Zavrieť

Porady

Prispevky do DSS???

Pekný deň prajem všetkým. Chcela by som Vás poprosiť, či ste si už ako sporitelia kontrolovali svoje osobné účty v DSS a či už Vám nabehli príspevky. Zamestnancom našej firmy totiž ešte nie, už som sa telefonicky informovala na SP, tam naše platby evidujú pod správnym IČZ, tiež som si prekontrolovala všetky rodné čísla zamestnancov či súhlasia s rč na registračných listoch. Zo strany zamestnávateľa je tak všetko v poriadku, no peniaze i tak niekde "viaznu". Zjavne na SP, zaujímalo by ma či niekto viete kde ich ponaháňať, ako im šľapať na päty, aby nezdržovali naše peniaze.
Usporiadat
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

TMarek
Použil som tento algoritmus na seba a nevyšlo to. Rátajte so mnou:
Na účet DSS prišlo za február 3803,95 SKK.

VZ = 43095,-
14% z VZ = 6033,3 teda do SP prišlo 6034,-
5% z VZ = 2154,75 teda SP si nechala 2155,-
Rozdiel týchto čiastok je 6034 - 2155 = 3879,-
Z tohto rozdielu odpočítam 0,5% teda 19,395,- a zostane 3859,605 Sk

Rozdiel medzi vypočítanou hodnotou a tým, čo prišlo na účet DSS je
55,655 Sk.

Tak ako sa to teda počíta ?
dalsiu cast si stiahne dss ka.. nezabudaj... y kaydej jednej platby hned ked sa ti pripise na ucet, takže tvoja cast pripisana na ucet je hned ponižena o 55,655 sk..
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

JA SOM PODPISOval 20.12.2004 ,priamo na pobočke, zmluvu akceptovali od 25.1.2005 za februar pripisali 7.4.05, SZCO, 25.4.05 zamestnanie , ZA MAREC 2.5.05 szco, 6.5.05 zamestnanec, za april 27.5.05 za szco , a zo zamestnania este dodnes nie.
som szco popri zamestnaní, ako szco platím stale k 8 dnu mesiaca nasledujucom po mesiaci za ktorý sa platí., ja sa nestazujem..... ale az do 16.5.05 som sa stazoval lebo poplatky zobrali viac ako som prispel.... ale potom sa to zmenilo... asi investovali niekde , mam rastový u credit suisse
0 0
TMarek TMarek

TMarek je offline (nepripojený) TMarek

aladin
dalsiu cast si stiahne dss ka.. nezabudaj... y kaydej jednej platby hned ked sa ti pripise na ucet, takže tvoja cast pripisana na ucet je hned ponižena o 55,655 sk..
Sorry, Aladin, ale DSSka si stiahne jedno percento (je to v zmluve) a tento poplatok mam vykazany ako zvlastnu polozku. Cize stale neviem, kde je 55,655 Sk (ktore mimochodom nie su jedno percento).
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

TMarek a hlavne JanaSys, skúste sa spýtať v Sociálnej poisťovni. Ak niečo zistíte, napíšte. Tiež som zvedavá, kde je ten zvyšok.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
kde zistím stav svojho účtu??
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Väčšinou na internete. Credit Suisse posielala priamo prihlasovacie údaje domov, z Allianzu si to musíš vyžiadať. O ostatných neviem.
0 0
TMarek TMarek

TMarek je offline (nepripojený) TMarek

somij
TMarek a hlavne JanaSys, skúste sa spýtať v Sociálnej poisťovni. Ak niečo zistíte, napíšte. Tiež som zvedavá, kde je ten zvyšok.
Spýtať sa v Sociálnej poisťovni ? Poznám jednu SZČO, ktorá pátrala po tom,
prečo jej ešte neprišli žiadne peniaze do DSS (teda nie výšku, ale existenciu).
Na Sociálke jej povedali, že je to chyba DSS, na DSS jej povedali, že je to chyba Sociálky, ďalej, že po telefóne sa nič nevyrieši, treba si napísať písomnú reklamáciu.
Ale asi sa budem musieť na SP obrátiť, chce to však dostatok času a nervov.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pod spýtaním sa som myslela písomný dotaz, aj keď na odpoveď sa čaká asi mesiac. Nejaké telefonické a osobné zisťovanie nepokladám vôbec za smerodajné.
0 0
TMarek TMarek

TMarek je offline (nepripojený) TMarek

somij
Pretože SP má za to, že prevádza peniaze do DSS 0,5% z posielanej sumy. SP (podľa toho, čo hovorili) by to mala počítať takto :

14% z VZ zaokrúhlené nahor ide do SP.Tam si nechajú 5% z VZ zaokrúhlené nahor, Z rozdielu si strhnú 0.5%, čo ostane pošlú do DSS.
Hurá, zdá sa, že tento algoritmus je naozaj správny !
Ja som sem síce písal, že keď som tento algoritmus použil na sebe a na mojej
februárovej výplate, tak mi to nesadlo, ale dnes som zistil, že už mám na svojom
účte v DSS ďalšie peniaze a že sociálka to poslala naopak. Teda v máji mi poslala
peniaze za marec a v júni peniaze za február. Prerátal som oba príspevky a
rozdiel bol iba v halieroch, takže tento algoritmus výpočtu príspevkov do DSS
je správny. Akurát mi nejde do hlavy, prečo to Sociálka poslala takto naopak.
Verím však tomu, že v tom má chaos, napriek tomu, že tvrdí, že nie a že za meškajúce príspevky môžu zamestnávatelia nesprávnym vyplňovaním výkazov.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
TMarek
...dnes som zistil, že už mám na svojom
účte v DSS ďalšie peniaze a že sociálka to poslala naopak. Teda v máji mi poslala peniaze za marec a v júni peniaze za február.
Uďeľujem SP verejnú pochvalu pred nastúpenou jednotkou za vzorné zvládnutie zasielania peňazí sporiteľov na ich dôchodkové účty.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

aladin
ak si szco odkial vies že ti pripisali prvý a tretí ??... každý mesiac platiš rovnako.. :-)))
Lebo som sa pytal v DSS. Z udajov, ktore dostala od SP zistili, ze prva platba je za 02-2005, druha za 04-2005. Za 03 proste nic nedoslo.
Naposledy upravil bodliak : 17.06.05 at 12:46
0 1
rebecca rebecca

rebecca je offline (nepripojený) rebecca

som obyčajné žieňa, ktoré pracuje a rada spoznáva ľudí a učí sa nové veci ...viac
Ešte som si nekontrolovala, pretože minule keď som šla na internetovú stránku Allianzu, tak si odo mňa žiadalo nejaké heslo a keďže som nemala šancu čo tam zadať, nepozrela som si to. Ale rada by som vedela aj ja na čom stojím. Viete mi poprípade poradiť???
0 0
rebecca rebecca

rebecca je offline (nepripojený) rebecca

som obyčajné žieňa, ktoré pracuje a rada spoznáva ľudí a učí sa nové veci ...viac
Ešte som si nekontrolovala, pretože minule keď som šla na internetovú stránku Allianzu, tak si odo mňa žiadalo nejaké heslo a keďže som nemala šancu čo tam zadať, nepozrela som si to. Ale rada by som vedela aj ja na čom stojím. Viete mi poprípade poradiť???
0 0
TMarek TMarek

TMarek je offline (nepripojený) TMarek

rebecca
Ešte som si nekontrolovala, pretože minule keď som šla na internetovú stránku Allianzu, tak si odo mňa žiadalo nejaké heslo a keďže som nemala šancu čo tam zadať, nepozrela som si to. Ale rada by som vedela aj ja na čom stojím. Viete mi poprípade poradiť???
Pokiaľ si uzavrela zmluvu s DSS Allianz, musíš si prístupové heslo k svojmu účtu
od nich vyžiadať. Dá sa to vybaviť telefonicky, cez ich infolinku, a oni ti potom
heslo pošlú domov poštou.
0 0
rafi rafi

rafi je offline (nepripojený) rafi

V SP maju obrovsky bordel.
Som ako SZCO, vzdy som poslal odvody nacas, vsetky tlaciva boli vyplnene bezchybne.
Som zaregistrovany od 1.2.2005, prvy prispevok do DSS som dostal koncom augusta(!!!!) asi po 20 telefonatoch a 3 oficialnych staznosti.
Od okresnej pobocky SP som v juli dostal aj potvrdenie, ze mam vsetko v poriadku, napriek tomu som marne cakal na peniaze v DSS.
Nakoniec jedna znama v SP zistila, kde je problem - predstavte si - vraj som bol v SP zaregistrovany 4x, vzdy pod inym ident. cislom.(vzdy urobili PREKLEP v mene). Spominana znama pracovnicka SP to ale musela riesit cez centralu, kedze vraj v ich softveri sa nedali urobit potrebne zmeny.Identifikacia by mala byt podla RC a nie podla mena ak sa nemylim.
Momentalne sa uz vsetko vyriesilo(aspon dufam), k dnesnemu dnu mi prislo uz 7 platieb do DSS.
Ako je to ale s tymi urokmi za omeskanie? Je sanca na vymahanie? Aky je prip. postup?

Dakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
rafi
V SP maju obrovsky bordel.
Som ako SZCO, vzdy som poslal odvody nacas, vsetky tlaciva boli vyplnene bezchybne.
Som zaregistrovany od 1.2.2005, prvy prispevok do DSS som dostal koncom augusta(!!!!) asi po 20 telefonatoch a 3 oficialnych staznosti.
Od okresnej pobocky SP som v juli dostal aj potvrdenie, ze mam vsetko v poriadku, napriek tomu som marne cakal na peniaze v DSS.
Nakoniec jedna znama v SP zistila, kde je problem - predstavte si - vraj som bol v SP zaregistrovany 4x, vzdy pod inym ident. cislom.(vzdy urobili PREKLEP v mene). Spominana znama pracovnicka SP to ale musela riesit cez centralu, kedze vraj v ich softveri sa nedali urobit potrebne zmeny.Identifikacia by mala byt podla RC a nie podla mena ak sa nemylim.
Momentalne sa uz vsetko vyriesilo(aspon dufam), k dnesnemu dnu mi prislo uz 7 platieb do DSS.
Ako je to ale s tymi urokmi za omeskanie? Je sanca na vymahanie? Aky je prip. postup?

Dakujem
Do takéhoto zložitého právneho postupu by som sa nepúšťal, pretože v súčasnosti ide pri osobných účtoch v DSS o relatívne malé peniaze, a tým aj efekt úrokov z omeškania by sa minul účinkom, keď si predstavíš zložitosť, nákladnosť a hlavne zdĺhavosť celého procesu. Mám osobnú skúsenosť, že aj bez množstva urgencií prišli peniaze sporiteľom na ich účty v priebehu júla-augusta 2005, a teraz už CHVALABOHU tam ide všetko pravidelne mesačne.
Veľa trpezlivosti so sociálnou poisťovňou.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať