Zavrieť

Porady

Dialničná známka na rok 2009

zoi zoi

zoi je offline (nepripojený) zoi

Malá ženština ,plná elánu a plánov ...viac
Kto mi poradí ohľadne dialničnej známky na r.2009?
Podnikateľ ju kúpil 31.12.2008 dial.známku na rok 2009,zaplatil v Sk,účtuje v JÚ a che ju dať do nákladov r. 2008 ,môže? Ja myslím že ano ale mám problém s DPH.Doklad z RP je v SK ale na doklade krorý sa prikladá z dialničnej známky je suma DPH uvedená v EUR.Stačí to len prepočítať konv.kurzom a dať do DPH za 12/08?
Usporiadat
arven arven

arven je offline (nepripojený) arven

Ďakujem za odpoveď, ale aj keď nemám doklad o DPH tak na základe čoho si potom mám vyrátať, že DPH si nemôžem uplatniť vo výdavkoch OZD? Mám len papierik z pošty kde je uvedené, že dialničná zmámka, suma v EUR bez DPH a nič viac. Takže teraz neviem. Len tak z ničoho si uvediem, že toto je základ a toto DPH? Ešte raz ďakujem a prepáčte, že sa tak hlúpo pýtam, ale som z toho šoknutá, že dialničná známka je s DPH, lebo vždy som ju účtovala bez (pretože podklad mi nikdy nedoniesli a sama som tú známku neskúmala, lebo ani nie som šofér a neprichádzam s ňou do kontaktu), takže asi tak som mimo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

arven Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, ale aj keď nemám doklad o DPH tak na základe čoho si potom mám vyrátať, že DPH si nemôžem uplatniť vo výdavkoch OZD? Mám len papierik z pošty kde je uvedené, že dialničná zmámka, suma v EUR bez DPH a nič viac. Takže teraz neviem. Len tak z ničoho si uvediem, že toto je základ a toto DPH? Ešte raz ďakujem a prepáčte, že sa tak hlúpo pýtam, ale som z toho šoknutá, že dialničná známka je s DPH, lebo vždy som ju účtovala bez (pretože podklad mi nikdy nedoniesli a sama som tú známku neskúmala, lebo ani nie som šofér a neprichádzam s ňou do kontaktu), takže asi tak som mimo.
Ale veď z konečnej sumy, ktorá je s dph,( aj keď tam uvedená nie je), si vieš vyrátať dph, či nie?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

arven Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, ale aj keď nemám doklad o DPH tak na základe čoho si potom mám vyrátať, že DPH si nemôžem uplatniť vo výdavkoch OZD? Mám len papierik z pošty kde je uvedené, že dialničná zmámka, suma v EUR bez DPH a nič viac. Takže teraz neviem. Len tak z ničoho si uvediem, že toto je základ a toto DPH?
napr. ročná DN stojí 36,50 eur - tak urobíš prepočet:
36,50 : 1,19 = 30,67 eur základ dane x 19% = 5,83 eur DPH.

Ešte raz ďakujem a prepáčte, že sa tak hlúpo pýtam, ale som z toho šoknutá, že dialničná známka je s DPH, lebo vždy som ju účtovala bez (pretože podklad mi nikdy nedoniesli a sama som tú známku neskúmala, lebo ani nie som šofér a neprichádzam s ňou do kontaktu), takže asi tak som mimo.
viď modrý text.
0 0
arven arven

arven je offline (nepripojený) arven

No ja len zato, že na základe čoho som mala vedieť, že je tá známka s DPH, takže preto sa pýtam, či je to taká veľka chyba, že so to dala všetko do výdavkov OZD? Môžu mi to vyhodiť z výdavkov?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

arven Pozri príspevok
No ja len zato, že na základe čoho som mala vedieť, že je tá známka s DPH, takže preto sa pýtam, či je to taká veľka chyba, že so to dala všetko do výdavkov OZD? Môžu mi to vyhodiť z výdavkov?
http://www.porada.sk/t21376-dialnicn...-1-2006-a.html
0 0
arven arven

arven je offline (nepripojený) arven

Ďakujem Vám za rýchle odpovede, som sa z toho veľmi nepotešila. Takže budem musieť upravovať aj za r. 2008? Zase som o niečo múdrejšia. Ešte raz vďaka, múdre hlavičky.
0 0
arven arven

arven je offline (nepripojený) arven

Neviem sa z toho spamätať, že mi to ušlo. No čo už, človek sa učí neustále a najhoršie na vlastných chybách.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať