Zavrieť

Porady

Tovar z EU a DPH

Julo Julo

Julo je offline (nepripojený) Julo

Stále sa učiací účtovník popri zamestnaní. ...viac
Zdravím Vás. Prečítal som si skoro všetko čo sa s danou tématikou zaoberá, ale som z toho, priznám sa "magor" . Aj keby som hlavu ako slon, tak by to zrejme nastačilo a preto sa obraciam na Vás s konkrétnou vecou. SZČO účtujúci v JÚ a štvrťročný platiteľ DPH bol osobne v ČR, kde nakúpil tovar pre svoju podnikateľskú činnosť. Doviezol si tovar sám. Faktúra bola vystavená 15.06. "Hranicu" prekročil 18.06. Za tovar ešte nezaplatil - zaplatí až v priebehu mesiaca Júl / August. Kurzom z ktorého dňa má robiť prepočet ? A ako to bude vyzerať s DP z DPH (25.07.) ? Viete mi popísať presný postup v tejto veci ? Prosíííííííímmm. :-)
Usporiadat
memsahib memsahib

memsahib je offline (nepripojený) memsahib

:-)
...nemyslim si, ze ucet 395/AE je nespravny, danovy urad bohuzial nevie poradit v ovela zavaznejsich veciach - a vobec vam nikto neda now how, takze clovece pomoz si sam..
PS.: PORADCA 10 - je v nom priklad aj s vyplnenym vykazom DPH
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím Vás vrátim sa ešte k tomu tovaru z EU a DPH. Nevidím zmysel alebo dôvod prečo mám si tovar zdaniť a hneď oddaniť. Výsledok je nula. Viem, že zákon o tom hovorí, ale čo s tým zákon sleduje? Nechápem. Keď si tovar nakúpim bez DPH, tak to aj tak nech bude. No, ale naše zákony sú raz také, tak ich treba rešpektovať.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nuž, aj predtým sme boli voči štátu "na nule". Čo sme zaplatili colnici, pripočítali sme si na vstupe v DP.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
andrea
Prosím Vás vrátim sa ešte k tomu tovaru z EU a DPH. Nevidím zmysel alebo dôvod prečo mám si tovar zdaniť a hneď oddaniť. Výsledok je nula. Viem, že zákon o tom hovorí, ale čo s tým zákon sleduje? Nechápem. Keď si tovar nakúpim bez DPH, tak to aj tak nech bude. No, ale naše zákony sú raz také, tak ich treba rešpektovať.
Ver, že to naši "múdri" zákonodarci takto nevymysleli, museli to prevziať z Európskej smernice. Ono to určite nejakú logiku má, ale asi nikto nevie akú. Pekný deň
0 0
Annamac Annamac

Annamac je offline (nepripojený) Annamac

Luckasari - nemáte chybu pri uvádzaní riadkov výkazu DPH pri nadobudnutí tovaru z EU? Podľa mňa : r.4 hodnota fa , r.2 dodanenie tovaru ( vypočítaná DPH ) , r.17 odpočítanie DPH . R.8 je vývoz tovaru do EU .
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

andrea
Prosím Vás vrátim sa ešte k tomu tovaru z EU a DPH. Nevidím zmysel alebo dôvod prečo mám si tovar zdaniť a hneď oddaniť. Výsledok je nula. Viem, že zákon o tom hovorí, ale čo s tým zákon sleduje? Nechápem. Keď si tovar nakúpim bez DPH, tak to aj tak nech bude. No, ale naše zákony sú raz také, tak ich treba rešpektovať.
Ono sa naozaj zdá, že to nemá žiadnu logiku, keď je to na vstupe aj na výstupe, ale môže vzniknúť situácia, že nemáš nárok na odpočítanie dane, vtedy je to už iná vec. Máš daňovú povinnosť, odvedieš štátu daň, ale si ju neodpočítaš v danom mesiaci (napr. ak ešte nemáš faktúru).
Príklad:
Dovezieš tovar (napr. 20.6.), ale nemáš faktúru (do 15.7.), v zmysle § 20 ods.1 písm a) vzniká daňová povinnosť, zaúčtuješ s dátumom (kurzom) 15.7. a odvedieš (v 7/2004). Faktúra príde až 26.8., takže odpočítaš až v 8/2004. To je už trošku iná vec. Dúfam, že som sa nikde nekopol. Je to správne ?
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Annamac
Luckasari - nemáte chybu pri uvádzaní riadkov výkazu DPH pri nadobudnutí tovaru z EU? Podľa mňa : r.4 hodnota fa , r.2 dodanenie tovaru ( vypočítaná DPH ) , r.17 odpočítanie DPH . R.8 je vývoz tovaru do EU .
Áno máte pravdu, je tam chyba, už sme to spomínali, viď skoršie príspevky...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať