Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
Aj to je odpoved....dakujem. Kazdy, kto odchova psa b PP mnozitelom je. Lebo nema chovne psy.Takze od chovatela ma daleko...pekny den, aspi si sa v teme kauf.....dost nasrdila-)))
to su silne slova nemyslis? je zakazane rozmnozovanie psov bez pp? na zaklade coho fenka bez pp nema pravo sa rozmnozovat? nemas pravo nazyvat kazdeho chovatela psa bez pp za mnozitela.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
jogurt je slovenskeho vyrobcu- tak kludne-)
Si moj clovek! ))))))
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

1Dara Pozri príspevok
to su silne slova nemyslis? je zakazane rozmnozovanie psov bez pp? na zaklade coho fenka bez pp nema pravo sa rozmnozovat? nemas pravo nazyvat kazdeho chovatela psa bez pp za mnozitela.
Zakazane to nie je a preto su plne utulky nechcenych psov.Prepac, ale to v ziadnom pripade nie su chovatelia, nakolko nechovaju na chovnych psoch. Psy len mnozia pre zisk, pre nic ine. Uz toho tu bolo napisane o tom dost. Naposledy to Andrea vysvetlila velmi pekne. A silne nie su moje slova ale zachranne akcie na vyslobodenie psov z ruik tychto "ludi". naposledy v Novych Zamkoch.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Chokma Pozri príspevok
K tym obrazkom chovu s PP, bez PP... Najdem ti na internete aj pekne obrazky chovu bez PP. Ten tvoj vyber je tendencny.
ono je rozdiel aj medzi psami bez PP......rozdelila by som ich na MNOŽENÝCH kvôli zárobku a potom sú tí ostatní-keď majiteľ nedá pozor a fenka je nakrytá nechcene alebo "chem mať aspoň 1x šteniatka" a pod......
Tí MNOŽENÍ majú fakt zlé podmienky,ich majiteľom ide len o čo najväčší zisk,majú aj 10,20 feniek práve z toho plemena,ktoré je práve IN a fenky sú v jednom kuse kotné,aj bytové druhy sú chované v pivniciach,maštaliach,chlievoch.....v malej klietke,ktorú neopustia celý život.Spia vo vlastných výkaloch a veterinárnu starostlivosť nepoznajú.Ak je fenka vyrodená,chorá,alebo jednoducho vyjde z módy,je vyhodená v cudzom meste,na diaľnici,priviazaná v lese,ubitá lopatou.....
Nedávno mi muž spomínal,že nejaká známa si bola kúpiť psíka,a ženská ich chovala v kuchyni v klietkach pre andulky,boli zavesené v rade nad sebou.....
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
Zakazane to nie je a preto su plne utulky nechcenych psov.Prepac, ale to v ziadnom pripade nie su chovatelia, nakolko nechovaju na chovnych psoch. Psy len mnozia pre zisk, pre nic ine. Uz toho tu bolo napisane o tom dost. Naposledy to Andrea vysvetlila velmi pekne. A silne nie su moje slova ale zachranne akcie na vyslobodenie psov z ruik tychto "ludi". naposledy v Novych Zamkoch.
suhlasim s tym, ze su ludia, ktori mnozia psy pre zisk - ale to nezmamena ze to robi kazdy!

ja mam psa bez pp pre potesenie - preco by som mala zanho davat niekolko sto € ked mi ho moze niekto darovat, resp. mu zaplatim len za zakladne ockovanie?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Lebo pes potrebuje viac, ako zakladne ockovanie......a ked je pre potesenie, asi je z utulku, ked je darovane...nie je od mnozitela pre zisk a nechova sa na tom psovi dalej....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1 Pozri príspevok
Kopretinka- vravis, ze operacia nebola uspesna? Myslis, operacia ako celok, ci len pooperacna rana. U nas stala taka operacia tusim pred 2 rokmi 9000 korun. Teraz neviem
operácia nebola úspešná,noha ostala zohnutá v kolene a nedala sa vyrovnať...potom jej tú nohu nasilu vyrovnávala,fenka bola uspaná a napriek nakóze strašne plakala,bolo to hrozné,tak som to zastavila Potom už hopkala len na troch nohách,dalo sa.....ale keď sa jej to stalo aj na druhej nohe,už som ju operovať nedala...nosila som ju a keď sa potrebovala vyvenčiť,pridržiavala som ju...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

kopretinka Pozri príspevok
ono je rozdiel aj medzi psami bez PP......rozdelila by som ich na MNOŽENÝCH kvôli zárobku a potom sú tí ostatní-keď majiteľ nedá pozor a fenka je nakrytá nechcene alebo "chem mať aspoň 1x šteniatka" a pod......
Tí MNOŽENÍ majú fakt zlé podmienky,ich majiteľom ide len o čo najväčší zisk,majú aj 10,20 feniek práve z toho plemena,ktoré je práve IN a fenky sú v jednom kuse kotné,aj bytové druhy sú chované v pivniciach,maštaliach,chlievoch.....v malej klietke,ktorú neopustia celý život.Spia vo vlastných výkaloch a veterinárnu starostlivosť nepoznajú.Ak je fenka vyrodená,chorá,alebo jednoducho vyjde z módy,je vyhodená v cudzom meste,na diaľnici,priviazaná v lese,ubitá lopatou.....
Nedávno mi muž spomínal,že nejaká známa si bola kúpiť psíka,a ženská ich chovala v kuchyni v klietkach pre andulky,boli zavesené v rade nad sebou.....
Takto to rozlisujem aj ja.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka Pozri príspevok
operácia nebola úspešná,noha ostala zohnutá v kolene a nedala sa vyrovnať...potom jej tú nohu nasilu vyrovnávala,fenka bola uspaná a napriek nakóze strašne plakala,bolo to hrozné,tak som to zastavila Potom už hopkala len na troch nohách,dalo sa.....ale keď sa jej to stalo aj na druhej nohe,už som ju operovať nedala...nosila som ju a keď sa potrebovala vyvenčiť,pridržiavala som ju...
je mi to velmi luto. U pudlikov a podobnych ras je to velmi caste. myslim, ze u pudlikov su teraz uz povinne vysetrenia pately, ano pozrela som, su povinne. nas pes ma 0/1, takze je to celkom v pohode, ale preventivne mu davam ten Alavis na posilnenie klbikov.
Viem, ze jedna noha stala 9000 korun, teraz netusim. je malo dobrych veterinarov- operaterov. Ja aj zuby cistim doma sama, bojim sa dost tej narkozy....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
Lebo pes potrebuje viac, ako zakladne ockovanie......a ked je pre potesenie, asi je z utulku, ked je darovane...nie je od mnozitela pre zisk a nechova sa na tom psovi dalej....
no nie je z utulku ... je od rodiny ... a predsa je bez pp ... a aspon raz v zivote odovzda svoje geny dalej - nie za ucelom zisku
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

1Dara Pozri príspevok
no nie je z utulku ... je od rodiny ... a predsa je bez pp ... a aspon raz v zivote odovzda svoje geny dalej - nie za ucelom zisku
A ta rodina, co ti psika darovala, sa im sucka nakryla omylom? Ci zamerne?
A vies, ze je to zdravy pes? A ako vyberas partnera? Podla coho?Ake mas kriteria ?
Ake mas naroky na novych majitelov, ako osetris predaj svojich steniat?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kopretinka- to mi je luto, viem ta pochopit. Ja niekedy tiez nad tym uvazujem a ani si to neviem predstavit. Teraz mas psika tiez, ze?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1 Pozri príspevok
je mi to velmi luto. U pudlikov a podobnych ras je to velmi caste. myslim, ze u pudlikov su teraz uz povinne vysetrenia pately, ano pozrela som, su povinne. nas pes ma 0/1, takze je to celkom v pohode, ale preventivne mu davam ten Alavis na posilnenie klbikov.
Viem, ze jedna noha stala 9000 korun, teraz netusim. je malo dobrych veterinarov- operaterov. Ja aj zuby cistim doma sama, bojim sa dost tej narkozy....
už je 10 rokov v psom nebi....ale stále ma to bolí...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1 Pozri príspevok
Kopretinka- to mi je luto, viem ta pochopit. Ja niekody tiez nad tym uvazujem a ani si to neviem predstavit. teraz mas psika tiez, ze?
áno,máme takého pošmyknutého
majitelia išli na dovolenku a svokrovci ich nedali pozor....no ve´d načo,vieš,ako to chodí na dedine :-(
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

keby ludia používali mozog, nekupovali by psíkov od mnozitelov... no ale ked niekto chce yorkšíra, tak sa mu vidí super kšeft, ked ho kúpi za pár šupov... hafík má síce polno chýb,a s povodným plemenom uz toho nemá moc spoločného no ale ten obycajný clovek to nevidí, naopak je stastný a hrdý akého má super psa a za málo penazí...

môj psík je zvláštneho vzrastu aj sfarbenia, podla mna dokonalý mix prírody... odkedy ho máme, tak nás furt niekto zastavuje, a hladká ho, a chváli a chce od nás šteniatka! ale musia byt presne také isté ))))
nemám problém s tým, žeby mala šteniatka, mala by som ich aj komu dat... ale môj osobný problém je ten, že ja by som ich nikomu nedala, lebo by ma nikto nepresvedcil, ze bude aspon tak dobrým panickom ako som ja, aj manzel teda... )))
a povedzme si pravdu, útulky sú plné starších psov, ktorí sa pre človeka stali obtiažou, tak ich vyhodil...
šteniatka sa v útulkoch dlho neohrejú...našťastie aspoň tí sa rýchlo dostanú do nových domovov...
mne osobne, u nás na dedine viac vadí nekontrolované množenie sa mačiek a to mixovanie "domácich" s túlavými... a k tomu hlupáci susedia, ktorí každú túlavú mačku prikrmujú...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

nebyvam sice na dedine, ale viem, ako to tam chodi. takze krizencek...hlavne, ze ho mas rada.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
A ta rodina, co ti psika darovala, sa in sucka nakryla omylom? Ci zamerne?
A vies, ze je to zdravy pes? A ako vyberaz partnera? Podla coho?Ake mas kriteria ?
a ked nie je zdravy tak co snim? utratit????? ved predsa ma pravo na zivot aj s nejakou vadou. mala som 9 rokov krizenca a mal aj mensie zdravotne problemy - a co? bolo nam spolu dobre a stale nanho spominam.

ta rodia umoznila svojej sucke nakrytie aspon raz v zivote ... je to proti prirode?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

1Dara Pozri príspevok
a ked nie je zdravy tak co snim? utratit????? ved predsa ma pravo na zivot aj s nejakou vadou. mala som 9 rokov krizenca a mal aj mensie zdravotne problemy - a co? bolo nam spolu dobre a stale nanho spominam.

ta rodia umoznila svojej sucke nakrytie aspon raz v zivote ... je to proti prirode?
S eutanazoiu absolutne nesuhlasim.
Pytala som sa, ci vies, ze mas zdravu fenku, ked ju chces nakryvat a co vies o partnerovi , ktory ma byt pripusteny.
Fenka ti povedala, ze chce mat malicke?
Preco si neodpovedala, na co som sa pytala...su to zakladne veci pri odchove steniat.
A ak velmi tuzis po steniatkach, staci otvorit stranky utulkov, pripadne ich FB modifikacie, surne vo viacerych hladaju ludi, ktori by docasne vychovali najdene a opustene steniatka. mam teraz 4 ,2tyzdnove doma. samozrejme, ze ich potom nepredas, hladas im novy domov. ved ty si to pre zisk robit nechcela.
0 0
tina.b tina.b

tina.b je offline (nepripojený) tina.b

Ahojte vsetci.Chcela by som poprosit o radu.Mam doma sucku ktora v sobotu porodila steniatko.Predtym byvala vonku a nemala majitela,tak som sa zlutovala a vzala som ju domov aby v tych mrazoch nezamrzli.Neviem co a ako.Mam vela otazok a dnes sa chystam za veterinarom aspon pre rady.Je to sucka vlciaka a ma dost nevladne zadne nohy,takze ma dost sama zo sebou,ale o maleho sa stara vzorne,nespusti ho z oci.Kto vie a moze nech mi poradi ako sa co najlepsie postarat o obidvoch. Dakujem
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

1dara proti prírode to nie je ale podla mna je hlupost ak si niekto myslí, že psík musí aspon raz "sexovat" ... a fenka musí mat aspon raz steniatka... clovek má rozum, vie to ovplyvnit, tak naco? aj ked sa podarí, že fenka ujde alebo sa pritrafí nejaký pes, dá sa to riešiť injekciou, a zase, ked uz niekto chce steniatka, alebo to neustriehol a ani injekcia nezafungovala, tak by mal mat dopredu vybratých majitelov, aby potom steniatka netopil, ci nevyhodil v lese v krabici...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať