Zavrieť

Porady

daň z príjmu

ahojte ak si vytlačím súvahu a výsledovku teraz z čoho počítam daň ktorú zaúčtujem? mám v tom trochu zmätok tak dúfam že niekto pomôže..
a čo všekto si mám vytlačiť ku kontrole..

v súvahe a výsledovke musí byť niečo rovnaké?

dakujem za každú odpoveď!!
Usporiadat
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

zdravím poraďákov ešte sa vrátim k nešťastnému DP ako som už spomínala spoločnosti vznikla strata to je OK,ale zaujíma ma ešte r. DP 830 /suma dane vybranej zrážkou považovanej za preddavok na dań/ tam uvádzam daň z úrokov na bežnom účte. Moja otázka však znie, či mám tam do toho riadku uviesť sumu kecnem 1500Skk ak spoločnosť vykazala stratu? Má to nejaký význam. Možno sú moje otázky pre niekt. divné, ale 1. účtujem firmu kt. sa ocitla v strate. Ďakujem za akékoľvek usmernenia
0 0
buchtička buchtička

buchtička je offline (nepripojený) buchtička

aka je odpoč.položka pre f.o. - študent ktorý si robí danové
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chrusťa Pozri príspevok
zdravím poraďákov ešte sa vrátim k nešťastnému DP ako som už spomínala spoločnosti vznikla strata to je OK,ale zaujíma ma ešte r. DP 830 /suma dane vybranej zrážkou považovanej za preddavok na dań/ tam uvádzam daň z úrokov na bežnom účte. Moja otázka však znie, či mám tam do toho riadku uviesť sumu kecnem 1500Skk ak spoločnosť vykazala stratu? Má to nejaký význam. Možno sú moje otázky pre niekt. divné, ale 1. účtujem firmu kt. sa ocitla v strate. Ďakujem za akékoľvek usmernenia
Nemá Má to význam. DÚ preplatok vráti, samozrejme, treba oň požiadať.
Naposledy upravil Tweety : 09.03.09 at 12:20
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchtička Pozri príspevok
aka je odpoč.položka pre f.o. - študent ktorý si robí danové
Rovnaká ako u iných daňovníkov. Jej výška je tu milionkrát uvedená, stačí len pohľadať.
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

OK ďakujem, no ešte sa spýtam ten kvázi preddavok /dań z úrokov/ mi ostane na účte 341 al. ho mám preučtovať, ale kam ak spoločnosť má dań. stratu. Nemám si ho teda o čo ponížiť
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Chrusťa Pozri príspevok
zdravím poraďákov ešte sa vrátim k nešťastnému DP ako som už spomínala spoločnosti vznikla strata to je OK,ale zaujíma ma ešte r. DP 830 /suma dane vybranej zrážkou považovanej za preddavok na dań/ tam uvádzam daň z úrokov na bežnom účte. Moja otázka však znie, či mám tam do toho riadku uviesť sumu kecnem 1500Skk ak spoločnosť vykazala stratu? Má to nejaký význam. Možno sú moje otázky pre niekt. divné, ale 1. účtujem firmu kt. sa ocitla v strate. Ďakujem za akékoľvek usmernenia
Tweety Pozri príspevok
Nemá to význam.
Sumu zražkovej dane napr. 1500 Sk má význam uvádzať do DP.
V r. 901 Ti vyjde preplatok napr. 1500 Sk

Ďalej v oddieli VI. (str.8) "zaškrtneš" žiadosť o vrátenie preplatku na dani
a DÚ Ti preplatok vráti do 40 dní o termínu na podanie DP. (niekedy v máji)
Potom sa Ti účet 341 vyrovná (vynuluje).
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

buchtička Pozri príspevok
aka je odpoč.položka pre f.o. - študent ktorý si robí danové
Buchtička si tu nová a toto je Tvoj prvý príspevok, tak asi ešte nevieš hľadať. (ani ja som na začiatku nevedela)

98 496,- Sk pre rok 2008.
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

ďakujem Azla práve preto som vlastne dala aj dopyt na tú zrážkovú dań a dań. priznanie, lebo tiež mi to vrtalo v hlave čo s tým "preddavkom" prečo to nechať "prepadnúť štátu", ale radšej sa opýtam ako by ma mal potom DU naháňať. Takže ďakujem opäť som o niečo múdrejšia.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ked som odovzdávala súvahu a výsledovku v marci zabudla som zaúčtovať daň a odovzdávala som bez zaúčtovania dane.. teraz chce danový úrad aby som im poslala súvahu a výsledovku lebo sa nerovnajú riadky 085 a 047 vo výkazoch..


teraz už neviem ako som mala odozdať výkaz - po zdanení ak odovzdám po zdanení ako si skontrolujem či to sedí?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

timejka200 Pozri príspevok
ked som odovzdávala súvahu a výsledovku v marci zabudla som zaúčtovať daň a odovzdávala som bez zaúčtovania dane.. teraz chce danový úrad aby som im poslala súvahu a výsledovku lebo sa nerovnajú riadky 085 a 047 vo výkazoch..


teraz už neviem ako som mala odozdať výkaz - po zdanení ak odovzdám po zdanení ako si skontrolujem či to sedí?
Odovzdávaš výkazy po zdanení /ale v podstate už v prvom príspevku tejto témy Ti Zoli odpovedal ako aj v iných témach práve o účtovaní dane a súvahe/- Skontroluješ ich tak isto ako výkazy pred zdanením...

http://www.porada.sk/t108080-p2-ako-...-dan-dppo.html
Naposledy upravil evina : 17.05.09 at 15:44
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

takže ked som odovzdala výkazy po zdanení majú sa mi rovnať riadky 085 a 047?
ako si danový úrad kontroluje či je správne DP? myslím niečo si tam počíta r. 100- ...dalej neviem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jednotlivé pripočitateľné a odpočitateľné sumy v DP musíš mať niekde v podkladoch k DP uvedené - podľa potreby vysvetlíš pri kontrole.
DP DU u seba kontroluje len na správnosť výpočtu a vúzieb v DPPO.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

timejka200 Pozri príspevok
takže ked som odovzdala výkazy po zdanení majú sa mi rovnať riadky 085 a 047?
ako si danový úrad kontroluje či je správne DP? myslím niečo si tam počíta r. 100- ...dalej neviem
To niečo na riadku 100 - je hospodársky výsledok pred zdanením....ďalej pokračujú pripočitateľné a odpočitateľné položky - vyjde základ dane, daň a z toho sa dá zistiť HV po zdanení.
To si nielen kontroluje DÚ, ale je to aj základná kontrola pre daňový subjekt...
Musí sa Ti rovnať riadok 085 v súvahe a riadok 57 vo Výkaze ZaS, nakoľko hospodársky výsledok po zdanení je len jeden ...
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

danový úrad nám napísal že im nesedí riadok 085 a 047 vo výkaze v plnom rozsahu..ale ked si ja dám výkazy v plnom rozsahu mne to sedí..prečo im to nesedí? teraz čo mám robiť? robím s programom MRP WIN PÚ.


2. takže ked zaúčtujem dan ktorá mi vyjde v DP tak sa mi musia rovnať tie riadky 085 a 047 ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať