Zavrieť

Porady

Pohľadávky v MRP

ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Ahojte, začínam používať MRP, a chcem sa spýtať, ako zapíšem faktúry, ktoré som vydala v roku 2008 a uhradia mi ich v januári? Do peň.denníka alebo do pohľadávok? Lebo cez vydané fa ako ich úhradou ich neviem, lebo ich v zozname vydaných fa nemám...ďakujem pekne za pomoc...
Usporiadat
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem za odpoveď, to som skúšala, ale v sume bez DPH je celá suma neuhradenej faktúry, ale keď je to len čiastočná uhrada, tak ja potrebujem sumu bez dph len z tej neuhradenej sumy. A to neviem zistiť, celý deň sa nad tým trápim, vyskúšala som všetko...
0 0
MiroslavaMagdalena MiroslavaMagdalena
účtovníčka
Iwett Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, to som skúšala, ale v sume bez DPH je celá suma neuhradenej faktúry, ale keď je to len čiastočná uhrada, tak ja potrebujem sumu bez dph len z tej neuhradenej sumy. A to neviem zistiť, celý deň sa nad tým trápim, vyskúšala som všetko...
Tak to si ma tiež zaskočila . Ale vieš ako to robím ja ? K danému dátumu si vyhodím výkaz o majetku a záväzkoch a ono ti tam samo vloží sumu bez DPH
0 0
MiroslavaMagdalena MiroslavaMagdalena
účtovníčka
A potom , dá sa to skontrolovať aj tak , že ten program to automaticky robí tak , že z každej fa pri čiastočnej úhrade berie najsamprv DPH , až potom základ . Lenže to je dosť prácne pri viac fa . Ale vždy si to ešte takto kontroľujem
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

MiroslavaMagdalena Pozri príspevok
A potom , dá sa to skontrolovať aj tak , že ten program to automaticky robí tak , že z každej fa pri čiastočnej úhrade berie najsamprv DPH , až potom základ . Lenže to je dosť prácne pri viac fa . Ale vždy si to ešte takto kontroľujem
Všetky tieto možnosti som prešla.. tomu presne som sa chcela vyhnúť ručne narátavať, a hľadala som inú možnosť. Asi mi nikto neporadí inú, ...ale čiastočne uhradených faktúr má asi 100, tak to bude fuška. Myslela som, že mi to povie počítač Aj tak ďakujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

MiroslavaMagdalena Pozri príspevok
Tak to si ma tiež zaskočila . Ale vieš ako to robím ja ? K danému dátumu si vyhodím výkaz o majetku a záväzkoch a ono ti tam samo vloží sumu bez DPH
Do výkazu o majetku a záväzkoch práve nehodí sumu bez DPH ale celý neuhradený záväzok, to je probém...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Iwett Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím,nevie mi niekto poradiť, ako mám v MRP-DOS prísť na sumu neuhradených pohľadávok bez DPH??? Ide totiž o skončenie podnikania FO, kde sa do posledného DP dodaňujú aj nezaplatené pohľadávky bez DPH. A ja neviem ako mám v MRP prísť na túto sumu. Ďakujem
Prosím, ešte raz nevie mi nikto poradiť ohľadom vyššie uvedeného príspevku??
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Iwett Pozri príspevok
Do výkazu o majetku a záväzkoch práve nehodí sumu bez DPH ale celý neuhradený záväzok, to je probém...
A nemá tam byť náhodou celý neuhradený záväzok? Veď to čo som dlžná, tak to je môj záväzok. Teraz som pomýlená. Hm???
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

No práve že do výkazu o maj.a záv. ide suma s DPH, ale mne ide o sumu bez dph ako zistím...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

m.hladka Pozri príspevok
A nemá tam byť náhodou celý neuhradený záväzok? Veď to čo som dlžná, tak to je môj záväzok. Teraz som pomýlená. Hm???
Celé neuhradené záväzky a pohľadávky tam nemajú byť, lebo určite sa daň neplatí zo sumy s DPH.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

m.hladka Pozri príspevok
A nemá tam byť náhodou celý neuhradený záväzok? Veď to čo som dlžná, tak to je môj záväzok. Teraz som pomýlená. Hm???
Do výkazov vstupujú pohľadávky a záväzky včetne DPH.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Andyke Pozri príspevok
Do výkazov vstupujú pohľadávky a záväzky včetne DPH.
Nepýtam sa aká suma ide do výkazov o majetku a záväzkoch.To ja viem, že do výkazu o záväzkoch vstupuje suma s dph,to som písala už dvakrát, ale mne ide práve o to, že neviem zistiť sumu pohladávok bez dph. Neporadí mi niekto toto???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Iwett Pozri príspevok
Nepýtam sa aká suma ide do výkazov o majetku a záväzkoch.To ja viem, že do výkazu o záväzkoch vstupuje suma s dph,to som písala už dvakrát, ale mne ide práve o to, že neviem zistiť sumu pohladávok bez dph. Neporadí mi niekto toto???
Dávno nerobím s DOS verziou, ale malo by to fungovať tak, že keď si dáš vytlačiť neuhradené pohľadávky sumy by mali byť rozpísané na zákl. dane, dan a celkom. (Vo win verzii to funguje).
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Dávno nerobím s DOS verziou, ale malo by to fungovať tak, že keď si dáš vytlačiť neuhradené pohľadávky sumy by mali byť rozpísané na zákl. dane, dan a celkom. (Vo win verzii to funguje).
Presne tak to tam je rozpísané, ale ked je úhrada čiastočná, tak je rozpísaná celá fa bez dph, celá dph a ostávajúca suma k úhrade. A táto suma je s dph. A o to mi ide. Keď mi FO končí podnikanie, potrebujem dodaniť jeho pohľadávky, ktorých je možno aj 200 čiastočne uhradených a neviem nájsť spôsob ako prísť na sumu neuhradnených fa bez dph. Jedine ručne po jednej a to za mi vidí zdlhavé. Ak sa to ináč nedá zistiť, tak to musím urobiť ručne, len skúmam, či naozaj nieje iná možnosť ako táto.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Iwett Pozri príspevok
Presne tak to tam je rozpísané, ale ked je úhrada čiastočná, tak je rozpísaná celá fa bez dph, celá dph a ostávajúca suma k úhrade. A táto suma je s dph. A o to mi ide. Keď mi FO končí podnikanie, potrebujem dodaniť jeho pohľadávky, ktorých je možno aj 200 čiastočne uhradených a neviem nájsť spôsob ako prísť na sumu neuhradnených fa bez dph. Jedine ručne po jednej a to za mi vidí zdlhavé. Ak sa to ináč nedá zistiť, tak to musím urobiť ručne, len skúmam, či naozaj nieje iná možnosť ako táto.
Ja by som z celkovej sumy úhrad odrátal celkovú dph, a čo ostane to by som dával ako dodanenie.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ja by som z celkovej sumy úhrad odrátal celkovú dph, a čo ostane to by som dával ako dodanenie.
Myslíš? Akosi mi to nepasuje. Zo sumy čo je uhradená odrátať DPH?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Robím štvrťročne kontrolu, vytlačím neuhrad. faktúry a s fixkou
vyznačím na tej zostave neuhradenú sumu bez DPH.(a spočítam).
K 31.12. je to najdôležitejšia zostava na porovnanie príjmov zaúčtov. v PD.
A začínam robiť krížovú kontrolu:
Realizácia prísl.rok bez DPH: xxxxx Sk
mínus nezaplat. fa bez DPH za prísl. rok xxx Sk
+ uhrad. fa za staré roky bez DPH v prísl. roku xxx Sk
+ ostatné príjmy xxx Sk
Spočítaš a na halier musí sedieť so súčtom zdanit. príjmov za prísl. rok v peň. denníku.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Andyke Pozri príspevok
Robím štvrťročne kontrolu, vytlačím neuhrad. faktúry a s fixkou
vyznačím na tej zostave neuhradenú sumu bez DPH.(a spočítam).
K 31.12. je to najdôležitejšia zostava na porovnanie príjmov zaúčtov. v PD.
A začínam robiť krížovú kontrolu:
Realizácia prísl.rok bez DPH: xxxxx Sk
mínus nezaplat. fa bez DPH za prísl. rok xxx Sk
+ uhrad. fa za staré roky bez DPH v prísl. roku xxx Sk
+ ostatné príjmy xxx Sk
Spočítaš a na halier musí sedieť so súčtom zdanit. príjmov za prísl. rok v peň. denníku.
Ďakujem.Úplne super to vyzerá, ale ja mám neuhradené fa z 5 rokoch naspäť, keď bol ešte neplatca a ja som ho neúčtovala. V konkrétnom roku sa dá, ale spätne nie???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Iwett Pozri príspevok
Myslíš? Akosi mi to nepasuje. Zo sumy čo je uhradená odrátať DPH?
No samozrejme len v tom prípade, ak sumár čiastkových úhrad je vyšší ako sumár dph z neuhradených faktúr.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Keď bol ešte neplatcom tak to nerieš, zameraj sa na staré pohľadávky odkedy je platcom. Nevieš zohnať takúto zostavu k 31.12.2007 ? Počiatočné stavy si dostala ako? Iba v papierovej forme? Ak ho robili v tomto programe treba získať CD za staré roky a tam porovnať.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Zoltán Kovács Pozri príspevok
No samozrejme len v tom prípade, ak sumár čiastkových úhrad je vyšší ako sumár dph z neuhradených faktúr.
Presne ak sa Ti nechce pracne vyhľadávať tak takto sa dá poriešiť časť neuhradených faktúr.

(i keď zákon neprikazuje čiastočnú úhradu účtovať, že je to platba DPH, ja to môžem kľudne považovať, že mi platí za tovar alebo za službu. Ale aj ja dávam prednostne úhradu ako DPH (pre uľahčenie práce)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať