Zavrieť

Porady

Kosačka z FOaÚ ?

Ahoj poradaci

chcel by som sa opýtať, môže sa FoaÚ kúpiť kosačka na trávu. Vlastníci bytov si ju na schôdzi odsúhlasili bez toho že by si pozreli o čom hovorí ZoS. /182/ Nekosia sa ňou spoločne priestory len dvor ktorý nepatri spoločenstvu. Aký postih by za to mohlo mat naše spoločenstvo od kontrolných úradov.
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

ďakujem ...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

uzlik6 Pozri príspevok
182/1993 Z.z.

ZÁKON
NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY
(3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy
spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku.

Koľko metrov???

Nezákonnosť... ? .... Môžeš kosiť koľko chceš... Dohoda...?
Prepáč nechránim len seba ...ale aj Teba ... Fond opráv ma byt na údržbu a opravy nie ???
Čítal si 182 ?
Maš to prepačené...
A možno ten pozemok aj vydržia!
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

uzlik6 Pozri príspevok
182/1993 Z.z.

ZÁKON
NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY
(3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy
spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku.

Koľko metrov???

Nezákonnosť... ? .... Môžeš kosiť koľko chceš... Dohoda...?
Prepáč nechránim len seba ...ale aj Teba ... Fond opráv ma byt na údržbu a opravy nie ???
Čítal si 182 ?
Maš to prepačené...
Na LV máte predsa výmeru pozemku patriaceho k domu.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Na LV máte predsa výmeru pozemku patriaceho k domu.
To je pravda, ale ak sa majiteľ o pozemok nestará a v dome sú alergici, tak im iné neostáva než to pokosiť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

sthruska Pozri príspevok
//Na LV máte predsa výmeru pozemku patriaceho k domu.
To je pravda, ale ak sa majiteľ o pozemok nestará a v dome sú alergici, tak im iné neostáva než to pokosiť.
Ja som bola v tom, že sa tu rieši FPOaU... Alergici sú všade. Zadávateľ riešil ale úpne iné veci.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Mária27 Pozri príspevok
A možno ten pozemok aj vydržia!
neviem, ale vydržaním asi nie je možné nadobudnúť vlastníctvo k spoločnému podielu na spoločných častiach, zariadeniach ani na priľahlom pozemku. Vylučuje to §134 ods 2. Obč. zák. v kontexte §4 zákona o vlastníctve bytov, kde sa definuje nadobúdanie vlastníctva.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Mária27 Pozri príspevok
A možno ten pozemok aj vydržia!
sthruska Pozri príspevok
//Na LV máte predsa výmeru pozemku patriaceho k domu.
To je pravda, ale ak sa majiteľ o pozemok nestará a v dome sú alergici, tak im iné neostáva než to pokosiť.
majkii Pozri príspevok
neviem, ale vydržaním asi nie je možné nadobudnúť vlastníctvo k spoločnému podielu na spoločných častiach, zariadeniach ani na priľahlom pozemku. Vylučuje to §134 ods 2. Obč. zák. v kontexte §4 zákona o vlastníctve bytov, kde sa definuje nadobúdanie vlastníctva.
pekná téma.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Ja som bola v tom, že sa tu rieši FPOaU...
Veď sa aj rieši. Poznám presne taký prípad a odsúhlasili si to z FPOaU (kúpu aj kosenie). Dokonca pokosia aj susedom - za benzín.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

sthruska Pozri príspevok
//Ja som bola v tom, že sa tu rieši FPOaU...
Veď sa aj rieši. Poznám presne taký prípad a odsúhlasili si to z FPOaU (kúpu aj kosenie). Dokonca pokosia aj susedom - za benzín.
Veď to je v poriadku... ale alergie máme všetci. Rôzne. Zadávateľ potreboval riešiť kúpu kosačky... zrejme právnu podstatu kúpy kosačku z prostriedkov FPOaU. Nie dôvod prečo kúpili kosačku. Či kvôli alergikom, susedovej alergii... Osobne nevidím nič neprávne v kúpe kosačky z FPOaU ak to bolo uznesením odsúhlasené čo som aj v príspevkoch vyjadrila. Ale sú predsa alergici ako dôvod kúpy kosačky z prostriedkov FPOaU. Aj keď viem ako vie alergia znepríjemniť aj najpríjemnejšie chvíle. Tak neviem prečo sa tu riešia alergici, susedné domy... Bolo by skutočne vhodné držať sa témy a zadávateľovho dotazu.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

slavica Pozri príspevok
pekná téma.
nevadí, to bude počasím ...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

majkii Pozri príspevok
nevadí, to bude počasím ...
Skôr dátumom... prosím moderátora nech to tu uprace. Vymažeme príspevky a prosím, držme sa skutočne zadania.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Skôr dátumom... prosím moderátora nech to tu uprace. Vymažeme príspevky a prosím, držme sa skutočne zadania.
Ale nechaj, však už sme pokosili, netreba nič upratovať.Téma je vyčerpaná
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

slavica Pozri príspevok
Ale nechaj, však už sme pokosili, netreba nič upratovať.Téma je vyčerpaná
Však ale čo s tými alergiami? Kúpi jeden dom a všetci môžu kosiť... to by bolo krásne. Na Slovensku... ideálna predstava. Ale malo by to tak byť.
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Orim neviadril si sa k tejto teme.
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Maš pravdu,bolo by to hooo, ako s plynom na Slovenksu...
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

OK
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Aj Sk.- alebo €
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
uzlik6 Pozri príspevok
Orim neviadril si sa k tejto teme.
uzlik6 Pozri príspevok
Maš pravdu,bolo by to hooo, ako s plynom na Slovenksu...
uzlik6 Pozri príspevok
OK
uzlik6 Pozri príspevok
Aj Sk.- alebo €
trpíš samomluvou alebo som niečo nepochopil.. to sa dá dať všetko do jedného príspevku, inak to nedáva zmysel, a ak reaguješ na niekoho, slúžia na to citácie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať