Zavrieť

Porady

Blbý a blbejší.

Navrhujem po porade zábavnú tému - vyhlasujem súťaž o najblbejšieho šéfa-šéfku. Bez toho, že by sme konkrétne menovali našich šéfov, zasmejeme na ich "múdrch" výrokoch, príkazoch alebo nariadeniach.

Ešte to nemám domyslené, ako určíme víťaza, môžete niekto zbehlejší pomôcť.

Na zahriatie:
Moja šéfka mi odmieta preplatiť paragón za známky, zakúpené v novinovom stánku, lebo podľa nej sa mi nechcelo ísť na poštu, a ona prišla o DPH.
Nie je to až také smiešne, ale pridajte dačo aj Vy!
Čaute.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Tak som potom nenapísal nic nového, bude to asi vseobecne známe.

....pokial nie si tá moja séfka.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Jeden prípad poznám aj ja, keď šéfino kúpil dvere v kancli na prenájom a tieto dvere boli preplatené nájomcom (čiže akokeby 2x výdavok, 1x príjem peňazí). A vraj to treba spraviť nie 1 x výdavok ovplyv. ZD a 1 a 1 príjem a výdavok neovplyvňujúci ZD, ale 2 x výdavok ovplyv. ZD. Osôbka účtovníčka sa snažila vysvetliť, že to tak proste nejde, ale mala som dať aj tak 2x výdavok ovplyv. ZD, ale tak to spraviť, aby to bolo dobre...
0 0
simako simako

simako je offline (nepripojený) simako

Ahote, Poraďáci.
Myslím, že zatiaľ sa to ešte nerozbehlo až tak, načrite lepšie da pamäti ,
určite sa niečo nájde. Nech sa trochu zasmejeme.
Čaute.
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

jess
Žeby som si písala sama o sebe, ako som "blbá a blbšia", keď čítam zákony a zakaždým si ho vysvetlím inak ? Prečo tie zákony nepíšu tak, aby sme im aj my "blbší" porozumeli na prvý, možno druhý krát . Alebo, že by som mala nejakú oficiálnu chorobu, že potrebujem všetko vysvetliť ako pre "blbého" polopatisticky a najlepšie 2x ???? Fakt mi to niekedy príliš dlho zapína. Ale daňové kontroly zatiaľ nenamietali na moje myslenie.
Tak prid pozriet mojho sefa, lebo on tvrdi ze "ja som zakon". Absolutne nic
nedodrzuje, a ked ho upozornim ze co treba urobit lebo v zmysle zakona ...
tak mi da takuto odpoved.
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
ondrejvla
Pauli, vieš ako hlboko by som musela kopať!? Tak teda on mi za to nestojí! Alebo neviem, či stojí ?, to je ten s tým bločkom od Viagry!
Vieš koľko takých šéfov narástlo na Slovensku? Keď každý druhý, čo má živnostenský list, si myslí, že je aj podnikateľ s patentom na rozum! Len čo náš Patentový úrad?!
Tak s tymto s tebou suhlasim, to je viac ako pravda, vela z nich zabudlo, ze zacinali v praci ako podradny zamestnanci a zrazu im slava stupe do hlavy
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

S tými brzdami ste mi pripomenuli dva "príbehy". Nie je to o mojom nadriadenom, ale stojí to za to:

Kočka išla zo služobky domov a cestou zadrela motor. Keď sa jej pýtali či si nevšimla, že jej svieti kontrolka oleja, tak povedala že áno a aby ju vraj neznervózňovala, tak ju prelepila leukoplastom....

A zasa chalan - aby to nebolo o ženských za volantom - si požičal na služobku auto, cestou domov dotankoval a nevrátil sa... natankoval do diesla benzín...
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Vevey
Moj sef sa ma pytal, preco som tak dlho v praci, tak som mu na to, ze mi nesedia dodavatelia (zahranicni) o 20 korun. Vybral z penazenky dvacku a vitazne mi ju polozil na stol.
Inak mam samych uzasnych sefov, vobec sa na nich nemozem stazovat, len obcas sa im nejake skutocnosti dost tazko vysvetluju. Vazne som tam za tu, co vymysla problemy, o ktorych nevedeli a riesi im ich sposobom, ktoremu nerozumeju.
Myslím, že tu je potrebné pochváliť aj to, že šéf mal aspoň snahu. Snaha sa cení. Koľko z nás má takého šéfa???
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pridám aj ja jednu, i keď to nie je šéf, ale moja švagrinká - inak mám ju veľmi rada, i napriek jej diagnóze - profesorka. Dnes jej prišlo vyrozumenie zo Soc.poisťovne, že jej za odpracovaný minulý rok, zvyšujú dôchodok o 105,-Sk mesačne! Náramne sa rozčúlila, že ona im kašle na ich mesačné zvýšenie, ktoré jej doplatili za 7 mesiacov a budú jej ho doplácať stále, ale ona chce, aby jej ho zaplatili iba za január až december 2004! To je vraj viac - až 1260,- Sk za rok, a oni jej teraz doplatili "len" 735,- Sk! Že vraj, čo z toho má, že jej budú doplácať len po 105,-Sk, keď mohla dostať naraz až 1260,-Sk! Penila som, kým som jej to vysvetlila a keď už som bola spokojná, že to pochopila, tak mi pri odchode povedala, že aj tak ju Soc.poisť.opinkala o 525,-Sk! No tak mi povedzte, ako mám tým začínajúcim účtovníčkam niečo vysvetliť, keď sa mi to nepodarí
67 ročnej žene!!!!
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

M0NIKA
S tými brzdami ste mi pripomenuli dva "príbehy". Nie je to o mojom nadriadenom, ale stojí to za to:

Kočka išla zo služobky domov a cestou zadrela motor. Keď sa jej pýtali či si nevšimla, že jej svieti kontrolka oleja, tak povedala že áno a aby ju vraj neznervózňovala, tak ju prelepila leukoplastom....

A zasa chalan - aby to nebolo o ženských za volantom - si požičal na služobku auto, cestou domov dotankoval a nevrátil sa... natankoval do diesla benzín...
To sa stalo aj mojej mame ... a potom povedala, že ona vždy tankuje z toho istého miesta a že jej to vymenili za diesel... :-)

A ešte jedna pikoška....zrovna včera som robila kamošovi účto JU za r. 2003- resp. len dávala dokopy, lebo tá ktorá mu ho robila pred tým mu napr.
- do výdavkov dávala aj výbery z bankomatu (na osobnú spotrebu)
- účtovníctvo u nej predstavoval jeden papier na ktorom boli na jednej strane napísané výdavky a na druhej príjmy, žiadne VPD a PPD /keby boli aspoň dobre spočítané/
- a to nebolo všetko ....

Nechápem ako sa môže niekto ponúknuť, že spraví účto, keď o tom vie veľké prd ....
Naposledy upravil Vera : 08.06.05 at 15:25
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
No, ja by som povedala, ze do sefov sa velmi netreba triafat, aby to nedopadlo zle. Podla jednej teorie kazdy clovek je potencialny drak. Ked sa z neho stane sef, zvysi sa mu v krvi mnozstvo DRAKULINU. Ked takemuto nadopovanemu drakovi odtnete jednu hlavu, narastu mu namiesto nej dve nove. Takze radsej sa vyhybat ohnu z jednej hlavy ako kluckovat medzi dvomi.
To len tak na okraj. Sefovia su tiez len ludia a maju pravo sem-tam aj na zlu naladu aj na vyplodenie nejakej tej hluposti, tak ako my vsetci. Ak je sef vysloveny blbec, potom treba hladat mensieho blbca. Alebo sa stat sam sefom.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Niekedy sa stane, že aj šéf je už nie šéfom, a potom len zisťuje, čo nevedel. Ja by som každého šéfa najskôr urobil účtovníkom, aby vedel, čo môže a nemôže.
pocitac005.gif  
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Jedna pani podnikateľka po dvoch rokoch podnikania sa ma nesmelo opýtala: "Aký to ja mám vlastne plat?"
Iný podnikateľ práve začínal a bol sa prihlásiť do sociálnej poisťovne. Do kolonky "vymeriavací základ" mal napísať ním zvolenú sumu, minimálne však... Začal rozmýšľať, koľko asi plánuje zarobiť, pre istotu ešte niečo prihodil,a došiel k sume 10 000,-. Opýtal sa pracovníčky, či to bude stačiť. To ju prebralo z letargie, dlho predlho si ho premeriavala a potom mu povedala: "Vy ste ešte podnikateľská panna!"
0 0
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

Moja šéfka bola hrozne podozrievavá, myslela si, že každý ukradne čo sa dá.Trvala na tom, aby som chodila so šoférom tankovať do Pickupu, brala so sebou niť a jej spustením merala zostatok PHM v nádrži...
Tiež sa vždy čudovala, ako dlho mi trvá "nahadzovať banku a pokladňu, veď načože mi kupovala počítač, keď to tam nie som schopná napchať, tak ako tí ostatní...
na školenie som mohla ísť, keď som verejne priznala, že nie som schopná prečítať odbornú literatúru a pochopiť ju, veď aj tí, čo prednášajú mi len to isté budú čítať....
kolegyni chýbalo do dôchodku 5 mesiacov, pred rokmi bola doma so synom, ktorý jej nakoniec odišiel s leukémiou, na to jej povedala :no čo, moja milá, nato si mala myslieť, keď si si doma hovela!
je to naslovovzatá blbaňa...predtým bola riaditeľkou SOU-čo dodať.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

durisovad
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
gabri
Moja šéfka bola hrozne podozrievavá, myslela si, že každý ukradne čo sa dá.Trvala na tom, aby som chodila so šoférom tankovať do Pickupu, brala so sebou niť a jej spustením merala zostatok PHM v nádrži...
Tiež sa vždy čudovala, ako dlho mi trvá "nahadzovať banku a pokladňu, veď načože mi kupovala počítač, keď to tam nie som schopná napchať, tak ako tí ostatní...
na školenie som mohla ísť, keď som verejne priznala, že nie som schopná prečítať odbornú literatúru a pochopiť ju, veď aj tí, čo prednášajú mi len to isté budú čítať....
kolegyni chýbalo do dôchodku 5 mesiacov, pred rokmi bola doma so synom, ktorý jej nakoniec odišiel s leukémiou, na to jej povedala :no čo, moja milá, nato si mala myslieť, keď si si doma hovela!
je to naslovovzatá blbaňa...predtým bola riaditeľkou SOU-čo dodať.
keby mi toto povedala, ak by mi zomrel syn, asi by jej išli zuby štvorstupom
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
babenko1
keby mi toto povedala, ak by mi zomrel syn, asi by jej išli zuby štvorstupom
No tak takú šéfku s jej "citlivým" srdcom len papučou zabiť a spláchnuť ako krysu!
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Pri pohovore mi povedal, že potrebuje účtovníčku, ekonomiku si robí sám!
Prekvapilo ma to, ale dobre, vzala som to. Po pol roku chcel, aby som urobila aj DP, hovorím, účtovníčka zúčtuje doklady, aké dostane a viac sa nemusí starať, ekonóm a daň. poradca pokračujú ďalej. DP som urobila! Po troch mesiacoch chcel výklad súvahy, já sa čudovala, šak ekonomiku si robíte sám a nerozumiete súvahe? Odpoveď: Veď já som hnojár a nie ekonóm! Je to môj príbeh osobný a mohla by som za tých 5 rokov pokračovať, ale tu to nejde!
Ešte jedna perlička:Rozdelenie firmy na dve je tá istá robota!


Pokračovanie nabudúce: to sú tie dve firmy, ktoré lacno predávam,
s pekným konateľom a nikto ich nechce!


0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Anto, odkiaľ berieš tie šikovné obrázočky????? Strašne sa mi lúbia. Nemohla by som si ich nejako stiahnúť, poraď ako , lebo ja som polovičný technický antitalent..
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

ALDA, príbeh ako ušitý na dnešnú dobu. Podobný som zažila pred pár rokmi, až to dospelo k dvom firmám a tie sa tak pekne rozrástli... No a plat ostával stále jeden... Je to začiatok rýchleho konca...
0 0
MajaL MajaL

MajaL je offline (nepripojený) MajaL

Alda tak to som zažila aj ja a teraz robim všetko od učtovníčky pomaly až po upratovačku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať