Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1 Pozri príspevok
Dara- pojem bastard je bezny kynologicky pojem- necistokrvny pes. Ja milujem vsetkych psov, staram sa, ako viem.

Mozes o mne povedat co chces, ale to, ze nenavidim psov, to NIE:

Snazim sa, aby ludia pochopili, ako ziju psy mnozene, ako to, ze ty das svojho psa k dispozicii niekomu, je mozne, ze tie stence ostanu v klietkach. Ak na tom je nieco zle a dokonca nenavist, prepac, je to velmi, velmi smutne.
A preco teda mnozitelia ci majitelia bPP psov nedaruju svoje stence?Ich feny rodia 2krat do roka,taky akoze maltez sa predava aj za 150 eur, pritom PP pes, bez vystavnych ambicii sa predava po 200-250.so zarukou.???

ja si myslim, ze tu na porade majitelia bPP psov sa citia mojimi vyjadreniami dotknuti a su urazeni. ze som si to dovolila povedat nieco na ich milacika.
To nie je pravda. Milujte svojich psov, ktorych mate, ale uz nekupujte od mnozitelov, neposkytujte svojich psov na mnozenie.
Utulky su plne psov.. ak chcem mat len darovaneho psa .
nestoji to za zamyslenie?
http://sk.wikipedia.org/wiki/Bastard
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Llívia Pozri príspevok
Ešte k tejto téme dodám - pre všetky druhy zvierat - bol nejaký návrh zákona na ochranu zvierat. Nenašla som ho, len "úryvky" z neho. A v tých som napr. nenašla podmienky predaja živých zvierat v obchodoch. Môj názor je: zakázať. (Pardon, viem, že som zase trochu Mimotemy, lebo týka sa to iných zvierat, psov som nevidela predávať v obchode. Ale je to aj trochu k téme: keď chce niekto robiť zákon, nech ho dotiahne poriadne aj do hĺbky, aj do šírky.)
Pozri si tento zákon, zatiaľ platí http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39

Mal byť nový zákon, ale ešte nie je. Píše sa o tom tu.
http://aktualne.atlas.sk/slovensku-c...ko/spolocnost/
2 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
No vrátim sa späť k téme:
Veľmi by som poprosila o radu, náš peso sa nevie nejako vykadiť.
Je taký skrútený, chvost má stiahnutý, je vidieť, že mu niečo je...
Môžem mu dať živočíšne uhlie? Alebo nejaký iný domáci recept by ste neporadili?
Možno mu to pomôže...
Ak by to nezabralo, zajtra by som s ním išla k veterinárovi. Dnes to už bohužiaľ nestihnem, lebo prídem neskôr domov z práce.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

AlaNR Pozri príspevok
No vrátim sa späť k téme:
Veľmi by som poprosila o radu, náš peso sa nevie nejako vykadiť.
Je taký skrútený, chvost má stiahnutý, je vidieť, že mu niečo je...
Môžem mu dať živočíšne uhlie? Alebo nejaký iný domáci recept by ste neporadili?
Možno mu to pomôže...
Ak by to nezabralo, zajtra by som s ním išla k veterinárovi. Dnes to už bohužiaľ nestihnem, lebo prídem neskôr domov z práce.
nemôže s ním ísť niekto iný?čo dostal žrať v posledných hodinách? Nie náhodou kosti?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

No neviem, živočíšne uhlie je adsorbent, čiže viaže tekutiny, a to stolicu ešte viac zhustí. Ak má zápchu, to mu asi skôr uškodí. Naša psíčka má problémy s vyprazdňovaním po kostiach.
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
kopretinka Pozri príspevok
nemôže s ním ísť niekto iný?čo dostal žrať v posledných hodinách? Nie náhodou kosti?
Kostičky síce obhrýza, ale nie v takom množstve, aby ho zapchali.
Teraz je s ním doma mama, ale tá má problém vzhľadom na vek, sama so sebou a veterinár je v meste, my na dedine...
Dneska žral, s mačkami sa ládovali mliekom a aj nejaké granule pojedol. On normálne žerie, akurát to nejde von...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ešte ma napadlo, nejaké preháňadlo keby som vyskúšala? Dávali sme mu už ľudské lieky na kašeľ, preháňadlo by sa nemohlo dať?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

AlaNR Pozri príspevok
Kostičky síce obhrýza aké,koľko On normálne žerie, akurát to nejde von...aj sa snaží tlačiť?
.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

AlaNR Pozri príspevok
Ešte ma napadlo, nejaké preháňadlo keby som vyskúšala? Dávali sme mu už ľudské lieky na kašeľ, preháňadlo by sa nemohlo dať?
nikdy by som nedávala psovi ľudské lieky,ak to neschváli vetroš.
2 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
kopretinka Pozri príspevok
.
Bravčovú... takú, že musí poriadne obrýzať, aby z nej odkusol. Neboli tenké, ani krehké, aby sa mu zapichli. Kosť bola asi ako päsť, ale ohrýza ju od nedele a ani polovička nie je z nej ohryzená...
Snaží sa, ale nedarí sa mu...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

AlaNR Pozri príspevok
No vrátim sa späť k téme:
Veľmi by som poprosila o radu, náš peso sa nevie nejako vykadiť.
Je taký skrútený, chvost má stiahnutý, je vidieť, že mu niečo je...
Môžem mu dať živočíšne uhlie? Alebo nejaký iný domáci recept by ste neporadili?
Možno mu to pomôže...
Ak by to nezabralo, zajtra by som s ním išla k veterinárovi. Dnes to už bohužiaľ nestihnem, lebo prídem neskôr domov z práce.
Pozri sa mu pod ten chvost, či nemá nejako zmenené okolie zadku, náš mal zápal análnych žliaz, a stále si to vykúsaval, kým sme na to došli, už sa mu hnis prevalil von. Veterinár mu to musel prečistiť, aj ATB mu dal.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ono môže to byť všeličo,nie len zápcha,nie som veterinár,možno má aj plné análne žľazy a tlačenie ho bolí.....možno klystír by pomohol,ale neviem,či sa to dá doma urobiť....
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
kopretinka Pozri príspevok
ono môže to byť všeličo,nie len zápcha,nie som veterinár,možno má aj plné análne žľazy a tlačenie ho bolí.....možno klystír by pomohol,ale neviem,či sa to dá doma urobiť....
Tak sme vyskúšali, čo sa dalo, na veľkú bol, ale len trošku a dosť sa vytrápil. Cez víkend to vyzeralo ok, ale zasa sa to vrátilo. Včera už ani nežral. Dnes idem kúpiť Sedalin a ideme na klystír k veterinárovi...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

http://www.porada.sk/t187833-p3-peps...ml#post1997870 ( príspevok od Gildy .. č. 30)



... tak toto je také faaaajn ...

P.S.: ... musela som sa s Vami o to podeliť ...
Naposledy upravil promont maja : 01.03.12 at 07:40
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Som vystrašená, lebo nás čaká čistenie zubov. Psina má znovu zubný kameň. Vzhľadom na vek, odhadom 12 rokov, veterinárka urobila predoperačné vyšetrenie a výsledky sú nič moc. Obličky už nefungujú tak, ako by mali. Zmenili sme granule, pri narkóze jej dá aj infúziu. Mala by ich dostať viac, ale predstava Wendynky pri infúzii .... no, veterinárka ju pozná od šteniatka, vytiahnutého z kontajnera, tak veľmi dobre vie, čo by to bolo za cirkus. Ináč, aj Wendy k nej chodí rada, približne s výrazom "ahoj, som rada, že ťa vidím", nasledované zaňuchaním a oklepaním "brŕŕ, čo sa to z teba vykľulo".
Ale srandy nabok, riešim dilemu, či nechať psa trápiť sa so zubným kameňom ( a zoologickou záhradou z bacilov), alebo riskovať, že sa z narkózy nepreberie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Crufts 2012

Najprestiznejsia vystava cistokrvnych psov, kde sa chovatel nemoze prihlasit, moze byt len pozvany...Ak mate zaujem pozriet si najkrajsich psov jednotlivych plemien na svete zo skupiny spolocenskych plemien.
Prosim, vsimnite si, ze psy maju z toho radost, vrtia chvostikom,nie su vystresovani, je vidiet, ze su vycviceni a vychovani.

1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

citala som komenty "mojich" kociek na FB ze je tam rozkosny Pomeranian... to je ten co je aktualne ako obrazok na tom videu... to je tak krasny hafco!!! mali sme tu cest zazit ho na dovolenke v taliansku... a co to psica stvaralo nemalo chybu... kazde rano si vliezlo pod lehatko a vyhrabal si dieru snad do 50-60cm a v nej potom lezal ... z malych plemien pre mna cislo 1
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Napadlo ma, že sa vám možno zídu tieto recepty, náhodou som na ne narazila na nete.
Keksy pre psov
Mrkvové sušienky pre psov
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Marína Pozri príspevok
Napadlo ma, že sa vám možno zídu tieto recepty, náhodou som na ne narazila na nete.
Keksy pre psov
Mrkvové sušienky pre psov
Nebolo by lepšie namiesto pšeničnej múky použiť ryžovú? Drahšie by to bolo určite
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ďalšia adopčná akcia v Horárni Horský park! Spolu s celebritami budeme hľadať domov psíkom a mačičkám z útulkov.

1. apríla 2012
od 10:00 do 16:00 v pásme UTC+02

Horáreň Horský Park
Lesná 1, 811 04 Bratislava, Slovakia

Táňa Rosová starostka vás pozvala.
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať