákať obeť na spoluprácu pri vidine výhry - "...i když to vypadá hodně věrohodně". Práve na tom je sociálne inžinierstvo založené. Obeť by nemala mať skoro žiadne pochybnosti.

Môj kolega na tieto emaily reaguje z dôvodu nácviku anglického jazyka a zabáva sa na tom. Keď už mal všeko dohodnuté, požiadali od neho, aby im zaslal manipulačný poplatok 1000 USD (administratívne náklady + bankové prevody) a následne na jeho účet, dostane výhru 1000 000 USD. Kolega poveril "druhú stranu" aby si z 1000 000 USD stiahli tých 1000 USD a pre seba odmenu 5000 USD a viac sa mu neozvali :-D
Melnick Pozri príspevok
múdry to človek.
Presne to urobil môj kamoš. Jemu ešte odpísali, že oni nemôžu siahať na "jeho výhru".
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Blankake Pozri príspevok
Takýto druh podvodu je "scam", tento druh podvodu sa volá "scamming" a ten, kto ho realizuje je "scammer".

Je to niečo iné ako "spam" (čo je nežiaduci e-mail).
No to je novinka pre mna, dakujem za poucenie
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

ajale
sú to zvukovo podobné slová, keď to počúvaš (foneticky): skam -spam.
Ale Porada je tu na to, aby sa človek poučil, získal rady, alebo poradil a pomohol. Rodina Poraďákov je tu na to !

Som rád, že som v tej "rodine".
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Ja som pбn Patrick KW Chan, vэkonnэ riaditel a generбlny
Financnэ riaditel spolocnosti Hang Seng Bank Ltd, Hong Kong.
Mбm lukratнvny biznis nбvrh spolocnйho zбujmu
podelit sa s vami;
zahrna prevod velkъ sumu penazн.
Dostal som tvoj odkaz na mфj dotaz na niekoho, kto vyhovuje
moje navrhovanej obchodnэ vztah.
Ak mбte zбujem o prбcu u mne kontaktujte ma
cez mфj sъkromnэ e-mail (mrpatkchan@yahoo.com.hk)
pre
dalљie podrobnosti

Vaљe najbliћљie reakciu na tento list bude
appreciated.

IMHO 6 je na slovenskej klávesnici ž a nie á (8) podľa logiky muc

inak bolo b y zaujímavé zistiť či tieto preklepy robia za účelom ešte vˇačšej zmˇatenosti normálneho človeka...... lebo vierohodnejšie by bolo p8n a nie pžn, z8ujem nie zžujem alebo mi .....
Naposledy upravil bettylou : 01.09.09 at 21:54
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bettylou Pozri príspevok
Ja som pбn Patrick KW Chan, vэkonnэ riaditel a generбlny
Financnэ riaditel spolocnosti Hang Seng Bank Ltd, Hong Kong.
Mбm lukratнvny biznis nбvrh spolocnйho zбujmu
podelit sa s vami;
zahrna prevod velkъ sumu penazн.
Dostal som tvoj odkaz na mфj dotaz na niekoho, kto vyhovuje
moje navrhovanej obchodnэ vztah.
Ak mбte zбujem o prбcu u mne kontaktujte ma
cez mфj sъkromnэ e-mail (mrpatkchan@yahoo.com.hk)
pre
dalљie podrobnosti

Vaљe najbliћљie reakciu na tento list bude
appreciated.

IMHO 6 je na slovenskej klávesnici ž a nie á (8) podľa logiky muc

inak bolo b y zaujímavé zistiť či tieto preklepy robia za účelom ešte vˇačšej zmˇatenosti normálneho človeka...... lebo vierohodnejšie by bolo p8n a nie pžn, z8ujem nie zžujem alebo mi .....
Tieto texty prekladá automatický internetový prekladač a ten často nepozná diakritiku, preto tam píše miesto dlhých a mäkkých hlások iné znaky.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Blankake Pozri príspevok
Presne to urobil môj kamoš. Jemu ešte odpísali, že oni nemôžu siahať na "jeho výhru".
Treba jednoznacne zjednavat cenu. Ze akoze nemam 1000, ci staci poslat 200 a tak...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dnes som sa po dĺĺĺĺĺhej dobe (len pre srandu králikov ) pozrel do schránky, určenej na "spam"y - a hneď som sa začal dusiť od smiechu. Veď sa len presvedčte, akí sú vytrvalí:

FROM THE DESK OF THE DIRECTOR INTERNATIONAL PRIZE AWARD DEPT

Ref Number:NL 44 3224 882
Batch Number:244543684-NL/2009
Amount Won: 2,500,000.00. USD

OFFICIAL WINNING NOTIFICATION FOR CATEGORY "A" CYBER LOTTO DRAWS

Dear Internet User

We are pleased to inform you of results of our cyber lotto draw of the E- Lottery Promotional
Draws. The online electronic-raffle draws was conducted from an exclusive list of 250,000
e-mail accounts picked by our Electronic Random Selection System (ERSS) from an exclusive
list However, no tickets were sold.

After the automated computer ballot collection, your e-mail address emerged as a winner
category "A" with the following numbers attached
(Ref Number: NL 44 3224 882, Batch Number: 244543684-NL/2009.

You are therefore to receive a cash prize of 2,500,000.00.USD (Two Million Five Hundred
Thousand United States Dollars) from the total payout sum! CONGRATULATIONS!!!
The payout of this cash prize to you will be subject to the final validations and satisfactory
report that you are the owner of the winning email address.Your prize award has been insured
ith your e-mail address and will be transferred to you upon meeting our requirements,

For statutory obligations, verifications, validations and satisfactoryreport.To file in
for the claims of your winning cashprize, you are advised to contact our Certified and
ccredited claims agent for category "A" winners with the information below:

FOREIGN CLAIMS AGENT

Nameonnie Smith
Tel :+31 647 250 558
mail:donniesmith_claimsdept@yahoo.cn

You are advised to provide him with the following information:

First name:
Last Name:
Telephone/Fax number:
Nationality:
Age:
Occupation:

You are to keep all lotto information confidential, especially your reference numbers
and the password of your E-mail address. Since we do not Know you, if an impostor hacks
your E-mail account ID and claims your money without our knowledge, we shall not be hold
liable. Double claims will not be Entertained, so be careful.

Furthermore, should there be any change of address do inform our agent as soon as possible.
Congratulations!!! And thank you for being a user of the World Wide Web.

Yours Sincerely,
Erick Claus
ONLINE LOTTERY CO-ORDINATOR.
Dear Internet User

We are pleased to notify you the "Winner" of our Internet Lottery draws. This
is a reward program for the
patronage of internet services and all email addresses entered for this promotional draws
were randomly
selected from an internet resource database of registered software and domain users.

Reference Number: NLS 90 EU 1109
E-ticket number: 765-45556453 098
Category: A
Amount: 1,252,000.00 (One Million Two Hundred and Fifty Thousand Euros)

Be advice to establish contact with your claims agent via e-mail with the particulars
Presented below:

CLAIMS AGENT.
Mr.Miller VanBoss
Email: applylottonl@gmail.com

Tel:0031-626-006-217
Fax:0031-84-724-3225

In line with the governing rules of claim, you are requested to furnish your claims agent
with the following
information:

1. Full names
2. Address
3. Occupation.
4. Tel/Fax
5. Nationality
6. Winning Reference Number

Yours faithfully,
Austin Alice
Promotions Co-ordinator
to je od " De Nederlandse Staatsloterij Prize Notification. " (neklikajte!)

Sranda čo? Najprv 2,5 mil $ a potom 1,252 mil €. Keby to bola pravda (čo nie je), tak za chvíľu, by tom mohol kupovať nehnuteľnosti aj v Monacu, na Mesiaci, na Marse, ba i na Slnku .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft Pozri príspevok
Dnes som sa po dĺĺĺĺĺhej dobe (len pre srandu králikov ) pozrel do schránky, určenej na "spam"y - a hneď som sa začal dusiť od smiechu. Veď sa len presvedčte, akí sú vytrvalí:

to je od " De Nederlandse Staatsloterij Prize Notification. " (neklikajte!)

Sranda čo? Najprv 2,5 mil $ a potom 1,252 mil €. Keby to bola pravda (čo nie je), tak za chvíľu, by tom mohol kupovať nehnuteľnosti aj v Monacu, na Mesiaci, na Marse, ba i na Slnku .
Aj TY .....

Ale ja som pre zmenu vraj vyhral v Australian a aj v Nigerian Lottery.....

Koľko ? Ani neviem , radšej som to hneď šmaril het ....
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

Mne pred pol hodinou prišiel e-mail v ktorom sa píše:
že centrum support ma problemy z heslami, a že aby som im dal moje heslo do mailu, že ak nedam, tak sa mi do 7 dni mail zmaže - je to uplna blbosť, to je hned vidno aj z mailu z ktoreho to piše odosielatel, a da sa to zistit aj podla ip.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
keby to bola pravda, spojili by sme svoje "financie", vykúpili by sme polovicu sveta a boli by sme HYPER-SUPER-EXTRA veľmoc .

(To sú ale fantázie, čo? Začína mi zadr***ať)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ďalšia "zásielka":
"PETER LEE"<ptleechung@hotmail.com> - Komu:undisclosed-recipients:;
Predmet:Good Day To You My Friend.

Good Day To You My Friend.

It is understandable that you might be a little bit apprehensive because you do not know
me but I have a lucrative business proposal of mutual interest to share with you. I got
your reference in my search for someone who suits my proposed business relationship.

I am Mr. Peter Lee a South Korean, happily married with children, and i am a Director
of Hang Seng Bank Ltd, in charge of the International Remittance department. I have a
confidential business suggestion for you. I will need you to assist me in executing a
business project from Hong Kong to your country. It involves the transfer of a large sum
of money. Everything concerning this transaction shall be legally done without hitch.
Please endeavour to observe utmost discretion in all matters concerning this issue.

Once the funds have been successfully transferred into your account, we shall share in
the ratio to be agreed by both of us. I will prefer you reach me on my private email address
below (peterlee@aol.hk)
and finally after that I shall furnish you with more information‘s about this operation.
Should you be interested, please forward the following to me urgently:

1. Full names
2. Occupation
3. Private phone number
4. Current contact address

Please if you are not interested delete this email and do not hunt me because I am putting
my career and the life of my family at stake with this venture. Although nothing ventured
is nothing gained.

Your earliest response to this letter will be appreciated.

Kind Regards,

Mr.Pt. Lee
Hang Seng Bank Limited
Hong Kong. {Asia}
Email: - peterlee@aol.hk
Skúšajú to z Yahoo, Gmailu, AOL, Hotmailu. Sú vytrvalí, ale sprostí, myslia si, že im na to naletím.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

misoft Pozri príspevok
Ďalšia "zásielka":
Skúšajú to z Yahoo, Gmailu, AOL, Hotmailu. Sú vytrvalí, ale sprostí, myslia si, že im na to naletím.
Sa vôbec divím, že tomuto niekto uverí.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Blankake Pozri príspevok
Sa vôbec divím, že tomuto niekto uverí.
A prečo by aj nie ...?????

Fruňovi - chruňovi do BMG položili nemalé čiastky , koľkože ich bolo , čo uverili ??????
Pomaly viac , ako veriacich ............

A to , prosím pekne , babky ani mailom neboli otravované , stačila jedna kampaň a šup , už bola šóra jak na mäso v Užhorode v 1965 ...
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Mne velmi casto chodia maily od isteho podnikatela z Hong Kongu. Vraj dostal moj odkaz, ze mam zaujem o obchodnu spolupracu. Chce so svojou firmou vstupit na nas trh a odomna potrebuje aby mohol previest velku sumu penazi na moj ucet. Samozrejme, ja budem mat z toho nejaku proviziu. Ziada aby som mu poslal moje kontaktne udaje na mail a ziada ma o maximalnu diskretnost.
Mail je pisany v anglictine a mnohi iste vedia o akom maily pisem a tiez takyto spam dostavaju. Kazdopadne je to podobny trik ako s tou loteriou. To mi skoro kazdy den chodi tiez. Tolko stastia naraz
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Mne chodí furt správa že sa mám ohlásiť, bo určite "dostanem" zelenú kartu do ameriky. To píše jedna spoločnosť, čo akože šecko vybavia a pritom všetko čo spravia, je že vyplnia za vás tlačivo a riadne si za to skásnu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bettylou
možno aj dostaneš, ale potom sa budeš tak jedovať, až budeš zelená, ako tá karta do Ameriky. A skús im - len zo srandy - napísať, že si práve umrela, alebo že už dávno máš americké občianstvo a karta je ti zbytočná.
0 0
kamila magalova kamila magalova

kamila magalova je offline (nepripojený) kamila magalova

Zdravím .Dostali ste aj vy mail podobneho typu??Ja už druhý.Co myslíte čo tym sleduju? Hľadajú bieleho koňa ?Alebo sa chcú nabúrať do nášho účtu?
0 0
kamila magalova kamila magalova

kamila magalova je offline (nepripojený) kamila magalova

Dearest One,
Som slečna Naphi Koffi mladý študent medicíny z Pobrežia Slonoviny západnej Afrike. Chcel by som ísť do partnerstva s tebou, je mi potešením sa s vami o činnosti podniku, ktoré som v úmysle zriadiť vo vašej krajine. Hoci som sa nestretol s vami ale verím, že človek musí riskovať verí v úspech niekedy v živote. Tam je to obrovské sumy (10.500 dolárov, 000, 00 dolárov) desať miliónov päťsto tisíc dolárov Spojených štátov, ktoré môj otec neskoro uložené na moje meno v dočasnej účet v jednej banke tu v Abidjan pred jeho smrťou.
Teraz som sa rozhodol investovať tieto peniaze vo vašej krajine, alebo kdekoľvek je dostatočne bezpečný, mimo Afriky z bezpečnostných a politických dôvodov. Chcem, aby si mi pomohol nárok a získavať z týchto fondov banky a prenášať ich do vášho osobného účtu vo svojej krajine pre investičné účely, pretože peniaze sú uložené v priebežných položkách nemôžem mať prístup k fondu, kým nie je prevedené z účtu, ktorý je dôvod, prečo som vás kontaktovať pomáha mi a uvidíš, že banka prevedie peniaze na svoj osobný účet u mňa opustiť túto krajinu a stretneme sa tam.
Ja som čestne hľadajú vašu pomoc v nasledujúcich spôsobov:
1) Na zabezpečenie bankový účet, na ktorý by tieto peniaze prevedené.
(2) slúžiť ako strážca tohto fondu.
(3) Aby opatrenia pre mňa prísť do vašej krajiny na ďalšie moje vzdelanie a zabezpečiť povolenie na pobyt vo vašej krajine.
Ak môžete pomôcť sa ku mne bude potešením ponúknuť 10% celkového objemu fondu, a zase budeme investovať spolupracovať a vymieňať si niekedy, čo by sme mohli spoločne zisk, chcem, aby ste sa späť ku mne čo najskôr možno preto, že som vám povedia, čo urobiť ďalší krok k tomu, aby nám uzavrieť tento prevod. Prosím, odpoveď mi s tým e-mailovú adresu pre viac informácií
Čakám na vaše najbližšie odpoveď.
S pozdravom,
Miss Naphi Koffi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať