Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Najkrajsi a najlepsi na svete

0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tomuto z toho nerozumiem:

prijať prísnejšiu legislatívu v oblasti ochrany spoločenských zvierat
, t.j. zaviesť povinné registrácie chovných staníc (tie, ktoré produkujú zvieratá s PP ako i bez PP), držania a chovu spoločenských zvierat, chovu exotických zvierat (okrem riadneho evidovania zvierat u fyzických osôb aj pravidelnú kontrolu zo strany odborne spôsobilých orgánov od založenia chovu až po jeho ukončenie, transparentne definovaný postih chovateľov, ktorí sa dopustia porušenia zákona vrátane reálnej vymožiteľnosti okamžitej nápravy odobratie zvieraťa),

-------------------------
Nerozumiem, pretoze kazda chovna stanica JE zaregistrovana v FCI... a su tam len tie ktore produkuju PP psy... chovna stanica a bPP absolutne nesuhlasim... je to aj v zaujme utulkov, aby boli za vylucny zakaz tohto tzv. chovu a jeho pripadny vysoky financny postih, aby si to dotycny rozmyslel...

Ak mi niekto vysvetli co tym chceli povedat, budem rada.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Andrea, nemozu to mysliet tak ze sa vytvori novy register? Zase nejaky iny? Co je velka blbost....lebo ten co mnozi bPP stence nikdy sa nikde nezaregistruje.

zase to riesili "odbornici".
Naposledy upravil alaya1 : 12.02.12 at 09:26
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

andreaS Pozri príspevok
tomuto z toho nerozumiem:

prijať prísnejšiu legislatívu v oblasti ochrany spoločenských zvierat
, t.j. zaviesť povinné registrácie chovných staníc (tie, ktoré produkujú zvieratá s PP ako i bez PP), držania a chovu spoločenských zvierat, chovu exotických zvierat (okrem riadneho evidovania zvierat u fyzických osôb aj pravidelnú kontrolu zo strany odborne spôsobilých orgánov od založenia chovu až po jeho ukončenie, transparentne definovaný postih chovateľov, ktorí sa dopustia porušenia zákona vrátane reálnej vymožiteľnosti okamžitej nápravy odobratie zvieraťa),

-------------------------
Nerozumiem, pretoze kazda chovna stanica JE zaregistrovana v FCI... a su tam len tie ktore produkuju PP psy... chovna stanica a bPP absolutne nesuhlasim... je to aj v zaujme utulkov, aby boli za vylucny zakaz tohto tzv. chovu a jeho pripadny vysoky financny postih, aby si to dotycny rozmyslel...

Ak mi niekto vysvetli co tym chceli povedat, budem rada.

Podľa mňa je to myslené takto - na súčasný stav, keďže odchov mláďať zvierat nie je vôbec upravený zákonom:
- chovná stanica = ktokoľvek, kto "produkuje" mláďatá
- chovná stanica nerovná sa registrovaný chovateľa (t.j. pod nejakou organizáciou/klubom/združením...)
- neregistrovaný chovateľ = zviera bez PP.
Takže nikto by nemohol odchovávať mláďatá bez toho, aby bol jeho chov registrovaný.

Edit: opravujem poslednú vetu: Takže po prijatí zákona by nikto nemohol odchovávať mláďatá bez toho, aby nebol jeho chov registrovaný.
Naposledy upravil Llívia : 13.02.12 at 13:49
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Andrea, nemozu to mysliet tak ze sa vytvori novy register? Zase nejaky iny? Co je velka blbost....lebo ten co mnozi bPP stence nikdy sa nikde nezaregistruje.

zase to riesili "odbornici".
Haló, budíček! Sú aj iné zvieratá než psy - ja si škrečka v FCI ani vo vašom, ani v Anderinom klube nezaregistrujem

Alaya1, keď si odborníčka, tak navrhni niečo iné, oveľa, oveľa lepšie, čo zabráni tiežchovateľom množiť bPP štence
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

andreaS Pozri príspevok
tomuto z toho nerozumiem:

prijať prísnejšiu legislatívu v oblasti ochrany spoločenských zvierat
, t.j. zaviesť povinné registrácie chovných staníc (tie, ktoré produkujú zvieratá s PP ako i bez PP), držania a chovu spoločenských zvierat, chovu exotických zvierat (okrem riadneho evidovania zvierat u fyzických osôb aj pravidelnú kontrolu zo strany odborne spôsobilých orgánov od založenia chovu až po jeho ukončenie, transparentne definovaný postih chovateľov, ktorí sa dopustia porušenia zákona vrátane reálnej vymožiteľnosti okamžitej nápravy odobratie zvieraťa),

-------------------------
Nerozumiem, pretoze kazda chovna stanica JE zaregistrovana v FCI... a su tam len tie ktore produkuju PP psy... chovna stanica a bPP absolutne nesuhlasim... je to aj v zaujme utulkov, aby boli za vylucny zakaz tohto tzv. chovu a jeho pripadny vysoky financny postih, aby si to dotycny rozmyslel...

Ak mi niekto vysvetli co tym chceli povedat, budem rada.

Jedna otázka: ako môže Slovenská republika prostredníctvom svojich zákonov kecať FCI do vecí okolo chovu, registrácie atď.?

Edit: tak ešte jedna otázka: počula si už niekedy pojem "pasívna chovná stanica"?

A všetci, či skôr všetky, sa môžeme hanbiť za prznenie našej slovenčiny, lebo to nie je žiadna CHOVNÁ stanica, ale CHOVATEĽSKÁ (tu si predstavte smajlíka, ktorý sa hanbí - neni taký v ponuke ).
Naposledy upravil Llívia : 13.02.12 at 12:39
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Toto je tema o psoch, tak pisem o psoch, chod do druhej temy, tam pis o skreckoch.O ich registracii.
Prd sa do toho vyznas, ani psa nemas, ale rozumu habadej.
Staly tvoj problem s FCI.

P.S. A mnozitelia by bPP psov nemnozili, keby ich od nich blbi ludia nekupovali. Myslim, ze najjednoduchsie riesenie.

No neviem, kolko mas ty rokov, zjavne mozem byt aj tvoja matka. tak aspon ber ohlad k sedinam-- toto je k stylu, ktorym mi pises.
Ja pojem chovna stanica NIKDY nepouzivam ,pani, slecna odbornicka

A mala by si tu skor pindat do ludi, ktori tu verejne napisu, ze pouziju svojho psa na mnozenie, tych si ani nevsimnes, ako vrtat do ludi, ktori sa snazia o registrovany chov aspon jedneho druhu zvierat- psov.
Skus na tom pouvazovat, ak sa da.
Naposledy upravil alaya1 : 13.02.12 at 16:08
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Toto je tema o psoch, tak pisem o psoch, chod do druhej temy, tam pis o skreckoch.O ich registracii.
Prd sa do toho vyznas, ani psa nemas, ale rozumu habadej.
Staly tvoj problem s FCI.
Podľa tvojich príspevkov si ty jediná, ktorá má patenta na rozum a ostatní houby, pardon, prd vedia, resp. každý kto má psa a neodporuje ti v názoroch, je úplne hyper super naj a vo všetkom sa vyzná. AnderaS reagovala na môj odkaz a na registráciu CHS a v tom odkaze sa hovorilo o VŠETKÝCH zvieratách, nielen o psoch. JE TO ZÁKON NA OCHRANU ZVIERAT, NIE ZÁKON NA OCHRANU PSOV!!!! Prosím, buď taká láska a neodporúčaj mi, do ktorej témy mám písať. Nie si bohom na tomto fóre.
alaya1 Pozri príspevok
P.S. A mnozitelia by bPP psov nemnozili, keby ich od nich blbi ludia nekupovali. Myslim, ze najjednoduchsie riesenie.
Tí blbí ľudia by kupovali psov s PP, keby za ne nemuseli dať toľké peniaze, keď kluby umelo navyšujú ich cenu buzerovnaím majiteľov chodením po výstavách, zbieraním nejakých ocenení, platením toho, hento, tamtoho..

alaya1 Pozri príspevok
No neviem, kolko mas ty rokov, zjavne mozem byt aj tvoja matka. tak aspon ber ohlad k sedinam - toto je k stylu, ktorym mi pises.
alaya1 Pozri príspevok
Ja pojem chovna stanica NIKDY nepouzivam ,pani, slecna odbornicka
No jo, došli ti argumenty, tak začínaš s vekom, že? A môj štýl? Pozri sa na ten tvoj agresívnyj, ktorý používaš – a to nielen, keď píšeš mne, ale komukoľvek, kto si dovolí s tebou nesúhlasiť.
[URL="http://www.porada.sk/member.php?u=198948"]
Chokma[/URL
01.02.12, 13:54] Alaya, vidim, ze to trestne oznamenie za urazku na cti, ktore si kedysi chcela obratit proti mne, by si mala pomaly stylizovat v mnoznom cisle... Tiez si myslim, ze ked ta na tvoj agresivny prejav upozornuju viaceri, o niecom to vypoveda. Ale vsak ty si to aj tak vysvetlis po svojom...
A tvoja úcta voči mne je kde?
anet Pozri príspevok
Chokma, prepáč ale keď jej tu za každú spro...ť čo napíše dávajú súhlas, tak sa nediv že jej ego stúpa a vystrkuje rožky.
Keď ti toto napísala Anet, chcela som jej niečo napísať na tvoju obranu (niečo v zmylse, že to prestrelila). Ale ukazuje sa, že mala pravdu.

alaya1 Pozri príspevok
A mala by si tu skor pindat do ludi, ktori tu verejne napisu, ze pouziju svojho psa na mnozenie, tych si ani nevsimnes, ako vrtat do ludi, ktori sa snazia o registrovany chov aspon jedneho druhu zvierat- psov.
Skus na tom pouvazovat, ak sa da.
Wow, nevidela som jediný príspevok, kde by niekto písal, že chce svojho psa použiť na množenie. A čo sa týka registrovaných chovov, na rozdiel od teba VIDÍM, ŽE JE V ZAJATÍ CHOVANÝCH OVEĽA VIAC ŽIVOČÍŠNYCH DRUHOV, NIELEN PSY!!! Pre mňa nie je rozdiel, či je to pes, mačka, škrečok, rybička, morča, fretka... (áno, priznám, had a iné hlodavcožravce majú právo na život, len keď budú vegetariáni ) všetky zvieratá si zaslúžia, aby bolo s nimi dobre zaobchádzané, aby netrpeli. LENŽE TO, ŽE NIE SÚ CHOVANÉ "ARTGERECHT", SA NEZMENÍ TÝM, ŽE TY BUDEŠ PINDAŤ TU NA FÓRE, ŽE JA TU BUDEM PINDAŤ, ŽE ADNDREAS TU BUDE PINDAŤ!!! Anet má veľkú pravdu v tomto:
anet Pozri príspevok
Čipovanie ako také vnímam pozitívne, 5 minút menej bolesti pre štence pri tetovaní.
Avšak u množiteľov to nič nerieši, cestu si vždy nájdu, a množiteľmi sú aj samotný veterinári, aj chovatelia PP psov.
Všetko je vždy len a len o ľuďoch. O etike, o ľudskej slušnosti.... o vzťahu ku zvieratám....
PS: Prv, ako budeš pinadať na môj štýl, zamysli si nad týmto: aký požičaj, taký vráť. Alebo ťa tie šediny oprávňujú správať sa ku mne tak ako sa správaš? A, prosím, zamyslite sa nad tým aj ostatní.
PPS: Mucha PP nedostane – sežral ju pavúk.

A aby som podľa tvojich predstáv nebola tak ťa vyzývam na odpovede na tieto dve otázky:

1. Keď máš taký skvelý prehľad o množiteľoch psov a o tom, ako zle ich chovajú, na koľkých si podala trestné oznámenie?!

2.
Llívia Pozri príspevok
...Alaya1, keď si odborníčka, tak navrhni niečo iné, oveľa, oveľa lepšie, čo zabráni tiežchovateľom množiť bPP štence
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ešte k môjmu príspevku dodám:
Tí blbí ľudia by kupovali viac psov aj vtedy, keby vedeli a videli, ako sú psy u množiteľov (množiteľov chápte tak, ako to chápe väčšina ľudí, nie ako to chápe Alaya) chovaní, t.j. keby bola nejaká poriadna osveta. Osvetou nie je, keď možno raz za pol roka nejaké TV noviny ale časopis prinesie reportáž o množiteľovi. Rovnako nie je osvetou to, že, ty, Alaya, a ďalší kričíte na tomto fóre, pretože sem chodí zopár tisíc ľudí, ale nie všetci chodia do tejto témy.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Llívia: ja sa priznam, ze uvedeny link som brala vylucne pre psy... ale tak ci tak to nema vyznam podporovat hociake chovy bez pravidiel... ci uz ide o psa, macku, hlodavce, hydinu, kravky ci cokolvek, co bolo raz niekym krvpotne vytvorene do tej podoby aku to ma dnes s tymi vlastnostami za akym ucelom toto zvieratko niekto niekdy vyslachtil... zakon by mal prisne zakazat tieto nestrazene chovy a bodka... to je pre mna riesenie... a hned by boli utulky prazdnejsie...

a viete nad cim som rozmyslala??? ze preco je ludom luto dat za tak uzasneho tvora ako je psik ci macka cca 300e a viac... a za podla mna sprosty telefon si vklude caluju 500e len tak mirnix-dirnix... hoci im bude dobry tak max 2 roky lebo potom pride dalsi tuti fruti novy model a treba byt ohromne imidzovy... nie je to zvratena hodnota? psik, kt. bude vernym spolocnikom, lubit nas ci sme pekny, skadery, smutny, nahnevany, zly, dobry... taky ci onaky... dobrych 10-15 rokov... ktory da tolko lasky co nic ine za peniaze... a na druhej strany chladny kus kovu na rok ci dva... je to na zamyslenie...
2 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ja sa teraz vratim k tomu zakonu, co chce presadit Sloboda, ci kto... ze chovne stanice bez PP. Myslim si, ze by islo o nasledovne: napr. my chovame osipane, mame na to zivnost s tym, ze mame tento chov. Aj osipane su vyslachtene - napr. landras, hamshire... My chovame krizencov. Stavili sme na krizenie masovych typov. Aj ked ide o hospodarske zvierata, myslim si, ze to posluzi tomu, co chcem povedat v suvislosti s tymi terminus technikus "chovnymi stanicami psov bPP". Ono asi ide aj o danove uniky - zeby kazdy, kto chova a predava psov (aj bPP) mal zivnost na to a teda mal registrovany chov - je jedno, ci PP alebo bPP z pohladu statu. Nam ten chov chodia pravidelne kontrolovat veterinari - dokumentaciu, zdravotnu starostlivost aka je, podmienky, potom tiez beru nasim osipanym krv a posielaju do labaku, aby bolo vsetko zdravotne ok a mohli sme predavat. Takze o toto zrejme tu ide podla mna - o dane a o kontrolu - aka je starostlivost. A o starostlivost by malo ist vsetkym nam - ked tu hromzime na nekale praktiky ludi, co chovaju psov v klietkach...
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

...a ak by vysiel taky zakon, tak si tiez myslim, ze by mal upravovat co je chovna stanica bPP a s PP, resp. by mal sam urcit podmienky vydavania PP. Livia poukazala, ze neexistuje ziadny oficialny zakon, ktory to riesi.

PS: preco tu nemam moznosti minikomentara???
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Chokma: suhlasim... viac menej my mame suseda, co chova kravy... a zhanal dake plemeno, lebo ze je super na maso... a nikde ho nemali...

ale to by sa potom nemalo tykat prave tych bPP psov a maciek... tam by to mali proste zakazat... a potom strazeny chov sa da krasne odsledovat... otazne je, ze ako chcu zistit ako bola dohodnuta cena... ci uz za krytie u psa alebo cena predajna za drobcov... kedysi som sa zamyslala nad touto zivnostou, ale mne skor islo o to, ci tak ako by som mala priznat prijem za krytie mojho psa, ci si mozem uplatnit aj naklady k tomu (par stran dozadu som rozpisala tie cifry) ... lebo fakt pri tych psoch a mackach to absolutne nie je ziskove... aspon urcite nie pre jednotlivca co ma jedneho-dvoch psov... ked ich ma viac, tak tam uz by sa dalo, plus rozhodca, plus upravuje, pripadne plus chovatelske potreby
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chokma Pozri príspevok
...a ak by vysiel taky zakon, tak si tiez myslim, ze by mal upravovat co je chovna stanica bPP a s PP, resp. by mal sam urcit podmienky vydavania PP. Livia poukazala, ze neexistuje ziadny oficialny zakon, ktory to riesi.

PS: preco tu nemam moznosti minikomentara???
Budem pisat o psoch. V inych zvieratach sa neorientujem, nechcem zavadzat. Uvitam, ak konecne niekto pride na myslienku, ako sa zbavit mnoziarni psov. Ako tych ludi potrestat, nakolko je strasne a nepochopitelnme, ze sa zivy tvor povazuje za vec a clovek, bez pravneho postihu moze si s nim robit, co chce.

registracia chovatelov psov je uzasna myslienka, z pohladu, aby boliregistrovani vsetci ludia, ktori psov, akychkolvek, aj krizencov chovaju. Aby boli tieto chovy kontrolovane, ako pises aj ty pri vasich zvieratach. Rozmyslam len, ake tresty by mali byt dostacujuce, aby sa taky mnozitel psa zaregistroval. Registracia prinasa urcite poplatky, urcite, tomu sa nikto nevyhne, kto sa kdekolvek zaregistruje. Asi bude platit aspon za toho veterinara, co mu kontroluje chov, za to, ze je v nejakej organizacii registrovany bude podla mna tiez poplatok.Skus si pozriet stranky dopredu a pozri na reakcie ohladne registracie a platenia poplatkov v PP chove. Podla mna je to utopia, aj ked uzasna myslienka. Ak to bude len penazny postih, tomu mnozitelovi je aj tak vyhodnejsie zaplatit pokutu, ako sa registrovat a organizovat, nakolko pri nekontrolovanom odchove steniat moze nadalej pouzivat chore, geneticky nevhodne jedince a nevzniknu mu ziadne skody.

Som zasadne a to tu pisem uz x stran za kontrolovany chov psov.

Co sa tyka vydavania PP u psov. Vies, nie je to tak jednoduche, ked Slovensko so svojimi 2 organizaciami odsuhlasilo a vstupilo do FCI, tak suhlasilo aj s podmienkami, za akych sa vydavaju PP u cistokrvnych psov.

Mnozenie psov je celosvetovy problem, keby si videla v akych podmienkach ziju nappr. psy v Azii, prislo by ti zle. Nasi mnozitelia su oprosti nim laskavi ludia. Je v tom velky biznis, ale kazda aktivita je prinosom. To urcite.
0 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Chokma, presne takto som to aj ja pochopila, teda ten návrh o registrácii chovných staníc, je jedno či PP alebo bPP. Každý, kto chová, by bol registrovaný, pod dozorom veterinára, možno aj poverených inštitúcií, bude sa teda kontrolovať chov, množenie, je jedno, ako to nazvete, ale určite sa zlepšia podmienky týchto chovov. Veď stále sme tu bojovali za práva zvierat, my tu v téme konkrétne psíkov. Ak by sa prijali navrhované opatrenia zákonom, chovanie mimo chovných staníc by bolo zakázané, teda aj pokutované. Aj tak si neviem predstaviť mačky, tie sa v noci túlajú. Zdá sa, že na dedinách to ešte bude pestré. Ľudia nebudú mať peniaze na kastrácie, ani na pokuty, len aby sa nežiadúco nezbavovali svojich mačičiek.
Chov - chovný, chovateľ - chovateľský. Takže správne asi chovná stanica.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

andreaS Pozri príspevok
Chokma: suhlasim... viac menej my mame suseda, co chova kravy... a zhanal dake plemeno, lebo ze je super na maso... a nikde ho nemali...

ale to by sa potom nemalo tykat prave tych bPP psov a maciek... tam by to mali proste zakazat... a potom strazeny chov sa da krasne odsledovat... otazne je, ze ako chcu zistit ako bola dohodnuta cena... ci uz za krytie u psa alebo cena predajna za drobcov... kedysi som sa zamyslala nad touto zivnostou, ale mne skor islo o to, ci tak ako by som mala priznat prijem za krytie mojho psa, ci si mozem uplatnit aj naklady k tomu (par stran dozadu som rozpisala tie cifry) ... lebo fakt pri tych psoch a mackach to absolutne nie je ziskove... aspon urcite nie pre jednotlivca co ma jedneho-dvoch psov... ked ich ma viac, tak tam uz by sa dalo, plus rozhodca, plus upravuje, pripadne plus chovatelske potreby
To je myslim, ze problem viacerych oblasti v podnikani.
Aj strata sa da vykazat.

Uzitocne, ale zaroven stratove oblasti by mal stat podporit dotacne.

(Pisem "mal by" lebo realita je velmi rozna - ked zas vezmem do uvahy tu nasu zeleninarsko-prasatkovsku oblast... dotacie, ktore dostaneme by sme statu kedykolvek dokazali hodit na stol ako dokaz, ze nam nijako nepomahaju a nezavisi od nich nase podnikanie. A mozem ti posepkat, ze ak by sme pocitali realne a ciste naklady, boli by sme tiez hlboko v strate. Potom to tak chodi, ze clovek setri, na com sa da setrit. Na dolezitych veciach sa samozrejme setrit neda... A preto to potravinarstvo na SR tak vypada... Chov osipanych totalne zniceny, potravinovo uz davno nie sme sebestacni ako stat a cakame na dovoz ako na spasu. Dotacie nam potravinarom boli vycitane v inej rubrike, zaroven bolo povedane, ze napr. v Holandsku, ci v inych statoch dostavaju niektore odvetvia nepomerne viac a tie si robia skvele skleniky, super technologie - mozu si to dovolit. Uz nebudem rozvijat... Kazdy nech si potiahne myslienku, kam chce.)

Myslela som to napr. tak, ze stat by vytvoril program, ktore chovne stanice s PP by podporil, lebo im to jednoducho nevychadza, a tiez preto, lebo ich poklada za zvlast cenne - napr. chov narodnych plemien, alebo proste aj nejake ine kriteria by dal. Takto to totiz funguje aj inde. Samozrejme, ze len teoreticky - prax vyzera podobne ako som ju opisala v zatvorke.

Takto nejako by som to videla v teorii. Ze je to len ideal? Takychto idealov je v nasom state kopec a zijeme...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak, uz som tu bola vyhlasena, ze som ako Hitler, lebo obhajujem cistokrvnost psov, neuznavam mnozitelov Co bolo podla mna silne kafe. Ale nakolko toto beriem ako virtual, predýchala som to.

Dnes som si povedala, dost.
Naposledy upravil alaya1 : 13.02.12 at 21:49
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka Pozri príspevok
...
Chov - chovný, chovateľ - chovateľský. Takže správne asi chovná stanica.
Nesprávne: chovný = využívaný v chove. Stanica = chovateľská. Pozri sa v Krátkom slovníku slovenského jazyka (aj ja som hľadala, aby som bola múdra )
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Budem pisat o psoch. V inych zvieratach sa neorientujem, nechcem zavadzat. Uvitam, ak konecne niekto pride na myslienku, ako sa zbavit mnoziarni psov. Ako tych ludi potrestat, nakolko je strasne a nepochopitelnme, ze sa zivy tvor povazuje za vec a clovek, bez pravneho postihu moze si s nim robit, co chce.
No, tak to bude na Nobelovú cenu. Keby príslušné orgány CHCELI, tak množiteľov potrestajú už teraz. Máme zákon, aj keď mnohým sa nepáči, v ktorom je definované, čo je to týranie zvieraťa a sú v ňom aj tresty. VRAJ DOTERAZ BOLA ODSÚDENÁ (myslím tým, že išla aj sedieť do basy) ZA TÝRANIE ZVIERAŤA JEDINÁ ŽENA A AJ TO LEN "VĎAKA" TOMU, ŽE BOLA V PODMIENKE!!! Aká je realita? Na stránkach útulkov a organizácií, ktoré pomáhajú zvieratám, nájdete aj prípady, kedy nahlásili týranie zvieraťa na štátnu veterinárnu správu a tí (ne)zodpovední ani riť zo stoličky nezdvihli a vyhlásili, že o žiadne týranie sa nejedná Ako je možné potrestať množiteľov, keď kompetentní za A) buď nevedia, že sa niečo také deje, B) nemajú skutočný záujem toto riešiť a problémy ignorujú?

alaya1 Pozri príspevok
registracia chovatelov psov je uzasna myslienka, z pohladu, aby boliregistrovani vsetci ludia, ktori psov, akychkolvek, aj krizencov chovaju. Aby boli tieto chovy kontrolovane, ako pises aj ty pri vasich zvieratach.
Kto to bude kontrolovať? Štátna veterinárna správa? Viď to, čo som napísala vyššie. Budú nejakí špeciálni inšpektori? Teraz má napr. Sloboda zvierat inšpektorov a poniektorí z nich si môžu s pracovníkmi veterinárnej správy ruky podať (v ničnerobení).
alaya1 Pozri príspevok
Rozmyslam len, ake tresty by mali byt dostacujuce, aby sa taky mnozitel psa zaregistroval.
Zrušenie chovu. Zákaz chovu, resp. zákaz činnosti. Postihy = pokuty pre ľudí, ktorí z nekontrolovaných chovov kupujú zvieratá. Ja by som aj verejnú čiernu listinu zaviedla, ale to je nereálne, lebo hajzli sú zákonom chránené tvory. Ale: kde niet žalobcu, tam niet sudcu. Keď kompetentní nebudú vedieť/vidieť, že niekto chová bez registrácie, kto čo množiteľovi urobí?
alaya1 Pozri príspevok
Registracia prinasa urcite poplatky, urcite, tomu sa nikto nevyhne, kto sa kdekolvek zaregistruje. Asi bude platit aspon za toho veterinara, co mu kontroluje chov, za to, ze je v nejakej organizacii registrovany bude podla mna tiez poplatok.Skus si pozriet stranky dopredu a pozri na reakcie ohladne registracie a platenia poplatkov v PP chove.
Len aby bola povinnosť nechať si kontrolovať chov veterinárom ustanovená aj v zákone, lebo ako to je? Od nikoho nemožno žiadať to, čo od neho nepožaduje zákon (alebo tak nejako).
alaya1 Pozri príspevok
Podla mna je to utopia, aj ked uzasna myslienka. Ak to bude len penazny postih, tomu mnozitelovi je aj tak vyhodnejsie zaplatit pokutu, ako sa registrovat a organizovat, nakolko pri nekontrolovanom odchove steniat moze nadalej pouzivat chore, geneticky nevhodne jedince a nevzniknu mu ziadne skody.
Záleží od toho, ako by bola registrácia upravená v zákone. Ak by bolo povinné registrovať sa tak ako sa registrujú napr. lekári v komore (asi blbý príklad, ale viete, čo tým chcem povedať), tak by bolo na "komore chovateľov", aby si stanovili pravidlá. Lenže to by si mohol stanoviť pravidlá kto chce, aké chce a zostáva len dúfať, že by boli normálne, t.j. napr. nepoužívať v chove choré jedince, nerobiť zo samičiek stroje na rodenie mláďat atď. Ak by bola povinnosť registrovať sa napr. na veterine, tak bez toho, aby štát určil pravidlá, by bolo množiteľov ťažšie, ak nie priam ťažké, postihnúť. Preto, keď už si niekto dáva námahu a bojuje za zákon na ochranu zvierat, tak by mal myšlienky dotiahnuť aj viac do hĺbky, lebo spoliehať sa len na to, že ľudia nebudú robiť to či ono, je naivné.

alaya1 Pozri príspevok
Som zasadne a to tu pisem uz x stran za kontrolovany chov psov.

Co sa tyka vydavania PP u psov. Vies, nie je to tak jednoduche, ked Slovensko so svojimi 2 organizaciami odsuhlasilo a vstupilo do FCI, tak suhlasilo aj s podmienkami, za akych sa vydavaju PP u cistokrvnych psov.
Je na to uzatvorená nejaká medzištátna zmluva? Podpisoval niečo prezident, premiér, vláda...?

Mňa by zaujímalo, že či si bude môcť chovateľskú stanicu zaregistrovať ktokoľvek, a že či potom chcú z toho urobiť aj predmet podnikania, čiže by každý chovateľ (v zmysle: človek, ktorý odchováva mláďatá zvierat) musel mať živnostenské oprávnenie.

Edit: Alaya, to nie je útok na teba a tvoj príspevok
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ešte k tejto téme dodám - pre všetky druhy zvierat - bol nejaký návrh zákona na ochranu zvierat. Nenašla som ho, len "úryvky" z neho. A v tých som napr. nenašla podmienky predaja živých zvierat v obchodoch. Môj názor je: zakázať. (Pardon, viem, že som zase trochu Mimotemy, lebo týka sa to iných zvierat, psov som nevidela predávať v obchode. Ale je to aj trochu k téme: keď chce niekto robiť zákon, nech ho dotiahne poriadne aj do hĺbky, aj do šírky.)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať