Zavrieť

Porady

Paušálna náhrada

Dobrý večer! Moja manželka je živnostníčka. Robím jej účtovníctvo v programe Alfa. Myslím si, že mi to ide celkom dobre, je to ľahko ovľádateľný program... Narazil som však na jeden - možno pre Vás žiadny - problém. V roku 2008 sme začali používať súkromné auto, nahlásili sme to aj na daňový úrad, vedieme knihu jázd - kde uvádzame len služobné jazdy a k nim odkladáme všetky bloky o tankovaní. Tankovanie som zaúčtoval do peňažného denníka, ako Režijné náklady/Odber PHM - dúfam, že zatiaľ je to dobre... ale kam zaúčtujem paušálne náhrady - tých 5,50 Sk/km? Poradíte mi? Vopred vďaka!
Usporiadat
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Na príspevok č. 9
0 0
dodokaj dodokaj

dodokaj je offline (nepripojený) dodokaj

môžem v roku 2008 použit nahradu na sukromne auto 6,20 ako v roku 2007,
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dodokaj Pozri príspevok
môžem v roku 2008 použit nahradu na sukromne auto 6,20 ako v roku 2007,
DO 31.05.2008 to je 6,20 a od 01.06.2008 to je 5,50.

P.S. Prečítaj si celú diskusiu je tu o tom písané.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka Pozri príspevok
Je, ale predchádzajúce príspevky boli o niečom inom.
Odpovedáš na ktorý príspevok ?
natkov Pozri príspevok
Na príspevok č. 9

pri každom príspevku je tlačítko "cituj". Treba ho používať najmä v prípade, keď medzi tým príspevkom , na ktorý odpovedáme a príspevkom s odpoveďou je viac iných príspevkov (často už aj mimo pôvodnú otázku)
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

evka-janekova Pozri príspevok
posledna otázka, teda celkové náklady na PHM vypočítam ako? ten môj vzorec, len bez 6,20 resp. 5,50???

A ešte jednu: ked ide zamestnanec SZCO na prac. cestu automobilom,ktoré ma SZCO v podnikaní, tak on vykazuje náhradu v cestovnom príkaze??? 5,50 resp. 6,20?

DIKY MOC
prosím členov porady, nepoužívajte slovné spojenie zvýraznené v citáte. Toto mi spôsobuje už dosť veľké zdravotné problémy kombinované s traumou.
Ďakujem za pochopenie.

navrhujem používať spojenie: zamestnanec podnikateľa v prípade cit. evkajaneková,
Naposledy upravil Monika Kováčová : 18.01.09 at 15:13
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Monika Kováčová Pozri príspevok
prosím členov porady, nepoužívajte slovné spojenie zvýraznené v citáte. Toto mi spôsobuje už dosť veľké zdravotné problémy kombinované s traumou.
Ďakujem za pochopenie.

navrhujem používať spojenie: zamestnanec podnikateľa v prípade cit. evkajaneková,
A čo keď otázka smerovala tak, že majú zamestnanca na TTP, a popri tom je aj szčo. Má auto na vlastné meno, ktoré má zaradené v obchodnom majetku vo vlastnej firme. A toto auto použije v rámci pracovno-právneho vzťahu u vojho zamestnávateľa?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

veď práve, aby sme vedeli kam smeruje otázka... Pochopila som na tretí krát po prečítaní... Nechcem nič zlé pre zadávateľa, skôr naopak. Zrozumiteľná otázka = jasná odpoveď = koniec chlpatým dekám.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ono to niekedy nie je len o kombináciách neskombinovateľného

Citujem:
ked ide zamestnanec SZCO na prac. cestu automobilom,ktoré ma SZCO v podnikaní, tak on vykazuje náhradu v cestovnom príkaze??? 5,50 resp. 6,20?

Ja tomu rozumiem nasledovne:
SZČO má zamestnanca a ten ide na pracovnú cestu automobilom, ktorý je evidovaný v obchodnom majetku.
Ešte jednoduchšie - zamestnávateľ poslal zamestnanca na pracovnú cestu na služobnom MV.

Všetci kamsi ponáhľajú, nikto nemá čas ani poriadne zadanie napísať. Zadávatelia by si mohli uvedomiť, že im nikto nevidí na stôl do papierov. Ak chcem na niečo odpovedať, tak musím dať najprv niekoľko doplňujúcich otázok , aby sme sa niekam pohli. Niekedy by stačilo, keby sa do príspevkov písali čiarky,bez nich sú otázky úplne nečitateľné a viacvýznamové.
Zbytočne tým obidve strany zabíjame vzácny čas.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať