Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ďakujem, Danushka . Znovu sa presviedčam, aké vie byť ľudské myslenie bigotné.
Samozrejme, že u človeka vitamíny-tuk, jasné. O tom oleji som čítala tu, na Porade, ale nebol tam napísaný žiadny dôvod, ani súvislosť. Takže, keď sa priznám, že som o tom aj rozmýšľala, na čo ten olej môže byť dobrý, tak je to na zasmiatie. No, čo už.
U nás je akákoľvek zelenina a ovocie tiež maškrtka, okrem surovej cibule. Tú poomáľala a ozobkanú vypľula. Neviem, ako je to s cesnakom, postrehla som, že jej raz papuľka intenzívne vôňala po cesnaku, ale či ho vpravila do žalúdka, ťažko povedať. Možno áno, keďže žiadne zbytky som nenašla.
No a tú radosť zo spoločného varenia potvrdzujem. Je však jednostranná, zo strany havky. Čo padne na zem, je jej vlastníctvom. A ja mám radosť, keď sa mi podarí navariť tak, že jej ani raz nepristúpim labku alebo chvostík. Ale to isto poznáš.
Naposledy upravil Petra Nová : 26.03.09 at 20:06
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

danushka: jeeeej aj ty mas amika??? akej farby? ja sa neviem dockat nasho noveho prirastku (malo by to byt tak cca oktober, alebo potom az maj buduceho roka)

inak o tom oleji pocujem prvy krat... snad sme cosi nezanedbali...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Petra, o tom vlastníctve to platí aj s našim havinom. Lenže naposledy to skončilo hnačkou. To bol psík doma s mužom, ktorý vytápal slaninu na masť. Jasné, že pri krájaní mu pár kúskov padlo na podlahu a havo schmatol. Hnačku mal poriadnu, bruchabolenie ale štyri dni. V lete mal tiež, ale to pojedol všetko nakopu, halušky, hrozno, gaštanové pyré.. /proste je pažravý aj maškrtný/. Už vieme, že hocičo nemôže.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

andreaS Pozri príspevok
danushka: jeeeej aj ty mas amika??? akej farby? ja sa neviem dockat nasho noveho prirastku (malo by to byt tak cca oktober, alebo potom az maj buduceho roka)

inak o tom oleji pocujem prvy krat... snad sme cosi nezanedbali...
Áno, máme amerického kokríka čiernej farby. Je to už druhý psík tohto druhu v našej rodine. Jeho predchodca Benjičko bol tiež čierny, mal však bielu kravatku, bol to fešáčik a tá kravatka charakterizovala jeho povahu. Bol veľmi pokojný, trpezlivý a vskutku disciplinovaný. Na sklonku roka nám umrel, veľmi náhle, nevedeli sme mu pomôcť . Do poslednej chvíľky sme boli pri ňom a stále sa mi tlačia slzy, keď si naň spomeniem.
Ani neviem ako sa to všetko zomlelo, ale ešte v deň ako Benjičko umrel, moje deti našli na internete Samka. Vtedy mal 3 mesiace a bol vernou kópiou Benjiho. Ale ostáva len pri výzorovej kópii.
Píšem to tu preto, lebo tak ako ľudia sú rôzneho temperamentu, tak aj tieto štvornohé stvorenia majú rozdielne povahové črty.
Náš nový člen rodiny je hyper-temperamentý, neodbytný, veľmi komunikatívny /vydáva rôzne zvuky pri prejavoch radosti i hnevu/, je jednoducho iný.
Než sme sa pred rokmi odhodlali pre psíka v domácnosti, pretože tento druh určite nie je vhodný do exteriéru..., tiež sme si počkali na vrh fenky, ktorá nám učarovala. Spomínam si veľmi dobre, ako sme vyčkávali, kedy sa už narodia mláďatká a kedy ten náš bude môcť už konečne byť s nami. Spomínam si na jeho prvú noc u nás doma, na jeho plač...na to, ako som si ho uložila na vankúš a pokojne zaspal. Spomínam si na tie roky, ktoré boli naplnené jeho prítomnosťou, na to ako som sa len jemu vyžalovala, keď ma nemal kto vypočuť...spomínam si na poslednú chvíľku, keď od nás odišiel a ako sme ho pochovali aj s jeho pelieškom na našej záhradke a manžel mu vystrúhal krížik.
Teraz máme nového fešáčika. Je iný, ale je náš a my sme jeho a čaká nás veľa radosti a možno aj starostí.

AndreaS, každý, kto si zaobstará psíka, je jedno akého plemena sa stáva lepším človekom. Priazeň a lásku, ktorú dá tomuto nemému stvotreniu, sa človeku stonásobne vráti a nikdy nebude mať pocit, že je sám.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

danushka: psicka mi je luto, az mam slzy v ociach... a zaroven dufam, ze u nas to pride co najneskor...

minuly piatok nas amik oslavil 5. narodeninky... ma ich den predo mnou My mame zlatej farby. Velmi som chcela strakoska, ale vtedy ked sme zhanali akoby nebolo amika na predaj... a na tohto som sa isla povodne len pozriet... neodolala som... on si ma proste vybral, rozbehol sa ku mne a uz sme sa nerozlucili pamatam si ako som ho viezla domov v pletenom kosiku, ako mi spinkal na rukach a ako boli vsetci z neho na makko... a ako prvykrat doma papal a od prvej chvile nevydal hlaska ze by mu bolo smutno... aj prva noc prebehla bez problemov nedala by osm ho za nic na svete... je to ako nase dieta... spi so mnou, ma svoju polohu a ked nie som tak ako to ma rad, tak skrabka na postel a az potom vyskoci a natlaci sa ku mne a rovnako vydava zvuky ked sa ide von, ked pyta dobrotky alebo sa chce hrat... my to volame ze "spieva" a vie to aj na povel

Mojim snom je mat ich doma 4. Nasho cerveneho, strakoska, cierneho a hnedeho. Oni su tak krasni ked su viaceri pri sebe.

No a este mam vysnenu jednu vec, co bude u nas na zahrade... vid video. Niekto to bude mat pre deti ale my zatial pre psikov :-D No neni to perfektne???

- ak video nepojde kliknite este raz na stred toho obrazka a otvori to v novom okne
Naposledy upravil andreaS : 26.03.09 at 19:38
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No pri tomto videu /veľmi sympatickom/ som si spomenula na jednu príhodu z čias, keď deti boli ešte malé...
Bývali sme v byte a v kúpeľni sme mali len sprchovací kút. Mojim deťom v tom čase stačil aj sprchovací kút na čľapkanie sa vo vode. Syn mal v tom čase asi 7 rokov a dcéra 2. Zdalo sa mi, že sú už dlho vo vode a to podozrivé ticho neveštilo kostolný poriadok. Vošla som do kúpelne a pochopila som to ticho. Okrem mojich dvoch detí vo vode bol ešte tretí. Náš psík Benjičko a všetci boli véééééééééééľmi spokojní. A tá špinavá voda! Ach jaj...skoro som infarkt dostala, dnes mi to príde veľmi milé.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Adi, vieš, ako by som počula rozprávať o tej svojej. Neviem, či je aj maškrtná, lebo nevyberá, pažravá áno, pretože dokáže spapať takmer všetko. Možno aj tú cibuľu, keby som ju nechala dlhšie s ňou. Spomenula som prázdnu plechovku od piva. Ani neviem, ako sa dostala do jej blízkosti, ale faktom je, že si ju labkami skrčila, a to skrčené zúbkami rozhrýzla. A nechcela som veriť vlastným očiam, že tie kúsky aj odhryzkáva a žuje a nechcela ich vypľuť. Až kým som jej ako náhradu neponúkla piškótu. No, to sa mi už skôr zdá , akoby sa jej závity v hlavičke stále vyvíjali, napriek tomu, že už bude mať deväť mesiacov. Tvojho bolí bruško aspoň z dobrých vecí, ale predstav si, že by to bolo z plechovky od piva. Inak sa snažím vniesť nejaký poriadok do jej stravovania a dávam pozor, aby nenapchala do seba piate, cez deviate. Ale to hrozienko má tiež veľmi rada.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

danushka Pozri príspevok
Áno, máme amerického kokríka čiernej farby. Je to už druhý psík tohto druhu v našej rodine. Jeho predchodca Benjičko bol tiež čierny, mal však bielu kravatku, bol to fešáčik a tá kravatka charakterizovala jeho povahu. Bol veľmi pokojný, trpezlivý a vskutku disciplinovaný. Na sklonku roka nám umrel, veľmi náhle, nevedeli sme mu pomôcť . Do poslednej chvíľky sme boli pri ňom a stále sa mi tlačia slzy, keď si naň spomeniem.
Ani neviem ako sa to všetko zomlelo, ale ešte v deň ako Benjičko umrel, moje deti našli na internete Samka. Vtedy mal 3 mesiace a bol vernou kópiou Benjiho. Ale ostáva len pri výzorovej kópii.
Píšem to tu preto, lebo tak ako ľudia sú rôzneho temperamentu, tak aj tieto štvornohé stvorenia majú rozdielne povahové črty.
Náš nový člen rodiny je hyper-temperamentý, neodbytný, veľmi komunikatívny /vydáva rôzne zvuky pri prejavoch radosti i hnevu/, je jednoducho iný.
Než sme sa pred rokmi odhodlali pre psíka v domácnosti, pretože tento druh určite nie je vhodný do exteriéru..., tiež sme si počkali na vrh fenky, ktorá nám učarovala. Spomínam si veľmi dobre, ako sme vyčkávali, kedy sa už narodia mláďatká a kedy ten náš bude môcť už konečne byť s nami. Spomínam si na jeho prvú noc u nás doma, na jeho plač...na to, ako som si ho uložila na vankúš a pokojne zaspal. Spomínam si na tie roky, ktoré boli naplnené jeho prítomnosťou, na to ako som sa len jemu vyžalovala, keď ma nemal kto vypočuť...spomínam si na poslednú chvíľku, keď od nás odišiel a ako sme ho pochovali aj s jeho pelieškom na našej záhradke a manžel mu vystrúhal krížik.
Teraz máme nového fešáčika. Je iný, ale je náš a my sme jeho a čaká nás veľa radosti a možno aj starostí.

AndreaS, každý, kto si zaobstará psíka, je jedno akého plemena sa stáva lepším človekom. Priazeň a lásku, ktorú dá tomuto nemému stvotreniu, sa človeku stonásobne vráti a nikdy nebude mať pocit, že je sám.
Chcela som reagovať na Tvoj príspevok, ale kým som ho dopísala, tak ma odhlásilo, a keď som ho chcela poslať, nenávratne zmizol.

Ale vlastne ani netreba, lebo si to krásne napísala, čo zažíva každý psíčkar s tým svojim. Tak som len zvýraznila niektoré myšlienky, s ktorými absolútne súhlasim.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Rada by som sa podelila so svojou skúsenosťou so psíkom. Svojho času som v tejto téme písala, že moja bišonička pĺzne, hoci by nemala. Veterinár ju prezrel, nič nezistil a doporučil vitamíny zlepšujúce kvalitu srsti. Nepovedal konkrétnu značku , tak som zašla do svojej obľúbenej psíčkarne a vybrala som vitamínový doplnok Canvit H50 plus za rozumnú cenu 5€. Po viac ako mesiaci psík pĺzne menej, ale drápky mu rastú akosi prirýchlo a bez klieštikov sa už odštipnúť nedajú. Pri podávaní tohto vitamínu v tabletkách, som zistila aj ďalšiu vec. Totiž, že existuje niečo, čo je určené na konzumáciu (napr. na rozdiel od plechovky od piva), ale moja havka to oňuchá a nechá tak. Nech sa to aj stokrát podobá granulám. Je to zázrak, že existuje niečo, čo aj neschrúme. Takže tabletkové vitamíny maskujem v inej potrave. Dúfam, že úplne pomôžu a havka pĺznuť nebude. Alaya, ďakujem za radu.

Chcem sa opýtať skúsenejších, čo majú psíkov, ktorým zarastajú ušká zvnútra. Ako odstraňujete tieto chĺpky? Môj psík ako-tak znesie ušnú hygienu. Vlhkým tampónom vyutierať vnútro uška. Ale to je všetko. Nestrpí žiadne vytrhávanie (ani sa mu nečudujem, pri tej hustote) a strihanie úchytkom, nie je riešenie. Tak ako to, prosím Vás, robíte? Nechávate to na salón?

A mám ešte jednu otázku. Načo je psíkom dobré podávať trochu oleja?
Petra, tie chlpky musia von, ci sa to psikovi paci, ci nie.sa cudujem, ze ti to vetos nepovedal. A raz tyzdenne mu musis do ucha kvapnut kvapku usneho roztoku, kupis v chovke ci u veterinara, aby ked sa zatrepe, tak ten mas vyskoci z ucha von. My ked mu vytrhavame chlpky, to vzdy po kupani, su uvolnene, tak ho manzel drzi a dcera mu ich pomaly vytrhava, ja krmim piskotami, aby sa to dalo ako tak urobit.
Ak mu to nevytrhas, tak sa mu mozu lahsie zaniest usi a zapal je na svete.
Som rada, ze srst sa pozbierala, rozmyslala som, ci neskodi aj sampon, ktory pouzivas, ja pouzivam veterinarny, uplne neskodny na srst a kozu, je sice sakra drahy, ale co uz, vola sa darmilen.Kupujem v lekarni na objednavku a ma aj veterinar.
Tie uska nezanedbavaj a mne jedna pani poradila, ze ked sprchujem hlavu, tak usi z oboch stran prikryjem prstami - jedno palcom, druhe malickom, tak sa tam voda dostane minimalne.
Drzim prsty. este ma napadlo, ze existuje taky praskok, vozia to z Ciech, nasype sa do ucha a chlpky uplne povolia, len ich vyberies. neviem, ako sa to vola, nasmu to dal vetos len raz, no velmi potom triasol hlavou, tak to uz nerobime.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Adi, vieš, ako by som počula rozprávať o tej svojej. Neviem, či je aj maškrtná, lebo nevyberá, pažravá áno, pretože dokáže spapať takmer všetko. Možno aj tú cibuľu, keby som ju nechala dlhšie s ňou. Spomenula som prázdnu plechovku od piva. Ani neviem, ako sa dostala do jej blízkosti, ale faktom je, že si ju labkami skrčila, a to skrčené zúbkami rozhrýzla. A nechcela som veriť vlastným očiam, že tie kúsky aj odhryzkáva a žuje a nechcela ich vypľuť. Až kým som jej ako náhradu neponúkla piškótu. No, to sa mi už skôr zdá , akoby sa jej závity v hlavičke stále vyvíjali, napriek tomu, že už bude mať deväť mesiacov. Tvojho bolí bruško aspoň z dobrých vecí, ale predstav si, že by to bolo z plechovky od piva. Inak sa snažím vniesť nejaký poriadok do jej stravovania a dávam pozor, aby nenapchala do seba piate, cez deviate. Ale to hrozienko má tiež veľmi rada.
Pozor, cibula je pre psa prudko jedovata, upozornil ma vetos hned pri prvej navsteve.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya: a tvoj psik ma problemy so srstou ked kupes iba veterinarnym samponom?

my mame sampon od biogroom "protein lanolin" velke 966ml balenie, kt. je koncentratom a riedi sa 1:5 ... cize v podstate za dakych 600,- Sk kupujem 6 litrovy sampon a namiesto kondicioneru sme predtym davali taku vazelinu, tiez od biogroom... spolu to vyjde na dakych 1200 sk (este som nekupovala za eura ;-) ) a vystaci nam to na tak 1,5-2 roky... niekomu sa zda vela dat tolko za sampon ale jediny sampon, kt. je setrny k srsti a nezamotava sa nam vdaka tomu balzamu (teraz davam od all system iny kondicioner, na vacsiu vyzivu srsti)... raz som nudzovo musela kupit sampon v beznom obchode daka znacka ze Heby, ci cosi take (snad mozem menovat znacky) dala som zan 250,- a pouzili sme ho na 2x nakolko to nebol koncentrat.... v podstate kupem len v tom, v com kupu vystavne psiky a to su sampony, kt. nemaju vplyv na PH pokozky psika a mozes ho s tymito samponmi kupat aj kazdy den :-)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kupem v darmilene, lebo od neho sa absolutne pes neskriabe. All system som pozerala aj ja na profikozmetike, no na ceskej stranke mi pani, ktora to vlastni napisala, ze ked kupem casto, je to pre psa nevhodne, lebo obsahuje silikon a beliace zlozky- mam bieleho psa.Z all systemu na caste kupanie je vhodny len jeden sampon, day to day, no od neho nema pes snehobielu srst. Ine problemy pes nema. Kupala som aj v Hery- bielom, no skriabal sa strasne, asi velmi vysusuje. je citlivy na kozu a darmilen sa mi osvedcil. ked som si kupila psa, vedela som, ze to bude nieco stat. Tak aj stoji-))
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya: preto davam ten kondicioner, psa mam potom tak 2 dni takeho mastnejsieho, ono sa to aj vola ze "nalozit psa do oleja" ten all system davam len teraz, lebo ma taku vysusenu srst po zime, tak aby mu to viac hydratovalo ale na najblizsej vystave kupujem opat nasu staru dobru "vazelinu" ... biogroom ma tiez radu pre bielych psikov, ale tam neviem aku su s tym spokojni pouzivatelia, kedze my mame cervenho ... nam sa skriabal kvoli zlej strave a odkedy davame hypoalergenne granulky, tak je vsetko ok... teraz sa skrabe uz ked treba okupat
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
alaya: preto davam ten kondicioner, psa mam potom tak 2 dni takeho mastnejsieho, ono sa to aj vola ze "nalozit psa do oleja" ten all system davam len teraz, lebo ma taku vysusenu srst po zime, tak aby mu to viac hydratovalo ale na najblizsej vystave kupujem opat nasu staru dobru "vazelinu" ... biogroom ma tiez radu pre bielych psikov, ale tam neviem aku su s tym spokojni pouzivatelia, kedze my mame cervenho ... nam sa skriabal kvoli zlej strave a odkedy davame hypoalergenne granulky, tak je vsetko ok... teraz sa skrabe uz ked treba okupat
ja krmim senzitivom od mala, takze to nie je problem, losos a ryza. Bisonikovi nemozem davat olejove veci, srst ma byt nadychana, no teraz ma v zime, letny zostrih, tak je udrzba lahsia.
Ja som s tym darmilenom velmi spokojna, po kazdej prechadzke mu s tym umyvam spodnu cast noh- riedeny, nikdy ziadna reakcia.Hlavu mu umyvam riesdenym detskym samponom, jonsom fialovy, lebo aj ten darlilen ho v ociach stipal, knucal, ze az.cela procedura s jedny kupanim psa-))
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya: sranda ze kazdemu psikovi treba nieco ine a veru u nas je to tiez hotova procedura, tak na 2 hodiny...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Petra, tie chlpky musia von, ci sa to psikovi paci, ci nie.sa cudujem, ze ti to vetos nepovedal. A raz tyzdenne mu musis do ucha kvapnut kvapku usneho roztoku, kupis v chovke ci u veterinara, aby ked sa zatrepe, tak ten mas vyskoci z ucha von. My ked mu vytrhavame chlpky, to vzdy po kupani, su uvolnene, tak ho manzel drzi a dcera mu ich pomaly
Som rada, ze srst sa pozbierala, rozmyslala som, ci neskodi aj sampon, ktory pouzivas,
Drzim prsty. este ma napadlo, ze existuje taky praskok, vozia to z Ciech, nasype sa do ucha a chlpky uplne povolia, len ich vyberies. neviem, ako sa to vola, nasmu to dal vetos len raz, no velmi potom triasol hlavou, tak to uz nerobime.
alaya1 Pozri príspevok
Pozor, cibula je pre psa prudko jedovata, upozornil ma vetos hned pri prvej navsteve.
Alaya, vždy mi dobre poradíš, ďakujem Ti za to. Ale keď si pomyslím na tú procedúru s trhaním chĺpkov, ktorú si viem živo predstaviť v trojčlennom obsadení, nemôžem povedať, že ma Tvoje rady vždy aj potešia. Neviem, ako to zvládnem. ale čosi budem musieť urobiť. Našťastie doteraz nemala s uškami žiadne problémy. Páčil by sa mi ten prášok do uší , ale to trasenie hlavou nie, tak neviem.
Súhlasím s Tebou, že ako možný dôvod pĺznutia prichádza do úvahy aj ten šampón. Kým bolo teplo, tak som mala strach , že z prechádzok donesieme aj nejakú tú blšku alebo iného neželanca. Tak som z opatrnosti havinu ”drhla” v blšom šampóne. A ten jej nemusel robiť dobre. No, asi radšej kúpim ten doporučený, medicínsky a parazitov budem riešiť inak. Tak mi drž prsty, aby to všetko dobre dopadlo.
Čo sa týka tej cibule, ľakám sa toho, že je pre psíkov taká škodlivá. Jazyček mojej haviny celkom neomylne vychytal každý malý kúsok z podlahy. Len tej veľkej, neošúpanej sa naľakala. Dobre, že si to napísala, budem dávať väčší pozor. A to isté asi platí pre cesnak, predpokladám.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

mistrasol Pozri príspevok
A nepíš mi kamil
Nebudem, keď sa prestaneš pripomínať za mojimi príspevkami.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Alaya, vždy mi dobre poradíš, ďakujem Ti za to. Ale keď si pomyslím na tú procedúru s trhaním chĺpkov, ktorú si viem živo predstaviť v trojčlennom obsadení, nemôžem povedať, že ma Tvoje rady vždy aj potešia. Neviem, ako to zvládnem. ale čosi budem musieť urobiť. Našťastie doteraz nemala s uškami žiadne problémy. Páčil by sa mi ten prášok do uší , ale to trasenie hlavou nie, tak neviem.
Súhlasím s Tebou, že ako možný dôvod pĺznutia prichádza do úvahy aj ten šampón. Kým bolo teplo, tak som mala strach , že z prechádzok donesieme aj nejakú tú blšku alebo iného neželanca. Tak som z opatrnosti havinu ”drhla” v blšom šampóne. A ten jej nemusel robiť dobre. No, asi radšej kúpim ten doporučený, medicínsky a parazitov budem riešiť inak. Tak mi drž prsty, aby to všetko dobre dopadlo.
Čo sa týka tej cibule, ľakám sa toho, že je pre psíkov taká škodlivá. Jazyček mojej haviny celkom neomylne vychytal každý malý kúsok z podlahy. Len tej veľkej, neošúpanej sa naľakala. Dobre, že si to napísala, budem dávať väčší pozor. A to isté asi platí pre cesnak, predpokladám.
Petra, nemas za co dakovat, vies, ja som psika nemala, toto je prvy, tak sa vzdelavam a studirujem, kde sa da. Nasla som jednu super stranku, tam je toho dost, a priznam sa, ked neviem, kam z konopy, tak napisem jednej pani chovatelke do CR, ona rada poradi.
Tie chlpky z usi by mala vediet odstranit aj strihacka v salone, len nedavaj strihat, ale vytrhat.pripadne veterinar, len to nezanedbaj.
Sampony na blchy su velmi agresivne- no ja si to myslim, my sme nasmu nikdy nic take nedavali. Skus ten darmilen, uvidis, budes spokojna.On velmi nepeni, tak nemusis sa bat a davat vela.
Zajtra ideme k veterinarovi, odvazit psa a po odcervovaciu tabletu, 3 mesiace uleteli, tak sa opytam sa tu ochranu proti blcham a kliestom, dam vediet. Ahoj, pekny vikend.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

petra: ked bol nas maly, tak sme ho styria nemohli udrzat a ostrihat mu labky zospodu... vobec to nemal rad a vseobecne ani to cesanie iba kupanie drzal.. potom sa to casom naucil, ze to neni take strasne a hlavne ze potom sa mu lepsie chodi... my uska vytrhavat nemusime, staci precistit roztokom... ale ani teraz nie je nadseny ked ho doma upravujem... hlavne to netreba zanedbat a pravidelne treba cistit a chvalit ked pekne drzi a potom dat aj dobrotku

co sa tyka blsiek, tak sme mali asi 2x, ale to len jednu som nasla... mam kupeny pripravok frontline a tak 2-3x do roka mu streknem za krk a je chraneny
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Petra, nemas za co dakovat, .....
Zajtra ideme k veterinarovi, odvazit psa a po odcervovaciu tabletu, 3 mesiace uleteli, tak sa opytam sa tu ochranu proti blcham a kliestom, dam vediet. Ahoj, pekny vikend.
Neďakujem Ti len preto, že je to obvyklé, ale robím to rada aj pre niečo iné. Šetríš mi čas. Ja sa opýtam a Ty mi ochotne poskytneš informácie, už odskúšané, a poradíš ako najlepšie vieš. To cítim z Tvojich príspevkov. Tak, prečo by som nemala poďakovať, keď nemusím lietať po nete a dostávam hotové ? To je to najmenej , čo môžem urobiť. A vždy poďakujem každému, kto mi poradí v tom, čomu veľmi nerozumiem alebo mi inak pomôže.
Aj ja Ti prajem pekný, jarný a neupršaný víkend a tiež všetkým psíčkarom a ich miláčikom.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať