Zavrieť

Porady

Pohľadávky v MRP

ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Ahojte, začínam používať MRP, a chcem sa spýtať, ako zapíšem faktúry, ktoré som vydala v roku 2008 a uhradia mi ich v januári? Do peň.denníka alebo do pohľadávok? Lebo cez vydané fa ako ich úhradou ich neviem, lebo ich v zozname vydaných fa nemám...ďakujem pekne za pomoc...
Usporiadat
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Zoltán Kovács Pozri príspevok
No samozrejme len v tom prípade, ak sumár čiastkových úhrad je vyšší ako sumár dph z neuhradených faktúr.
No práve že nieje vždy vyšší.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Andyke Pozri príspevok
Keď bol ešte neplatcom tak to nerieš, zameraj sa na staré pohľadávky odkedy je platcom. Nevieš zohnať takúto zostavu k 31.12.2007 ? Počiatočné stavy si dostala ako? Iba v papierovej forme? Ak ho robili v tomto programe treba získať CD za staré roky a tam porovnať.
Nemám žiadnu takú zostavu, len taký výstup neuhradených faktúr ako som písala na začiatku. A z toho sa nedá nič vyčítať...Asi nenájdem inú možnosť, len ručne spočítať a dúfať, že ked to bolo tiež v programe mrp, tak bralo ako prvú pri úhrade DPH. To ma totiž ani nenapadlo, že to môže byť uhradené aj inak ako najskôr DPH. Ďakujem všetkým za odpovede. Príjemný večer.
Naposledy upravil Iwett : 24.02.09 at 19:06
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, ako účtujete v MRP dos zahraničnú faktúru v JU? Vznikne kurzový rozdiel a pri kontrole zaúčtovania mi hlási, že je nesprávne zaúčtovaný doklad. Čo mám robiť ? Ďakujem
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, ako účtujete v MRP dos zahraničnú faktúru v JU? Vznikne kurzový rozdiel a pri kontrole zaúčtovania mi hlási, že je nesprávne zaúčtovaný doklad. Čo mám robiť ? Ďakujem
Prosím nevie mi nikto poradiť???
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

kurzovy rozdiel sa podla postupov uctovania neuctuje pokial viem, tzn. ze urobis len uhradu fa vo vyske kurzoveho rozdielu, ktoru len evidujes, do dennika neuctujes.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

adinka55 Pozri príspevok
kurzovy rozdiel sa podla postupov uctovania neuctuje pokial viem, tzn. ze urobis len uhradu fa vo vyske kurzoveho rozdielu, ktoru len evidujes, do dennika neuctujes.
Ďakujem za odpoveď.Áno, viem,a kurzový rozdiel neúčtujem, presne to robím, ale vtedy mi počítač hlási chyby. A to bola moja otázka.
0 0
MiroslavaMagdalena MiroslavaMagdalena
účtovníčka
Iwett Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď.Áno, viem,a kurzový rozdiel neúčtujem, presne to robím, ale vtedy mi počítač hlási chyby. A to bola moja otázka.
Ja ten kurzový rozdiel účtujem a to takým spôsobom , že si uhradím faktúru vo výške vystavenej faktúry a potom buď pripočítam , alebo odpočítam kurzový rozdiel ako kurzovú stratu , alebo kurzový zisk potom už len priamo v denníku .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

V JU sa kurzové rozdiely v PD neúčtujú.
Kurzom NBS sa prepočítajú peňažné prostriedky(pokladňa, BÚ) v cudzej mene ku dňu zostavenia účtovnej závierky, kurzové rozdiely sa zaúčtujú ako posledné položky pred vyčíslením základu dane.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem Vám všetkým za odpovede, ale stále som sa nedozvedela to čo potrebujem vedieť. Úhradu faktúry v cudzej mene zaúčtujem v peňažnom denníku cez knihu daňových dokladov. V knihe daňových dokladoch ešte doúčtujem celú úhradu, nech mám faktúru ako uhradenú. Takže v knihe daň.dokladov je ako uhradená, v pen.denníku mám zaúčtovanú skutočnú úhradu, nakoľko sa kurz.rozdiely neúčtujú. Ale - a to je moja otázka a problém keď si dám kontrolu zaúčtovania v knihe daň.dokladov, tak mi program hlási chyby, lebo v PD je iná suma a v knihe daň.dokladov iná. Nevie mi niekto poradiť čo s tým? Ďakujem ešte raz.
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Pri úhrade fa sa musí zapísať skutočná úhrada. Rozdiel medzi fa a úhradou sa dá len ako úhrada do knihy faktúr.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

ekonella Pozri príspevok
Pri úhrade fa sa musí zapísať skutočná úhrada. Rozdiel medzi fa a úhradou sa dá len ako úhrada do knihy faktúr.
Áno, presne tak to robím, tak som písala, ale vtedy mi hlási program chybu...A to je moja otázka. Ako to mám robiť, aby mi program nehlásil chybu v účtovaní, ked je v denníku iná a v knihe DD iná uhrada.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Iwett, tak v tom prípade ti pravdepodobne už len ostáva volať MRP.
0 0
MiroslavaMagdalena MiroslavaMagdalena
účtovníčka
Mne to takto poradila daňová kontrolórka na daňovom úrade , a to tak , že PD si vypíšem na skutočne uhradenú sumu , prepočítanú aktuálnym kurzom , v knihe faktúr si uhradím sumu , na ktorú je faktúra vystavená , a tým pádom mi sedí , že FA je uhradená celá , a aj kniha daňových dokladov sedí a v peňažnom denníku doúčtujem rozdiel medzi skutočnou úhradou a sumou , na ktorú bola FA vystavená pôvodne . Nikoho som neukrátila a všetko mi sedí .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
MiroslavaMagdalena Pozri príspevok
Mne to takto poradila daňová kontrolórka na daňovom úrade , a to tak , že PD si vypíšem na skutočne uhradenú sumu , prepočítanú aktuálnym kurzom , v knihe faktúr si uhradím sumu , na ktorú je faktúra vystavená , a tým pádom mi sedí , že FA je uhradená celá , a aj kniha daňových dokladov sedí a v peňažnom denníku doúčtujem rozdiel medzi skutočnou úhradou a sumou , na ktorú bola FA vystavená pôvodne . Nikoho som neukrátila a všetko mi sedí .
Označené na základe čoho sa účtuje v peňažnom denníku?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Mirka, pýtam sa len pre istotu, hovoríme o JU, aj ty?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Marína Pozri príspevok
Mirka, pýtam sa len pre istotu, hovoríme o JU, aj ty?
Snáď o JÚ, veď uvádza peňažný a nie účtovný denník.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

MiroslavaMagdalena Pozri príspevok
Mne to takto poradila daňová kontrolórka na daňovom úrade , a to tak , že PD si vypíšem na skutočne uhradenú sumu , prepočítanú aktuálnym kurzom , v knihe faktúr si uhradím sumu , na ktorú je faktúra vystavená , a tým pádom mi sedí , že FA je uhradená celá , a aj kniha daňových dokladov sedí a v peňažnom denníku doúčtujem rozdiel medzi skutočnou úhradou a sumou , na ktorú bola FA vystavená pôvodne . Nikoho som neukrátila a všetko mi sedí .
a ten rozdiel zaúčtujete do VNZD?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Iwett Pozri príspevok
a ten rozdiel zaúčtujete do VNZD?
Ten rozdiel v JÚ sa neúčtuje vôbec do peňažného denníka.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

No práve, a ked ho nezaúčtujem, tak mi kričí chybu....idem skúsiť zavolať do MRP. Ja myslela, že niekto má tento problém vyriešený.....Ďakujem Vám
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Iwett Pozri príspevok
No práve, a ked ho nezaúčtujem, tak mi kričí chybu....idem skúsiť zavolať do MRP. Ja myslela, že niekto má tento problém vyriešený.....Ďakujem Vám
Môj postup v MRP JÚ WIN ak uhrádzam zahraničnú faktúru (nie v EUR).

Cez knihu záväzkov urobím úhradu v skutočnej výške. Ak vznikne kurzový rozdiel, tak to dávam ako klasickú uhradu bez zápisu do peň. denníku. A nehlási žiadnu chybu. V PD mám skutočnú platbu, a v knihe záv. mi faktúra nesvieti ako neuhradená.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať