Zavrieť

Porady

Príspevok na znevýhodneného uchádzača o zamestnanie

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Úrad práce poskytuje príspevok zamestnávateľovi, ktorý zamestná znevýhodneného uchádzača o zamestnanie, len ak tým vytvorí nové pracovné miesto. Ak mal zamestnávateľ doteraz 8 dohodárov a chce zamestnať znevýhodnených uchádzačov, bude to považované za vytvorenie nového pracovného miesta?

Ďakujem
Naposledy upravil Janka6685 : 18.06.05 at 10:11
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Denda
Samozrejme. Neviem aký typ ideš brať. Nám uhrádzali výšku minimálnej mzdy a odvody po dobu myslím 1 roka. V zmluve bolo 2 roky dodržania pracovného miesta.
Môžeš mi prosím povedať, z akého mesta si? Lebo príspevky a doba poskytovania je podľa regiónu. Podľa toho čo píšeš som pochopila, že ti uhrádzali 100%.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Janka6685
Môžeš mi prosím povedať, z akého mesta si? Lebo príspevky a doba poskytovania je podľa regiónu. Podľa toho čo píšeš som pochopila, že ti uhrádzali 100%.
Neuhrádzali mi 100%. Pracovná zmluva bola na 1,2 násobok minimálnej mzdy.
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Prikladám Vám materiál ohľadne príspevku na zamestnávanie znevýhodného uchádzača o zamestnie.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
garter
Prikladám Vám materiál ohľadne príspevku na zamestnávanie znevýhodného uchádzača o zamestnie.
To je super spracovanie. Si skvelá. Myslím, že budem hovoriť za všetkých, keď poviem, že Ďakujeme
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte. Vraciam sa k tejto téme, lebo už som sa pustila do vybavovania žiadosti o poskytnutie príspevku na zamestnanie znevýhodneného uchádzača o zamestnanie. Medzi iným, je v prílohách, ktoré je potrebné doložiť ku žiadosti, aj podnikateľský zámer. Tento PZ sa samozrejme vypracúvava pred začatím podnikateľskej činnosti. Preto sa chcem opýtať, či mám predložiť PZ vypracovaný pred začatím pod. činn., alebo musím pre tieto účely vypracovať nový, aktuálny. Je to súrne, a preto veľmi pekne prosím o rýchlu odpoveď. Ďakujem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Jani, ja som tuším vypracovávala nový ... ÚP mi dal nejaké materiály, kde bolo uvedené čo má obsahovať tento podnikateľský zámer (bolo tam asi 10 bodov), keďže náš prvý podnikateľský zámer bol tuším iba na pár riadkov, tak som to vypracovala nanovo.
Ak teraz rozmýšľaš nad tým, či by som ho tu nemohla pricapiť, tak to ti sľúbiť nemôžem, lebo neviem, či mám kópiu alebo či to vôbec niekde vo firme nájdem ...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
vladan
Jani, ja som tuším vypracovávala nový ... ÚP mi dal nejaké materiály, kde bolo uvedené čo má obsahovať tento podnikateľský zámer (bolo tam asi 10 bodov), keďže náš prvý podnikateľský zámer bol tuším iba na pár riadkov, tak som to vypracovala nanovo.
Ak teraz rozmýšľaš nad tým, či by som ho tu nemohla pricapiť, tak to ti sľúbiť nemôžem, lebo neviem, či mám kópiu alebo či to vôbec niekde vo firme nájdem ...
Ďakujem za info. Neboj sa, vypracujem si ho sama Takže v ňom budem písať o skutočnostiach, ktoré sa dejú teraz, v prítomnosti? Ak sa niektoré veci zmenili, napr. počet zamestnancov,....tak tam budem písať terajší stav?

Krásnu nedeľu
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ak sa dobre pamätám, tak som písala aj o histórii firmy (v krátkosti), a tuším som tam dávala aj prítomný stav firmy, no a jasne, že aj plány do budúcnosti
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
vladan
ak sa dobre pamätám, tak som písala aj o histórii firmy (v krátkosti), a tuším som tam dávala aj prítomný stav firmy, no a jasne, že aj plány do budúcnosti
Ďakujem, veľmi si mi pomohla. Konečne sa môžem pohnúť z miesta.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Janka6685
Ďakujem, veľmi si mi pomohla. Konečne sa môžem pohnúť z miesta.
Jani, nechcem ťa strašiť, ale tebe ÚP nedal nejaké stručné info o to podnikateľskom zámere? ... lebo mne sa marí, že nám ho vrátili na prepracovanie, lebo nám tam chýbal nejaký finančný plán, čičo ... ja som si myslela, že mi to dali ako pomôcku, nech sa viem od čoho odpichnúť, ale oni to napokon chceli presne podľa tých 10tich, či koľkých bodov - ja hovorím konkrétne o trebišovskom ÚP, tak neviem ako je to na ostatných ÚP (proces som absolvovala tuším v roku 2003, takže možno sa už podmienky trošku pomenili)
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
vladan
Jani, nechcem ťa strašiť, ale tebe ÚP nedal nejaké stručné info o to podnikateľskom zámere? ... lebo mne sa marí, že nám ho vrátili na prepracovanie, lebo nám tam chýbal nejaký finančný plán, čičo ... ja som si myslela, že mi to dali ako pomôcku, nech sa viem od čoho odpichnúť, ale oni to napokon chceli presne podľa tých 10tich, či koľkých bodov - ja hovorím konkrétne o trebišovskom ÚP, tak neviem ako je to na ostatných ÚP (proces som absolvovala tuším v roku 2003, takže možno sa už podmienky trošku pomenili)
Dobre, že hovoríš. Síce väčšinou robím presne podľa podkladov (som ešte mladá a naivná a myslím si, že ak mi niečo povedia, musím to urobiť ) aj tak som si myslela, že je to len pomôčka, ako spracovať podnikateľský zámer. Ďakujem, keby ťa ešte niečo napadlo, budem ti vďačná, ak mi dáš vedieť. Ono to nakoniec môže pomôcť aj niekomu inému tu na porade.
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

K žiadosti na § 50 nie je prílohou podnikateľský zámer. Na ktorom ÚP ho žiadajú?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
garter
K žiadosti na § 50 nie je prílohou podnikateľský zámer. Na ktorom ÚP ho žiadajú?
Odo mňa ho žiadajú v KE. Dostala som formulár žiadosti a na poslednej strane sú prílohy a poslednou je podnikateľský zámer.
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Keď ho žiadajú, mali Ti dať aj štruktúru podnikateľ. zámeru a určiť rozsah strán.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
garter
Keď ho žiadajú, mali Ti dať aj štruktúru podnikateľ. zámeru a určiť rozsah strán.
Dali mi 10 bodov. Podľa nich sa mám riadiť. Mne išlo len o to, či má byť s terajšími údajmi a či má byť úplne presne podľa tých bodov, ako písala vladan.
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Podľa mňa áno, ak máš štruktúru, tak ju musíš dodržať. Tak ako vladan spomínala daj dam trochu z histórie firmy, aká je súčasnosť a potom aj vízie aspoň na 2-3 roky.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ohľadom tohto mám ešte otázku:

V žiadosti o príspevok na znevýhodneného uchádzača je časť, kde je potrebné napísať údaje o celkovej cene práce na vytváraných pracovných miestach + v do podnikateľského zámeru treba tiež urobiť kalkuláciu mzdových nákladov na 1 pracovné miesto po dobu 2 rokov (hrubá mzda, poistné). Viete mi, prosím, poradiť, ako to mám urobiť? Neviem si predstaviť akú dám hrubú mzdu, keď ešte neviem koľko sviatkov odrobia, koľko nočných, koľko budú mať nadčasy...

Ako sa, prosím vás, v takomto prípade rieši predbežná kalkulácia?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Prosííííííííííííííííííííííí íííím,...........nikto mi nepomôže?

Potrebujem vedieť, čo musím zohľadniť pri výpočte a na čo nesmiem zabudnúť.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Janka6685
Potrebujem vedieť, čo musím zohľadniť pri výpočte a na čo nesmiem zabudnúť.
Jani, kalkulácia je preto kalkuláciou, lebo to nie je 100% výpočet ... takže ak chcú celkovú cenu práce, tak je to hrubá mzda + odvody zamestnávateľa. Ja som tam tuším dávala aj tých 55% stravného, čo platí zamestnávateľ. Keďže to chcú od teba po dobu 2 rokov, tak by som nejakým "koeficientom" zvýšila mzdu tohto zamestnanca, buď k 1.10 (vtedy sa mení výška minimálnej mzdy) alebo k nejakému inému dátumu.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
vladan
Jani, kalkulácia je preto kalkuláciou, lebo to nie je 100% výpočet ... takže ak chcú celkovú cenu práce, tak je to hrubá mzda + odvody zamestnávateľa. Ja som tam tuším dávala aj tých 55% stravného, čo platí zamestnávateľ. Keďže to chcú od teba po dobu 2 rokov, tak by som nejakým "koeficientom" zvýšila mzdu tohto zamestnanca, buď k 1.10 (vtedy sa mení výška minimálnej mzdy) alebo k nejakému inému dátumu.
Ďakujem. Len som sa toho trocha zľakla. Hneď sa do toho pustím.

Prajem príjemné ukončenie pracovného týždňa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať