Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

nie nie, tvoj pes nie je ten najlepsie pes na svete! tento titul má ten môj ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
plne s tebou súhlasím... nasi havkáci by boli kámoši, ale majitelia tu na fóre sa hádajú do krvi a chcú na seba podávat trestné oznámenia... absurdistan...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Samuel- Tato organizacia je jedna z mnohych, zachranila viacero psov od mnozitela z Novych Zamkov, tak, ze ich odkupila.Kazda fenka nakryta, zili bez vody, bez deky vo vykaloch, zavrete v kotercoch, ci zima, ci leto,...staci pozriet fotky a hlavne na FB, tam je fotogaleria celej zachrannej akcie. http://www.bernskysalasnickypesvnouz...l?fotka=4#foto



Neviem, ako uz mam tu vysvetlit, ze mi nevadia bastardiky, ktore si niekto vezme z utulku, ale vadia mi ludia, co si nedaju povedat, ze mnozenie na fene, pri jej kazdom harani, neskutocne zivotne podmienky, nekontrolovany chov tym psom len a len ublizuje.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

alaya1 Pozri príspevok
Samuel- Tato organizacia je jedna z mnohych, zachranila viacero psov od mnozitela z Novych Zamkov, tak, ze ich odkupila.Kazda fenka nakryta, zili bez vody, bez deky vo vykaloch, zavrete v kotercoch, ci zima, ci leto,...staci pozriet fotky a hlavne na FB, tam je fotogaleria celej zachrannej akcie. http://www.bernskysalasnickypesvnouz...l?fotka=4#foto



Neviem, ako uz mam tu vysvetlit, ze mi nevadia bastardiky, ktore si niekto vezme z utulku, ale vadia mi ludia, co si nedaju povedat, ze mnozenie na fene, pri jej kazdom harani, neskutocne zivotne podmienky, nekontrolovany chov tym psom len a len ublizuje.
Alaya, ja viem, ako si to myslela, už ťa poznám, ale ty niekedy vyletíš na hocikoho ako z reťaze utrhnutá, ani sa nepresvedčíš, ako to naozaj je, skús sa najprv opýtať, ako to myslel, a nie hneď napádať. Ja nemám nič proti tebe, viem o čo ti ide, a ide o to aj iným, ver mi, ale pozri dozadu, Samuel ešte ani nezačal, a už si ho dopredu z niečoho obvinila, a potom si neskôr napísala taký krásny príspevok. No úžas.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka- obvinila? To snad nie.....
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
To je na nete klasika
Aj mne obcas "ujde" a zle precitam co iny pise
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

sisima Pozri príspevok
nie nie, tvoj pes nie je ten najlepsie pes na svete! tento titul má ten môj ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Tvrdím to isté, čo Ty, ten môj pes je najlepší!!!!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A toto je moj nalepsi hafik na svete
A bacha!!! Som straaaasne bojova , okupkana,este sa dosusim a idem do hajan
P1300022.JPG  
6 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

krasny
toto je moja lasocka:
http://www.nesina.wbl.sk/Moja-Galeri...?fotka=18#foto
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Máte krásnych havinkov, aj ja, aj moje sú najúžasnejšie.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

SamuelSK Pozri príspevok
...niekto ten cip nechce, lebo to stoji 15-30 eur ci kolko...
Ľudia pindali aj na drahé detské autosedačky, aj na drahé prilby.... A? Zákon platí, väčšina si zvykla, berú to ako samozrejmosť a kto ho nedodržiava, znáša sankcie.

SamuelSK Pozri príspevok
.. mesto zaplati za odchyt (nie znovuockovanie! radsej samostatnu miestnost v karentene)jasne ze preplatim...
Útulky a karanténne stanice majú problém s kapacitou, takže samostatná miestnosť ako karanténa pre jedného psa je utópia. Niektoré útulky a KS nemajú vôbec žiadnu miestnosť pre psov, majú ich vonku.

SamuelSK Pozri príspevok
...(milujem slobodu...
K tomu len toľko: máš pri sebe častejšie psa alebo mobil? (Sorry, ak si ty nepísal o sledovaní cez čip.)
Naposledy upravil Llívia : 01.02.12 at 21:26
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Llívia Dnes, 13:19
...A kluby/zväzy? No, niektoré len zhrabnú peniaze a nič neurobia - pozor, hovorím o zvieratách všeobecne, nielen o psoch.

...tiez mam narok tu svoj nazor vyslovit.Ako kazdy...
Som v množine každý aj ja? Mám taký dojem, že nie. A že v nej nie je nikto, kto si dovolí s tebou nesúhlasiť.

A ešte k tým klubom: jedna z vecí, ktorá sa mi na nich nepáči, sú nezmyselné poplatky: poplatok za uchovnenie psa/inéh zvieraťa, poplatok za vydanie PP, poplatok za zápis do plemenej knihy, taký poplatok, hentaký poplatok, tamtaký poplatok.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Livia, vstup do klubu je dobrovolny, ak tam vstupis, tak s podmienkami suhlasis, ak nie, tak tam niesi. je to jednoduche.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Livia, vstup do klubu je dobrovolny, ak tam vstupis, tak s podmienkami suhlasis, ak nie, tak tam niesi. je to jednoduche.
A ak nesúhlasím, nevstúpim, budem chcieť šteniatka, tak je úplne jedno, že budú mať obaja čistokrvných rodičov bez chorôb, je jedno, ako perfektne sa o nich postarám, je jedno, akých perfektných majiteľov im nájdem, pretože z tvojho pohľadu budem len množiteľka a šteniatka budú bastardi. Prečo? Lebo nebudú mať PP - kus papier, za ktorý som odmietla zaplatiť (presne to, čo je na papieri honosne nazývanom PP si môžem napísať na hocaký zdrap papiera a nemusím nikomu platiť za "značku"). Proste (niektoré) kluby sa tvária, že len oni majú "licenciu" na rozmnožovanie zvierat a nechávajú si za to dobre zaplatiť. Ako je možné, že sú kluby, kde sa za tieto úkony neplatí? Žeby špeciálne pri psoch to bol dobrý biznis?
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Llívia Pozri príspevok
Ľudia pindali aj na drahé detské autosedačky, aj na drahé prilby.... A? Zákon platí, väčšina si zvykla, berú to ako samozrejmosť a kto ho nedodržiava, znáša sankcie.


Útulky a karanténne stanice majú problém s kapacitou, takže samostatná miestnosť ako karanténa pre jedného psa je utópia. Niektoré útulky a KS nemajú vôbec žiadnu miestnosť pre psov, majú ich vonku.


K tomu len toľko: máš pri sebe častejšie psa alebo mobil? (Sorry, ak si ty nepísal o sledovaní cez čip.)
tak pribla a autosedacka versus CIP je trochu rozdiel i ked to sa neda porovnavat asi (hentie prve dve plne uznavam a v maximalnem moznej kvalite - aj samotne voditko a obojok som vyberal tak, ze som ho priviazal o nieco a skbol - ak drzal, presiel mojim testom raz mi (a v podstate aj mna, ale na tom nezalezi ) na priechode pre chodcov zrazila dodavka psa - pozeral som sa mu do oci (ako vzdy na priechode, paranoja ) a on pozeral na billboard (resp neviem ci tam bol, ale inde..) a preto som musel (resp radsej, instinkt) zastavil v strede medzi dvomi pruhmi, a jeden na oktavii ma "osuchol" zozadu (esteze treti bol volny, inak neviem kam by sa uhol) no a pes bezi dopredu, i ked ho drzim napevno, ale predsa len tam je pol metra zivot alebo smrt.. no a 50cm chybalo aby bol pod kolesom.. a letel vo vzduchu, ked som to trhal k sebe a ak by obojok nevydrzal, tak by som tomu v dodavke nieco spravil... ) cize ano, taketo bezprostredne ochrany dravia ako je prilba, autosedacka atd unavam.. ako na bicykli, tak aj na lyziach a inom sporte, kde sa da spadnut..

no nie vzdy vencim s mobilom.. ale tak neviem preco sa pytas myslim ze castejsie mam pri sebe psa ja volam niekomu cez mobil, len ked je uz nejaky fakt nutne (preferujem email) a mne vola taktiez malo ludi, a malokedy sa mi to chce zdvihat, mam k mobilu odpor konieckoncov je to 4-5 rokov stary smejd ledva ide nabit, ale nemienim vyhadzovat peniaze na mobil, to uz radsej pojdem na chatu kde sa moze pes vybehat na luke (toto myslim seriozne, zacinam mat odpor k elektronike, stoji to zbytocny majland (cas, pracu, energiu) a vydzri to malo, idealne je pre vyrobcu a telekom/orange/o2, aby som menil mobil kazdych 6 mesiacov, no urcite..

a inac, pocul som ze cez mobil ma moze operator POCUVAT bez toho, aby mobil to nejak prejavil.. cize hej, je to diabolsky nastroj ludia co mali paranoju ze cez TV je mozne vidiet aj OPACNE, tj. niekto vidi co robi divak za TV mali zaujimavu fantaziu, i ked v tom case to bola uplna "hlupost" (asi tak isto ako mobil v Star Treku v 70tych rokoch), ale tak par desatroci a bude to zrealizovatelne myslim ze staci ultra mikro mala kamera a system podobny cipu, len s vyssim vykonom (i ked niesom technik, ci je to mozne, no nemyslim ze existuju limity nejake ako matrix len fyzika no..)
~~~~~~~~~~~
spat k teme, ano zakon plati, ale nie vsetky ockovanie u deti su pivinne napr vo Svajciarsku, ktore su u nas povinne "lebo zakon" - to sa tiez da vseliako vysvetlit (u mna je to vysvetlenie jasne - lobbing, gorila, mutanti cokolvek politici nenazrani) ... napr je zaujimave aj to, ze cim dalej, tym lepsie auta mame (brzdy, deformacia kapoty pri strete s chodcom), ale stale mame 50km/h v obci .. sice je to relevantne, ale nie vsade (dvojprudovky, kde sa zatula malokto a nema tam co robit, PODLA ZAKONA ) cize zakon je sice pekny, ze sa snazi, ale nikdy nebude sluzit kazdemu k spokojnosti (a to nie som ziadne prasa za volantom, ze by som isiel 70km/h tam kde neviem kedy a kto mi skoci do cesty, nie k takej anarchickej spokojnosti) .. ale to je taky divny nazor mozno ale moj argument je aj v tom, ze prvy rychlostny limit bol 10km/h ... a neskor za zvysoval.. a urcite sa aj bude zvysovat.. tak nechapem preco taka represia na rychlost (zakon cestny) ... kazdopadne som zvedavy, ako to dopadne s cipmi.. lenze na to treba situaciu sledovat tak 20-50rokov... (ci sa nieco zlepsi alebo nie..) .. ale sakra zas som
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Samuel, pre teba znamená ten čip obmedzovanie slobody, ale ten čip nikto nesleduje, to sa nedá, akurát pri kontrole čítačkou zistia, či je pes v riadnej evidencii, práve tá evidencia má zabrániť nekontrolovanému množeniu, ja to tak chápem, teda zákon je len a len na ochranu zvierat, nie je každý taký zodpovedný pri držbe psa, ako ty alebo ja, a aj iní, čo tu chodia do témy. Tí nezodpovední sú zväčša preto takí, lebo sú nevedomí, nechápu, že ak doprajú svojim miláčikom okúsiť aj množenie, že tým môžu rozšíriť rady tuláčikov.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Llívia Pozri príspevok
A ak nesúhlasím, nevstúpim, budem chcieť šteniatka, tak je úplne jedno, že budú mať obaja čistokrvných rodičov bez chorôb, je jedno, ako perfektne sa o nich postarám, je jedno, akých perfektných majiteľov im nájdem, pretože z tvojho pohľadu budem len množiteľka a šteniatka budú bastardi. Prečo? Lebo nebudú mať PP - kus papier, za ktorý som odmietla zaplatiť (presne to, čo je na papieri honosne nazývanom PP si môžem napísať na hocaký zdrap papiera a nemusím nikomu platiť za "značku"). Proste (niektoré) kluby sa tvária, že len oni majú "licenciu" na rozmnožovanie zvierat a nechávajú si za to dobre zaplatiť. Ako je možné, že sú kluby, kde sa za tieto úkony neplatí? Žeby špeciálne pri psoch to bol dobrý biznis?
nie su to ziadne nezmyselne poplatky... kluby su obcianske zdruzenia... ma svoje vedenie, kt. vykonava svoju cinnost... od predsedu, podpredsedu, chovneho poradcu, dozornu radu, ekonoma... v zaujme chovu sa stretavaju aspon 1x rocne, komunikuju v zalezitostiach chovu mejlami... robia a zapisnice, tlaci sa spravodaj... pri uchovneni nachystam chovnej poradkyni potrebne dokumenty, stava sa ze nie vsetky a ona to dochystava aby to kompletne poslala na SKJ (je to nas nadriadeny organ) ... a mne skj nazad vrati rodokmen, kde uvedu "uchovneny" ... klub sluzi nato, aby nadalej zachovaval standard daneho plemena a aby nastavil take podmienky, aby sa nedali obchadzat... a ked je niekomu luto zaplatit tychto par supov (oproti cene za psa a cene za vystavy, upravu srsti, kozmetiku), tak nech nema psa vobec... chov je narocny proces...

ps: mna by zaujimalo ako to moze niekto povedat ako pisal samuel, ze niekto si kupi psa s pp a pride na vystavu a tam mu povedia ze to s pp neni... to ako nato prisli??? jedine to je prekrutene a dotycny si myslel ze ockovaci preukaz je preukaz povodu a preto ho poslali kade lahsie... alebo dostal diskvalifikaciu za nestandard... hoci len zly skus, ina farba, vyska... takze toto sa da vycitat chovatelovi ze chceli psa vystavovat a uchovnit a takeho mu nepredali, ze dostal psika s vadou... ale to ze niekto len tak zfleku povie "toto neni PP pes" tak to sa mi nezda...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

SamuelSK, ako pri tých prilbách aj pri detských autosedačkách - ľudia na začiatku pindali, potom si zvykli a je kľud. To isté bude aj pri čipovaní. Podľa mňa zbytočné dohadovať sa, že či čipovať áno, alebo nie- jednoducho, zákon platí, tak rýchlo zmenený nebude (voľby = nová vláda = iné priority) a možno ani nemôže byť zmenený, ak je to nejaké nariadenie/smernica Európskej únie, ľudia budú chvíľu pindať, potom zaplatia tých 15 -25 (?) EUR, začipujú psa a nikto to ďalej "riešiť" nebude.
Mimotemy: že prečo 50- ka v obci? Určite to niekde nájdeš, že koľko ľudí a s akými zraneniami/následkami prežije, keď ich zrazíš v rýchlosti 50 km/hod. a 60 km/hod.
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
andreaS, ak si spravne pamatam, tak myslim ze mi hovorili, ze chovatelka dostale necistokrvneho psa na nakrytie.. a bolo to na pohlad take nenapadne, ze az potom sa na to prislo..

Llívia
defacto mas pravdu, ale tak isto je rozdiel narazu ked idem len 40kmh a AŽ 50kmh ... ale tak napr clovek by nemal ist stale maximom, ak je hoci aj 80tka, ale vidi ze sa tam potuluje pes/dieta pri cesta, tak jasne ze jedna noha na brzde (pripravena) to iste aj pri beznom prechode.. to je uz prakticky jedno ci v 30tke alebo 60tke .. ale podla mna, aj keby dali 999km/h v obci (aj v centre), nikto by nesiel rychlejsie ako 10-15% nad dnesne maximalne povolene rychlosti
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

[QUOTE=SamuelSK;1965437]andreaS, ak si spravne pamatam, tak myslim ze mi hovorili, ze chovatelka dostale necistokrvneho psa na nakrytie.. a bolo to na pohlad take nenapadne, ze az potom sa na to prislo..

[/QUOTE

len ani to nedava zmysel... jedine ze by bol umysel od majitela krycieho psa poskytnut nechovneho psa na krytie... ale aj tak... stale je tu poradca chovu, ktory dostal do ruk kryci list ze fena AB bola nakryta psom XY ... obaja chovni... ak nie, nedostanu PP... ak pes dostal PP tak ako som pisala na vystave mohol dostat maximalne diskvalifikaciu pre vadu... inak nemaju ako prist nato ze pes nie je po PP psoch...

mam chovneho psa, tak viem ako to prebieha...

proste mi to nedava zmysel, moze to byt tvrdenie JPP... pripadne boj rivality... ale z reality nemozne...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
hmm, no nerozumiem sa tomu az tak, netusim co v tom bolo ... mozno fakt niekto nieco so zlym umyslom si chcel privyrobit.. a k tej vade , moze byt, alebo sa to cez XYZ ludi kym sa to dostalo az ku mne tak sa historka zmenila
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať