Zavrieť

Porady

Praca na dohodu...

Ahojte! Mam jednoduchu otazku... Mam s.r.o cku, podnikam v stavebnictve, od 1.januara, a dostal som moznost zobrat ludi na dohodu.

ja za 1 robotnika dostanem napr. 120 sk na hodinu,
odpracuje v 1mesiac 20x9=180h
hrubo mam na robotnika: 21 600 sk

on u mna pracuje napr 90sk/h, takze mi ostane 5400sk za mesiac
Otazky:
- ake odvody musim z toho platit ??
- z coho sa tieto odvody vypocitavaju ??
- ako sa vypocitava najjednoduchsie, co mi ostane cisto ?

Dakujem pekne za buduce odpovede!
Naposledy upravil greeco : 05.01.09 at 20:46
Usporiadat
greeco greeco

greeco je offline (nepripojený) greeco

Ja este nemam vzor tej zmluvy, cakam na to cez email, len sme hovorili o tom s mojou kolegou, a podla tej zmluvy pracuju dohodari pri jednej stav. firme, mesiace, kazdy den. Presne este neviem... a vsetko je legalne...
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
greeco Pozri príspevok
Ja este nemam vzor tej zmluvy, cakam na to cez email, len sme hovorili o tom s mojou kolegou, a podla tej zmluvy pracuju dohodari pri jednej stav. firme, mesiace, kazdy den. Presne este neviem... a vsetko je legalne...
Asi majú dohodu spravenú tak, že dohodnutá práca je tam napísaná presne, aj miesto, kde tú prácu robia, interval odkedy dokedy a dohodnutá odmena. Nepíšu tam hodiny, len sumu. Na ďalšiu prácu zase nová dohoda tak isto. Do vyúčtovania mzdy napíšu , že odpracoval 35 h, a vyššiu hodinovú sadzbu. Inak nemôžem to predstaviť. Lebo výška odpr. hodín na dohodu je limitovaná na rok. Budeš múdrejší/a/, keď budeš mať ten e-mail, potom sa ozvi, som zvedavá, ako to robia, lebo aj ja mám také prípady.
0 0
greeco greeco

greeco je offline (nepripojený) greeco

Ok, aj poslem, ked to potrebujes...
A na tu moju druhu temu nevies nieco poradit?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

greeco Pozri príspevok
Ja este nemam vzor tej zmluvy, cakam na to cez email, len sme hovorili o tom s mojou kolegou, a podla tej zmluvy pracuju dohodari pri jednej stav. firme, mesiace, kazdy den. Presne este neviem... a vsetko je legalne...
Pochybujem... aspoň pokiaľ ide o dohodu.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Aká je tá druhá téma? HM? Už som odpovedala. HM mu skrátiš o daň 19%, ktorá sa mu vráti po odovzdaní daň. priznania za rok 2009. Prečo by si mal Ty 2x platiť, na DÚ odvádzať zaneho zrážkovú daň, ktorú možno on v DP bude mať akok preplatok. Ty mu chces vyplácať hodinovú mzdu 90.- Sk +daň. niekto tu vypočítal, že 111,-Sk/h. Z toho on dostane teraz 90,-SK, ty zalplatíš DÚ 21,- Sk. Potom po daňovom priznaní jemu vrátia 21,- SK/h, takže mal čistý príjem od Teba 111,- Sk. Dúfam, že som to dobre napísala.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať