Zavrieť

Porady

Ako sa vam paci euro?

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Teraz pozeram na temy minuleho roka a niekedy sa musim zasmiat, co vsetko sme predpokladali a chvalabohu sa to nesplnilo v suvislosti s nasou novou menou a tak ma napadlo sa vas opytat, ako sa vam paci euro?
Usporiadat
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

aj ja mam jednu perličku s eurom..zákazník mal platiť 1,94 euro a dal nam na pult 0,65 centov a ked ho predavačka upozornila že je to málo tak jej povedal že lahko sa jej mudruje ked to ovláda a že on tomu nerozumie a viac jej nedá lebo ho oklame...horor..bol rozčúlený do nepríčetna a nedal si nič vysvetliť a nakoniec to zaklincoval tým že jej povedal že on euro menu nechcel a preto sa ju ani nemieni naučiť a má jej stačiť to čo jej dal na pult.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Podľa mňa chýba skôr papierová 1€ a povedzme ešte 2€. Niektoré z kovových by sa potom možno mohli zrušiť. Čo sa týka 1 centovky, ak by sa zrušila, zase by to spôsobilo problémy pri vydávaní hotovosti.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No za tu jednoeurovku uz prebehla na internete aj podpisova akcia, myslim, ze to vyslo zo slovinska, no ale vsetci kompetentni nas maju cau. Terajsie ceny maju na svedomi aj ustanovenia zakona, vsak ja na kusovom textile urcite nebudem mat ziadne jedno a dvojcentove zaokruhlovanie a kludne to dam na 5 centov dole, ale teraz sme to museli presne preratat, ale postupne s novymi tovarmi to zmizne. No a urcite po dvoch-troch mesiacoch budeme euro uz inak brat, ja za tyzden v predajni som sa s eurom uz celkom skamaratila. Horsie je to s tou urovnou cien, to je hokej a v podstate som prestala sa cenami napr. potravin zaoberat, pretoze by som v potravinach musela stravit ovela viac casu.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
dan Pozri príspevok
aj ja mam jednu perličku s eurom..zákazník mal platiť 1,94 euro a dal nam na pult 0,65 centov a ked ho predavačka upozornila že je to málo tak jej povedal že lahko sa jej mudruje ked to ovláda a že on tomu nerozumie a viac jej nedá lebo ho oklame...horor..bol rozčúlený do nepríčetna a nedal si nič vysvetliť a nakoniec to zaklincoval tým že jej povedal že on euro menu nechcel a preto sa ju ani nemieni naučiť a má jej stačiť to čo jej dal na pult.
No nič, hlavne že má ten zákazník volebné právo.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Excise Duty Pozri príspevok
No nič, hlavne že má ten zákazník volebné právo.
Vsak potom to u nas aj tak vyzera....
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

Ono je to teraz také srandovné.
Kedysi v reštike by sme nechali tringelt 10,20,30 aj viac korún (ako kto), a teraz čakáme na vydanie aj jedného centa. A aké je trapné, keď na ten jeden cent čaká čašník. Tí "chudáci" sa všetci búria, pretože nemajú žiadne tringelty. Je to sila.
Ale myslím si, že časom si na všetko zvykneme a bude to ok.
A s tými cenami to bude tiež dobré, pretože ako poznám slovenský ľud,
ani sa nenazdáme a obchodníci zaokrúhlia ceny minimálne na desatiny a 1, 2-oj a možno aj 5 centové mince budú mimo.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

danushka Pozri príspevok
Pravdepodobne budeme viac využívať platenie kartami a aj väčšina obchodov tento spôsob platenia svojim zákazníkom umožní.
Na západe je bežné, že zväčša ľudia takto platia a nenosia pri sebe veľkú hotovosť.

Takže vreckoví zlodeji traste sa! Bez pinu na karte si neprídete na veľa, tak vám treba.

Tak som asi zo západu Ja už roky využívam platbu kartou kde sa to len dá a moja hotovosť je niekedy až nula Bohužiaľ, v niektorých obchodoch sa nedá platiť kartou, preto treba mať určitú hotovsť.
Nepáčil sa mi príspevok TV JOJ, keď 500 eurovkou chceli zaplatiť v stánku. V stánku nemáme možnosť platby kartou a je tiež zvláštne, ak by niekto mal takúto bankovku v ruke a platil ňou jedny noviny ...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak kazdy slovak by si mal pre tento pripad uvedomit, ze je to vyse 15000,-sk a to ziadny maly obchodik, stanok a male prevadzky sluzieb nerozmenia, nakoniec inak to nebolo ani s nasou 5000,- nad tym sa niet co pozastavovat, nehodno s takou sumou chodit kazdy den pod pazou, to je fakt.
0 0
murko007 murko007

murko007 je offline (nepripojený) murko007

Ja si tiež zvykám na euro, ale trvám na tom, že my so slovenskými korunami sme to mali jednoduchšie, zbavili sme sa tých malých drobákov a teraz sa opäť vraciame k nim. Ale chce to čas, aby sme si zvykli. Naspäť cesta nemožná. Nech žije euro
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

danushka Pozri príspevok
Takže vreckoví zlodeji traste sa! Bez pinu na karte si neprídete na veľa, tak vám treba.
Dobrá sranda, sestrinmu šéfovi v reštaurácii ukradli kreditnú kartu a za dve hodiny nakúpili elektroniku za 80tis a u známej zlatníčky platili zlodeji 50tis za šperky ukradnutou kartou, podpis sedel takže chudáci majitelia kariet. Radšej prísť o peňaženku s pár stovkami ako o kartu s pár desaťtisícmi.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Inak, nevedela som si predstaviť, ako si zvyknem hovoriť zaplatila som za to a za hento toľko Eur.
Ale naša nádherná slovenčina už má ekvivalent za suché Euro a to Juroš.
N Á D H E R A.
Takže Bohu dušu a nám dukáty, opravujem - Juráše .
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
nech žije platobná karta
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

nech žijú zbojníci
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
danushka Pozri príspevok
nech žijú zbojníci
ktorí?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ekopo Pozri príspevok
ktorí?
No predsa tí 150
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

danushka Pozri príspevok
nech žijú zbojníci
ekopo Pozri príspevok
ktorí?
...no my všetci, keď máme platidlo ,,juráše"
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Tweety Pozri príspevok
No predsa tí 150
rozmýšľal som, rozmýšľal, ale došlo mi
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ekopo Pozri príspevok
rozmýšľal som, rozmýšľal, ale došlo mi
A nebolelo? lebo rozmýšľanie bolí.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Tweety Pozri príspevok
A nebolelo? lebo rozmýšľanie bolí.
zas som to neprehnal , ale už sme
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Tweety Pozri príspevok
No predsa tí 150
A kto ich tam posadil?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať