Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
...A jedna pre tých, ktorí vidia do veci: prečo pes s PP stojí toľko EUR, koľko stojí? Prosím vysvetliť aj s konkrétnymi sumami.
alaya1 Pozri príspevok
Ak otazka bola mierena na mna, bola mierena nespravnym smerom. Nie som chovatelka PP psov, nikdy som nechovala, nevlastnim CHS a ani sa nechystam chovat akychkolvek psov.
Nie, tá otázka bola mierená na tých, čo vidia do veci.

andreaS Pozri príspevok
...a teraz si zrataj, co z mojich poplatkov plati mnozitel... NIC!!!!!! len to co ja, co som nezahrnula... strava, veterinar... a kto to teraz robi pre biznis???!!!
Andrea, aj tebe ďakujem za odpoveď.
Z toho, čo si napísala, mi vychádza, že najväčšími podporovateľmi bez PP psov (myslím všetkých bez PP psov, pretože nie všetky sú od množiteľov) sú práve kluby - jednak je tam zbytočná byrokracia, na ktorú nemá každý nervy (napr. to, že ti niekto láskavo musí schváliť krytie), a jednak kvôli všetkým tým nezmyselným poplatkom. O čo by boli mláďatá lacnejšie, keby si kluby inkasovali peniaze len za členstvo a nie za vydanie takého potvrdenia, hentakého potvrdenia/výpisu/aneviemčohešte, za uchovnenie psa - ale na to najskôr musíš absolvovať ich výstvy, čiže dáš ďalšie peniaze klubu a nehovor mi, že z toho nemajú žiaden zisk, že sa zaplatia len náklady na výstavu , aj tak je to jedno - ide o to, že ťa nútia dať peniaze za niečo, ak chceš používať psa na krytie. A kto nemá na to, aby klub finančne podporoval na výstavách + takom poplatku + hentakom poplatku, má smolu a môže na chov äpod klubom) zabudnúť. A ak urobí odchov bez klubu, bude mať všetky potrebné vyšetrenia, bude psa chovať ako vo vatičke, bude to jediný vrh za celý život, noví majitelia šteniatok sa budú o ne starať úplne super, 25 hod. denne bude pre nich robiť poradensto na telefón, aj tak bude ten človek v očiach členov klub stále len a len množiteľom, pretože si dovolil povedať NIE! klub, finančne ho nepodporil, ba naopak, robí mu konkurenciu, lebo jeho mláďatá sú lacnejšie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pôvodca textu príspevku: alaya1
Ak otazka bola mierena na mna, bola mierena nespravnym smerom. Nie som chovatelka PP psov, nikdy som nechovala, nevlastnim CHS a ani sa nechystam chovat akychkolvek psov.



Nie, tá otázka bola mierená na tých, čo vidia do veci.

--------------------------------------------------------------
Dakujem ti, za tvoj nazor.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Kdesi tu Petra písala, ako bola zhrozená, čo je havinka v prírode konzumovala. Môj Miník sa dnes rozhodol, že pokoštuje nádielku vo vnučinkinej plienočke, skoro som zinfarktovala, Miník schytal totálnu očistu huby a vnučenka sa vyškierala
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

jozka56 Pozri príspevok
Kdesi tu Petra písala, ako bola zhrozená, čo je havinka v prírode konzumovala. Môj Miník sa dnes rozhodol, že pokoštuje nádielku vo vnučinkinej plienočke, skoro som zinfarktovala, Miník schytal totálnu očistu huby a vnučenka sa vyškierala
No veď je Miník čistotný, čo si to vnúčenka dovolila, doma sa to predsa nerobí, mali ste ju vyvenčiť. On zahladzoval stopy, džentleman.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

bohovský džentlmen, ahaaa, tak preto ho potom vnučenka so všetkým kŕmila dojižďáka
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Llivia: kluby su tu od toho aby ustrazili standard plemien, ktore niekto roky rokuce vytvaral... plemena maju zmysel... pretoze len tak vedia zarucit jednotlive povahove crty a len podla toho si ludia vedia vybrat psa vhodneho pre ich zivotny styl... ale v drvivej vacsine si bohuzial vyberaju LEN podla toho ze jeeeeeej aky pekny psik... preto je milion yorkov, maltezakov a vdaka mnozitelom si ti ludia este myslia ze maju mini, ultra mini, maxi ... u nas na sidlisku vidim z dialky ze to neni to plemeno, len jeho napodobenina... a straaaaaasne vela z nich hopka na 3... jednu vynechavaju... luxacia pately... hm... a ani zdravotny problem do vienka ich stale nezaujima? ze to je vina toho super tuti fruti mnozitela? pretoze on ani nema tusenia co to je? ze je to dedicne? a ze na krytie nestaci mat pekneho psa a poskytnut mu domov?

a som blizko cisiel nasho klubu a ver mi ze vychadzame len tak tak... ako klub sme dali chovne podmienky a pes musi mat aspon jedno ocenenie z klubovej vystavy, z kt. musi mat zratane zuby, zmeranu vysku... do roka robime 3 vystavy... aspon 1x pozyvame zahranicneho rozhodcu... len naklady na tohto cloveka su tak cca 1000€ (letenka, ubytovanie, strava upomienkovy dar, tlmocnik, kratky vylet po hlavnom meste a samotny jeho honorar) ... klubove akcie su najlacnejsie...

a ja budem stale tvrdit, ze ak niekto nema tychto par supov na poplatky klubu a nerespektuje podmienky, tak nema co chovat... tu sa lacny jozko nenosi... zase odtial potial samozrejme... ale SR ma stale najnizsie poplatky za vystavy... uz len rakusko a sme z 35 na 70 za vystavu... rakusko = este vacsia konkurencia, takze pre sampionat nemusi stacit 3x vystava ale moze sa to zadarit az na 10x kym nebudu tri potrebne ocenenia... proste ta cena klubu a respektovanie chovnych podmienok plemena je to najmenej... rocny poplatok klubu je 20e... za uchovnenie 10e... skj za uchovnenie 5 ... a za krytie 5... rocny poplatok je kazdorocne samozrejme... dalsich 15e len raz... a za krytie len ked kryjem... a to ze niekto schvali krytie je dost dolezite... u nas je totiz dolezite ze napr. moj pes moze kryt len svoju farbu... nemoze nakryt blond fenu napriklad... a takisto vie predpokladat podla predkov aku farebnu liniu da to konkretne krytie...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Andrea- napisala si to velmi vystizne a presne.U nas su poplatky-clenske 15e.
zapisne 15 e.bonitacia 17 e,mimoriadna bonitacia 35 e,prihlasenie steniat 5 e za kus,klubove vystavne poplatky su rozne, podla propozicii vystavy a kryci poplatok je rozny, podla chovatela kr.psa, vacsinou v zahranici co cini cca 500,600 eur v hotovosti pri nakryti, prekrytie je zvycajne v cene.

Dnes som sa tu docitala, ze napr. aj skreckovia maju PP. Neviem, ci su niekde organizovani, ako napr. psy a macky, ci si to len tak, ako tu bolo spominane, niekto na zdrap papiera napise sam...nerozumiem chovu skreckov, ale preto nad nim nevynasam sud a nenegujem vsetko, co chovatelia tychto tvorom chcu docielit.
Moja dcerka mala skrecka, zil jej 3 roky, no netusim, ci mal PP. Musim sa jej na to opytat.

Inak posledny mesiac som podavala miesto probiopasty co stoji 15 eur na mesiac, biely jogurt, len urcitej znacky- velmi husty. jeden kelimok mi vydrzal 4,5 dni. Travenie v poriadku, konzumacia s velkou chutou. Takze uz probican kupovat nebudem, uz ostavam pri tych jogurtoch. mate s tym niekto negativnu skusenot?
Naposledy upravil alaya1 : 04.02.12 at 10:14
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Uzasne video........
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Skoda ze nam zakony nepovoluju vyhodich cloveka do lesa, aby celil arktickej zime (v pyzame napriklad), ako tie psy, co boli celia rovnakej zime, za retardovanost ludi co ich vlastnia (ehm, vlastnili) ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Taxi- prosim-)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Andrea- napisala si to velmi vystizne a presne.U nas su poplatky-clenske 15e.
zapisne 15 e.bonitacia 17 e,mimoriadna bonitacia 35 e,prihlasenie steniat 5 e za kus,klubove vystavne poplatky su rozne, podla propozicii vystavy a kryci poplatok je rozny, podla chovatela kr.psa, vacsinou v zahranici co cini cca 500,600 eur v hotovosti pri nakryti, prekrytie je zvycajne v cene.

Dnes som sa tu docitala, ze napr. aj skreckovia maju PP. Neviem, ci su niekde organizovani, ako napr. psy a macky, ci si to len tak, ako tu bolo spominane, niekto na zdrap papiera napise sam...nerozumiem chovu skreckov, ale preto nad nim nevynasam sud a nenegujem vsetko, co chovatelia tychto tvorom chcu docielit.
Moja dcerka mala skrecka, zil jej 3 roky, no netusim, ci mal PP. Musim sa jej na to opytat.

Inak posledny mesiac som podavala miesto probiopasty co stoji 15 eur na mesiac, biely jogurt, len urcitej znacky- velmi husty. jeden kelimok mi vydrzal 4,5 dni. Travenie v poriadku, konzumacia s velkou chutou. Takze uz probican kupovat nebudem, uz ostavam pri tych jogurtoch. mate s tym niekto negativnu skusenot?
Nemal. Ak by to mal byť PP vydaný chovateľom registrovaným v nejakom oficiálnom (registrovanom) klube, tak to by ho musela mať z Anglicka, Švédska, Dánska,..., pretože v okolitých krajinách žiaden klub vtedy nebol. Teraz je klub (len pre škrečkov) v ČR (+ je tam aj ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců, ale tam skoro žiadny chovatelia škrečkov nie sú), ktorý má tiež vlastné pravidlá pre chov, ale buzerovanie tým, že musíš chodiť na výstavy a cvakať za to či ono, ak chceš kryť, alebo cvakať za zápis mláďat, alebo čakať, až ti niekto milostivo povolí krytie, medzi ne nepatrí Ak ho mala od neregistrovaného chovateľ, tak tí sa takými vecami, ako je PP, vôbec nezaoberajú. Ak má dcéra škrečka, tak sa podeľ s ňou o jogurt - tiež ho radi konzumujú, len nesmie byť s cukrom alebo príchuťou. Mäkké hovienka po jeho konzumácii sú v poriadku.

A späť ku psom a PP:
andreaS Pozri príspevok
Llivia: kluby su tu od toho aby ustrazili standard plemien, ktore niekto roky rokuce vytvaral... plemena maju zmysel... pretoze len tak vedia zarucit jednotlive povahove crty a len podla toho si ludia vedia vybrat psa vhodneho pre ich zivotny styl... ale v drvivej vacsine si bohuzial vyberaju LEN podla toho ze jeeeeeej aky pekny psik... preto je milion yorkov, maltezakov a vdaka mnozitelom si ti ludia este myslia ze maju mini, ultra mini, maxi ... u nas na sidlisku vidim z dialky ze to neni to plemeno, len jeho napodobenina... a straaaaaasne vela z nich hopka na 3... jednu vynechavaju... luxacia pately... hm... a ani zdravotny problem do vienka ich stale nezaujima? ze to je vina toho super tuti fruti mnozitela? pretoze on ani nema tusenia co to je? ze je to dedicne? a ze na krytie nestaci mat pekneho psa a poskytnut mu domov?...
Ani kluby, ani PP, ani čipovanie problém s množiteľmi neodstránia. Kto/čo zabráni množiteľom založiť si vlastný klub s vlastnými pravidlami, chovať podľa vlastných pravidiel (a nevidieť ich porušovanie), vydávať PP chorým psom, rozširovať tu chorých psov?
AndreaS, ty možno vidíš, že ten pes nemá v poriadku kĺby, vieš, na čo sa máš dívať, ale väčšina ľudí to nevie, veľa z nich ani vedieť nechce, lebo kupujú podľa toho, že jéééééééééj, aký pekný psík. Ako zabrániš takýmto ľuďom kupovať psov od množiteľov?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Livia, ja som sa docitala tu v tvojich prispevkoch, ze ty uvadzas svojhio skrecka s PP.
To som vedela, ze aj zajace su s PP, o skreckoch som sa nezaujimala, nemam o tom vedomost, ale preto to nebudem zatracovat, hladat na takomto chove negativa, ked do toho nevidim. Je to uctihodne, ze niekto chce kontrolovat a usmernovat chov tychto tvorov.Aby sa rodili len kvalitne, zdrave jedince.

Pred rokom si od nas ziadala rady, ako nakrmit maleho ratlika, lebo si o tom nemala ani sajnu, ani o vychove maleho steniatka,ktore sa chcelo hrat a ty si uz stracala nervy, pokial viem, nemas ani psika, len sa venujes utulkacom. Je to velmi pekne a zasluzne. Klobuk dole, ked podporujes utulky. len si treba dat pozor aj na utulky, lebo- su rozne, ako aj ludia.
Myslim, ze je trocha od teba smele, ci ako to nazvat, nechcem pouzivat silne slova, lebo po preluskani tvojich prispevkov som si vsimla, ze si dost vznietliva,ako aj ja, Takze ta uz beriem s rezervou, vynasat usudky nad registrovanym chovom by bolo vhodne, keby si poznala fungovanie FCI a aj SKJ.. Zjavne nerozumies tomu, preco si nieco o FCI, o kluboch nepozries, Bola si uz na nejakej vystave cistokrvnych psov? Hovorila si s chovatelmi? ja sa rada s tebou aj osobne stretnem a podebatujem. Agitujem vsade, preco nie aj s tebou nazivo? Pripadne cez skype, nemam s tym ziaden problem.
Pismena niekedy vyzneju uplne inac, ako slova.
Ved na tom nie je nic zle, ked chovatelia s PP sa snazia chov kontrolovat,zachovat cistost plemien, bez primesi podobnych psov, vylucovat neziaducich psov z chovu, nechovat na chorych a geneticky nevhodnych jedincoch. Co na to vidis zleho? Ano, aj tu sa najdu chovatelia s nekalymi umyslami, ludia su rozni, ale treba ich menovat, poukazat na nich.
Ze je to organizovane pod nejakou organizaciou? Ze treba dodrziavat urcite pravidla? Ved aj v inych odvetviach ludia musia respektovat urcite dane pravidla fungovania, ci nie? Aj bez zakonov napr. v sporte. priklad som ti uviedla v inom prispevku.

Pises, ze si kazdy moze zalozit hocijaky klub. To mas pravdu. Moze. Ale takyto klub FCI neprijme a ludia, ktorym zalezi na cistokrvnosti psa by si pred kupou mali prestudovat, co je cistokrvny pes, kde sa k takemu psovi mozem dostat. A tak pridu na to, ze pod FCI pracuju kluby, kde su zdruzeni chovatelia cistokrvnycvh psov, chovajucich podla pravidiel a tam hladat psika,. Ale toto robi minimum ludi. preto o tom treba hovorit a vysvetlovat. Zial, reakcie su take, ake su. Aj tu.
A kto odmieta pravidla v chove, utulky su plne, budu radi, ak si psika adoptuje niekto.

A mas pravdu. Ludia si vyberaju psov podla toho, ako vyzera,. Nic ine ich nezaujima. A ako to zmenit? Prave tymto, co robime tu na porade napr. Andrea a ja. Vysvetlovanim a agitaciou.lebo pozri si psiky v utulkoch, kolko je tam cistokrvnych psikov a kolko bastardikov. Je to nepomer. Kazdy, kto si psika kupi s PP vynalozi na to dost financnych prostriedkov a vies, takeho psika asi tazko vyhodi na ulicu.

Zaverom opakujem- nemam nic proti utulkacom a ludi, ktori sa o ne staraju si velmi vazim, podporujem ich, ale je to moja vec ako, nebudem to pisat. Neznasam mnozenie psov, lebo psy su premnozeni,chovani vo vykaloch, spine, chorobach, bez kvalitneho jedla,tepla , zaopatrenia. Toto si ziaden zivy tvor nezasluzi.

Ak mas este hocijake otazky o kontrolovanom chove rada odpoviem, ak samozrejme mas zaujem.

P.S. 1.obrazok je monňmentalny odchov v jednej CHS v PP psikmi .
2.3.obrazok je chov bPP psov.
Naposledy upravil alaya1 : 06.02.12 at 10:15
bisonik.jpg  
bisonik2.jpg  
bisonek3.jpg  
1/1
3 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
Inak posledny mesiac som podavala miesto probiopasty co stoji 15 eur na mesiac, biely jogurt, len urcitej znacky- velmi husty. jeden kelimok mi vydrzal 4,5 dni. Travenie v poriadku, konzumacia s velkou chutou.
Akej znacky davas?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

davam znacku sabi....konzumuje z lyzicky-)- svojej samozrejme-)
3 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

K tym obrazkom chovu s PP, bez PP... Najdem ti na internete aj pekne obrazky chovu bez PP. Ten tvoj vyber je tendencny.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chokma Pozri príspevok
K tym obrazkom chovu s PP, bez PP... Najdem ti na internete aj pekne obrazky chovu bez PP. Ten tvoj vyber je tendencny.

Prosim, povedz uprimne, odchovala si bPP stenata?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
Prosim, povedz uprimne, odchovala si bPP stenata?
Vsetci, co nie su rovnako zazrati za chov s PP su nutne mnozitelia? Uz si sa to pytala aj Livie...

Chapem - ci su fotky pekne alebo nie - nic to nemeni na tvojom nazore alebo filozofii. Dovolila som si len fakticku poznamku, nemam v umysle rozvijat tu dalsiu siahodlhu diskusiu konciacu v nejasne...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chokma Pozri príspevok
Vsetci, co nie su rovnako zazrati za chov s PP su nutne mnozitelia? Uz si sa to pytala aj Livie...

Chapem - ci su fotky pekne alebo nie - nic to nemeni na tvojom nazore alebo filozofii. Dovolila som si len fakticku poznamku, nemam v umysle rozvijat tu dalsiu siahodlhu diskusiu konciacu v nejasne...
Aj to je odpoved....dakujem za tvoj nazor. Kazdy, kto odchova psa b PP mnozitelom je, produkuje psy do utulkov. Lebo nema chovne psy.Takze od chovatela ma daleko...pekny den, asi si sa v teme kauf.....dost nasrdila-)))
Naposledy upravil alaya1 : 06.02.12 at 11:32
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
Aj to je odpoved....dakujem. Kazdy, kto odchova psa b PP mnozitelom je. Lebo nema chovne psy.Takze od chovatela ma daleko...pekny den, aspi si sa v teme kauf.....dost nasrdila-)))
Veru, teraz som vyfucana a pokojna, netreba mi sa viac rozculovat aj tu. Vsetkeho vela skodi - aj adrenalinu. Ale niekedy je potrebny, no nie? Aspon vieme, ze zijeme. Inak potom aj moja babka s dedkom boli mnozitelia, vzdy sme mali nejake stenuchy a do utulkov nesli. A teraz mam doma aj kocurika z jesene od nasej cicuse. Aj morcence som mala bez PP, aj tie maju ako skrecky tusim papiere... A rozmyslam, ze si kupim papagaja, korelu. Pisu, ze im je najlepsie vo dvojici, ze su velmi spolocenske. Dufam, ze sa mi podari utrafit na dve samicky alebo samcekov, lebo potom to dopadne ako s mojimi morcencami, ze vraj dve samicky, pche! Jasne, toto je tema o psoch, koncim. Paaa a dik za ten jogurt.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chokma Pozri príspevok
Veru, teraz som vyfucana a pokojna, netreba mi sa viac rozculovat aj tu. Vsetkeho vela skodi - aj adrenalinu. Ale niekedy je potrebny, no nie? Aspon vieme, ze zijeme. Inak potom aj moja babka s dedkom boli mnozitelia, vzdy sme mali nejake stenuchy... A teraz mam doma aj kocuika z jesene od nasej cicuse. Aj morcence som mala bez PP, aj tie maju ako skrecky tusim papiere... A rozmyslam, ze si kupim papagaja, korelu. Pisu, ze im je najlepsie vo dvojici, ze su velmi spolocenske. Dufam, ze sa mi podari utrafit na dve samicky alebo samcekov, lebo potom to dopadne ako s mojimi morcencami, ze vraj dve samicky, pche! Jasne, toto je tema o psoch, koncim. Paaa a dik za ten jogurt.
jogurt je slovenskeho vyrobcu- tak kludne-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať