Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alaya1 Pozri príspevok
Za poplatok po utrateni veterinar psa da do kafilerky...OTRASNE....

zelam "krasnu podivanu"- utracania psa.!! Nakolko toho psa pri tom treba drzat......
Nech si veterinár pomože.A kam s ním,keď nie do kafilérie?Snáď nie zakopať len tak,do záhrady.Či áno?Prasa som už pochovával,keď som mal 10 rokov,ale psa nikdy.Vtedy bol iná doba.Dnešné zákony nepoznám.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

marleau Pozri príspevok
Mne zomrel človek na rukách.Mamke obaja svokrovci....
Ja som nemohol vojsť do dvora,kým bol pustený...10 rokov.
tak to si neviem ani predstavit! a ani nechcem ... musi to byt strasne!
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

1Dara Pozri príspevok
tak to si neviem ani predstavit! a ani nechcem ... musi to byt strasne!
Ani nie,človek si zvykne.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

marleau Pozri príspevok
Nech si veterinár pomože.A kam s ním,keď nie do kafilérie?Snáď nie zakopať len tak,do záhrady.Či áno?Prasa som už pochovával,keď som mal 10 rokov,ale psa nikdy.Vtedy bol iná doba.Dnešné zákony nepoznám.

Su dostojnejsie sposoby ako sa rozlucit.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

marleau Pozri príspevok
Mne zomrel človek na rukách.Mamke obaja svokrovci....
Ja som nemohol vojsť do dvora,kým bol pustený...10 rokov.

Asi pes vedel preco, vyciti, kto je akym clovekom......
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Petra Nová Pozri príspevok

.............................................
.............................................
P.S. Kto si myslí, že chudák hava to urobila z hladu, je na veľkom omyle. Pri nedeľnom obede sa hlásila o svoj podiel z kačky, z knedlíka a zobla si aj trochu kapusty. Čert vie, či jej nechýbal ešte aj dezert!
Tak, tá príhoda mala nielen svoj začiatok a koniec, ale ešte aj malú dohru. Zákusok have evidentne zaškodil. Stalo sa v nedeľu, v pondelok hava "posdnídala a povečeřela" normálne, v utorok už len polovičnú dávku, v stredu zobla zopár granulí, vo štvrtok celkom nič s trochou vody. Výsledok = sama vyrobila pár dezertov na lúke. Detto v piatok do večera. Večer už sa obšmietala okolo misky a začala chrumkať granule. Tak som odložila návštevu veterinára plánovanú na sobotu. Dnes už hava "delá pevná h..ínka" a tak je pokoj a pohoda.

V utorok sa pôjdeme očkovať proti besnote a iným pliagam, nech je to zicher. Dúfam, že to bude definitívny koniec.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Neviem, Petra, ci ta moj nazor bude zaujimat, no psy a prevazne steniatka velmi casto konzumuju trus. Ci po psovi, ci iny.
Prečoby nie, zaujíma, Alaya. Bola to moja nová skúsenosť a vysporiadávam sa s ňou. Neberiem na ľahkú váhu tú možnosť, že have niečo chýba, aj keď si myslím, že má pestrú stravu popri granulách. Môže to však byť len môj dojem. Odkonzultujem s veterinárom pri očkovaní v utorok.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ja mam s mojou havkou taku skusenost, ze ked som mala v kupelni, vtedy este bavlnenu plienku od mojho maleho syna, stalo sa ze mi ju vytiahla z vedra a vyžula, musela som davat velky pozor, bolo to ale velmi davno
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Darina1234 Pozri príspevok
ja mam s mojou havkou taku skusenost, ze ked som mala v kupelni, vtedy este bavlnenu plienku od mojho maleho syna, stalo sa ze mi ju vytiahla z vedra a vyžula, musela som davat velky pozor, bolo to ale velmi davno
Tak to poznám, ak deti zašpinia plienku, psy to obyčajne chcú vyčistiť, doma je doma, tam sa nesmie, a pes to vie, tak ak také niečo vycíti, snaží sa to sám vyčistiť. Napríklad ráno, keď dcéra mala na zemi pohodenú pampersku z noci, tak pes sa snažil ňuchať, a pozeral na mňa, s pohľadom akoby hanby, nechápal.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alaya1 Pozri príspevok
Asi pes vedel preco, vyciti, kto je akym clovekom......
Nech cíti,ja tam nebývam.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Petra Nová Pozri príspevok
Tak, tá príhoda mala nielen svoj začiatok a koniec, ale ešte aj malú dohru. Zákusok have evidentne zaškodil. Stalo sa v nedeľu, v pondelok hava "posdnídala a povečeřela" normálne, v utorok už len polovičnú dávku, v stredu zobla zopár granulí, vo štvrtok celkom nič s trochou vody. Výsledok = sama vyrobila pár dezertov na lúke. Detto v piatok do večera. Večer už sa obšmietala okolo misky a začala chrumkať granule. Tak som odložila návštevu veterinára plánovanú na sobotu. Dnes už hava "delá pevná h..ínka" a tak je pokoj a pohoda.

V utorok sa pôjdeme očkovať proti besnote a iným pliagam, nech je to zicher. Dúfam, že to bude definitívny koniec.
Petra, tak si ja myslím, že tvoja havinka mala problémy možno aj z nedeľného obeda, kačka, knedľa a kapusta, no mňam, ale pre psa ani nie. Moja by určite mala problém.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ozaj, Petra, prosím ťa opýtaj sa na to očkovanie proti besnote, pokiaľ viem, už platí zákon, že ak havinka mala očkovaciu látku, kde výrobca píše účinnosť tri roky, tak netreba, iba po 3 rokoch od toho očkovania.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka Pozri príspevok
Ozaj, Petra, prosím ťa opýtaj sa na to očkovanie proti besnote, pokiaľ viem, už platí zákon, že ak havinka mala očkovaciu látku, kde výrobca píše účinnosť tri roky, tak netreba, iba po 3 rokoch od toho očkovania.
O tom, som nepocula este, no neviem, ja by som radsej kazdy rok-ore istotu.
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Kvaka Pozri príspevok
Petra, tak si ja myslím, že tvoja havinka mala problémy možno aj z nedeľného obeda, kačka, knedľa a kapusta, no mňam, ale pre psa ani nie. Moja by určite mala problém.
Keď som písala ten príspevok, tak som sa bavila, na rozdiel od predchádzajúcej nedele. A rozhodovala som sa , či v závere nepridať dovetok, že za to nechutenstvo môže nedeľný obed,nie dezert. Takže si myslela podobne ako ja.
Ale zas, aby som to s obedom uviedla na pravú mieru. Have so nenaložila porciu do misky(rozumej jedno stehno, tri knedliky a naberačku kapusty). Ten podiel havy na nedeľnom obede spočíval v tom, že si mi zastala medzi kolená,hlavu vytŕčala spod obrusu , a do papuľky dostala centimetrový kúsok pŕs na centimetri knedle, potom ďalší kúsok knedle postrašený kapustou a na koniec zas centimetrový kúsok suchého mäsa. A bolo po havinom obede. Pochybujem, že to nechutenstvo bolo z toho obeda.
Napísala som síce, že očkovať idem proti besnote, ale mala som na mysli ten kokteil, ktorým ich očkujú raz ročne, aby boli v poriadku. Spýtať sa však môžem, či nestačí raz za tri roky. Potom dám vedieť.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ďakujem za opýtanie. Však ja viem, ako to je, keď havino pýta. Nemyslela som samozrejme misku z vášho jedla, však máš ju rada, neškodila by si jej, aj naša bola dosť pažravá, najmä keď cítila vôňu nášho, lepšieho jedla, ja som jej tiež občas dala tajne kúsoček mäska, mnou rozhryznutý kĺbik, kúsok stehienka, a potvora, aj po takom kúsočku mala redšie ostatky, preto som len tak uvažovala. Som si povedala, že keď príde jej posledná hodina, dám jej pečené stehno, ak ho vôbec bude chcieť.
Naposledy upravil Kvaka : 15.01.12 at 19:34
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tak som našla, od 1.11.2011 platí toto:

§ 17/5 Vlastník alebo držiteľ zvieraťa je povinný na vlastné náklady pri vnímavých mäsožravých zvieratách starších ako tri mesiace zabezpečiť jeho vakcináciu a revakcináciu proti besnote podľa vakcinačnej schémy výrobcu použitej vakcíny, udržiavať ho v imunite a zabezpečiť vyšetrovanie a vakcináciu zvieraťa podľa jeho fyziologických a biologických potrieb.
(6) Vlastník alebo držiteľ zvieraťa je povinný zabezpečiť bezodkladne veterinárne vyšetrenie zvieraťa, ktoré poranilo človeka.

Dovtedy bolo takto: Vlastník alebo držiteľ zvieraťa je povinný na vlastné náklady pri vnímavých mäsožravých zvieratách starších ako tri mesiace zabezpečiť vakcináciu a každoročnú revakcináciu proti besnote a zabezpečiť bez meškania veterinárne vyšetrenie zvieraťa, ktoré poranilo človeka, ako aj zabezpečiť vyšetrovanie a vakcináciu zvieraťa podľa jeho fyziologických a biologických potrieb.
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Spýtam sa na takúto vec. Včera cca 3 hodiny naša Nelinka krívala. Ráno sa bola venčiť, chodila normálne. Potom spala v posteli, a keď prišla do izby, krívala. Inak nevyzerala, že by mala dáke bolesti, vrtela si chvostíkom, ale nechcela chodiť, iba ležala na mieste. Na obed som s ňou bola vonku, už krívala menej, a potom prestala úplne. Môže psíkom stŕpnuť noha pri spaní ? Ešte som o tom nepočula, ale iná príčina mi nenapadá. Ešte že by zle doskočila, keď schádzala z postele, ale nikto si nič také nevšimol.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

hm, a ako zistim cas ucinnosti tej nasej vakciny? ockovali sme v 12/2010 ... a kazdorocne sa mi podari toto obdobie presunut o mesiac... tentokrat aj preto, ze nevystavujeme v trencine, inak by sme uz boli po ockovani... tak ci tak bude asi lepsie navstivit veterinara... potrebujem aj ostrihat pazuriky, naco si netrufam... a salony nenavstevujeme lebo si ich striham sama...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Žabinka Pozri príspevok
Spýtam sa na takúto vec. Včera cca 3 hodiny naša Nelinka krívala. Ráno sa bola venčiť, chodila normálne. Potom spala v posteli, a keď prišla do izby, krívala. Inak nevyzerala, že by mala dáke bolesti, vrtela si chvostíkom, ale nechcela chodiť, iba ležala na mieste. Na obed som s ňou bola vonku, už krívala menej, a potom prestala úplne. Môže psíkom stŕpnuť noha pri spaní ? Ešte som o tom nepočula, ale iná príčina mi nenapadá. Ešte že by zle doskočila, keď schádzala z postele, ale nikto si nič také nevšimol.
Sjor mi to pride, ze zle dostupila, ked zoskocila z psotele, sice neviem, ci sa jedna o malickeho, ci vacsieho psika.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

andreaS Pozri príspevok
hm, a ako zistim cas ucinnosti tej nasej vakciny? ockovali sme v 12/2010 ... a kazdorocne sa mi podari toto obdobie presunut o mesiac... tentokrat aj preto, ze nevystavujeme v trencine, inak by sme uz boli po ockovani... tak ci tak bude asi lepsie navstivit veterinara... potrebujem aj ostrihat pazuriky, naco si netrufam... a salony nenavstevujeme lebo si ich striham sama...
Pozri si, čím ho očkovali, má to zapísané v pase alebo v očkovacom preukaze. Potom nájdeš na webe účinnosť, ale s určitosťou ti to povie len veterinár. A týka sa to výlučne vakcinácie proti besnote, takže ostatné očkovania tak, ako povie veterinár.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať