Zavrieť

Porady

Posvätenie príbytku

Ahojte,

viem, že trošku netradičná požiadavka, ale potrebujem poradiť. Sedela som tri dni za PC a googlovala, prešla množstvo cirkevných linkov, navštívila predajne s tématickou literatúrou, prehľadala JKS, ale nič som k posväteniu príbytku nanašla. Hladám popis, alebo aspoň modlitbu ku tomuto aktu. Viem, že je možné vyžiadať návštevu kňaza, ale napriek tomu by som rada niečo o tom vedela a rovnako viem, že môžem konať tak, ako má v úmysle konať cirkev a toto si v byte vykonať sama. Prosím, poraďte.
Vďaka vopred.
Usporiadat
marian7148 marian7148

marian7148 je offline (nepripojený) marian7148

C+M+B znamená Christus Mansionem Benedicat - Kristus žehnaj tento dom
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

marian7148 Pozri príspevok
suhlasím so všetkým okrem toho že zavolám iného kňaza.Posvätiť príbytok môže iba duchovný správca danej farnosti alebo s jeho súhlasom aj niekto iný
Mozem sa opytat, odkial to cerpas ??
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Posvatit pribytok moze kazdy knaz, nemusi byt prave z Vasej farnosti.
0 0
svetielko01 svetielko01

svetielko01 je offline (nepripojený) svetielko01

zena
presne tak robim aj ja kazdorocne a je citit ze je vysvätený
0 0
ondrzi ondrzi

ondrzi je offline (nepripojený) ondrzi

Nechápem ako niektorý ludia môžu napísať že to sem nepatrí !!! Veď je to slobodná vôla. Keď sem neveriaci napíše nejakú blbosť tiežm mu nenadávame.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

U nás máme šikovného mladého kňaza, ktorý pre tých čo ho nevolajú posvätiť príbytok pripraví posvätené lístky, ktoré stačí iba prilepií na dvere. Ináč miestnosti sa dajú aj doma vysvätiť svätenou vodou, ako tu už niekde bolo napísané. Pán farár nám pri tom nezabudne pripomenúť pre tých, ktorí to nevedia, alebo od vlani zabudli, že starý lístok sa memá všelikade povaľovať ale sa mé spáliť a takisto aj predmet (vetvička, prípadne niečo iné) čo bolo použité pri vysvätení domu.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Nechcem znevažovať pre mnohých túto tému, ale prepáčte, že som si spomenula na príhodu z detstva, keď kňaz chodil aj s miništrantami vysväcovať príbytky.
Náš oco mal veľký zmysel pre humor. Pracoval v tej istej budove ako sme bývali. Čakali sme na príchod kňaza, ktorý meškal, tak ocko 2x zaklopal na dvere a mamina ho otvárajúc dvere vítala ako pána farára atď. Tretí krát na zaklopanie reagovala: ty jeden chumaj starý, čo nemáš rozum, keď stále klopkáš, už to nie je smiešne. V otvorených dverách stál kňaz s vyvalenými očami, za nim ocko /smejúc sa/ a my deti sme stáli stuhnué a čakali veľký trest boží. Všetko dopadlo super, pretože aj kňaz sa po vysvetľovaní zasmial, vysvätil príbytok a nažívali sme v ňom spokojne ešte niekoľko rokov, pokiaľ sme sa neodsťahovali. Stalo sa to v Janíkovciach pri Nitre.

Písalo sa tu o cirkvi, ešte jedného kňaza, ktorého som uznávala bol pánko /tak sme ho volali/ v Štiavníku pri Bytči a potom prázdno. Už som sa len utešovala keď som si hovorila: Aj kňazi sú len ľudia. Preto chodím do kostolov už iba ako do kulturných pamiatok.
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Nehanbite sa za svoju vieru, ak chcete byt vysvetit takto urobte z patricnym umyslom kedykolvek cestou akeho kolvek (krestanskeho) knaza, najlepsie vo velkonocnom obdobi, nikdo vam vasu slobodnu volu nemoze vziat a nadvovazok ak je to este z dobrym umyslom. Ma to svoju moc. Proste a dostanete, klopte a bude vam otvorene. Moja stara mama mala dobry zvyk ak odchadzala z domu na dlhsiu dobu prezehnala ho znakom kriza, (ak spadol na zem kusok chleba zdvihla ho a pobozkala ako Bozi Dar) Mozte takymto sposobom dat diablovi na javo ze ho neakceptujete v svojom obidli. Nebolo by mudre od nas abu sme vas umysel odopierali, toto je moj skromny nazor.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

no ako bez urážky ale pripomína mi to tuná aspoň 13 storočie,inak potom dom zbúrať?no a poďho do jaskyne,ešte raz pardon,ale nemohol som nereagovať a určite to bude stáť nejaké to euro,veď o tom to je i v cirkvi,je len svetská
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ski555 Pozri príspevok
no ako bez urážky ale pripomína mi to tuná aspoň 13 storočie,inak potom dom zbúrať?no a poďho do jaskyne,ešte raz pardon,ale nemohol som nereagovať a určite to bude stáť nejaké to euro,veď o tom to je i v cirkvi,je len svetská
Pokojne si dom mozes nechat vysvetit, je to celkom zadarmo. A mas pravdu v tom, ze Svata Cirkev je jedna z naozaj mala institucii ci firiem, ktora existovala rovnako v 13. storoci ako aj dnes, v 21.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
misomiso Pozri príspevok
Pokojne si dom mozes nechat vysvetit, je to celkom zadarmo. A mas pravdu v tom, ze Svata Cirkev je jedna z naozaj mala institucii ci firiem, ktora existovala rovnako v 13. storoci ako aj dnes, v 21.
Aj veriaci ľudia boli v 13.storočí a sú aj dnes.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ski555 Pozri príspevok
no ako bez urážky ale pripomína mi to tuná aspoň 13 storočie,inak potom dom zbúrať?no a poďho do jaskyne,ešte raz pardon,ale nemohol som nereagovať a určite to bude stáť nejaké to euro,veď o tom to je i v cirkvi,je len svetská
Keď sa tu môže diskutovať o hlučnom sexe u susedov, prečo by sa nemohlo diskutovať aj o viere? Nepozeraj na všetky služby kaplánov a farárov len cez €, viera je v každom z nás, jeden verí mamonu, ďalší svojmu EGU, tak prečo brať niekomu vieru v Boha? Vari ti to prekáža? Ak áno, tak je to len a len vlastná ješitnosť.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

vidím,že reakcie boli na moj prispevok,no veď rozhodujúce je len to,pokiaľ si to vzájomne nevnucujeme a sme v pohode nie?
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

petrajanka1 Preto najlepsie vo velkonocnom obdobi, pretoze vtedy raz rocne cirkev ponuka posvetenia pribytkov. Robia to v kazdej farnosti, staci zatelefonovat ap. je to zadarmo. Diabla zoziera kazde dobro a kazde zlo ho posilnuje a tak posobi v nas. Nikto znas nieje bez viny ci krestan ci iny. Su to vazne veci. Je len na nas aky mu dame priestor. Kazdy ukon nielen spomenute maju svoju silu.
Naposledy upravil amoo : 06.08.09 at 08:22 Dôvod: preklep
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

posvätiť treba
DSC34426.jpg  
0 0
Gustaffson Gustaffson

Gustaffson je offline (nepripojený) Gustaffson

Veľmi ľutujem Vašu naivitu, že chcete "posvätiť" nehnuteľnú alebo i hnuteľnú vec, teda nemožnú vec. Podľa Božieho Slova Biblie je možné posvätiť iba zachráneného hriešnika, ktorý prijal Ježiša Krista do svojho života, do svojho vnútra (podľa Božieho Slova do srdca), ktorý bol ospravedlnený Ježišovou krvou viď text z Biblie: Žid (Heb) 10:10 -"V tejto vôli sme posvetení donesenou obeťou tela Ježiša Krista, raz navždy." alebo čítajte Žid 13:12 -"Preto aj Ježiš trpel vonku za bránou, aby posvätil ľud svojou krvou." a ešte čítajte 1 Kor 6:11 -"A takýmito ste niektorí boli. Avšak boli ste obmytí, ba posvätení a ospravedlnení v mene Pána Ježiša Krista a v Duchu nášho Boha." Musíte si urobiť jasno vo Vašom osobnom vzťahu voči Bohu, ktorý Vám umožní posväcovať sa, keď príjmete Božiu ponuku, čítajte Ev.Jána 3:16 -"Lebo tak Bol miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nik nezahynul, ale aby mal každý večný život, kto verí v neho." a Ev.Jána 3:36 -"Kto verí v Syna, má večný život. Kto však neposlúcha Syna, neuzrie život, ale hnev Boží zotrváva na ňom." Božie Slovo Vám dá odpoveď na všetko, len ho musíte mať a čítať si ho resp. študovať, ak chcete mať posvätený život. O tom to je, aby Váš vzťah bol s Bohom vyrovnaný a Váš spoločný život s Bohom potom Boh posväcuje, lebo má prečo. Čítaj 1 Tes 4:3 -"Lobo to je vôla Božia: vaše posvätenie." Musíte byť zachránená, ospravedlnená, potom budete aj posvätená a počas ďalšieho života sa budete posväcovať, oddelovať pre život s Pánom Ježišom Kristom naším Bohom.
Prajem Vám príjemné zamyslenie sa nad týmito slovami a hlavne, aby ste prijala Božiu ponuku do svojho života. Gustaffson
0 0
Gustaffson Gustaffson

Gustaffson je offline (nepripojený) Gustaffson

Veľmi ľutujem, že chcete niečo o čom sa v Biblii teda v Božom Slove, ako to zvykneme hovoriť nepíše a nehovorí. Je to medzi nebom a zemou, ale s Bohom to nemá nič spoločné "posväcovanie príbytku". Je to ľudský výmysel na odpútavanie pozornosti od podstatných vecí a tie sú veľmi jednoduché. Máte Bibliu? Zadovážte si ju, ak ju nemáte. Teraz niečo o tom "posvätení". Podľa Božieho Slova posvätený môže byť len človek zachránený krvou Pána Ježiša Krista, teda zachránený a ospravedlnený. Sám Pán Ježiš hovorí v Ev.Jána 17 vo svojej velekňažskej modlitbe Bohu, ako ju zvykneme nazývať -"... Posväť ich v pravde, tvoje slovo je pravda! ... A ja sa za nich posväcujem sám za seba, aby aj oni boli posvätení v pravde. ...". Je tu reč o ľuďoch a nie o veciach. Ďalej čítajte Žid 10:10-"V tejto vôli sme posvätení donesenou obeťou tela Ježiša Krista, raz a navždy" a Žid 13:12-"Preto aj Ježiš trpel vonku za bránou, aby posvätil ľud svojou krvou." Základom pre posvätenie je mať vyrovnaný vzťah s Bohom! Prijali ste už od neho ponuku byť spaseným, zachráneným a ospravedlneným hriešnikom? Ponuka je zaznamenaná v Ev.Jána 3:16-"Lebo tak Boh miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nik nezahynul, ale aby ho spasil. a Ev.Jána 3:36-"Kto verí v Syna, má večný život. Kto však Syna neposlúcha, neuzrie život, ale hnev Boží zotrváva na ňom." a ešte čítajte 1 Ep.Jána 5:10-12-"Kto verí v Božieho Syna, má svedectvo v sebe. Kto neverí Bohu, urobil ho klamárom, lebo neuveril svedectvu, ktoré Boh vydal o svojom Synovi. A to je to svedectvo, že nám Boh dal večný život a tento život je v jeho Synovi. Kto má Syna, má život, kto nemá Božieho syna, nemá život." Ak ste prijala Pána Ježiša Krista do svoho života podľa Božieho Slova do srdca, tak potom ste posvätená raz a navždy s ospravedlnením, ale Váš život pokračuje musíte sa oddelovať resp. posväcovať v každodennom živote pre Pána Ježiša Krista nášho Boha. Čítajte znova Božie slovi 1 Tes 4:3-"Lebo to je vôla Božia): vaše posvätenie....". Z doteraz uvedeného vyplýva, že Pán Ježiš Kristus nezomieral na Golgote za naše príbytky, veci či zvieratá, ale za nás za ľudí. Posväcovanie príbytku je teda v rozpore s Bibliou Božím Slovom. Je to vymyslený rituál, kvôli niečomu, ale to nie je teraz dôležité. Skúste porozmýšľať nad tým čo ste teraz čítala. Pokúsil som sa v skratke vysvetliť kto môže byť posvätený, posväcovaný a nie čo má byť posväcované. V Božom Slove v Novom Zákone sa o tom nikde nedočítate! V prvom rade s Bohom.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

amoo Pozri príspevok
petrajanka1 Preto najlepsie vo velkonocnom obdobi, pretoze vtedy raz rocne cirkev ponuka posvetenia pribytkov. Robia to v kazdej farnosti, staci zatelefonovat ap. je to zadarmo. Diabla zoziera kazde dobro a kazde zlo ho posilnuje a tak posobi v nas. Nikto znas nieje bez viny ci krestan ci iny. Su to vazne veci. Je len na nas aky mu dame priestor. Kazdy ukon nielen spomenute maju svoju silu.
Posvätenie príbytkov sa vo všeobecnosti vykonáva k sviatku Troch kráľov, teda 6. januára. Ale na požiadanie príde kňaz vykonať posviacku hocikedy.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Gustaffson vy tomu davate nespravny vyznam. To nie je posvacovanie, aby ten dom bol posvateny, je to take pripomenutie si, ze tu chceme zit a mat domov pod Bozou ochranou. Nema to nic s materialnym vnimanim nehnutelnosti.
Ked sa na velku noc, teda nedelu pred nou posvacuju kvietky, to vam vadi?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Gustaffson Pozri príspevok
Veľmi ľutujem Vašu naivitu, že chcete "posvätiť" nehnuteľnú alebo i hnuteľnú vec, teda nemožnú vec. Podľa Božieho Slova Biblie je možné posvätiť iba zachráneného hriešnika, ktorý prijal Ježiša Krista do svojho života, do svojho vnútra (podľa Božieho Slova do srdca), ktorý bol ospravedlnený Ježišovou krvou viď text z Biblie: Žid (Heb) 10:10 -"V tejto vôli sme posvetení donesenou obeťou tela Ježiša Krista, raz navždy." alebo čítajte Žid 13:12 -"Preto aj Ježiš trpel vonku za bránou, aby posvätil ľud svojou krvou." a ešte čítajte 1 Kor 6:11 -"A takýmito ste niektorí boli. Avšak boli ste obmytí, ba posvätení a ospravedlnení v mene Pána Ježiša Krista a v Duchu nášho Boha." Musíte si urobiť jasno vo Vašom osobnom vzťahu voči Bohu, ktorý Vám umožní posväcovať sa, keď príjmete Božiu ponuku, čítajte Ev.Jána 3:16 -"Lebo tak Bol miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nik nezahynul, ale aby mal každý večný život, kto verí v neho." a Ev.Jána 3:36 -"Kto verí v Syna, má večný život. Kto však neposlúcha Syna, neuzrie život, ale hnev Boží zotrváva na ňom." Božie Slovo Vám dá odpoveď na všetko, len ho musíte mať a čítať si ho resp. študovať, ak chcete mať posvätený život. O tom to je, aby Váš vzťah bol s Bohom vyrovnaný a Váš spoločný život s Bohom potom Boh posväcuje, lebo má prečo. Čítaj 1 Tes 4:3 -"Lobo to je vôla Božia: vaše posvätenie." Musíte byť zachránená, ospravedlnená, potom budete aj posvätená a počas ďalšieho života sa budete posväcovať, oddelovať pre život s Pánom Ježišom Kristom naším Bohom.
Prajem Vám príjemné zamyslenie sa nad týmito slovami a hlavne, aby ste prijala Božiu ponuku do svojho života. Gustaffson
Z vasho prispevku typujem, ze nie ste krestan ale nejaka odnoz krestanstva, nejaka sekta. Tak nechajte krestanom ich tradicie, tak ako aj zidom a vsetkym ostatnym.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať