Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Ani neviem či to tu mám písať, nemám sily Včera som musela nechať na veky uspať môjho miláčika. Mal už cez 14 rokov a bol chorý. Nerozpisujem detaily, ale včera som si povedala dosť ... Už som to viac nemohla zniesť.
Bol to trpaslíči strieborný pudlík. Riči.
Je mi strašne
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

zuzanka to mi je velmi luto

pudlik, co mal moj tata so zenou sa dozil 17 rokov, ale posledne dva roky boli strasne... a ja sa tohto okamihu desim pri mojom psickovi... vzdy mi to pride tak luto, ze po prichode domov ho hned budem mojkat...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dav Pozri príspevok
Ako sa má hava?
Skúsenosti s niečím podobným nemám, ale by som si zrekapitulovala, či je preočkovaný, odčervený, či má havo normálne vyprázdňovanie, či nezhltol niečo slinotvorné, (alebo ešte horšie ), či nezvracia, či je ňufáčik studený a mokrý, či niekde neprechladol, nebol v kontakte s pochybným zverom, ako dýcha, a či má normálne správanie. Prípadne by som odmerala teplotu. A asi by som šla k veterinárovi. Môže to byť hlúposť, ale aj dačo vážne. Have aj Tebe prajem , aby to nebolo nič vážne.
Zdá sa, že to bol nejaký poplach, ale neviem, či aj s nejakými dôsledkami. Včera som papuľku dosucha vyutierala, havu vyobzerala a vyovoniavala. Nič podozrivé som nezistila. Papuľka zostala suchá, ňufáčik mokrý a studený, chvost zdvihnutý, správanie obvyklé. Chvíľu som si myslela, že to len hava šantila a papuľku si hlboko ponorila do nádoby s vodou. Ale nemohlo to tak byť, lebo dlhší čas bola evidentne mimo vodu. A keď som ju obzerala, tak jej z papuľky kvapkalo. K vetošovi idem havu očkovať 15.dec., tak vyzistím čo to mohlo byť, ak sa skôr nič neudeje. Ďakujem.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
a nemohol si tak suchat ritku ze ju ma az krvavu? myslim to tzv. sankovanie... nam ked sa sucha tak vieme, ze treba odcervit a ked nepomoze a sucha sa dalej, tak ideme na vytlacenie zliazok...

naposledy sme s tym mali strasne patalie... chodil zhrbeny a skor si hned sadal, knucal, nestastny bol... najskor nas postrasili ze to bude cosi s prostatou a nakoniec to bol "len" silnejsi zapal tych zliazok, tak sme davali masticku na ritku a cipky a zabralo
Zliazky to nie su, tie ma pravidelne vytlacane. Vcera sme niesli veter. stolicu, bola tmava a strasne smrdela, akoby hnila. Dnes mi volal asi 25 minut, je to uzasny veter., vraj to bude asi potravou. Zmenila som prichut granul, znacku nie, a ze to moze mat nepriaznive ucinky na sliznicu zaludka, ze je narusena mikroflora, ze preto ta krv. No dnes rano kakal uz normalnu stolicu, aj tu dnes beriem k vetovi, ak sa to bude opakoovat, tak v sobotu ho uspi a pozrie poriadne, lebo on velmi vystrajal, ked mu vysetroval konecnik. Davam mu nejaky roztok od veta, lebo mi jedol aj psiu travu ,vet. povedal, ze to robia psy, kt. maju kyselinu, a ze to nie je dobre, ked zerie travu.Potom davam este pro bio pastu a dnes menim granule na tie standar.,kt. som davala predtym.Tak by som si zelala, aby to tymto preslo, ze to nebude nic vaznejsie.Dcerka je z toho uplne mimo.Ja tiez.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Zliazky to nie su, tie ma pravidelne vytlacane. Vcera sme niesli veter. stolicu, bola tmava a strasne smrdela, akoby hnila. Dnes mi volal asi 25 minut, je to uzasny veter., vraj to bude asi potravou. Zmenila som prichut granul, znacku nie, a ze to moze mat nepriaznive ucinky na sliznicu zaludka, ze je narusena mikroflora, ze preto ta krv. No dnes rano kakal uz normalnu stolicu, aj tu dnes beriem k vetovi, ak sa to bude opakoovat, tak v sobotu ho uspi a pozrie poriadne, lebo on velmi vystrajal, ked mu vysetroval konecnik. Davam mu nejaky roztok od veta, lebo mi jedol aj psiu travu ,vet. povedal, ze to robia psy, kt. maju kyselinu, a ze to nie je dobre, ked zerie travu.Potom davam este pro bio pastu a dnes menim granule na tie standar.,kt. som davala predtym.Tak by som si zelala, aby to tymto preslo, ze to nebude nic vaznejsie.Dcerka je z toho uplne mimo.Ja tiez.
Opakovaná krv, nech sa vyskytne kdekoľvek, mňa vždy vyľaká. Takže sa Ti ani nečudujem, že ste z toho vedľa. Gulino musí mať ozaj veľmi citlivý žalúdok. A aká je to psia tráva? Sem tam aj moja hava odtrhne nejaké steblo a potom ho nevie prežrieť. A nestalo sa ešte Gulíkovi, žeby mal celú papuľku nezvykle mokrú? Keď som videla moju belku takú oslintanú, už ju videla ostrávenú Len som čakala, že sa jej začne peniť z papuľky.
Prajem Gulimu, aby to nebolo nič vážne.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Prikladám linky na žranie trávy http://www.dog.sk/reportaze/trava/trava.htm u psov, a takto vyzerá tráva psiarka mimoriadna Donášková služba.

Mňa asi klepne o zem : - Wendy má zápal uchááááto sme si už dačo s tým užili. Predpokladám, že teraz jej prešiel zápal z čeľuste do ucha
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ďakujem. Tá donášková služba ma potešila. Nevedela som, že takáto rastlinka existuje. Bože.... , veď ja o tých psíkoch skoro nič neviem!
Asi Alaya má pravdu v tom, že čosi je vo vzduchu, čo psíkom škodí.
Čo sa deje s Tvojou Wendy? Veď to chúďa, keď si vylieči aj tento zápal, tak príde na rad žalúdok zničený z ATB. Ale veľmi jej prajem, aby nie.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya: nechces predsa len zmenit aj znacku granul ked nerobia dobre? ja davam nasmu len trainer fitness... nemozem si tieto granule vynachvalit... pre istotu tuk tuk tuk, nech su nadalej take dobre

inak nas krpec sa dnes sam ponukol takymi sucharikmi s orechmi a zjedol mi aj oprazene mandle... dufam, ze mu to dako neuskodi, zatial nevidno, ze by mu bolo zle... lebo zvykol spavat v kuchyni na kuchynskom stole... ani nevieme ako k tomu prislo, ale vyskocil na lavicu a z lavice na stol a tam spaval... od urazu chrbtice sme mu to znemoznili a dala som tam taburetku a vankusik.... fungovalo to veeeelmi dlho a dnes asi pochopil ako da dole vankusik, tak hned vyhupol hore na stol ked sme neboli doma a ponukol sa... a ja som po prichode domov obvinila manzela ze si vcera pracne chystam tie prazene mandle a on mi ich vyhodi
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
Ďakujem. Tá donášková služba ma potešila. Nevedela som, že takáto rastlinka existuje. Bože.... , veď ja o tých psíkoch skoro nič neviem!
Asi Alaya má pravdu v tom, že čosi je vo vzduchu, čo psíkom škodí.
Čo sa deje s Tvojou Wendy? Veď to chúďa, keď si vylieči aj tento zápal, tak príde na rad žalúdok zničený z ATB. Ale veľmi jej prajem, aby nie.
Petra, ale aj ostatní psíčkari - ono je to asi tak, že keď bývame s miláčikmi pod jednou strechou, viac si ich všímame, a možno tým bytovým "ustajnením" zvierat sú aj oni náchylnejšie ku všelijakým pliagam. Niekedy som sa stretla aj s názorom, že čistokrvné psíky sú už veľmi príbuzensky pomiešané, a tým aj náchylnejšie ku rôznym chorobám. Ale moja je kríženec, myslím, že aj rodičia sú bezpapieroví, a predsa si vie "vyňuchať a aportovať" rôzne choroby.
Chovali sme psa doma u rodičov, poľovného, na dvore,(mala som 7 rokov, keď sme ho doniesli) a najvážnejšia choroba psa bola, že zrazil embéčku=Škoda 1000MB. (Najprv sme uvažovali o utratení,aby sa netrápil, ale aj my, aj veterinár sme mu dali 24 hodín, prežil, tak sa následky zrážky liečili ataralginom, medom, mliekom, vajcami a rumom, mäsovými vývarmi(přiměřeně), pes mal kľudový režim, a po zvyšok života kríval. Keď sme sa na neho pozerali. Keď si myslel, že ho nevidíme, behal v pohode po všetkých 4.)Okrem očkovania a odčervovania , s výnimkou úrazu,žiadny veterinár, pes bol zdravý. V mrazoch pod -15 stupňov mal bývanie v nevykurovanej chodbe v byte, ináč bol vonku v búde, búda pod schodami, tak mal dvojitú strechu. Stravu mal varenú , dostával aj zvyšky z kuchyne, ale prísne triedené na vhodné pre psa.
Mimochodom, k lahôdkam pre Wendy patrí sudová kyslá kapusta, aj tabletku jej podávam v prstoch spolu s kapustou. A ešte miluje hygienické vreckovky. K obľúbeným pochúťkam patrí aj majonéza , tiež šupky z varených zemiakov - v podstate všetko toto by ma nikdy nenapadlo dať psovi ako jedlo, nie to ešte ako lahôdku.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Keď som čítala Tvoj príspevok, tak som sa usmievala. Asi to tak bude, že čím viac sa o miláčikov staráme a trasieme, tým sú chúlostivejší. A potom som hotová z toho, keď ju vidím uslintanú alebo vydávať zvuky, ktorým nerozumiem. Donedávna som si myslela, že sa hava dusí s vodou, aby som sa nakoniec dozvedela, že ona si tými zvukmi vlastne pomáha a posúva tú vodu do seba A popri tom strachu som pred niekoľkými dňami prežívala horor, keď sme sa v daždi , v noci s havou hľadali po sídlisku a už som myslela, že netrafí domov. Našťastie sa jej zázračne podarilo čakať ma pred dverami, keď som už rezignovala Už nikdy nepustím havu na volný cval. Lebo je neposlušná až hroza.
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Čakala pred dverami....(ešte sme bývali v dome)
Wendy zdrhla popod plot, akékoľvek volanie, lákanie, ziapanie, a že počuje 16x lepšie ako človek - pes ani za nič nechcel ísť do dvora otvorenou bránou. Dokonale naštvatá som to vzdala,zastavila som sa nachovať kotol, idem do bytu, a pred dverami , čuduj sa svete, rozospaté psie klbko otvorilo očká, a s výrazom "gazdiná, vidíš, ako to tu ja strážim, a vôbec, kde si bola tak dlho", si schuti zívlo
Naposledy upravil Dav : 03.12.09 at 07:48 Dôvod: preklep
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tak si ma potešila aspoň v tom, že nemám sama síce milého, ale nevychovaného "fracka". Aj tá moja bola absolútne hluchá. Vtedy som sa s ňou už aj rozlúčila, lebo ani neviem kde všade lietala. A bola som presvedčená, že je nad jej schopnosti sa vrátiť. Nakoniec som bola nesmierne šťastná, keď sme sa premoknuté pri tých dverách zišli.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

andreaS Pozri príspevok
alaya: nechces predsa len zmenit aj znacku granul ked nerobia dobre? ja davam nasmu len trainer fitness... nemozem si tieto granule vynachvalit... pre istotu tuk tuk tuk, nech su nadalej take dobre

inak nas krpec sa dnes sam ponukol takymi sucharikmi s orechmi a zjedol mi aj oprazene mandle... dufam, ze mu to dako neuskodi, zatial nevidno, ze by mu bolo zle... lebo zvykol spavat v kuchyni na kuchynskom stole... ani nevieme ako k tomu prislo, ale vyskocil na lavicu a z lavice na stol a tam spaval... od urazu chrbtice sme mu to znemoznili a dala som tam taburetku a vankusik.... fungovalo to veeeelmi dlho a dnes asi pochopil ako da dole vankusik, tak hned vyhupol hore na stol ked sme neboli doma a ponukol sa... a ja som po prichode domov obvinila manzela ze si vcera pracne chystam tie prazene mandle a on mi ich vyhodi
Nám sa stalo, že manžel nechal na stole tanier plný kostí-rebrá, našťastie pre nás už poriadne ohryzené, s tým, že keď pôjde von tak ich cestou vyhodí. Oddychovali sme po nedeľnom obede a zrazu v kuchyni strašný buchot. Nela vyskočila na stôl, uchmatla si kosť, pritom zhodila tanier s kosťami, a odušu trielila do skrýše. Keby ste videli, ako labužnícky si to vychutnávala. Nemali sme srdce vziať jej to.
Minule, keď som robila nové omietky, staré išli samozrejme dole, Nela si zase pochutila na tej, čo sa jej podarilo uchmatnúť zo zeme. Musela som po murároch okamžite upratovať, ale aj tak sa jej podarilo urobiť si zásobu a niekde si to ukryla, lebo ešte aj po týždni som ju vymákla, ako si občas chrumká. Rozmýšľala som, nemohlo by to byť nedostatkom vápnika?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dav Pozri príspevok
Prikladám linky na žranie trávy http://www.dog.sk/reportaze/trava/trava.htm u psov, a takto vyzerá tráva psiarka mimoriadna Donášková služba.

Mňa asi klepne o zem : - Wendy má zápal uchááááto sme si už dačo s tým užili. Predpokladám, že teraz jej prešiel zápal z čeľuste do ucha
nO JA BY SOM S TOU TRAVOU BOLA OPATRNA. NAS PRAVE KOLI NEJ MAL V STOLICI KRV.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

To si ten tvoj havko takouto trávou poranil vnútornosti ... ?? alebo ako, či skôr aká bola príčina tejto krvi v stolici ... ? Náš havko si pochutnáva na tejto psej trávičke ... máme ju rovno pod oknami nášho bytu. Stále tam nejaký "psíčkar" stojí a jeho psík sa tam pasie ... Napíš prosím, bližšie o čo išlo.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

promont maja Pozri príspevok
To si ten tvoj havko takouto trávou poranil vnútornosti ... ?? alebo ako, či skôr aká bola príčina tejto krvi v stolici ... ? Náš havko si pochutnáva na tejto psej trávičke ... máme ju rovno pod oknami nášho bytu. Stále tam nejaký "psíčkar" stojí a jeho psík sa tam pasie ... Napíš prosím, bližšie o čo išlo.
pes mal vela zaludocnej stavy, tak jedol tu travu a ta trava mu podrazdila, lebo jej mal v zaludku vela sliznicu zaludka a ta krvacala do stolice, stolica velmi zapachala a bola tmava a krvava.
3 tyzdne uz sme na dietke, uz je to pomaly v poriadku, no stale, ked kaka, tak sa bojim, co uvidim, zatiel je to v poho..
prosim ta, ak nechces tu, napis do SS, kt. veterinar povedal tu strasnu hlupost ohladne tej haravky a yorka, dik.
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

alaya1 Pozri príspevok
pes mal vela zaludocnej stavy, tak jedol tu travu a ta trava mu podrazdila, lebo jej mal v zaludku vela sliznicu zaludka a ta krvacala do stolice, stolica velmi zapachala a bola tmava a krvava.
3 tyzdne uz sme na dietke, uz je to pomaly v poriadku, no stale, ked kaka, tak sa bojim, co uvidim, zatiel je to v poho..
prosim ta, ak nechces tu, napis do SS, kt. veterinar povedal tu strasnu hlupost ohladne tej haravky a yorka, dik.
To mi je ľúto ... tu asi neplatí, že zviera vie, čo mu chýba ... keď to s tou trávou prehnal.

Ja som sa iba dočítala, že tú trávičku havkovia potrebujú preto, pretože nevedia prežúvať, resp. používať jazyk, a keď sa im potrava prilepí na podnebie, resp. sliznicu tak im tá tráva pomáha ...
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Ahojte kočky, ja mám doma ratlíka, má asi osem mesiacov, až do minulého týždňa to bolo v pohode, ale od soboty púšťa hrozne veľa chlpov, kúpala som ho v sobotu a tak som na to prišla. Písala som aj vetošovi, vraj ak nemá nejaký dermatologický problém, tak títo psi stále púšťajú chlpy, tým že je v byte a potom prechod - venčenie vonku. Kolegyňa vravela, že to tak je na jar a na jeseň. Ja som z toho zúfalá, stále musím utierať stôl, vo vani aj v umývadle, na šporáku, na sedačke, no všade sú chlpy. Neviem, či ho mám vykefovať, alebo nie. Ak máte niekto s týmto skúsenosti, prosím o radu. Psík je veľmi milý, všetci ho ľúbime, tak neviem, či mu mám nejaké vitamíny kúpiť, alebo k tomu vetošovi ísť.
Plada
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pokial mu nevypadava tak, ze miestami ma holu kozu bez srsti, tak to neni take zle...

v tomto veku moze ist o zmenu srsti zo stenacej na dospelacku... aj ked nemam skusenost s tymto plemenom a ich srst je velmi kratucka... pri mojom chlpacovi bolo citit zmenu kvality srsti - z papericka sa stala pevna srst...

a pokial ani havko nezmenil spravanie, tak by nemalo ist ani o chorobu... lebo v tomto su ako my, tiez ked ich nieco trapi, alebo su chori tak su sklesnutejsi...

kupte mu daky oblecok na von, aby ste chranili to male telicko a uvidis, ci sa to dako zmenilo...

este ma napadlo... v com ho kupete? nekupali ste ho v tu sobotu? moze to byt reakcia na zmenu samponu resp. ta sa zvykne prejavit aj po par tyzdnoch pouzivania... a zrejme moze ist o sampon, kt. psikovi nesadol... neskrabe sa viac?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

promont maja Pozri príspevok
To mi je ľúto ... tu asi neplatí, že zviera vie, čo mu chýba ... keď to s tou trávou prehnal.

Ja som sa iba dočítala, že tú trávičku havkovia potrebujú preto, pretože nevedia prežúvať, resp. používať jazyk, a keď sa im potrava prilepí na podnebie, resp. sliznicu tak im tá tráva pomáha ...
No, to je divne, to si kde prosim ta citala?? A tu travu nemusi pozut? To sa mi nezda. napises mi meno toho veterinara, ktory povedal tu hlupost, ze pes ma krv v stolici, lebo olizal stopu po haravke? ked som to povedala mojemu, skoro ho vystrelo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať