Zavrieť

Porady

Telovýchovná jednota - DP

Ahojte, naša TVJ má príjmy z obce, z darov, 2% z daní, zo vstupného na zápasy a taktiež aj z nájomného.
Nájomné je príjem ktorý sa zdaňuje, oni ho poberajú už niekoľko rokov a doteraz daň neplatili ani nepodávali daňové priznanie. Viem že boli nejaké zmeny v neziskovom sektore, môže mi niekto poradiť od kedy sú povinný platiť daň ak majú takéto príjmy ako som uviedla?
Naposledy upravil anna81 : 13.01.09 at 07:35
Usporiadat
rogalo rogalo

rogalo je offline (nepripojený) rogalo

Uvedieš posledný termín t.j. 28.6. tak je to aj v predmetnom tlačive napísané, ale prečo dátum do stĺpca 6
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Ďakujem, iba som si chcela overiť či naozaj ten posledný dátum. A prečo do stĺpca 6? Ja som z toho celá dopletená, ale myslím si, že keď sa odmena vyplatila v júni, tak to patrí do stĺpca 6. Alebo nie?
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Ahojte, v TVJ len začínam a nik mi nevie poradiť, štatutári si myslia že mám vedieť všetko...
Naša TVJ ide vyplácať hráčom stravné (tzv. kalorné), v akej výške majú na toto kalorné nárok? V hodnote stravného lístka? Stačí ak sa vypíše prezenčná listina hráčov, suma kalorného a podpis hráča že si to prevzal?
Aké sú ďalšie povinnosti firmy pri vyplácaní tohoto kalorného? A kde sa to zaúčtuje v peňažnom denníku?
Viem že je to priveľa otázok naraz, ale mám čo robiť, a hlavne študovať o týchto občianských združeniach a jednoducho nestíham.
nájde sa nejaká dobrá duša čo sa tomuto venuje a poradí mi?
0 0
an-ps an-ps

an-ps je offline (nepripojený) an-ps

Ahojte, ja účtujem Ju v malej dedinskej TVJ. Dostali sa mi do ruky takéto doklady: potvrdenie od lekára za ošetrenie hráča, prášok na pranie, minerálka a keksy (vraj to kupujú žiakom namiesto stravného) a príjem za elektriku (preddavky neplatili, platila ich obec, ale preplatok poslali TVj, o takú sumu vyplatí obec menšiu dotáciu).
Sú tieto príjmy oslobodené od dane? Kde ich mám uviesť v peňažnom denníku?
Ďalej by ma zaujímalo, ako riešite stravné hráčom. U nás majú zoznam hráčov, ktorí podpísali, že prevzali sumu 3,60 €. Môže si TVJ celú túto sumu uviesť do výdavkov? (viem, že čo sa týka stravného, zamestnávateľ prepláca 55%, ale toto nie sú klasický zamestnanci, tak neviem ako to funguje)!
A šte by ma zaujímalo, ako riešite dopravu hráčov na zápas. u nás chodia vlastnými autami, pretože TVJ nevlastní autobus. Hráčom prepláca benzín, ktorý nemôžem zaradiť do výdavkov. Ako dostať tento výdaj do výdavkov čo najjednoduchšou cestou?
Prosím skúsenejších o radu.
0 0
an-ps an-ps

an-ps je offline (nepripojený) an-ps

Prosím, nenájde sa nik, kto by mi poradil!
0 0
Mydliarova Mydliarova

Mydliarova je offline (nepripojený) Mydliarova

dievča pre všetko
Aj ja som dostala v r. 2011 účtovníctvo a doklady OFK. Kontrolórka nám vyhodila doklady týkajúce sa občerstvenia pre hráčov. Vie mi niekto poradiť, ako správne dokladovať stravné pre hráčov??? Čo je uznané ako občerstvenie????
Ďakujem.
0 0
Solarova Solarova

Solarova je offline (nepripojený) Solarova

Ahojte , ja by som sa chcela spýtať na TVJ v tomto roku 2012 . Počula som, že vraj je už povinnosť prihlasovať rozhodcov na sociálku. Čo je na tom pravdy ? Používame príkazné zmluvy . ďakujem
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Solarova Pozri príspevok
Ahojte , ja by som sa chcela spýtať na TVJ v tomto roku 2012 . Počula som, že vraj je už povinnosť prihlasovať rozhodcov na sociálku. Čo je na tom pravdy ? Používame príkazné zmluvy . ďakujem

áno, príkazné zmluvy sa už musia hlásiť do soc.p
my sme začali používať namiesto príkazných zmlúv dohody o vykonaní práce, je to síce časovo náročnejšie, ale vychádzajú menšie odvody ako z príkazných zmlúv
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

prosím Vás, prvý krát sme vyplácali odmenu štatutárom v januári 2012 za rok 2011. Môžem túto odmenu, odvody a daň v JU zúčtovať ešte v r.2011? alebo to partí do r.2012?
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

TVJ prijala v roku 2012 2% z daní, ako tento príjem zaúčtovať v JU?
0 0