Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

alaya1 Pozri príspevok
Sjor mi to pride, ze zle dostupila, ked zoskocila z psotele, sice neviem, ci sa jedna o malickeho, ci vacsieho psika.
Je to skoro jazvečík, takže nie je veľmi veľká. Prekvapilo ma to, lebo je veľmi živá, niekedy až príliš , behá ako šarkan, a nemá problém vyskočiť napr. na stôl (čo samozrejme nerobí) a takéto niečo sa stalo prvý raz. Ale zľakli sme sa riadne, chvalabohu to prešlo.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Žabinka Pozri príspevok
Spýtam sa na takúto vec. Včera cca 3 hodiny naša Nelinka krívala. Ráno sa bola venčiť, chodila normálne. Potom spala v posteli, a keď prišla do izby, krívala. Inak nevyzerala, že by mala dáke bolesti, vrtela si chvostíkom, ale nechcela chodiť, iba ležala na mieste. Na obed som s ňou bola vonku, už krívala menej, a potom prestala úplne. Môže psíkom stŕpnuť noha pri spaní ? Ešte som o tom nepočula, ale iná príčina mi nenapadá. Ešte že by zle doskočila, keď schádzala z postele, ale nikto si nič také nevšimol.
Môže, môj mal po tom ako veľa plával takú svalovicu, že sa dva dni nemohol riadne postaviť na nohy. len sa čudoval, čo to s ním je. Tiež ani nezakňučal
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Žabinka Pozri príspevok
Je to skoro jazvečík, takže nie je veľmi veľká. Prekvapilo ma to, lebo je veľmi živá, niekedy až príliš , behá ako šarkan, a nemá problém vyskočiť napr. na stôl (čo samozrejme nerobí) a takéto niečo sa stalo prvý raz. Ale zľakli sme sa riadne, chvalabohu to prešlo.
no, ked ma take kraducke nohy, ako jazvecik, tak to moze byt tym doskokom. Ak je to uz ok, tak by som to nerielila, ale sledovala.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dnes nebudem mat pekne sny, vyplakala som sa uz- http://www.bernskysalasnickypesvnouzi.wbs.cz/Fotogalerie-profilu5.html?fotka=5#foto

A
ko moze niekto taky existovat a toto robit so zivymi tvormi. Ociernovali ma tu, ze naco psom PP, ze uznavam len chov PP psov. Ze som fanaticka.NIKDY nieco take u PP psov neuvidite.

Nekupujte psov u mnozitelov!!!! Chodte do utulkov.


Blizsie info a autenticke fotografie zo zachrany psikov z klietok polnych vykalov, bez vody a jedla, bez kuska prikryvky najdete na socialnej sieti FB
Bernský salašnický pes v nouzi

A
le je to pohlad len a len pre silne povahy.((
Naposledy upravil alaya1 : 21.01.12 at 21:35
a.jpg  
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... čo je na tom pravdy .. u nás v Prešove, zatiaľ od agentúry: JPP, že je povinnosťou nechať začipovať každého psíka ... vraj to stojí cca 10,00 eur a pre psíka je to dosť bolestivé ... že to vraj vyplýva zo zákona ... čo hovoríte? .. blbosť ... či? ... a je to potrebné zaobsolvovať teraz, keďže to platí od 1. 1. 2012 ... vôbec, ale vôbec sa mi nepáči, že teraz keď je zima ... a neviem, či by to bolo ku prospechu veci ... či?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

promont maja Pozri príspevok
... čo je na tom pravdy .. u nás v Prešove, zatiaľ od agentúry: JPP, že je povinnosťou nechať začipovať každého psíka ... vraj to stojí cca 10,00 eur a pre psíka je to dosť bolestivé ... že to vraj vyplýva zo zákona ... čo hovoríte? .. blbosť ... či? ... a je to potrebné zaobsolvovať teraz, keďže to platí od 1. 1. 2012 ... vôbec, ale vôbec sa mi nepáči, že teraz keď je zima ... a neviem, či by to bolo ku prospechu veci ... či?
je to pravda ze treba zacipovat, ale ...

- psik narodeny po 1.11.2011 musi mat cip
- psik tetovany po 3.7.2011 musi mat cip
- psik narodeny pred 1.11.2011, ktory nema tetovanie musi mat tento cip najneskor do 30.09.2013

Ja som davala cipovat minuly rok kvoli cestovaniu mimo SR a vobec to nebolo bolestive. Az sme boli prekvapeni, ze ten nas inak na seba obzvlast citlivy pes to ani nezaregistroval ... chvalabohu... zaroven sme dali robit PETPAS a platila som 50€. Tipujem, ze vzhladom na povinnost zo zakona cenu znizia, nehovoriac o tom, ze bezny psik nepotrebuje PETPAS. Treba sa informovat u svojho veterinara... ti nasi to maju zavesene na stranke.

http://veterina-zilina.webnode.sk/ne...kych-zvierat-/
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

promont maja Pozri príspevok
... čo je na tom pravdy .. u nás v Prešove, zatiaľ od agentúry: JPP, že je povinnosťou nechať začipovať každého psíka ... vraj to stojí cca 10,00 eur a pre psíka je to dosť bolestivé ... že to vraj vyplýva zo zákona ... čo hovoríte? .. blbosť ... či? ... a je to potrebné zaobsolvovať teraz, keďže to platí od 1. 1. 2012 ... vôbec, ale vôbec sa mi nepáči, že teraz keď je zima ... a neviem, či by to bolo ku prospechu veci ... či?
Od 1.novembra 2011 musí vlastník zvieraťa na svoje náklady zabezpečiť identifikáciu a registráciu každého psa, mačky alebo fretky. To znamená, že každý pes, mačka, fretka musí byť nezameniteľne označený transpondérom – mikročipom spĺňajúcim normu ISO11784 alebo čitateľným tetovaním. Tetovanie je platné iba v tom prípade, že je dokázateľné, že bolo vykonané pred 3. júlom 2011 a je riadne čitateľné. Psi, ktorí sú tetovaní po 3. júli 2011 musia byť dodatočne označení transpondérom - mikročipom.

Na psy, mačky a fretky, ktoré sa narodili pred účinnosťou zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 39/2007 Z. z.“), t.j. pred 1.11.2011, sa vzťahuje dvojročné prechodné obdobie v súlade s § 54b ods. 5) zákona č. 39/2007 Z. z.. Počas plynutia prechodného obdobia, ktoré končí dňa 30. septembra 2013 musia byť psy, mačky alebo fretky označené transpondérom – mikročipom alebo tetovaním. Na psy, mačky alebo fretky, ktoré sa uvádzajú na trh, prevádzajú do vlastníctva alebo držby inej osoby sa toto prechodné obdobie nevzťahuje.
http://www.svps.sk/zvierata/spolocenske.asp


Čo je označenie transponderom/čipovanie?
Mikročip je malé elektronické zariadenie s jedinečným číselným kódom, ktoré sa zavádza pod kožu na určenom mieste. Číselný kód je uvedený na internete v centrálnom registri spoločenských zvierat na internete na stránke www.kvlsr.sk. Pomocou špeciálnej čítačky sa dá kód prečítať a tak sa dá u strateného psa vždy zistiť jeho majiteľ. Čipovanie sa týka psov, mačiek a fretiek.

Ako prebieha čipovanie?
Aplikácia mikročipu/elektronického transponderu je rýchly ambulantný zákrok, niečo ako podkožná injekcia. Čipovanie vykonáva veterinárny lekár. Pred čipovaním vždy čítačkou overí, či sa kód v čipe zhoduje s číselným kódom na obale. Vpichom špeciálnej ihly vloží čip pod kožu, väčšinou na ľavú stranu krku. Po aplikácii čipu sa opäť čítačkou presvedčí, či je čip na svojom mieste.
Zákrok bez problémov znášajú aj mladé či veľmi malé zvieratá, nie je to bolestivejšie o nič viac ako bežné očkovanie, dokonca pravdepodobne ešte menej. Po čipovaní nebývajú nijaké zdravotné problémy, komplikácie sa vyskytujú veľmi zriedkavo.
http://www.trivet.sk/index.php?optio...id=15&Itemid=6
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Maja cipovanie nestoji 10 eur, my sme platili este v starej mene u veterinara, kde chodis ty-800 korun. Vobec to psika az tak neboli, vyzera to, ako striekacka, vpichnu mu mikrocip ku krku. je to malicka chvilka. nas vrieska, aj ked mu len chceme odmerat teplotu a vydrzal to.

Hlupost to absolutne nie je, malo by byt v zaujme kazdeho cloveka, mat psika registrovaneho v medzinarodnej databaze. Ak by sa stratil, pripadne ho odcudzili, podla cipu je mozne najst majitela psa.Pri cipovani dostanes aj medzinarodny ockovaci preukaz, tzv. cestovny pas pre psa. Ak by si psika nemala cipovaneho, nemozes s nim nikde vycestovat.

je to velmi uzitocna vec a ukoncit sa to ma v roku 2013- uz som tu o tom davnejsie prikladala link, nikto si ho nevsimol.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

My sme dali oboch čipovať ešte v roku 2009, kvôli cestovaniu. Platili sme 55€ za jeden mikročip aplikácia + vystavenie petpasu. Pozerala som v databáze, našla som ich oboch, majú tam zapísané aj očkovanie proti besnote. Inak, po tej novele už platí, že sa proti besnote bude očkovať podľa očkovacej schémy výrobcu vakcíny, nemusí to byť každý rok, to závisí od druhu očkovacej látky.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

V Prahe napríklad nás kontrolovali policajti v parku, mali čítačku čipov, akurát sa pýtali, kde ten čip majú umiestnený. Presne videli, kde sú psíci evidovaní, keby sme ich nemali začipovaných, bola by pokuta.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Jedine, co sa mi na tom cipovani paci je to, ze snad bude menej vyhodenych psikov na ulicu,lebo majitel sa bude obavat, ze ho zistia...
Ale zase vieme, ze neraz dokazali majitelom zvierat aj tyranie,ale nikto s tym nic nemohol urobit, majitel ani len pokutu nedostane,hlavne, ze mame uzakonene, ze moze dostat az 3 roky basy...

Inak to ostatne povazujem aj ja za nezmysel!
Zacipovat pridu jedine ti, co maju drahych papierovych psov,alebo ti, co so psami cestuju za hranice.
Doteraz zakon tiez prikazuje aj povinne ockovanie proti besnote. Kto to kedy kontroloje, ci su vsetky zvierata naozaj zaockovane? Mozno tak v meste,ked je pes na prechadzke...ale pri psoch,co ziju iba na dvore, tak to neskontroluje nik.

Tiez povazujem za nezmysel cipovat macky! Myslim tie "obycajne",dedinske...
Byvam na dedine, ale v zivote som nepocula od susedov, ze by niekto daval macky zastepit aspon proti besnote, ci odcervit.
Mam 3 macky a jedneho psa,viem, co to stoji,ked davame pravidelne vsetkym potrebne ockovania,tabletky na odcervenie,obcas nejake antibiotika, na jar obojky proti kliestom a parazitom atd,atd.

Uz vidim, ako vsetci pobezia dat za nejakych 30€ zacipovat macku, pri ktorej nemaju istotu, ci sa zajtra vrati domov, ci ju niekto neotravi, ci ju nezabije auto,alebo nezastreli nejaky uchylny polovnik.

Ak sa aj zviera strati, aj tak neda najst,ako si niekto mysli, lebo cip nema v sebe ziadnu vysielacku.
Sanca na najdenie je jedine vtedy,ak zviera niekto najde a prinesie "niekomu" ,kto ma pristroj na citanie cipu. Inak nie.



Zas niekto nieco vymyslel,ale nedomyslel...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Arizona umysel to je vyborny, no ide tu hlavne o pristup ludi.
Ked sa vykaslu na ockovanie, cip budu mat, vies, kde.....A co ti poviem, u nas do KS doniesli civavku, bolo vidiet, ze sa stratila a na stranke OZ jedna slecna hladala svoju stratenu cipovanu civavku. Spoznala ju na stranke KS a vie co? Ti veterinari, co maju KS na starosti, ani psa nepresli citackou, ci nahodou nie je cipovany pes....Otrasne.
A cipovanie PP psov je u nas povinne, tetovanie sa uz nerobi- chvala Bohu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1 Pozri príspevok
Arizona umysel to je vyborny, no ide tu hlavne o pristup ludi.
Ked sa vykaslu na ockovanie, cip budu mat, vies, kde.....A co ti poviem, u nas do KS doniesli civavku, bolo vidiet, ze sa stratila a na stranke OZ jedna slecna hladala svoju stratenu cipovanu civavku. Spoznala ju na stranke KS a vie co? Ti veterinari, co maju KS na starosti, ani psa nepresli citackou, ci nahodou nie je cipovany pes....Otrasne.
A cipovanie PP psov je u nas povinne, tetovanie sa uz nerobi- chvala Bohu.
k vyznacenemu :

Presne to som mala na mysli,o tom som pisala !

Zatial som nikde nenasla vysvetlenie,aky to bude mat u nas vyznam cipovat dedinskych psov, ci macky!
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

arizona Pozri príspevok
k vyznacenemu :

Presne to som mala na mysli,o tom som pisala !

Zatial som nikde nenasla vysvetlenie,aky to bude mat u nas vyznam cipovat dedinskych psov, ci macky!
Mačky sa nedajú ustrážiť, súhlasím. Dedinské často nepatria nikomu. U psov to pochopím, čipovaním sa docieli, že všetky psy budú pod kontrolou, tým pádom aj ich množenie, veterinár dohliada a vidí. Pri množení platia tiež nejaké zákonné pravidlá, majitelia krížencov a najdúšikov si ich budú musieť ustrážiť. So psíkmi, ktorí nemajú majiteľa, si bude musieť poradiť obec sama, má už zo zákona povinnosť zriaďovať útulky. Takže sa docieli časom to, že držanie a chov psov bude pod kontrolou, čo by malo znížiť počet túlavých psov. Mám len obavy, že ak neznížia cenu čipovania, veľa psíkov bude vyhodených skôr, než k tomu čipovaniu príde.
Aj mačky by mali byť pod rovnakou kontrolou, ale to už si neviem vôbec predstaviť.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes vyšla už aj vyhláška o identifikácii a registrácii spoločenských zvierat.

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...21&Rocnik=2012
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Naša staručká dáma už nevládze na zadné labky. Dnes sa veľmi ťažko postavila, a keď sa náhodou ocitla na podlahe, kde nebol koberec, tak zadné labky len ťahala, kĺzala nimi ako na lyžiach. Všade som už porozkladala koberčeky, väčšie aj menšie, aby som zakryla čo najväčšiu plochu, ale aj na koberci sa jej stalo, že jednu zadnú labku ťahala tromi. Keď stojí, predné ok, a zadné dáva tak, že sú spodné časti vykrútené von do bokov. Sedieť už nevie, iba si ľahne, predok má normálne a zadok na boku. Neviem, či trpí, zatiaľ nekňučí, jeden čas nejako mrmlala v noci, ale už to prestalo. Stále je smutná, väčšinu dňa preleží, jej jediná aktivita je žrádlo, iné ju nezaujíma. Aj vonku pri venčení, prejde ťažko horko pár metrov, ale neustrážim ju, aby niečo nezožrala, je jedno, čo nájde, kúsok rožka, aj suché hovienka, či kosť. Tú som jej stihla našťastie vybrať, pri tom ale spadla. Inak už svoje potreby vykonáva skoro postojačky, ani si nečupne, iba veľmi slabo posunie zadné labky pod seba, keď tlačí. No bojím sa, zo dňa na deň je to horšie. Dávam jej ten 5 zložkový doplnok na kĺby, Alavis 5, aj minerály, aj stravu som trochu upravila.
Zajtra ideme kúpiť nejakú tašku na nosenie von, kto má s tým nejaké skúsenosti, čo mi poradíte?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Náš havko nebol veľmi starý, ale mal choré kĺbiky na nohách. Užíval tabletky od bolesti každý deň. Niekedy sa mu polepšilo a išlo to ako tak, ale keď napr. zoskočil z gauča, tak týždeň sme ho nosili. Ráno bol vždy na tom lepšie, tak sme išli von a vládal sa vycikať aj vykakať. Chudáčik, už dávno zomrel, ale je mi vždy do plaču, keď si na neho spomeniem. Chudiatká naše zvieratká. Tie tabletky od bolesti by mu možno pomohli, aby sa netrápil. Držím palce.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka Pozri príspevok
Naša staručká dáma už nevládze na zadné labky. Dnes sa veľmi ťažko postavila, a keď sa náhodou ocitla na podlahe, kde nebol koberec, tak zadné labky len ťahala, kĺzala nimi ako na lyžiach. Všade som už porozkladala koberčeky, väčšie aj menšie, aby som zakryla čo najväčšiu plochu, ale aj na koberci sa jej stalo, že jednu zadnú labku ťahala tromi. Keď stojí, predné ok, a zadné dáva tak, že sú spodné časti vykrútené von do bokov. Sedieť už nevie, iba si ľahne, predok má normálne a zadok na boku. Neviem, či trpí, zatiaľ nekňučí, jeden čas nejako mrmlala v noci, ale už to prestalo. Stále je smutná, väčšinu dňa preleží, jej jediná aktivita je žrádlo, iné ju nezaujíma. Aj vonku pri venčení, prejde ťažko horko pár metrov, ale neustrážim ju, aby niečo nezožrala, je jedno, čo nájde, kúsok rožka, aj suché hovienka, či kosť. Tú som jej stihla našťastie vybrať, pri tom ale spadla. Inak už svoje potreby vykonáva skoro postojačky, ani si nečupne, iba veľmi slabo posunie zadné labky pod seba, keď tlačí. No bojím sa, zo dňa na deň je to horšie. Dávam jej ten 5 zložkový doplnok na kĺby, Alavis 5, aj minerály, aj stravu som trochu upravila.
Zajtra ideme kúpiť nejakú tašku na nosenie von, kto má s tým nejaké skúsenosti, čo mi poradíte?
Kvaka je mi to luto. nebolo by lespie toto?
http://www.alavis.cz/sk/alavis-msm-glukosamin-sulfat
na nosenie
http://www.i-bazar.sk/1918243-sklada...y-box-pre-psa/
alebo
http://www.rebeldog.sk/sk/katalog/pr...e-psov-do-45kg
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Alaya, ďakujem za tipy. Myslím, že ten skladací box by mohol byť, kočík asi nie, ona by sa do neho ani nedostala, a aj keby sme ju tam nejako dali, pohyb by ju možno bolel, už v aute máme s ňou problém, a tam leží v pelechu. Ideme s ňou ako s porcelánom. Von chodí iba na venčenie, to je skôr pre nás pomôcka, ako ju zniesť a vyniesť von. Prípravok, ktorý si pripla, je zrejme pre ňu lepší, ako ten, čo máme, porovnala som ich, len sa bojím, aby zase nemala krv v stolici. Pri tomto, čo máme http://www.alavis.cz/alavis-5, sme asi mesiac mali pauzu, kvôli tej krvi, tá jej už zmizla, tak teraz jej ho dávam znovu. Ale mám pocit, že niečo jej v tom škodí. Vychádza z nej zase niečo ako huspenina, už len čakám, kedy sa zase objaví krv. Neviem, či jej vôbec dobre trávi, ona mala už pred tromi rokmi katastrofálne pečeňové testy, nedávali jej šancu, ale prežila. Pravý bok má trochu vydutý, tam kde je pečeň, má pod hrudníkom aj na brušku nejaké vydutiny, asi s nejakou tekutinou, lebo keď ju vynášam cez schody k výťahu, a náhodou ju zle podchytím, začne kašľať, akoby ju to dusilo. Veterinár to vie, ale nič sa s tým nedá už robiť.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka Pozri príspevok
Alaya, ďakujem za tipy. Myslím, že ten skladací box by mohol byť, kočík asi nie, ona by sa do neho ani nedostala, a aj keby sme ju tam nejako dali, pohyb by ju možno bolel, už v aute máme s ňou problém, a tam leží v pelechu. Ideme s ňou ako s porcelánom. Von chodí iba na venčenie, to je skôr pre nás pomôcka, ako ju zniesť a vyniesť von. Prípravok, ktorý si pripla, je zrejme pre ňu lepší, ako ten, čo máme, porovnala som ich, len sa bojím, aby zase nemala krv v stolici. Pri tomto, čo máme http://www.alavis.cz/alavis-5, sme asi mesiac mali pauzu, kvôli tej krvi, tá jej už zmizla, tak teraz jej ho dávam znovu. Ale mám pocit, že niečo jej v tom škodí. Vychádza z nej zase niečo ako huspenina, už len čakám, kedy sa zase objaví krv. Neviem, či jej vôbec dobre trávi, ona mala už pred tromi rokmi katastrofálne pečeňové testy, nedávali jej šancu, ale prežila. Pravý bok má trochu vydutý, tam kde je pečeň, má pod hrudníkom aj na brušku nejaké vydutiny, asi s nejakou tekutinou, lebo keď ju vynášam cez schody k výťahu, a náhodou ju zle podchytím, začne kašľať, akoby ju to dusilo. Veterinár to vie, ale nič sa s tým nedá už robiť.
Kvaka, to je velmi smutne, ked sa takto trapi zivy tvor, ktory ani nevie povedat, co hu boli-(. Ten alavis, to davam aj ja. nas ma zaludok velmi citlivy a znasa to dobre. On ma 6kg, tak mu davam denne len polovicu tohto pripravku. Za vyskusanie nic nedas. Skus tiez len s polovicou a uvidis, je to vynikajuce.Ja mu to roztlciem tlcikom a nasypem na zradlo, je to asi lepsie stravitelne. A ked ma fenka problemy s pecenou, neskusila si jej davat veterinarne granule na choru pecen?http://krmivo-pre-psov.heureka.sk/royal-canin-hepatic-12kg/

Ak sa veterinar nepokusa uz jej pomoct, urcite by som zasla za inym, aspon pre pokoj mojej duse.

n
eviem, ci by ti nebolo lepsie, v takomto stave ju naucit cikat doma na detske podlozky. Bolo by to pre nu asi lahsie, ako teraz v zime vonku, aby sa ti este nenachladila.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať