Zavrieť

Porady

náhrada za každý km jazdy

Pekný deň,prosil by som o radu...
Som živnostník a pracujem ako taxikár na živnosť s autom nezaradeným v obchodnom majetku.Môj daňovák tvrdí, že nemám nárok na náhradu za odjazdené km t.j. tých 5.50 Sk za 1 km. Mám nárok iba náhradu spotrebovaného PHM, daň za mot.voz.dial.známka.
Podľa Vás je to tak. Už 3 roky mi odrátáva iba palivo a pod. a žiadné SK za opotrebovanie vozidla.Tvrdí že sa to sťahuje iba na zamestnancov s vl.vozidlom na služ.cestách.Ďakujem za radu...
Usporiadat
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Ďakujem
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Za nákladné?Tuším že za nákladné vozidlo náhrada nebola možná ina PHM.
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
a teraz od 1.1.2009 náhrad za km je 0,18 eur
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

dobsony Pozri príspevok
a teraz od 1.1.2009 náhrad za km je 0,18 eur
Upresním
Suma základnej náhrady za každý 1 km jazdy pre

a) jednostopové vozidlá a trojkolky je 0,050 eura,
b) osobné cestné motorové vozidlá je 0,183 eura.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Citát:
Pôvodca textu príspevku: katkap17
chcem sa spýtať aká je pauš. náhrada za jeden Km na nákl.vozidlo rok 2008?Ďakujem

Evanka Pozri príspevok
6,20 Sk/km
od 1.6.2008 zníženie na 5,50 Sk/km
Evanka, pri nákladných vozidlách sa uznáva len spotreba PHM, žiadne "paušálne náhrady"
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Rozalka Pozri príspevok
Citát:
Pôvodca textu príspevku: katkap17
chcem sa spýtať aká je pauš. náhrada za jeden Km na nákl.vozidlo rok 2008?Ďakujem



Evanka, pri nákladných vozidlách sa uznáva len spotreba PHM, žiadne "paušálne náhrady"
Jasné, ďakujem Rozalka, nevšimla som si, že sa jednalo o nákladné vozidlá, opravím, aby to nikoho nezmýlilo.
Naposledy upravil Evanka : 10.01.09 at 08:34
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

CHcem sa ešte spýtať kto je kompetentná osoba ktorá mi potvrdí že sa spotreba za PHM na nákl. auto nezhoduje so spotrebou v TP ako je písané v zákone / osoba ktorej bolo udelené oprávnenie autorizácie/ Ďakujem
Naposledy upravil katkap17 : 11.01.09 at 10:38
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Skús pohľadať: http://www.iso9000.sk/index.php?id=9
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Dobry den prajem. Mam dve otazky

1. Musim si robit evidenciu aj v knihe jazd alebo mi staci odkladat si cestovne prikazy v pripade, ze pouzivam sukromne osobne auto na podnikatelske ucely? Niekto pise ze aj knihu jazd, niekto ze iba odkladat cestaky, nemam v tom jasno.

2. Moze si podnikatel uctovat do nakladov pausalnu nahradu za prejdeny kilomemeter a spotrebovane pohonne hmoty aj v pripade s.r.o. (teda ako konatel, ktory pouziva sukromne osobne auto na podnikanie) alebo tento system plati iba pre SZCO?

Dakujem Vam za rady.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zyx66 Pozri príspevok
Dobry den prajem. Mam dve otazky

1. Musim si robit evidenciu aj v knihe jazd alebo mi staci odkladat si cestovne prikazy v pripade, ze pouzivam sukromne osobne auto na podnikatelske ucely? Niekto pise ze aj knihu jazd, niekto ze iba odkladat cestaky, nemam v tom jasno.

2. Moze si podnikatel uctovat do nakladov pausalnu nahradu za prejdeny kilomemeter a spotrebovane pohonne hmoty aj v pripade s.r.o. (teda ako konatel, ktory pouziva sukromne osobne auto na podnikanie) alebo tento system plati iba pre SZCO?

Dakujem Vam za rady.
1. Musí
2. V tomto prípade ide o účtovanie do nákladov spoločnosti, nie podnikateľa. Sro to do nákladov zaúčtuje na náklade konateľovho vyúčtovania PC.
0 0
Lídia Lídia

Lídia je offline (nepripojený) Lídia

Súhlasím, skutočne sa taxikárovi neoplatí nevložiť auto do podnikania, náklady na prevádzku vozidla, hlavne pri aute staršom ako 3 roky ďaleko prekročia paušálne výdavky. Tiež súhlasím s Gabou, a vidím dosť veľký problém pri uznaní paušálu daňovou kontrolou.
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Tweety Pozri príspevok
1. Musí
2. V tomto prípade ide o účtovanie do nákladov spoločnosti, nie podnikateľa. Sro to do nákladov zaúčtuje na náklade konateľovho vyúčtovania PC.
dakujem za odpoved, este otazocka k bodu 2. - chapem spravne?, konatel si robi evidenciu v knihe jazd, vypise si cestak, sam si ho podpise a uctovnicka zauctuje do nakladov s.r.o.?
0 0
lumiko lumiko

lumiko je offline (nepripojený) lumiko

konatel si ho len sam podpise. Evidenciu v knihe jazd, vypisanie cestaku a zauctovanie do nakladov s.r.o. mu spravi uctovnicka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zyx66 Pozri príspevok
dakujem za odpoved, este otazocka k bodu 2. - chapem spravne?, konatel si robi evidenciu v knihe jazd, vypise si cestak, sam si ho podpise a uctovnicka zauctuje do nakladov s.r.o.?
Áno, tak.
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Ešte ktej téme takže ak mi žiadna komp. osoba nepotvrdí že sa spotreba PHM za nákl. vozidlo nezhoduje s TP a so skutočnosťou musím napísať len to čo je v TP? Ďakujem
Naposledy upravil katkap17 : 12.01.09 at 17:16
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Nikto nevie poradiť?
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Prajem pekny den.

Potrebujem poradit. Ako mam zauctovat pohonne hmoty, ked som vyuzival sukromne auto na podnikatelske ucely ale benzin som platil vacsinou platobnou kartou, ktoru mam vedenu k podnikatelskemu uctu. Teda na vypise z uctu mam napriklad 4 platby na cerpacej stanici spolu za 10.000 SKK, ale podla spotreby uvedenej v TP a realne prevozenych km na podnikanie mi naklady na PHM realne tvoria napr. 15.000 SKK. Teda ako vybavit ten rozdiel?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zyx66 Pozri príspevok
Prajem pekny den.

Potrebujem poradit. Ako mam zauctovat pohonne hmoty, ked som vyuzival sukromne auto na podnikatelske ucely ale benzin som platil vacsinou platobnou kartou, ktoru mam vedenu k podnikatelskemu uctu. Teda na vypise z uctu mam napriklad 4 platby na cerpacej stanici spolu za 10.000 SKK, ale podla spotreby uvedenej v TP a realne prevozenych km na podnikanie mi naklady na PHM realne tvoria napr. 15.000 SKK. Teda ako vybavit ten rozdiel?
tvoje auto chodí na vodu ? /a tá nie je zadarmo/.
Od 1.1.08 musíš mať doklad o nákupe PHM, nestačí orientačná cena z netu
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Blocky samozrejme mam, len neviem ako to zauctovat, lebo keby som vsetko platil v hotovosti akoze za vlastne peniaze a potom si k vypisal cestak, dolozil blocik, vyplatil si peniaze s pokladne, zauctoval a je pokoj. Ale mne svieti tankovanie vo vypisoch z uctu a vznika mi tam rozdiel. Dakujem za rady
0 0
ivka612 ivka612

ivka612 je offline (nepripojený) ivka612

Dobrý deň,
poraďte mi prosím, majiteľ firmy využíval svoje vlastné auto pre firemné účely v mesiacoch január, február, pre toto auto som urobila knihu jázd, nahrala čerpanie PHL a Alfa mi vypočítala paušálnu náhradu za používanie vozidla a skutočnú spotrebu PHL. V marci kúpil firemné auto, to som zaradila do majetku, program vypočítal ročné odpisy a v knihe jázd mi dáva len skutočnú spotrebu PHL, žiadnu paušálnu náhradu. Je to v poriadku? Neuplatňuje si žiadne prevádzkové náklady na auto ako opravy, umývanie,... Moc ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať