Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

tina.b Pozri príspevok
Ahojte vsetci.Chcela by som poprosit o radu.Mam doma sucku ktora v sobotu porodila steniatko.Predtym byvala vonku a nemala majitela,tak som sa zlutovala a vzala som ju domov aby v tych mrazoch nezamrzli.Neviem co a ako.Mam vela otazok a dnes sa chystam za veterinarom aspon pre rady.Je to sucka vlciaka a ma dost nevladne zadne nohy,takze ma dost sama zo sebou,ale o maleho sa stara vzorne,nespusti ho z oci.Kto vie a moze nech mi poradi ako sa co najlepsie postarat o obidvoch. Dakujem
Skusenosti mam ako adoptivna psia mama, takze riadila som sa tymtohttp://www.havko.sk/pes/poporodna-starostlivost-u-psa
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

tina.b Pozri príspevok
Ahojte vsetci.Chcela by som poprosit o radu.Mam doma sucku ktora v sobotu porodila steniatko.Predtym byvala vonku a nemala majitela,tak som sa zlutovala a vzala som ju domov aby v tych mrazoch nezamrzli.Neviem co a ako.Mam vela otazok a dnes sa chystam za veterinarom aspon pre rady.Je to sucka vlciaka a ma dost nevladne zadne nohy,takze ma dost sama zo sebou,ale o maleho sa stara vzorne,nespusti ho z oci.Kto vie a moze nech mi poradi ako sa co najlepsie postarat o obidvoch. Dakujem
obdivujem Vás, je to velmi pekné, fenocky sa niekto zbavil, lebo mu bola naobtiaz asi prave kvoli kĺbikom a ona porodila jedno šteniatko.. chúda... no aj toto sa stáva
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
S eutanazoiu absolutne nesuhlasim.
Pytala som sa, ci vies, ze mas zdravu fenku, ked ju chces nakryvat a co vies o partnerovi , ktory ma byt pripusteny.
Fenka ti povedala, ze chce mat malicke?
Preco si neodpovedala, na co som sa pytala...su to zakladne veci pri odchove steniat.
A ak velmi tuzis po steniatkach, staci otvorit stranky utulkov, pripadne ich FB modifikacie, surne vo viacerych hladaju ludi, ktori by docasne vychovali najdene a opustene steniatka. mam teraz 4 ,2tyzdnove doma.
ja mam psa

fenka nemusi vraviet, ze chce malicke ... keby nechcela, tak psovi nepodrzi ... ved je to prirodzene aby aspon raz v zivote priviedla na svet mlade
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

1Dara Pozri príspevok
ja mam psa

fenka nemusi vraviet, ze chce malicke ... keby nechcela, tak psovi nepodrzi ... ved je to prirodzene aby aspon raz v zivote priviedla na svet mlade
Prirodzene? Nie pre psa, pre ludi, ktori to tak chcu.
Aha, ty chces svojmu dopriat radovanky. mas ho vysetreneho? Na dedicne choroby, na zuby, na varlatka, ma obidve zostupene v miesku??
Ako je na tom s luxaciou pately, s dysplaziou?? To su zakladne veci, pre krycieho psa.
Aka je tvoja odmena za nakrytie fenky? Co bude obsahovat zmluva o kryti.

A vies, moj pes si uziva kedy chce. tuzby ma tiez a ake,ma svojho macka, myslim, ze mu nic nechyba.

A ze sa fenka ponuka psovi? Preboha, ved pes sa riadi pudmi, nie rozumom. Ten by mal mat clovek, aby na svete za par rokov nebehalo viac psov, ako ludi. lebo ludia sa tiez nemnozia, kedy maju chut .....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Viem, že na dedinách to takto býva, aj mačky aj psy sa množia na ulici, raz sme videlu jednu chuderu fenku, okolo nej plno psov, každý si užil. No a potom sa stane to, že šteniatka zdedia niečo od matky, niečo od otca a ak sa vydarí, je zdravé, v pohode, ale ak nie, sú problémy. Naša najdúška mala vždy slabé labky voči telu. Napriek tomu sa dožíva pomaly 16. Suseda mala vo dvore jednu malú fenku, zatúlal sa k nim pes, bol väčší, a potom im fenka skoro umrela, keď mala veľké šteniatka, ktoré ju moc vyciciavali. Museli jej dať infúzie, našťastie prežila. O dva roky však mali vo dvore vzájomným krížením už 6 psov. Nemali dobrý plot a psíky často utekali, keď fenky hárali. Tak ich zavreli do ohradeného priestoru, a tam sa tlačili v hrozných podmienkach. Keď bolo v lete horúce, nemali sa kde ani schovať, na tých búdach mali plechy, ktoré boli žeravé. Susedovi som povedala, že ak to nezmení, že zavolám na nich ochrancov. Povedal, že má zbraň a že nech sa opovážim. Našťastie už tam nebývajú, ale vtedy sa mi ani nechcelo chodiť na chalupu, aby som to nemusela vidieť. V dedine sa neskôr robil odchyt túlavých psov a teraz je to akosi pod kontrolou. Keď budú psy čipované, určite budú pod kontrolou, najmä veterinárnou. Všetko je to o prístupe a zodpovednosti majiteľov psíkov. Tak, ako sa nájdu množitelia pre zisk, tak sa nájdu aj chovatelia, ktorým ide len a len o zisk. Skoro každý, kto chová s PP, tvrdí, že zisky sú minimálne, ak dodržuje všetky pravidlá chovu. Kto chce chovať pre zisk, možno tie pravidlá veľakrát aj obchádza.
K tomu, či aspoň raz mať mladé, som napísala svoj názor tu http://www.porada.sk/t98890-p43-star...ml#post1801792
My sme si našich ustrážili.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka, ano, mas vo vsetkom pravdu. najdu sa aj chovatelia, ktori chovaju PP psov pre zisk. Ale urcite ten zisk nie je taky velky, ako zisk pri bPP mnozeni, lebo mnozitelia neinvestuju nic. Snad nejake krmivo z marketu, alebo pomije.

Chovatel s PP by taketo stence nepredal.
A najdu sa rozni ludia aj v chove PP psov, ale tam musia chovat aspon podla pravidiel. Aspon v tom je rozdiel.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No a už mám spálenú šošovicu. Bolo mi to treba, v byte smrad, ani neviem, kedy stihla voda vyvrieť, och zase som mala ostať v kuchyni.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

1Dara Pozri príspevok
ja mam psa

fenka nemusi vraviet, ze chce malicke ... keby nechcela, tak psovi nepodrzi ... ved je to prirodzene aby aspon raz v zivote priviedla na svet mlade
moja deravá hlava... moja fenocka pred 2 týždnami hárala... aj som to tu spomínala... tá mi vystrájala ako ešte nikdy, tak strasne chcela ... až sme ju nespoznávali )))) takže niekedy to naozaj fenka nemusí povedat slovami... ale je na nás, aby sme vedeli čo s tým
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
Prirodzene? Nie pre psa, pre ludi, ktori to tak chcu.
Aha, ty chces svojmu dopriat radovanky. mas ho vysetreneho? Na dedicne choroby, na zuby, na varlatka, ma obidve zostupene v miesku??
Ako je na tom s luxaciou pately, s dysplaziou?? To su zakladne veci, pre krycieho psa.
Aka je tvoja odmena za nakrytie fenky? Co bude obsahovat zmluva o kryti.

A vies, moj pes si uziva kedy chce. tuzby ma tiez a ake,ma svojho macka, myslim, ze mu nic nechyba.

A ze sa fenka ponuka psovi? Preboha, ved pes sa riadi pudmi, nie rozumom. Ten by mal mat clovek, aby na svete za par rokov nebehalo viac psov, ako ludi. lebo ludia sa tiez nemnozia, kedy maju chut .....
odmena za nakrytie? a preco by som za to nieco mala brat???? ved ked ma niekto poziada, a vie ze moj pes je bez pp preco by som mala za to brat peniaze?

vies co je zaujimave? napriek tomu, ze pes s clovekom zije uz niekolko tisicroci stale je na svete viac ludi ako psov - preco ludia pred mnozenim neabsolvuju vysetrenia aby sa zachovala "cista ludska rasa" ?

ja ta chapem, ze ako chovatel psa s pp drzis svoju stranu ... mne sa len nepaci, ked si niekto osobuje pravo nazyvat kazdeho chovatela psov bez pp ako mnozitela ... pre mna je mnozitel ten, kto tyra svoje zviera niekolkonasobnymi porodmi za ucelom zisku
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

sisima Pozri príspevok
1dara proti prírode to nie je ale podla mna je hlupost ak si niekto myslí, že psík musí aspon raz "sexovat" ... a fenka musí mat aspon raz steniatka... clovek má rozum, vie to ovplyvnit, tak naco? aj ked sa podarí, že fenka ujde alebo sa pritrafí nejaký pes, dá sa to riešiť injekciou, a zase, ked uz niekto chce steniatka, alebo to neustriehol a ani injekcia nezafungovala, tak by mal mat dopredu vybratých majitelov, aby potom steniatka netopil, ci nevyhodil v lese v krabici...
ja som pisala ze musi?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja prepac, nechovam ziadnych psov. Ani s PP, ani bez.A netusim, za akym ucelom potom chovaju bPP psov.-ak nie pre zisk.A kolko je psov na svete nikto neratal, takze ako vieme, ze je nas viac?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
Ja prepac, nechovam ziadnych psov. Ani s PP, ani bez.A netusim, za akym ucelom potom chovaju bPP psov.-ak nie pre zisk.A kolko je psov na svete nikto neratal, takze ako vieme, ze je nas viac?
a ja som bola v tom, ze si aktivny chovatel - a ono ide o teoretika
no mozno by si mala zacat chovat nejakeho psa bez pp a zistis aj ucel
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

1Dara... musí, má mať, mala by mať... to je jedno pointa je v tom chybnom myslení človeka... niekto si myslí, že pes musí aspon raz sexovat, aby vedel aké to je, alebo aby nezomrel bez toho aby to vyskúšal, či aby sa ukľudnil, alebo že je chudák, lebo má pipíka zbytočne... to sú hlúposti... pes takto nemyslí... u neho sú to živočíšne pudy a prefikol by každú fenku naokolo...
tiež si myslím, že je to rovnaké s tvrdeniami, ze fenka musí mať šteniatka aby sa v budúcnosti vyhla rakovine maternice...
ked ty chces mat steniatka, nech sa páči, len treba mat dopredu a na 100% vybratých dobrých majitelov

moj dedo kastroval všetkých psíkov a sterilizoval všetky fenky naokolo, aby sa predchádzalo na dedinách zbytocnému mnozeniu... a v okolí vtedy neboli útulky potrebné... a psíci teda ten svoj inštinkt nikdy nestratili len to bolo bez následkov...
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

necitovala som teba ale názor s ktorým sa často stretávam
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vies, Dara, chovam- staram sa o opustene steniatka v docasnej opatere, ktore by v utulkoch zomreli,ale to je moja vec.
Tvoja ironia nie je na mieste.Zelam ti pekny den, dufam, ze tvoj odchov neskonci na ulici, prinajlepsom v utulku, kde ich budu sponzorovat ini ludia, ale hlavne, ze si tvoj pes uzije.
0 1
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

sisima Pozri príspevok
1Dara... musí, má mať, mala by mať... to je jedno pointa je v tom chybnom myslení človeka... niekto si myslí, že pes musí aspon raz sexovat, aby vedel aké to je, alebo aby nezomrel bez toho aby to vyskúšal, či aby sa ukľudnil, alebo že je chudák, lebo má pipíka zbytočne... to sú hlúposti... pes takto nemyslí... u neho sú to živočíšne pudy a prefikol by každú fenku naokolo...
tiež si myslím, že je to rovnaké s tvrdeniami, ze fenka musí mať šteniatka aby sa v budúcnosti vyhla rakovine maternice...
ked ty chces mat steniatka, nech sa páči, len treba mat dopredu a na 100% vybratých dobrých majitelov

moj dedo kastroval všetkých psíkov a sterilizoval všetky fenky naokolo, aby sa predchádzalo na dedinách zbytocnému mnozeniu... a v okolí vtedy neboli útulky potrebné... a psíci teda ten svoj inštinkt nikdy nestratili len to bolo bez následkov...
pointa je v tom, ze clovek si osobuje pravo urcovat co je pre zviera vhodne/spravne alebo nie - ale to je na dlhu filozoficku debatu a uz mimo temy

ja steniatka nechcem mat, ale v pripade ze ma niekto poziada o nakrytie a budem vediet, ze su to starostlivi majitelia, tak preco nie? len preto je moj pes je bez pp?
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

A to ti je jedno, ze to budu bastardi?
0 1
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
A to ti je jedno, ze to budu bastardi?
nebudu to "bastardi" budu to maltezaci bez pp
0 1
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

no a tiež nemusí určovať, čo je a nie je pre zviera vhodné a potom to u nás bude vyzerať ako v strednej či južnej amerike... stačí raz vidieť alebo zažiť... asi by ti nebolo jedno, keby sa na teba vrhla svorka psov na love, pri večernej prechádzke pri mori, cez den prítulní žobrajúci jedlo pri hotely, večer divá svorka...toto sa mi nastastie nestalo, ale kamarátovi, kt je delegátom v tej krajine... ja som videla stovky volne pobehujúcich chorých psov, na kt sa nedalo ani pozriet, ako hrozne vyzerali, fenky som videla len s vytahanými cecíkmi po steniatkach, ale tie si nikde nevidela, lebo ich ostatné psy požrali...lebo takto funguje príroda! možno preto je viac ľudí, než tých psov, ako tu niekto spomínal...
naozaj som rada, že u nás fungujú dobrí ľudia a útulky, kde sa psíci majú ako v raji, oproti opacnej strane zemegule...

ja tiež neznášam, že si človek určil právo zničiť túto planétu, že klčuje pralesy, že zabíja indiánov v nich, aby mohol beztrestne klčovať a dodávať drevo aj na slovenský trh, že otrávil oceány, že zničil xy morských živočíchov, že klčuje v malajzii, thajsku, vietnami bankirai, že orangutáni už naozaj nemajú kde žiť, a to len kvoli velkému dopytu po tomto dreve, ktoré potom zbohatlíkom leží položené na terasách... že vyhubil nosorožcov pre rohy, tigre, kvôli činskej medicíne, či kožušinám, že kontaminoval pôdu pesticídmi na stovky rokov, ze vymyslel GMO, že v krajinách zmietaných hladomorom naučil malých polnohospodárov pestovat a kupovat GMO semená, upravené aby úroda z nich bola len 1x, aby budúci rok museli znova semená len kupovat, že vyťažil všetky prírodné zdroje, kt sa na tejto planéte utvárali milióny rokov... mohla by som pokracovat donekonecna...
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

a úplne najhoršie na tom je, že toto všetko robí vraj najinteligentnejší tvor tejto planéty... a ani zďaleka ešte nekončí...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať