Zavrieť

Porady

Pohľadávky v MRP

ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Ahojte, začínam používať MRP, a chcem sa spýtať, ako zapíšem faktúry, ktoré som vydala v roku 2008 a uhradia mi ich v januári? Do peň.denníka alebo do pohľadávok? Lebo cez vydané fa ako ich úhradou ich neviem, lebo ich v zozname vydaných fa nemám...ďakujem pekne za pomoc...
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ani1 Pozri príspevok
Ahojte, začínam používať MRP, a chcem sa spýtať, ako zapíšem faktúry, ktoré som vydala v roku 2008 a uhradia mi ich v januári? Do peň.denníka alebo do pohľadávok? Lebo cez vydané fa ako ich úhradou ich neviem, lebo ich v zozname vydaných fa nemám...ďakujem pekne za pomoc...
Ak dobre rozumiem, tak na rok 2008 si mala iný soft. Od 01.01. si prešla na MRP, preto nemáš v knihe pohľadávok a záväzkov neuhradené fa z r. 2008. Tak ich znova nahoď do knihy pohľ. a záväzkov, ale s dátumami z roka 2008.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ak začínaš s novým programom od 1.1.2009, tak si musíš "nahodiť" do KNIHY faktúr všetky pohľadávky a záväzky z r. 2008.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zoleeeeeeee,
nepredbiehaj sa
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Muška Pozri príspevok
Zoleeeeeeee,
nepredbiehaj sa
Rýchle prsty.....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Môžeš nahrať aj do vystavených/prijatých fa, pod iným číselným radom ako máš nové fa.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

diky moc, pomohli ste mi !
0 0
zdenus zdenus

zdenus je offline (nepripojený) zdenus

Muška Pozri príspevok
Ak začínaš s novým programom od 1.1.2009, tak si musíš "nahodiť" do KNIHY faktúr všetky pohľadávky a záväzky z r. 2008.
Ahoj...
Ja som v takej istej situácii tzn. začínam k 1.1.2009 z MRP. Viem že sklad si prehrať musím ale prečo mám nahrávať aj Prijaté a Vydané FA, keď si ich viem pozrieť v programe v ktorom sme doteraz pracovali....
Za odpoveď ďakujem....
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ide len o neuhradené FA resp o FA vystavené v roku 2008 s dátumom úhrady 2009
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zdenus Pozri príspevok
Ahoj...
Ja som v takej istej situácii tzn. začínam k 1.1.2009 z MRP. Viem že sklad si prehrať musím ale prečo mám nahrávať aj Prijaté a Vydané FA, keď si ich viem pozrieť v programe v ktorom sme doteraz pracovali....
Za odpoveď ďakujem....
Neuhradené budeš asi musiť nahrať. Inak nevieš vypárovať úhrady, a nebude ti sedieť kniha pohľadávok a záväzkov s účtami 311 a 321.
0 0
zdenus zdenus

zdenus je offline (nepripojený) zdenus

ďakujem všetkým veľmi pekne....
Ešte mám otázku...
Keď vystavím FA nezobrazí sa moje meno ... Prečo?
Dole je Vystavil: a nič ... my budem FA vystavovať dve a preto je potrebné aby sme videli aj meno.... (máme pridelené heslá aj vypísané mená v nastavení ale naprek tomu to nejde...)
Za odpoveď veľmi ďakujem.... :-)
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

zdenus Pozri príspevok
ďakujem všetkým veľmi pekne....
Ešte mám otázku...
Keď vystavím FA nezobrazí sa moje meno ... Prečo?
Dole je Vystavil: a nič ... my budem FA vystavovať dve a preto je potrebné aby sme videli aj meno.... (máme pridelené heslá aj vypísané mená v nastavení ale naprek tomu to nejde...)
Za odpoveď veľmi ďakujem.... :-)
Ja mám MRP pod DOS a tam to funguje pri zadávaní faktúry do tlače. Ak dáš tlačiť faktúru, ukáže sa ešte pomocný text a dopíšeš si tam meno.
0 0
zdenus zdenus

zdenus je offline (nepripojený) zdenus

Ďakujem....
ja mám verziu pod windows-om... tak som chcela vedieť či to že sa prihlásim pod svojím menom nemá funkciu toho že mi tam to meno vloží automaticky....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zdenus Pozri príspevok
Ďakujem....
ja mám verziu pod windows-om... tak som chcela vedieť či to že sa prihlásim pod svojím menom nemá funkciu toho že mi tam to meno vloží automaticky....
Nemá. Vo win verzie tak isto musíš nahodiť meno, kto vystavil faktúru pri tlači.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Každá si sama musí napísať meno, ak máš sieťovú verziu tak stačí meno zadať raz, ak máš program iba na jednom pc a obe sa prihlasujete na tom istom pc tak si meno musí písať každá zvlášť, stačí iba raz, pokiaľ nezačne pracovať tá druhá.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Ale keď si idem nahodiť neuhradené fa z roku 2008 do knihy pohľadávok a chcem dať dátum vystavenia napr. 31,12,2008, tak ma nepustí, lebo že vraj dátum je starší ako kontrolný dátum... mám to tak nechať? takže dátum vystavenia 31,12,2008
splatnosť 14,01,2009
daňová povinnosť ?????
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nechaj to tak. Upozorňuje Ťa, že máš iný dátum ako nastavený pri kontrolovaní denníka.
Keď si chceš nahrať otvorenú položku z predch roka, ktorá Ti chýba v novom roku, tak potom zadávaš správne.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

a daňová povinnosť je deň, keď mi tú fa z roku 2008 uhradia, však?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
daň. povinnosť = dátum vyhotovenia fa.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý večer, prosím,nevie mi niekto poradiť, ako mám v MRP-DOS prísť na sumu neuhradených pohľadávok bez DPH??? Ide totiž o skončenie podnikania FO, kde sa do posledného DP dodaňujú aj nezaplatené pohľadávky bez DPH. A ja neviem ako mám v MRP prísť na túto sumu. Ďakujem
0 0
MiroslavaMagdalena MiroslavaMagdalena
účtovníčka
Iwett, to je úplne jednoduché . Prejdeš si na vydané faktúry - listuj - nezaplatené a tam ti to pekne rozpíše bez DPH a spolu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať