Zavrieť

Porady

Prosím pomôžte začinajúcej účtovníčke

žena, daniela1109@post.sk
Ahojte všetci. Ste super ako si vsetci pomahate.Uz asi tyzden si prechadzam Vašu stránku a čítam zaujímave veci, hoci niektoré rady nie su k veci a ani niektoré otázky niesu konkrétne dá sa tu nájsť vela užitočných informácií. Ja som absolventkou OA a pracovala som všelikde ale nie v odbore/uct, admin, a tak/ a teraz som si nasla prácu ako hlavná úctovníčka / PU aj JU, mzdy, kniha jázd a vsetko ostatné/, ekonomka a sekretárka v jednom na 8 hod denne. Co som vysla zo skoly je to nejaky ten čas a predsa aj tak prax vyzerá vzdy inak ako teoria. Preto by som vam bola velmi ale velmi vdacna za komplexne vysvetlenie ako to v takej firme ma vyzerať, ako ma vyzerať pracov. den účtovnícky, co vsetko treba kde posielat a vybavovať a aké sú termíny adt adt adt. Hlavne potrebujem vase praktické informácie ako to funguje kazdy den lebo ked som aj citala zákony neviem sa pohnut z miesta. Najlepsie by bolo keby sa so mnou chcel stretnút niekto z vás na kave a porozprávať o beznom pracovnom zivote, pracujem v Ziline mam 21 a som prispôsobivá, ochotná a niekedy naivná. Ak sa z toho čo som tu napísala neviete vyznat tak sorry ale chcela som tu vmackat co najviac informácií aby ste si urobili čo najlepsí pohlad na môj problém.
Ja nepotrebujem vysletlit princím podvojneho úct., aktíva a pasíva ale chcem vediet ako to vyzera v praxi so zoradovaním dokladov, ako robite vydavkové k poklad. blokom, ako robíte knihu jázd atd.

Velmi pekne vopred dakujem za ochotu poradit a podelit sa o svoje skusenosti z pracovného zivota.

NA VZITIE SA DO MOJEJ POZICIE, PRETO NEVIEM POMENOVAT V COM POTREBUJEM PORADIT JEDNOU VETOU , ASI TOLKO.

ESTE RAZ VELMI PEKNE DAKUJEM ZA OCHOTU PRITOMNYCH KTORÝ MI PORADILI !!!!!!!!!!!!!!!!!
Naposledy upravil daniela1109 : 22.05.07 at 09:07
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

toria Pozri príspevok
presne liba2 máš pravdu. Je to mravenčia robota toto nahadzovanie. Len je jeden prolém ona mi poslala účtovný denník k 31.12. kde je ako som spomínala 702/oproti kadejakým účtom - hlavne kadejaké analitiky do ktorých sa nevyznám, a 710/ oproti 6 a 5 účtom. Ja sa nerozumiem tým analitikám. Tú su zahraničné pokladne a účty preočítané na slovenské koruny.

No ide ma poraziť
Predsa každý AU má svoje pomenovanie, ktoré ti napovie čo tam je zaúčtované. Účty tr. 5 a 6 si pomenuj po svojom, tie predsa ani nebudeš nahadzovať. Ich zostatky sú HV a zaúčtuješ na 431 - HV v schvaľovacom konaní.
Pomôž si tiež dokladovou inventúrou, v ktorej by mali byť založené kopie dokladov, z ktorých sa skladá zostatok na účte - aspoň ja to tak robím.
Účty na ktorých nemáš zostatky - tam si urob vlastnú analytiku tak ako si zvyknutá.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať