Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
V mexiku sa cipuju ludia, ktori sa boja ze budu uneseni a viete co?
Ak ho unesu, pouzije sa vreckovy nozik ...

A btw, sikovny informatik si mozno bude vediet ten cip prepisat a psa napisat na Jozka Mrkvickoveho priamo z Vysnej Niznej.. a potom psa vyhodi hoci aj s cipom.. ehm, alebo rovno prepise na suseda ktory sa mu napriklad nepaci a chce mu zavarit

(mozno prehanam, no strasne sa mi nepaci cip, a ani nic ine(!) naozaj nic - pokial nemam sakra dobry dovod danu vec prijat, proste ak niekto nieco chce presadit, musi pocitat s tym, ze musi prejst ODPOROM, to je ako maturita - viem ze mi ju daju, ale musim sa snazit, inac mi ju nedaju, resp --- kto kde kedy videl, ze niekto nieco vymysli a mysli si ze nebude mat ziadny odpor, heh, to je proti zdravemu rozumu.. to musi obhajit, ako kazdy VS studen, obhajoba prace, zatial som taku obhajobu nevidel )
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

vema Pozri príspevok
Náš havko nebol veľmi starý, ale mal choré kĺbiky na nohách. Užíval tabletky od bolesti každý deň. Niekedy sa mu polepšilo a išlo to ako tak, ale keď napr. zoskočil z gauča, tak týždeň sme ho nosili. Ráno bol vždy na tom lepšie, tak sme išli von a vládal sa vycikať aj vykakať. Chudáčik, už dávno zomrel, ale je mi vždy do plaču, keď si na neho spomeniem. Chudiatká naše zvieratká. Tie tabletky od bolesti by mu možno pomohli, aby sa netrápil. Držím palce.
Dostali sme pre ňu movalis, trošku lepšie chodí, už to včera vyzeralo hrozivo, nevládala sa ani postaviť a pocikala sa v chodbe, prvý raz po 15,5 rokoch.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

SamuelSK Pozri príspevok
Cip nemusi stratit, ked sa pes strati, ale nalezca ho proste nedonesie na veterinu, lebo nema cas, ale ak uvidi cislo, cas na zavolanie (a napr vidina moznej odmeny) je lakavejsia a jednoduchsia.

Nahmatam ho napriklad.. Alebo pri poslednej navstevy veterinara pozriem, zapisem si do hlavy kde je..

Proste cipovanie riesi asi tolko, ako zakon o vrazde - kto nechce - nezavrzdi, kto chce, najde si cestu, dotyka sa to len beznych ludi a to vo forme, ze novy prikaz, zakaz, obmedzenie slobody..

ja mam PP psa, ale nechcem cip, ak je taky bezpecny, ziadam toho kto toto odklepol, nech sa na ukazku ocipuje, ved je to bezpecne nie?

mojho psa si cenim na velmi vela, a to je dovod preco mu nedam cudzi predmet do krku (nebude ho svrbiet pri otacani hlavy? neverim ze ho nebude citit, neverim ze telo nebude proti tomu cudziemu predmetu bojovat len tak..) mozno sa mylim a radby som sa..

Ale ak chce policajt zistit, ze ci mam besnotu, staci aby si vypytal cislo ockovania (stihku) na besnotu, dam mu moj mobil s cislom veterinara (alebo nech si zavola kamkolvek len chce) a zisti, ci ma alebo nema ockovanie proti besnote (alebo to druhe ockovanie, proti uz neviem comu)

A odcrevnenie? To je tiez zly vtip, mozem si na nete kupit 500 tabletiek a dostanem 500+ nalepiek, ktore mozem pouzit na oblepenie preukazu ale to ci som tie tabletky vyhodil do kosa, to uz nikto nevie - cize toto absolutne vobec nic neriesi, mozno len u niekoho, kto sa nesvojpravne riadi kazdym prikazom ako zmyslov zbaveny cyborg..

Sice je tetovanie bolestive na usi 6-8mesacneho steniatka, avsak aspon nema ziadny cudzi predmet v tele..

jednocho, maceta sa mi otvara, ked pocujem taketo nezmyselne zakony, ticho podstrcene, v zmysle "ochrany" nieco ako USA - "vramci bezpecnosti, mame pravo zobrat kohokolvek, zavriet ho na akokolvek dlho bez sudneho procesu" "pre VASU bezpecnost"

1984 ..
samuel- to myslim vazne, ze mas PP psa, neblazni....tomu teda neverim.Ako je identifikovany? Chodis s nim na vystavy? A hlavne, je uchovneny???????

Az teraz som si precitala tvoj prispevok a som si na 100% ista, ze ty psa s PP mozno mas, no ten pes v ziadnom pripade uchovneny nie je.

A o chove PP psov vies velke kulove!!
Naposledy upravil alaya1 : 01.02.12 at 10:54
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Ma menej ako 15 mesiacov, cize zatial ani vystava, ani uchovnenie (bonifikacia bude v lete..)
A ja ho nechcem uchovnovat s kymkolvek, proste len ten chovatel kto si to zasluzi
nechem aby behalo po svete zbytocne vela psov..

ma tetovanie na pravom uchu *mysli mze prave nechcem ho rusit, prave na sedacke spi

nekupoval som ho s PP len pre vystavu, i ked zevraj vyzra dobre kupoval som hlavne preto, aby nemal geneticke vady (mensie riziko) a nechcel som podporovat niePP chov (i ked pocul som uz aj o tom, ze PP chov je tiez drsny a ne"humanny") //mimo temy// odsekol by som im ruky, ked to islo v stredoveku, muselo by to fungovat aj dnes //mimo temy// .. najviac sa mi paci, ked si susedia tiez kupili psa (resp sucku) a uz sa ma snazia nahovorit na mnozenie. ach jaj..
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

SamuelSK Pozri príspevok
Cip nemusi stratit, ked sa pes strati, ale nalezca ho proste nedonesie na veterinu, lebo nema cas, ale ak uvidi cislo, cas na zavolanie (a napr vidina moznej odmeny) je lakavejsia a jednoduchsia.

Nahmatam ho napriklad.. Alebo pri poslednej navstevy veterinara pozriem, zapisem si do hlavy kde je..

Proste cipovanie riesi asi tolko, ako zakon o vrazde - kto nechce - nezavrzdi, kto chce, najde si cestu, dotyka sa to len beznych ludi a to vo forme, ze novy prikaz, zakaz, obmedzenie slobody..

ja mam PP psa, ale nechcem cip, ak je taky bezpecny, ziadam toho kto toto odklepol, nech sa na ukazku ocipuje, ved je to bezpecne nie?

mojho psa si cenim na velmi vela, a to je dovod preco mu nedam cudzi predmet do krku (nebude ho svrbiet pri otacani hlavy? neverim ze ho nebude citit, neverim ze telo nebude proti tomu cudziemu predmetu bojovat len tak..) mozno sa mylim a radby som sa..

Ale ak chce policajt zistit, ze ci mam besnotu, staci aby si vypytal cislo ockovania (stihku) na besnotu, dam mu moj mobil s cislom veterinara (alebo nech si zavola kamkolvek len chce) a zisti, ci ma alebo nema ockovanie proti besnote (alebo to druhe ockovanie, proti uz neviem comu)

A odcrevnenie? To je tiez zly vtip, mozem si na nete kupit 500 tabletiek a dostanem 500+ nalepiek, ktore mozem pouzit na oblepenie preukazu ale to ci som tie tabletky vyhodil do kosa, to uz nikto nevie - cize toto absolutne vobec nic neriesi, mozno len u niekoho, kto sa nesvojpravne riadi kazdym prikazom ako zmyslov zbaveny cyborg..

Sice je tetovanie bolestive na usi 6-8mesacneho steniatka, avsak aspon nema ziadny cudzi predmet v tele..

jednocho, maceta sa mi otvara, ked pocujem taketo nezmyselne zakony, ticho podstrcene, v zmysle "ochrany" nieco ako USA - "vramci bezpecnosti, mame pravo zobrat kohokolvek, zavriet ho na akokolvek dlho bez sudneho procesu" "pre VASU bezpecnost"

1984 ..
SamuelSK Pozri príspevok
Ma menej ako 15 mesiacov, cize zatial ani vystava, ani uchovnenie (bonifikacia bude v lete..)
A ja ho nechcem uchovnovat s kymkolvek, proste len ten chovatel kto si to zasluzi
nechem aby behalo po svete zbytocne vela psov..

ma tetovanie na pravom uchu *mysli mze prave nechcem ho rusit, prave na sedacke spi

nekupoval som ho s PP len pre vystavu, i ked zevraj vyzra dobre kupoval som hlavne preto, aby nemal geneticke vady (mensie riziko) a nechcel som podporovat niePP chov (i ked pocul som uz aj o tom, ze PP chov je tiez drsny a ne"humanny") //mimo temy// odsekol by som im ruky, ked to islo v stredoveku, muselo by to fungovat aj dnes //mimo temy// .. najviac sa mi paci, ked si susedia tiez kupili psa (resp sucku) a uz sa ma snazia nahovorit na mnozenie. ach jaj..
V ktorom klube si registrovany? pes je zo Slovenska?
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Zatial ziadny klub.. je zo Slovenska..
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Llívia Pozri príspevok
Čierne na bielom:

Zákon č. 233/1995 Z.z. - exekučný poriadok

§ 115
(2) Z exekúcie sú vylúčené
a) bežné súčasti odevov, bielizeň a obuv,
b) nevyhnutné vybavenie domácnosti, a to posteľ povinného a členov jeho rodiny, stôl, stoličky podľa počtu členov jeho rodiny, chladnička, sporák, varič, vykurovacie teleso, palivo, práčka, periny a posteľná bielizeň, bežný kuchynský riad, rádioprijímač,
c) domáce zvieratá s výnimkou tých, ktoré slúžia na podnikanie,
d) veci povinného slúžiace na plnenie jeho pracovných úloh alebo na podnikanie do výšky 331, 94 eura,
e) zdravotnícke potreby a iné veci, ktoré povinný potrebuje vzhľadom na svoju chorobu alebo telesnú chybu,
f) veci, na ktoré sa poskytli dávky sociálnej pomoci alebo peňažné príspevky na kompenzáciu sociálnych dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia11aa),
g) snubný prsteň a obrúčka,
h) hotové peniaze do sumy 99, 58 eura,
i) študijná literatúra a hračky.
... to som rada ... nerada vidím, že s takým dačím nemá niekto žiaden problém ... mysliac tým českých exekútorov ...

... a tiež sa mi nepáči, že musím nechať svojmu havčekovi niečo železné inplantovať ... a to do krku ... má tam obojok ... krčnú tepnu ... no neviem ... nemôže sa stať, že to jeho organizmus označí za cudzie teleso a neprijme ho = nebude mu to napr. hnisať .. či?
Naposledy upravil promont maja : 02.02.12 at 14:09
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

SamuelSK Pozri príspevok
Ma menej ako 15 mesiacov, cize zatial ani vystava, ani uchovnenie (bonifikacia bude v lete..)
A ja ho nechcem uchovnovat s kymkolvek, proste len ten chovatel kto si to zasluzi
nechem aby behalo po svete zbytocne vela psov..

ma tetovanie na pravom uchu *mysli mze prave nechcem ho rusit, prave na sedacke spi

nekupoval som ho s PP len pre vystavu, i ked zevraj vyzra dobre kupoval som hlavne preto, aby nemal geneticke vady (mensie riziko) a nechcel som podporovat niePP chov (i ked pocul som uz aj o tom, ze PP chov je tiez drsny a ne"humanny") //mimo temy// odsekol by som im ruky, ked to islo v stredoveku, muselo by to fungovat aj dnes //mimo temy// .. najviac sa mi paci, ked si susedia tiez kupili psa (resp sucku) a uz sa ma snazia nahovorit na mnozenie. ach jaj..

Samuel- ze mas PP psa, to ti nikto nemoze brat . Mozno ho aj mas, mozno si naozaj nechcel podporit mnozitelov, co je chvalihodne,pripadne si si PP psa kupil koli image- no to je vsetko, co ty o chove PP psov vies. Preto by som sa na tvojom mieste takto vyhranene nestavala ani vyrokmi o cipovani a o ludoch sa vyjadrovat ako o zmyslu zbavenych cyborgoch, aj ked neviem, co to znamena.

na Slovensku sa psy uz od roku 2010 NESMU tetovat!! V zahranici je to uz davnejsie, dokonca aj v Cesku sa uz par rokov len cipuje. Preco asi? odpoved si prosim najdi sam.

Co sa tyka tvojich vedomosti o PP psoch.
Ak mas u umysle chovat uchovenenho PP psa, musis byt v klube, preco nie si? ze tam treba dodrzavat urcite pravidla chovu?
Pises, ze 8 mesacne stena boli tetovanie. To si kedy a kde videl tetovat 8 mesacne stena?
Stenata sa tetuju vo veku do 4 tyzdnov, lebo bez toho, aby boli byvali tetovane, teraz cipovane NEMOHLI byt vystavene rodokmene, kde je uvedene evidencne cislo psa, to ktore sa tetovalo do ucha, v plemennej knihe.A bez PP nie je PP pes.je to jasne, ze?
Takze ziadne stena, ktore ma 8 mesiacov a nie je bud tetovane, ci cipovane nie je pes s PP!!

Co sa tyka uchovnenia- mily moj - tvoje znalosti terminologie su na ubohej urovni. Uchovnenie neznamena, ze pripustis psak hocijakej fene, ci chovatelovi, co si to zasluzi!Toto ma rozosmialo. Uchovnenie znamena prejst bonitaciou- ,a ze pes ide pred komisiu, ktora posudi, ci splna standart plemena a ci ma absolvovane potrebne vystavy s potrebnym ohodnotenim. Ak pes toto splna, je potom uchovneny, co neznamena, ze je na parenie, ale ze je to standartny pes plemena!!

Co sa tyka cipovania a tvojich argumentov- nehnevaj sa o tych sa ja rozpisovat nebudem, je to smiesne az primitivne tvrdenie....
Najskor si nastuduj veci suvisiace s tym, co negujes a ak s tym nesuhlasis, tak napis rozumne agrumenty, nie taketo blaboly. ze psa cip boli a ze je to cudzi predmet. takze kazdeho cloveka, ktory ma napr. v oku umelu sosovku, ci umely bedrovy klb trebalo nechat tak, lebo je to cudzi predmet v tele. neverim tomu, ze si v zivote cip a jeho zavedenie do psa videl.

Som sa trocha aj rozcertila pri tvojich blaboloch, co sa mi uz poslednu dobu stava velmi malo...je smutne, ze clovek, ktory vraj vlastni PP psa, vie o nich to, co kazdy nepsickar- teda nic.
Naposledy upravil alaya1 : 01.02.12 at 11:27
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

promont maja Pozri príspevok
... to som rada ... nerada vidím, že s takým dačím nemá niekto žiaden problém ... mysliac tým českých exekútorov ...

... a tiež sa mi nepáči, že musím nechať svojmu havčekovi niečo železné inplantovať ... a to do krku ... má tam obojok ... krčnú tepnu ... no neviem ... nemôže sa stať, že to jeho organizmus označí za cudzie teleso a neprijme ho = nebude mu to napr. hnisať .. či?
Maja prosim ta, to co si napisala, aky zelezny predmet. Videla si niekedy cip?
Pisala si, ze tvoj westik ma luxaciu pately-davas mu Alavis, vies, kolko neziaducich ucinkov ma ten preparat a tiez mu to davas?
Naposledy upravil alaya1 : 01.02.12 at 11:35
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Kvaka Pozri príspevok
Ja s tebou súhlasím, Gilda, veľmi dobre viem, čo je starý pes. Naša napríklad nechodí ani na vôdzke, nosíme ju von na rukách. Tam sa pomotá, urobí potrebu a berieme ju dnu. Ona už asi 4 roky ani nehára, máme v domácnosti aj psa, takže nehrozilo nič, keď sme si ho priviedli. Ju sme dali čipovať v 13 rokoch len preto, že sme s ňou cestovali do ČR. Bolo to pri chirurgickom zákroku pri odstraňovaní hrčky, keď bola v narkóze. Mali by prijať novelu, že do roku 2013 bude napríklad povinnosť začipovania psov, ktorí dosiahli k tomu dátumu istý vek. Ale predstav si zase, že niekto sa chce zbaviť starého psa, lebo sa už nechce o neho starať, ako by sa zistilo, komu pes patrí? Je to zložité s tým, čo je a čo nie je v prospech spoločenských zvierat. Bežne sa psom v narkóze čistí zubný kameň, to by sa dalo využiť aj na začipovanie, ak nechceš psa trápiť.
Vďaka za pochopenie. Áno, možno si predstaviť veľa situácií. Vo veci čipovania zastávam názor zhodný so SamuelSK, ten to vyjadril presne, len by som sa opakovala. Je to môj pohľad na vec, ktorý nikomu nevnucujem.


Pôvodca textu príspevku:
SamuelSK Cip nemusi stratit, ked sa pes strati, ale nalezca ho proste nedonesie na veterinu, lebo nema cas, ale ak uvidi cislo, cas na zavolanie (a napr vidina moznej odmeny) je lakavejsia a jednoduchsia.

Nahmatam ho napriklad.. Alebo pri poslednej navstevy veterinara pozriem, zapisem si do hlavy kde je..

Proste cipovanie riesi asi tolko, ako zakon o vrazde - kto nechce - nezavrazdi, kto chce, najde si cestu, dotyka sa to len beznych ludi a to vo forme, ze novy prikaz, zakaz, obmedzenie slobody..

ja mam PP psa, ale nechcem cip, ak je taky bezpecny, ziadam toho kto toto odklepol, nech sa na ukazku ocipuje, ved je to bezpecne nie?

mojho psa si cenim na velmi vela, a to je dovod preco mu nedam cudzi predmet do krku (nebude ho svrbiet pri otacani hlavy? neverim ze ho nebude citit, neverim ze telo nebude proti tomu cudziemu predmetu bojovat len tak..) mozno sa mylim a radby som sa..

Ale ak chce policajt zistit, ze ci mam besnotu, staci aby si vypytal cislo ockovania (stihku) na besnotu, dam mu moj mobil s cislom veterinara (alebo nech si zavola kamkolvek len chce) a zisti, ci ma alebo nema ockovanie proti besnote (alebo to druhe ockovanie, proti uz neviem comu)

A odcrevnenie? To je tiez zly vtip, mozem si na nete kupit 500 tabletiek a dostanem 500+ nalepiek, ktore mozem pouzit na oblepenie preukazu ale to ci som tie tabletky vyhodil do kosa, to uz nikto nevie - cize toto absolutne vobec nic neriesi, mozno len u niekoho, kto sa nesvojpravne riadi kazdym prikazom ako zmyslov zbaveny cyborg..

Sice je tetovanie bolestive na usi 6-8mesacneho steniatka, avsak aspon nema ziadny cudzi predmet v tele..

jednocho, maceta sa mi otvara, ked pocujem taketo nezmyselne zakony, ticho podstrcene, v zmysle "ochrany" nieco ako USA - "vramci bezpecnosti, mame pravo zobrat kohokolvek, zavriet ho na akokolvek dlho bez sudneho procesu" "pre VASU bezpecnost"

1984 ..
Naposledy upravil gilda : 01.02.12 at 11:37
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

alaya1 Pozri príspevok
Maja prosim ta, to co si napisala, aky zelezny predmet. Videla si niekedy cip?
... nie ... nepotrebovala som dosiaľ nič nechať začipovať ... ale tak nejako si ho predstavujem ... je to pre mňa cudzie teleso, ktoré má okolo seba nejaké ( aj keď možno malé) elektromagnetické pole ... a ešte, keď si ho mám nechať čítačkami stále preverovať ... a stále o tom musím rozmýšľať, či to našim miláčikom neuškodí ...
Naposledy upravil promont maja : 02.02.12 at 14:08
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Naši havkovia ten čip majú 3 roky, a nič som si nevšimla, ani škriabanie, ani nejaké iné reakcie. No čítačka v Pahe, kde sa môžu pohybovať len začipované psy, ich identifikovala. Samule, k tomu, čo si napísal:
- to telefónne číslo psovi ponecháš, takže nálezca ti môže aj zavolať,
- hypotetická možnosť, zistíš, kde je čip, chceš ho vyrezať, ale veterinár ťa má v evidencii, ako mu vysvetlíš, že psa nemáš? aj pri odhlásení z evidencie, takže výsledok tejto hnusnej činnosti by bol - mal si psa a nemáš psa, nepreukážeš, kde sa podel, sankcia,
- správanie ľudí nezmeníš, vždy sa nájdu vrahovia, to s čipovaním nemá súvis
- áno, policajt zistí, či bol očkovaný na besnotu aj zo štítku na krku, ale ak sa stratí pes bez obojku so štítkom (vybehne z dvora) alebo stratí obojok so štítkom pri úteku, ako sa zistí či takýto zatúlaný pes bol očkovaný?
Neboj sa, nie je to až také strašné, náš pes trochu kňukol, fenku sme dali začipovať pri inom zákroku v narkóze.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

promont maja Pozri príspevok
... to som rada ... nerada vidím, že s takým dačím nemá niekto žiaden problém ... mysliac tým českých exekútorov ...

... a tiež sa mi nepáči, že musím nechať svojmu havčekovi niečo železné inplantovať ... a to do krku ... má tam obojok ... krčnú tepnu ... no neviem ... nemôže sa stať, že to jeho organizmus označí za cudzie teleso a neprijme ho = nebude mu to napr. hnisať .. či?
môj pes má čip hádam už 5 rokov a nič .....
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka, mas uplnu pravdu,Psa to boli asi tak, ako aj ockovanie, myslim, ze strihanie pazurov je viac neprijemne, ako cipovanie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

promont maja Pozri príspevok
... nie ... nepotrebovala som dosiaľ nič nechať začipovať ... ale tak nejako si ho predstavujem ... je to pre mňa cudzie teleso, ktoré má okolo seba nejaké ( aj keď možno malé elektromagnetické pole ... ) ... a ešte, keď si ho mám nechať čítačkami stále preverovať ... a stále o tom musím rozmýšľať, či to našim miláčikom neuškodí ...
maja a to ze ma luxaciu a nedala si ho operovat, to ta netrapi?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

promont maja Pozri príspevok
... nie ... nepotrebovala som dosiaľ nič nechať začipovať ... ale tak nejako si ho predstavujem ... je to pre mňa cudzie teleso, ktoré má okolo seba nejaké ( aj keď možno malé elektromagnetické pole ... ) ... a ešte, keď si ho mám nechať čítačkami stále preverovať jak stále? môjho psa za tie roky ešte nikto nepreveroval ... a stále o tom musím rozmýšľať, či to našim miláčikom neuškodí ...
v texte
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
alaya1
no to uchovnenie som teda prerozumel
uprimne, nemam psa na to aby bol na vystavach atd, proste PP som bral aj z dovodu - egoiszmu, chcel som kvalitu ..
(ale aj ten dovod, ze radsej podporim niekoho kto to robi s laskou, ked vidim tie fotky na bazosi, neodporucam ani pozerat, je to nechutne.. a na mojho som mal extremne stastie stal len 250eur (i ked cesta cez celu krajinu) a je zdravy, krasna srst, i ked mal mensie problemy na vo vyvoji, veterinar vyriesil a je OK..
)
nie pre image.. vacsina ludi si aj tak mysli (ti skor nepsickari, i ked niekedy aj ti), ze PP = vystavovy pes..
ale bol som s nim na vystave uz (len ako divak) a bolo to celkom zaujimave, aj tie agility, tie zvierata si to tam celkom aj uzivali, dalo by sa povedat..

chcel som psa predovsetkym ako spolocnika - je asi lepsi ako clovek, nepozna nic co ma clovek negativne (klamstvo, nemeni farbu kazdy den, atd, chapeme sa asi.. je vernejsi) ...ano su to starosti, ale co uz .. pozitiva prebiju negativa (preto moze ist aj do postele )

moj pes bol tetovany nie v mesiaci, ale tyzdni (tak 4, nevedel som presne kedy) to bol preklep (napisal som 8 rokov, opravil na mesiacov ach jaj ) .. ale v novembri 2010 (!) tak neviem preco .. ked to uz malo byt zakazane.. ale chovatel sa zdal byt normalny, robi to uz roky..

precital som aj knihy o danom plemene, len tam bolo prilis vela teoria, nic extra mi to nedalo, atd.. neberiem to nejak extra profesionalne, hlavne co ma zauima je, ci mu napr mam davat lososovy olej alebo nie - niekto ze ano, niekto ze nie.. alebo ci a aku stravu mu mam davat, atd.. to su take prakticke veci, ktore su bezprostredne vplyvauce na zivot psika, lenze velmi tazko si vybrat tu spravnu cestu.. (hold, na vlastnu zodpovednost - rozhodnem sa co si myslim ze je psa najlepsie (po nejakom hldani) a ked sa seknem, ja s tym budem zit do konca zivota.. preto si myslim ze to nie je aztake lahke, ze hodim mu maso z mojho taniera a OK (tie male ladviny a ta sol, ehm, zabijem ho do 4 rokov) .. atd.. to len pre ilustraciu, ze fakt mam toho psa rad a snazim sa a defacto dokaz toho, ze nepotrebujem ziadne prikazy, zakazy, zakony a cipy na to, aby som mu triezvo doprial normalny zivot (zije v panelaku, cize aj pohyb).. atd..

tak mi daj link, aby som si nastudoval nieco o cipovani.. rad sa poucim, lebo by som ho rad zobral aspon raz k moru (je to pudel, cize vodne plemeno, i ked slana voda ehm ehm ... ale tak nech vidi svet ) , ale v tomto momente sa fakt bojim, ze ten cip nic neriesi, skor prekaza.. (ale nie z paranoidnej stranke veci, proste napr, co take vyzarovanie toho cipu? atd.. mam o tom malo info, ale vzdy sa ku vsetkemu (naoza jvsetkemu) staviam skepticky, to je moj zodpovedny styl zivota - over, prever, doveruj ale preveruj, snaz sa rozbit, ak sa nerozbije, tak je to kvalitne a a OK a viem ze napr ak sa lano pri mojom teste pri zatazi 250kg nepretrhne, ale az pri 370kg, tak viem ze to lano ma na padaku nesie, 550paracord btw.. proste nechcem riskovat psa na cipe, ako napr vakciny na vtaciu chripku - aj to bola 'paranoja' a eventualne sa ukazalo (ak sa ukazalo, neviem), ze to bol blud.. atd... proste som skepticky a uznavam ze moja argumentacia moze byt silne mimo misu, ale tak .. heh ak tak, niekde zacat musim )
2 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
ozaj a este nieco k mojej povahe:

- mozno prehram, ale ak ma niekto chce znasilnit, okradnut, zabit, uskodit mi, a viem ze vyhra, tak aj tak spravim vsetko preto, aby som mu to zneprijemnil.. cize nikdy, nikdy nepojdem dolu bez obrany, tj. nikto ma neda dole bez namahy

preto ten postoj k hocicomu, co sa mi nepaci
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Čipovanie ako také vnímam pozitívne, 5 minút menej bolesti pre štence pri tetovaní.
Avšak u množiteľov to nič nerieši, cestu si vždy nájdu, a množiteľmi sú aj samotný veterinári, aj chovatelia PP psov.
Všetko je vždy len a len o ľuďoch. O etike, o ľudskej slušnosti.... o vzťahu ku zvieratám.
alaya1 Pozri príspevok
A o chove PP psov vies velke kulove!!
nepreháňaj.
Schválne, v ktorej fáze momentálne si? http://www.odemydestinove.com/cz/teorie-kynologickeho-olympu
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka Pozri príspevok
Naši havkovia ten čip majú 3 roky, a nič som si nevšimla, ani škriabanie, ani nejaké iné reakcie. No čítačka v Pahe, kde sa môžu pohybovať len začipované psy, ich identifikovala. Samule, k tomu, čo si napísal:
- to telefónne číslo psovi ponecháš, takže nálezca ti môže aj zavolať,
- hypotetická možnosť, zistíš, kde je čip, chceš ho vyrezať, ale veterinár ťa má v evidencii, ako mu vysvetlíš, že psa nemáš? aj pri odhlásení z evidencie, takže výsledok tejto hnusnej činnosti by bol - mal si psa a nemáš psa, nepreukážeš, kde sa podel, sankcia,
- správanie ľudí nezmeníš, vždy sa nájdu vrahovia, to s čipovaním nemá súvis
- áno, policajt zistí, či bol očkovaný na besnotu aj zo štítku na krku, ale ak sa stratí pes bez obojku so štítkom (vybehne z dvora) alebo stratí obojok so štítkom pri úteku, ako sa zistí či takýto zatúlaný pes bol očkovaný?
Neboj sa, nie je to až také strašné, náš pes trochu kňukol, fenku sme dali začipovať pri inom zákroku v narkóze.
Policajti, resp. osoba, ktorá to môže urobiť, psa odchytí, dajú ho do útulku a tam ho znovu zaočkujú, pretože nemajú odkiaľ vedieť, či pes bol alebo nebol očkovaný. Častokrát je to zbytočné očkovanie, lebo pes ho už má, ale musia to urobiť, a vynakladajú na to nemalé peniaze. Keď bude mať pes čip, zistia si, či bol očkovaný, alebo nie.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať