Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

....plagáty spôsobili pekné iskrenie. Na jednom je písané o dobrých chovateľoch, pod druhým je komentár - "sú ľudia, ktorí ...". Na obidvoch stranách sú dobrí aj zlí hráči - ako všade. Áno, feny v PPchovoch sa "vyrodia" ( sestra môjho psa, chovná fenka je už dávno v psom nebi, keby bola vybraná pre potešenie ešte behá) Na druhej strane poznám skalného psíčkára, okrem iného aj "množiteľa", ktorého hafani sa majú ako v raji. Je to o ľuďoch...ľudia sú len ľudia a biznis je biznis.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
1Dara Pozri príspevok
...Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.

preto navrhujem, aby sme pokracovali dalej v sulade so zadanim temy a na problematiku psov s PP a bez PP si mozes zalozit svoju samostatnu temu. (poznámka: odkaz bol pre Alaya1).
Vôbec ma neprekvapilo, že to niektorí nepochopili.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Názov témy je Starostlivosť o psa. O psov je postarané alebo nepostarané ako v PP chovoch tak v množiarniach.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Tinka.ba Pozri príspevok
Z vlastnej skusenosti viem, ze chovatelom vacsinou nejde o zachovanie dobrej genetiky, u plemena TOSA INU je bezne, ze sa kryju spolu psy, ktore maju aj 3kove kody. Cize sa rodia stenata, ktore maju v buducnosti vsetky problemy s klbami.. Vela chovatelov RTG snimky falsuje, ked uz dali 2000eur za importovaneho psa, tak nebudu predsa na tom stratovi, je im jedno, ze sa jeho deti(stenata) budu cely zivot trapit, budu zit v bolestiach, budu musiet absolvovat operacie... Nebudem tu pisat o dohodach medzi chovatelmi, ze kto ide na aku vystavu, aby si vzajomne nekonkurovali a o podplacani poroty...
A najviac nechapem chovatelov PP psikov, ktori daju za zivot nakryt aj 6 a viackrat fenku. Kazde materstvo sucku oslabuje, ubera jej mesiace/roky zo zivota. Aky to ma zmysel? Ak to nie je len hlupy biznis, tak co to potom je?
Pozn. Mam fenku bez PP(nie preto, ze mi bolo luto dat pred skoro 6 rokmi 30 000skk za psa, miesto 10 000skk, ale preto, ze sa mi nechcelo cakat polroka na vrh, nasa sucka bola vysledkom nehody, ked majitelovi PP samec obstastnil PP sucku pred bonitaciou). Rocne nas stoji na zradle okolo 800 eur, s veterinarnymi poplatkami, klbovymi vyzivami a pod. dokopy aj 1000 eur rocne, preto sa mi zda smiesne, ked sa niekto rozhoduje podla obstaravacej ceny za psa s PP a bez PP. Steniatka sme chceli aj my, za krytie sme so sampionom Slovenska s 0kovymi kodmi zaplatili 600eur, ani na2x sa nam to nepodarilo, tak sme si povedali, kaslat na prachy, ktore sme investovali za krytie(uz to je znakom toho, ze keby neslo chovatelovi o prachy, tak nam tie peniaze vrati), ked nie je schopna lahkej reprodukcie, nebudeme ju trapit, aj ked nas mrzelo, ze si nemozeme nechat steniatko po tak mudrom a dobrom psikovi..
Tinka.ba: nerozumiem ako ste mohli kryt bPP sucku PP jedincom... robia sa aj zmluvy na krytie, kde je uvedena cena a podmienky kedy kolko sa plati... ja som mala v zmluve uvedenu cenu splatnu pri kryti, potom dalsiu platbu podla zapisanych steniat (t.j. ak by niektore do zapisu uhynulo, nepocita sa) a zaroven aj klauzulu, ze ak by fena nezabrezla, tak druhe krytie je zdarma... ale tu islo prave len o tu prvu sumu pri kryti nie o celu ciastku... a ak su indicie, ze ludia podvadzaju, tak podvadzaju obchadzanim svojho psa a tito ludia nemozu povedat, ze to robia z lasky k plemenu... ja mam "len" Jch. , Ch. sa nam uz nepodari, pretoze ma nahnevalo xy ludi od chovu (inak sampion slovenska = 4x titul CAC z 2 sezon... cize kto vystavuje casto, nic neojedinele... ), kt. vidia len seba a kaslu na kvality psa od konkurencie... je to vazne ubohe ak ludia v klube, kt. spaja laska k rovnakemu plemenu nevedia najst spolocnu rec... vitazi tu opat len ludska jesitnost a nie skutocnosti ktory pes aky je... takze ja mam psa momentalne ostrihaneho na kratko, vystavy mam na haku ale podmienky klubu aj tak dodrzujem co sa tyka chovu... ak by sa nieco dedicne vyskytlo u mojho psa, tak k tomu pristupim zodpovedne a do chovu dalej nepojde...

a veci ako jedlo, veterinar, ja do ziskov nepocitam, to plati kazdy jeden majitel psa... ja som tu davnejsie rozpisala vsetko ostatne navyse, co platime my chovatelia v PP chove narozdiel od bPP chovu, kt. neplati nic navyse... len napr. mna stal prvy rok psa cca 3000e ... dalsi rok uz menej ... ale ver tomu, ze sa mi to nikdy nevrati a preto som to ani nerobila... pre mna boli vystavy vypnutim z prace... nabit sa energiou od tych uzasnych stvoreni

aby nedoslo k nedorozumeniu, moja reakcia nie je utok... len snaha o vysvetlenie preco som zastanca PP chovu...
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

freelover Pozri príspevok
Toto a nejake prispevky v spravach co som videl v TV akoze o "mnoziteloch" je smiesne. Je to len zavist od chovnych stanic ze im bPP psy kazia kseft a od statu ze sa za to neplati dan.

Od malicka som mal psi a vacsina zomrela prirodzene. Vzdy som sa o nich vzorne staral.Boli medzi nim aj krizenci.Vsetko je na chovatelovi nie na psovi.Za komacov si pamatame obrazy z dediny kde mal kazdy krizenca na retazy sem tam mu nieco hodil co ostalo z obeda.Ziadne granule -ziadny veterinar.

Dnes vidim ludi s tej doby ako sa staly akoze "mnozitelmi" - svoj pristup zmenili o 100%.
Normalny "mnozitel" si vybera psa do chovy podla standartu vzhladu.Ked chce psa predat musi sa o ne vzorne starat lebo vykupcovia su neni slepý. To znamena zo vacsine ma pes take iste podmienky ako papierovy len majitel na nom "zarobi" min. o polovicu menej ako ten s PP.Preto ta zavist a tieto propagandy.

Ja som si kupil cisktokrvneho psa.Rok predtym som o plemene precital nespocetne mnozstvo stranok.Nebol a neni urceny na mnozenie.Mam ho pre rodinu. Ale urcite ho pripustit dam a steniatka podla moznosti predam.Mozno len preto aby som mu zabespecil taku kvalitnu starostlivost aj v tychto tazkych casoch.Par korun navyse sa vzdy zide.Moj pes beha po dvore a neni zavrety vo volierach ako ti ktorych vydavam v chovnych staniciach.

Medzi najvacsie drísty na tom plagate patri aj veta o zaruceny povahy psa.Pes ma taku povahu k akej ho majitel vychova. Urcite neznamena ze stence psa s PP ktorych rodicia mali kludnu povahu budu take iste.

Samozrejme vazim si pracu chovnych stanic pre zachovanie cistej rasy.Su potrebny a verim ze to nerobia len pre velky zisk ale tieto a podobne aktivity ako na plagate odsudzujem.

Nie kazdy ma na 1000€ psa s PP.A ten kto ma, si ho kupi.Týmito aktivitami urcite nedocielite aby sme si ich kupovali od vas.
Pre LIviu- nemyslis, ze tento prispevok vcera rozduchal vasne? Preco sa sustavne zameriavas na inych? Ved tento nick to zacal, co mas stale proti Alayi, aj v inych temach? Ved tu pripla len fotografie psov, o ktorych nie je postarane. S tymto poradakom si suhlasila, rozvirila si diskusiu a napisala si, ze na obrazkoch nie su psy zo Slovenska. Alaya tu pripla take psy zo Slovenska,na to si uz nevedela odpovedat, tak si dala za obrazky neuzitocne a sama si tu len citovala iny prispevok.
Mas dni, ked sa v kazdej teme len chces hadat, vcera to bolo zrovna tak, aj v inych temach. Neviem co si tym liecis, co sledujes,ci kompenzujes, ale na tento moj prispevok reagovat a neustale citovat nemusis. Neuzitocne zvladnem.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Noemi, ja som pochopila príspevok od Llívie tak, ako ho pripla, doslovne. Teda aby sme sa tu v tejto téme venovali našim psíkom, pomohli si riešiť niektoré problémy, ktoré máme v súvislosti so starostlivosťou o psíkov. Teda venovať sa presne tomu, čo je napísané v zadaní témy, lebo už raz táto téma zamknutá bola, práve pre vzájomné útoky niektorých poraďákov. Ak tu bude niekto neustále pripájať také fotografie, ako pripája Alaya1, to nie je o porade, ale o provokácii. Viem, že problém pri množení psíkov existuje, ako tu píšete, aj v PP chove, takže riešte to v téme inej. My, čo tu máme psíkov a potrebujeme poradiť alebo môžeme aj my poradiť, nie sme množiteľmi ani nemáme chovné stanice. Ak sa budú príspevky uberať týmto smerom, povedie to zase len k uzatvoteniu témy, čo by bola veľká škoda. Preto som dala súhlas a bod za príspevok Llívie.
5 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia


noemi-ke Pozri príspevok
Pre LIviu- nemyslis, ze tento prispevok vcera rozduchal vasne? Preco sa sustavne zameriavas na inych? Ved tento nick to zacal, co mas stale proti Alayi, aj v inych temach? Ved tu pripla len fotografie psov, o ktorych nie je postarane. S tymto poradakom si suhlasila, rozvirila si diskusiu a napisala si, ze na obrazkoch nie su psy zo Slovenska. Alaya tu pripla take psy zo Slovenska,na to si uz nevedela odpovedat, tak si dala za obrazky neuzitocne a sama si tu len citovala iny prispevok.
Mas dni, ked sa v kazdej teme len chces hadat, vcera to bolo zrovna tak, aj v inych temach. Neviem co si tym liecis, co sledujes,ci kompenzujes, ale na tento moj prispevok reagovat a neustale citovat nemusis. Neuzitocne zvladnem.
Pre Noemi-ke (Gulino): nemyslíš si, že tie vášne tu rozdúchava stále jedna a tá istá osôbka - aj cez tie fotografie?
Čo má v iných témach proti mne Alaya1 - viď napr. táto http://www.porada.sk/t196817-udelova...euzitocny.html ?
Ako dokážeš, že tie psy boli skutočne zo Slovenska? Nič také som v tom odkaze nevidela.
vcera to bolo zrovna tak - Vážne? A v ktorejže to bolo téme? Lebo neviem, že by som sa s niekým hádala.
A čo si tu liečiš či kompenzuješ ty? Čo sleduješ? (Mňa sleduje "Veľká Sestra" )
Odporúčania typu: nemusíš reagovať, si môžeš strčiť vieš kam - každý tu má právo reagovať na čo chce, NIELEN TY Mimochodom, JEDNA citácia tvojho príspevku nie je neustále citovanie
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
jaros5 Pozri príspevok
Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Téma sa značne odklonila od "vzájomnej pomoci" k čomu bola založená, preto ju uzatváram.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať