Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Kúpeme ho v tom istom šampóne stále, ja ho musím kúpať každé dva týždne, potom ho vyfénujem, na von má taký vlnený svetrík, idem mu kúpiť dáky nepremokavý, podšitý kabátik, inak sa neškrabe, kúpať každé dva týždne ho musím preto, lebo vonku sa stále "voňavkuje", hrá sa s veľkými psami, váľa sa, no proste, je to aktívny a veľmi živý pes.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

plada Pozri príspevok
Ahojte kočky, ja mám doma ratlíka, má asi osem mesiacov, až do minulého týždňa to bolo v pohode, ale od soboty púšťa hrozne veľa chlpov, kúpala som ho v sobotu a tak som na to prišla. Písala som aj vetošovi, vraj ak nemá nejaký dermatologický problém, tak títo psi stále púšťajú chlpy, tým že je v byte a potom prechod - venčenie vonku. Kolegyňa vravela, že to tak je na jar a na jeseň. Ja som z toho zúfalá, stále musím utierať stôl, vo vani aj v umývadle, na šporáku, na sedačke, no všade sú chlpy. Neviem, či ho mám vykefovať, alebo nie. Ak máte niekto s týmto skúsenosti, prosím o radu. Psík je veľmi milý, všetci ho ľúbime, tak neviem, či mu mám nejaké vitamíny kúpiť, alebo k tomu vetošovi ísť.
Plada
Myslim si, ze problem bude asi v tom, ze ked si kupujenme psika, malokto si precita, co to plemeno obnasa.
Myslime si, ze ked je hladkosrsty, ze nebude plznut. Praveze taketo plemena maju srst velmi ostru, ako male ihlicky, tyka sa to aj kratkosrstych civaviek a pod. takze je logicke, ak je to plemeno, kt. plzne, tak to bude aj robit.
Su aj plemena, kt. nemaju podsadu a neplznu, tie treba od vypadnutych chlpov vycesavat. Ja som si pred kupou mojho psika precitala hlavne to, aku ma srst, ako sa treba o nu starat.
Takze asi s tym nic nespravis, ked je to ratlik, tak bude plznut.
Ale ja by som aj tak odporucala, ak sa ti nieco nevidi na psovi, ist k veterinarovi, on poradi aj so samponom, cesanim a pod. pri zmene stenacej srsti som ja podavala mesiac, ci dva psovi canvit h, je to vitamin pre psov ,pripadne opat odporucam www.dogforum.sk

Doplnim,- kupes ho velmi casto v sampone, to sa nema. Iba cistopu vodou, ale ak pouzijes sampon, neviem, aku znacku mas, treba ho riedit podla navodu.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
2 x ročne dochádza u psov k výmene srsti - približne v mesiacoch jún a november/december - je to normálny cyklus , treba s tým počítať, že v týchto mesiacoch dôjde k zvýšenému pušťaniu chlpov - psíka treba denne česať / pozor nie denne kúpať ! - / veru niekedy aj denne vysávať
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Je to pes mojej dcéry, my ho doma len opatrujeme, neviem, síce dokedy, ona je v Nemecku, ja som psa nikdy nechcela, no ale keď to tak vyšlo, nemala som to srdce dať ho do útulku. Asi pôjdem k tomu veterinárovi. Ale aj tak Vám všetkým ďakujem za rady. Hneď som spokojnejšia, že je v poriadku.
Plada
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
zdroj: wikipedia

Srsť [upraviť]

Srsť psa sa líši v závislosti od plemena. Hladkosrstí psi majú hladkú a priliehavú srsť vyrastajúcu z kože šikmo, často bez podsady. Psy s takouto srsťou sú citlivejší na poveternostné podmienky - nie je vhodné chovať ich celoročne vonku (týka sa to napr. pinčov), pretože v zime im hrozia omrzliny a v lete úpal (výnimkou sú krátkosrsté chrty, ktoré znášajú vysoké teploty veľmi dobre). Tento druh srsti sa jednoducho udržiava, v období výmeny srsti (dvakrát ročne) sa však vypadávajúca srsť zachytáva na oblečení a nábytku a tým, že sú chlpy hladkosrstých psov veľmi krátke, odolávajú snahám o ich odstránenie pomocou vysávača či pračky.

Hrubosrsté plemená (väčšina teriérovitých) majú dva druhy srsti - kryciu srsť a podsadu. Krycia srsť vyrastá z kože strmo a pod ňou sa nachádza jemnejšia srsť, zabezpečujúca termoizoláciu. Krycia srsť v tomto prípade slúži najmä ako účinná ochrana proti nepriaznivým poveternostným podmienkam (dážď, sneh). Chlpy krycej srsti svojou štruktúrou pripomínajú vlákna zo škrupiny kokosového orecha. Hrubosrsté plemená takmer nepĺznu, ich srsť však treba aspoň dvakrát ročne upravovať trimovaním (vytrhávanie dozretých chlpov prstami, prípadne trimovacími nožmi a nožničkami), čo je časovo a finančne nákladnejšie.

Dlhosrsté plemená (jorkšírsky teriér, afganský chrt a pod.) majú veľmi dlhú srsť náročnú na upravovanie. Maďarský puli, či komondor majú motúzovitú srsť, ktorá vzniká prirodzeným spletením krycej srsti s podsadou. Existujú tiež rôzne druhy kučeravej srsti.

Okrem chlpov srsti z kože vyrastajú aj hmatové chlpy. Sú to hrubé a dlhé chlpy rastúce na určitých miestach tela, najmä na tvári, hornom pysku, hornom viečku a pod bradou. Nachádzajú sa v nich hmatové zakončenia a tvoria spolu s podkožnými nervovými zakončeniami tzv. kožný zmysel.
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

hanelie Pozri príspevok
2 x ročne dochádza u psov k výmene srsti - približne v mesiacoch jún a november/december - je to normálny cyklus , treba s tým počítať, že v týchto mesiacoch dôjde k zvýšenému pušťaniu chlpov - psíka treba denne česať / pozor nie denne kúpať ! - / veru niekedy aj denne vysávať
Ja doma vysávam denne, niekedy aj dvakrát, ak treba. Ak havo narobí neporiadok, napríklad včera som robila plnené oplátky, stále kňučal, tak som mu kúsok dala, akurát to roznosil po byte, ale nejedol to, asi ho zaujímalo, že to tak chrupká.
Plada
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

plada ak kupes tak casto a nemas nato urceny sampon, tak aj tam moze byt problem... castym kupanim sa aj podporuje rast srsti... kamaratka ma vystavnu chlpatu havu a kvoli zasrstnateniu kupala casto, ale pozor samponom nato urcenym...

ide o to, ze bezne sampony nemaju vyvazene pH... navyse po samponovani treba dat aj vyživny kondicioner, kt. blahodarne posobi aj na kozu..
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

alaya1 Pozri príspevok
No, to je divne, to si kde prosim ta citala?? A tu travu nemusi pozut? To sa mi nezda. napises mi meno toho veterinara, ktory povedal tu hlupost, ze pes ma krv v stolici, lebo olizal stopu po haravke? ked som to povedala mojemu, skoro ho vystrelo.
Takže to asi nie je pravda. Vieš čítala som to niekedy v minulosti, a už si dobre nepamätám kde ... keď sme si kúpili nášho prvého miláčika ( vtedy som prečítala pomaly všetko, čo dovtedy vyšlo). Som nakoniec rada, že si sa ozvala ... aspoň som som sa dozvedela niečo nové...

Už by som len chcela vedieť:
Potom tú trávičku potrebujú k tráveniu ... a je to v poriadku, ak nato, ako ju zožerú, vyvrátia aj niečo z potravy ...?

To o tej hárajúcej sučke je pravda ... presne tak jej to povedal jej veterinár ... aj ja som si myslela, že je to blbosť, ale nie som veterinár.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Máme krásneho vlčiaka,má dva roky a asi trikrát sa z ničoho nič začal triasť,podlamovli sa mu nohy,ňufák mal úplne horucí.Zachvíľu to prešlo. Boli sme vystrašení,je to náš maznáčik a máme o neho strach.Čo to môže byť?
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Aj pes môže byť nachladnutý a mať teplotu. Teplota sa meria teplomerom v mieste, kde aj malým deťom. Potom už má pes svoj teplomer, ktorý mu zrejme nikto nezoberie.Ak má teplotu, potom ho môžeme liečiť tak, ako seba. Dáme mu čaj, (nie s rumom), nejaký aspirín a držíme ho v teple.
Samozrejme, že prechladnutie to byť nemusí, ak už musíme k veterinárovi, je dobre vedieť, či teplotu má, alebo nie.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Presne ako napisala sarasara, len by som dodal, ze ak sa stav nezlepsi po par dnoch a nedajboze sa objavia komplikacie (hnacka, zvracanie) treba naozaj uz navstitit veterinara.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

ale jemu sa stav zlepšil za pár minút.Skor som si myslela či nejde o nejaku srdcovu slabosť
0 0
DON DON

DON je offline (nepripojený) DON

Dobry vecer Vam vsetkym. Rad by som sa Vas opytal ze podla ktory pes sa hodi do bytu a ktory nie. Alebo skor ze akeho by ste do bytu odporucili... Ja by som velmi ale velmi chcel Irskeho vlkodava, ale to je velmi velky pes takze ten sa do bytu asi nehodi. Alebo je mozne ze ano?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

otazku si treba polozit inak: ktory pes je pre mna vhodny?

treba si precitat charakteristiku kazdeho plemena a podla toho si vybrat... lebo kazdy ocakava od psika nieco ine...

niekto chce neplznuceho, niekto aktivneho psa, s kt. moze robit vela sportovych aktivit, polovneho psa... alebo len spolocnika...

pes je prisposobive zviera ale po pravde neviem si predstavit irskeho vlkodava v byte... navyse vies si predstavit aku kopu to vykadi? a ked ti to spravi doma... tiez ked sa vycika tak to musi byt kaluz inych rozmerov... ja mam 2 americkych kokrov a mlady (5mesacny) ked sa vycika tak je to slusna kaluz... navyse mam o zabavu postarane pri udrzbe ich srsti plus mi narobia robotu tym, ze na sebe donesu kadeco a potom musime casto vysavat...

no a to najdolezitejsie je, ze takyto giga pes potrebuje pevnu ruku a poriadny vycvik... je velky a ma aj dost sily, tak aby vas nakoniec doma neterorizoval (aj o takych pripadoch viem, ina rasa, ale stat sa to moze vsade ked je pes nevychovany a dospieva ako samorast)...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

DON Pozri príspevok
Dobry vecer Vam vsetkym. Rad by som sa Vas opytal ze podla ktory pes sa hodi do bytu a ktory nie. Alebo skor ze akeho by ste do bytu odporucili... Ja by som velmi ale velmi chcel Irskeho vlkodava, ale to je velmi velky pes takze ten sa do bytu asi nehodi. Alebo je mozne ze ano?
Na to sa nedá jednoznačne odpovedať, že ktorý pes.
Vraj tí maličkí čivavy, maltezáci, bišoni a pod. Tzv. spoločenské psíky.
Ale záleží aj od toho,čo sa Ti páči, ako si ho vychováš, aj aký veľký byt máš. Tiež som mala na činžiaku pitbulku, ktorá vyrastala roky pred činžiakom s deckami. Po presťahovaní do domu aj zostala viac menej dnu, lebo bola na to zvyknutá.

Ách,írsky vlkodav ! krásny hafan ! Ten by asi potreboval samostatnú izbu
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mám tiež kokršpanela anglického, ktorý má 11 mesiacov. Zistila som, že veľkých psov sa bojí, a preto do nich šteká a je agresivny. Riešim to tak, že sa vždy otočím a ideme iným smerom. Keď sa prestane otáčať, tak mu dám pamlsok a pochválim ho. Dúfam, že časom nastane obrat.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

verkaz: skus mu dat pamlsok prave vtedy ked zbada velkeho psa... a kym neprejde okolo vas tak ho tym pamlskom akoby zabavaj... aby si inych psov spojil s niecim prijemnym
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

DON Pozri príspevok
Dobry vecer Vam vsetkym. Rad by som sa Vas opytal ze podla ktory pes sa hodi do bytu a ktory nie. Alebo skor ze akeho by ste do bytu odporucili... Ja by som velmi ale velmi chcel Irskeho vlkodava, ale to je velmi velky pes takze ten sa do bytu asi nehodi. Alebo je mozne ze ano?
Do jednoizbového veľmi nie, aby sa mal pes aj kde natiahnuť , ale ináč podľa povahy aj hej. http://sk.wikipedia.org/wiki/%C3%8Drsky_vlkodav
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

kdesi som počula ,že je nejaký spray ,ktorý slúži ako ochrana kríkov a stromčekov v záhrade pred psom.Nie som zástancom celodenného držania psa vo voliere a stane sa ,že nám ocikáva zeleň. Neviete kde to zohnať? V chovateľských potrebách nič nemali.
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
prosím Vás nestretol sa niekto s roztočmi v srsti u zl. retrieverov? nášmu sčernela koža pod srsťou a vypadala všetka srsť, čiže má fľak asi tak 30cm na 30cm...a raz sa to podarilo trochu zmierniť ale teraz na to nič nezaberá, neviete niekto čo na to, ak ste mali podobný problém?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať