Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Potrebujem dať utratiť psa.Kto to robí a koľko to stojí?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

marleau Pozri príspevok
Potrebujem dať utratiť psa.Kto to robí a koľko to stojí?
Alebo tu volakoho nasr...

Veterinar. Neviem, kolko to stoji.

Q.: Nie je moznost darovat ho? Alebo preco ho chces dat utratit?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Lebo je starý a trápi sa.A nie ja ale naši.Ja nemám nervy na psy a mačky.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

AlaNR Pozri príspevok
čo môže stáť takýto špás? už som nad tým uvažovala...
My sme platili este 800 korun, dostanes k tomu aj medzinarodny ockovaci preukaz, sluzi aj ako pas a pes je evidopvany v medzin. databaze.Ale veterinari maju rozdielne ceny.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

marleau Pozri príspevok
Lebo je starý a trápi sa.A nie ja ale naši.Ja nemám nervy na psy a mačky.
Stoji to len jednu injekciu a odporucam ti, aby si ho tam vzal ty. Uvidis, co to je, ked utracaju psa...mozno sa ti srdce zlomi......a musis tam stat pri nom az do konca, aby si podpisal, ze umrel. potom ho mozes nechat tam, oni ho hodia do kafilerie, alebo ho dostojne pochovas. je to na tebe.myslim, ze suseda platila 20 eur, ale ona ho dala najskor uspat, aby netrpel.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya1 Pozri príspevok
My sme platili este 800 korun, dostanes k tomu aj medzinarodny ockovaci preukaz, sluzi aj ako pas a pes je evidopvany v medzin. databaze.Ale veterinari maju rozdielne ceny.
ja som cipovala pred rokom a spolu s pasom to vyslo 50€ ... potrebovala som kvoli vystavam mimo SR ... ale citala som na stranke jednej organizacie, co umiestnuje psiky (utulok ako taky este nemaju), ze cez nich to vychadza 13€ ...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

marleau Pozri príspevok
Potrebujem dať utratiť psa.Kto to robí a koľko to stojí?
chudák pes,za svoju oddanosť pánovi si zaslúži,aby bol pán pri ňom v posledných chvíľach jeho života a nie aby ho na stôl u veterinára hodil niekto tak necitlivý
0 0
majaks majaks

majaks je offline (nepripojený) majaks

presne tak, ziadne utracanie, nech zomrie normalnou cestou
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ma niekto neapolskeho mastina?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dav. moja priatelka ich rozhoduje na vystavach? Potrebujes nieco?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

neapola by som chcel kupit, na nete som sa nieco docital, aj dost protichodnych informacii, takze neake info, ako s detmi, vychova, od koho kupit, ....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

day Pozri príspevok
neapola by som chcel kupit, na nete som sa nieco docital, aj dost protichodnych informacii, takze neake info, ako s detmi, vychova, od koho kupit, ....
Tu sa dozvies o nich najviac, su tam aj chovatelia aj majitelia tychto psikov.
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=80&t=101&hilit=neapolsky+mastin

A
k mas cas, koncom januara je vystava psov v Trencine, zajdi sa tam pozriet, stretnes chovatelov, urcite ti radi pomozu s vyberom.
1 0
day day

day je offline (nepripojený) day

dakujem alaya, to som uz precital cele, uz mam za sebou aj ceske fora, nevies ci ich vystavuju aj v NR?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

eluša Pozri príspevok
Ahoj, alaya1, psa kŕmim aj granulami Friskies a kupujem jej aj v chovateľskom obchode zmes malých granúl-nechám navážiť y troch ponúkaných druhov. No granule chrúme iba výnimočne, odmieta ich, resp. nechá ich bez povšimnutia. Kupujem jej kuracie trupy a bravčové kosti, ktoré posekám a uvarím. Kupujem jej i konzervy pre psa, niekedy zje bez problémov, inokedy nechá tak.Kupujem jej i salámu pre psov, alebo mäkkú salámu a sem-tam syr. Počas sezóny chrúme y ruky hrášok, brokolicu, mrkvu, teraz ponúkanú zeleninu nechá v miske. Zemiaky, ryžu, vajce nechce, ani premiešanú s mäskom. Mäso vyberie, ostatné ostane v miske.
No a kúpem ju so šampónom Belle proti blchám a kliešťom a šampónom Expert Premium pre psov s dlhou srsťou s norkovým olejom/mink oil/.
Niečo určite robím zle, budem rada, keď ma odhalíš, čo to je. Vďaka
Zemiaky, cibuľu psy nevedia stráviť. Je to škodlivé.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V cenovej relácii ako je napr. Pro plan som našla bio organic granule
http://www.biologika.sk/e-obchod-p_1-98-psy.html
http://www.biologika.sk/e-produkt-11...efu-adult.html
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela Pozri príspevok
Zemiaky, cibuľu psy nevedia stráviť. Je to škodlivé.
Moj pes je na eliminacnej diete, co su praveze zemiaky a tieto mu zachranili traviaci trakt.nebol to mojk vymysel, ale veterinarske odporucanie.

Day- urcite sa vystavuju aj v Nitre, pozri si stranku www.skj.sk, tam najdes kalendar vystav, ked to bude aktualne, tam su zverejnene plemena, kde su uvedeni aj psy a chovatelia.

Ja viem, ze je to narocne plemeno na vycivk, ale su velmi krasni.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak a my mame uz psiu dovolenku zajednanu, nech je uz leto.....
1 0
elena11 elena11

elena11 je offline (nepripojený) elena11

Ak máš nejaké skúsenusti s liečbou zápchy u psíkoch tak mi prosí podaď. Môj 7 ročný psík asi pojedol veľa kostí a teraz má problém vyprázdniť sa. Už má krvavý zadok a nie a nie to z neho dostať von. Čo mám robiť?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dlhšie som rozmýšľala, či tento zážitok zverejniť. Lebo je hnusný a nechutný, a máta ma aj dnes. Pre neskúseného majiteľa psíka môže byť však poučný, tak tu je:
Poslednú posviatočnú nedeľu sa ukazovalo obstojné počasie, tak som sa s havou vybrala na dlhšiu prechádzku. Zastavili sme sa na lúčke v blízkosti domu, ktorú máme po trase a pretože ju má hava rada, tak ma na ňu vždy dotiahne. Tam som ju vypustila z vôdzky a nechala voľne pobehovať. Z lúčky je výborný rozhľad na svet okolo, tak som ho chvíľu sledovala, hava pobehovala okolo mňa ako kozliatko a vyňuchávala všetky stopy po psíkoch. Je to príroda, tak ju vždy nechám nechsa nabaží, jedinou mojou starosťou je, aby nič nebaštila, keďže sem - tam dobrí ľudia pohadzujú otrávené návnady. Zbadala som sa, keď zrazu bolo ticho a havy nikde. Keď som ju objavila, vidím, že si na niečom pochutnáva. Nevnímala a nepočula. Oblial ma pot z toho, že je to niečo otrávené. Keď som k nej prišla a videla na čom si labuží, nielen pot, ale skoro som vyskočila z kože. Bolo to hnedé, riedke a ľudské!!! A moja krásna, biela hava, ešte voňajúca z predvianočnej očisty, mala celú papuľku vyfarbenú na hnedo. Kto pozná bišonikov, tak vie, akú bohatú srsť mávajú práve okolo úst. Zdrapila som ju a pre istotu ovoňala. Nemýlila som sa. Dorazila ma tým, keď sa začala spokojne oblizovať, kým som ju uviazala na motúz a nemilosrdne pratala domov.

Doma som chytila havu, švacla ju do práčky, nastavila teplotu na 90 stupňov, do nádržky dala dvojnásobnú dávku prášku a pre istotu pridala aj SAVO!!!!! Prisámvačku, bola by som ju takto vyprala, keby sa to dalo. A tak som jej len najskôr hubu vypulírovala v umývadle, potom prešla celkovým kúpeľom vo vani a drhla som ju fest, lebo sa mi stále nezdala dosť čistá a voňavá. Dokonca po dlhom čase si dala vyčistiť zuby. Keď som ju fénovala, čo hava neznáša, ani sa nezavrtela. Po nej prišlo na rad umývadlo, vaňa, prášok, kefa a nakoniec aj to SAVO. Bol večer a ja maximálne znechutená a ...........

Jasné, že celá očista prebiehala v znamení slovného uragánu, ktorý hava prežila so sklopenými ušami,a potom uragán vystriedala tichá domácnosť. Až včera večer som
jej dovolila prvú dôvernosť - usalašiť sa mi na kolenách. Ale stále mám taký štítivý pocit z toho, čo to moje malé, krásne, biele, spôsobné čudo dokázalo nasúkať do seba. Zaprisahala som sa, že to bolo prvý aj posledný raz. Viac ju von z motúza nepustím. Tento príspevok som uverejnila preto, aby bolo každému jasné, že aj u zvieratiek je možné to, čo my,ľudia,považujeme za nemožné.

P.S. Kto si myslí, že chudák hava to urobila z hladu, je na veľkom omyle. Pri nedeľnom obede sa hlásila o svoj podiel z kačky, z knedlíka a zobla si aj trochu kapusty. Čert vie, či jej nechýbal ešte aj dezert!
Naposledy upravil Petra Nová : 10.01.12 at 12:31
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

to je u psov normálne asi jej chýba nejaký vitamín,alebo je to zlozvyk.....ja som svoju pudlicu tiež musela odučiť od takýchto zákuskov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať