Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

nikolia - je mi luto tvojho trapenia so psikom. Ked uz roztoce napadli srst az do takehoto stadia, urcite treba ist k vetovi. To ste k nemu do teraz nesli a nechali psa trapit??? Ak ste boli a stav sa nezlepsil, tak sa treba pozriet po inom vetovi! Liecba byva zdlhava, preba psa kupat v specialnych samponoch ale pri tomto stadiu v akom je tvoj pes radsej nech ti nejaky prostriedok odporuci veterinar.. V procese liecenia by bolo dobre s vetom prejst aj stravu, mozno budes musiet uplne zmenit jeho jedalnicek.. Niektori veterinari ale tomuto nevenuju pozornost . Po vylieceni je dolezita aj prevencia - nepises ci mas psa v byte, alebo vonku. Urcite mu bude treba vyhodit stary brloh plny roztocov a vymenit za novy. Ked som bol naposledy u veta s nasim krpcom, tak mal nejake letaciky na pripravky ucinne proti kliestom aj proti roztocom. Ale nepamatam sa co to bol za pripravok.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

JankaII Pozri príspevok
kdesi som počula ,že je nejaký spray ,ktorý slúži ako ochrana kríkov a stromčekov v záhrade pred psom.Nie som zástancom celodenného držania psa vo voliere a stane sa ,že nám ocikáva zeleň. Neviete kde to zohnať? V chovateľských potrebách nič nemali.
Viac o tom http://www.porada.sk/t9434-p2-domaci...a-zahrada.html
a o prípravku http://www.floraservis.sk/stop-pes.php
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
dalid, ale my s tým psíkom chodíme k veterinárovi už rok, dokonca sme zmenili druhého vet., lebo sme chceli vedieť aj iný názor,napichali mu množstvo injekcii, jeden tvrdil roztoče, druhý hormonálna nerovnováha, ale teraz vidno na srsti, že má výlučky z roztočov, máme ho vo vonku, bú´du sme vystriekali...a momentálne mu dávame nejaký roztok od veterinára namiešaný....ale ťahá sa to už dlho a nevidno zlepšenie, tak sme mysleli či nemá niekto nejaké konkrétne skúsenosti,,,, peknú nedeľu prajem, a ešte nám povedal, že tie klasické spreje na psi proti roztočom a blchám moc dobrý účinok nemajú...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nikolia: skusili ste aj zmenit stravu? chuda hafco, a verim, ze ste uz z toho na nervy aj vy je to neprijemne ked nemozete pomoct... drzim palce nech sa to zlepsi co najskor
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
dík andreaS, sme z toho na nervy, lebo sučka, je to vydarená, poslúcha , ale ak to nevyliečime budeme ju musieť dať asi preč, lebo máme malé deti...a tá strava celkom možné, že není dobrá, lebo je dosť vypasená...tak dík aspon za podporu..
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

nikolia Pozri príspevok
dalid, ale my s tým psíkom chodíme k veterinárovi už rok, dokonca sme zmenili druhého vet., lebo sme chceli vedieť aj iný názor,napichali mu množstvo injekcii, jeden tvrdil roztoče, druhý hormonálna nerovnováha, ale teraz vidno na srsti, že má výlučky z roztočov, máme ho vo vonku, bú´du sme vystriekali...a momentálne mu dávame nejaký roztok od veterinára namiešaný....ale ťahá sa to už dlho a nevidno zlepšenie, tak sme mysleli či nemá niekto nejaké konkrétne skúsenosti,,,, peknú nedeľu prajem, a ešte nám povedal, že tie klasické spreje na psi proti roztočom a blchám moc dobrý účinok nemajú...
Skús alternatívnu humánnu medicínu, alebo výživové doplnky,ale samozrejme po porade s veterinárom. Možno niečo z grapefruitových jadierok, dávkované podľa hmotnosti psa.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja take problemy so psikmi nemam, ale moj starsi sa zvykol velmi casto skrabat... podla vsetkeho bol citlivy na stravu a prejavovalo sa mu to tym skrabanim... odkedy dostava granule Trainer Fitness tak je uplne bez problemov...

nasadte jej aj daku tu dietku... to znamena v psej reci davat menej jedla a ak krmite "ludskou" stravou tak to uplne vylucit... mohla by byt alergicka na nieco z nasej stravy... ine ma nenapada ked je to uz tak dlho
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

andreaS Pozri príspevok
ja take problemy so psikmi nemam, ale moj starsi sa zvykol velmi casto skrabat... podla vsetkeho bol citlivy na stravu a prejavovalo sa mu to tym skrabanim... odkedy dostava granule Trainer Fitness tak je uplne bez problemov...

nasadte jej aj daku tu dietku... to znamena v psej reci davat menej jedla a ak krmite "ludskou" stravou tak to uplne vylucit... mohla by byt alergicka na nieco z nasej stravy... ine ma nenapada ked je to uz tak dlho
Aj mne sa raz pes škrabal - potom mal nariadenú bezmäsitú diétu, a na vyškrabané miesto dostal ichtiolovú masť. Veterinár povedal, že to je alergia na jedlo.
Naposledy upravil Dav : 28.02.10 at 12:48
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

nikolia Pozri príspevok
dalid, ale my s tým psíkom chodíme k veterinárovi už rok, dokonca sme zmenili druhého vet., lebo sme chceli vedieť aj iný názor,napichali mu množstvo injekcii, jeden tvrdil roztoče, druhý hormonálna nerovnováha, ale teraz vidno na srsti, že má výlučky z roztočov, máme ho vo vonku, bú´du sme vystriekali...a momentálne mu dávame nejaký roztok od veterinára namiešaný....ale ťahá sa to už dlho a nevidno zlepšenie, tak sme mysleli či nemá niekto nejaké konkrétne skúsenosti,,,, peknú nedeľu prajem, a ešte nám povedal, že tie klasické spreje na psi proti roztočom a blchám moc dobrý účinok nemajú...
Moj pes sa skriabal do bezvedomia. Bolo to alegria na kuracinu.
Davala som mu kuracie granulky, kvalitne Pro plan. Presli sme na lososa s ryzou a skrabanie prestalo, veterinar povedal, ze kuracina je pre psa velmi silny alergen.ale sucasne som kupila vererinarny sampon DERMILEN, kazdy tyzden som ho v nom okupala.Asi mal aj podrazdenu kozu.Je drahy, ale mne to zato stalo. Kupala som ho vtom sampone asi pol roka, potom uz nie. Skrabanie prestalo.
Ak ti spreje a pipety nezaberaju, co tak vyskusat obojok?
Naposledy upravil alaya1 : 28.02.10 at 14:33
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

"""" Pôvodca textu príspevku: nikolia Pozri príspevok
dalid, ale my s tým psíkom chodíme k veterinárovi už rok, dokonca sme zmenili druhého vet., lebo sme chceli vedieť aj iný názor,napichali mu množstvo injekcii, jeden tvrdil roztoče, druhý hormonálna nerovnováha, ale teraz vidno na srsti, že má výlučky z roztočov, máme ho vo vonku, bú´du sme vystriekali...a momentálne mu dávame nejaký roztok od veterinára namiešaný....ale ťahá sa to už dlho a nevidno zlepšenie, tak sme mysleli či nemá niekto nejaké konkrétne skúsenosti,,,, peknú nedeľu prajem, a ešte nám povedal, že tie klasické spreje na psi proti roztočom a blchám moc dobrý účinok nemajú...""""
To je problém -Nikolie- neviem ako reagovať asi som mala reagovať presne iba na konkrétny príspevok, ale možno i takto sa dostane rada k -nikolii-

Počula som raz od jedneho majitela(samozrejme každý zdravotný problém a každý pes je o niečom inom), ale za pokus to stojí nič sa nemôže pokaziť, jedine to, že váš psík je vonku a je ešte pomerne chladno. Ale späť, ten pán mal problém zo srsťou svojho psa. Vyskúšali na ňom veterinári všetko možné, nepomohlo a niekto mu potom poradil potierať problémové miesta odvarom z repíka lekárskeho(dostať v lekárni sušený). Preliečil mu už doslova rany na koži no a následne pomohol potom aj srsti. Psík sa z toho dostal. Len by som sa teraz obávala naozaj toho chladu, vyskúšať to keď bude slnečno a teplejšie, ale potom poctivo a pravidelne. Ja tento odvar používam, na čistenie okolo očiek nášmu pudlíkovi, teraz som to použila aj po odstránení zub. kameňa aby sa mu lepšie zahojili podráždené ďasná. Budem rada ak by to pomohlo pokaziť nič nemôžete, ale odstrániť z búdy všetko v čom by sa roztoče mohli držať.
Ja by som ale zase potrebovala pomoc (už som písala, ale nikto sa nepridal, skončilo to fotkami svojich miláčikov a zašlo to do zabudnutia) Náš pudlík bude mať v marci 16 rôčkov a ťažko sa mu sadá a líha, začal mať problémy asi zo zadnými nožkami, ak mal niekto starého psíka, ktorý ale ešte je pomerne vitálny, všetko ostatné v poriadku, len mu pomôcť na tie nožky (či už vitamíny, alebo niečo pod.) Už som rozmýšľala nad rybím tukom (originál) ten berú i ľudia na podporu tvorby vápnika pri ostatnej liečbe. Ak máte skúsenosti. Budem vďačná každej rade aj keď viem, že už veľké zázraky nenarobím. Aj ten zubný kameň sme dali odstrániť nie kvôli kráse, ale aby náhodou nebol potom väčší problém z nejakým zápalom alebo chorým zúbkom.
Naposledy upravil ela77 : 28.02.10 at 15:31 Dôvod: doplnenie o pôvodný príspevok -nikolie-
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ela: moj tatino mal pudlika, kt. sa dozil krasnych 17 rokov... ale posledne dva roky to bolo uz vseliake... najhorsie bolo ked uz slabo videl a museli nechavat rozsvietene svetlo v izbach aj v noci, lebo narazal do vsetkeho tiez mal problem so zadnymi labkami, takzko si sadal, potom bol problem vstat, s lahnutim to iste... tak vacsinou chuda len stal alebo sa nechal zviest dole (postupne zadne labky suchnutim dal dole)... bol na neho strasny pohlad... s tymi zubkami ste asi urobili dobre, lebo ten nas mal tzv. zive maso kade tade a priserne mu smrdelo z papulky... ale co mu davali na tie klby, tak to fakt neviem... veterinar nic neodporucil?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

ela77 Pozri príspevok
""""

Počula som raz od jedneho majitela(samozrejme každý zdravotný problém a každý pes je o niečom inom), ale za pokus to stojí nič sa nemôže pokaziť, jedine to, že váš psík je vonku a je ešte pomerne chladno. Ale späť, ten pán mal problém zo srsťou svojho psa. Vyskúšali na ňom veterinári všetko možné, nepomohlo a niekto mu potom poradil potierať problémové miesta odvarom z repíka lekárskeho(dostať v lekárni sušený). Preliečil mu už doslova rany na koži no a následne pomohol potom aj srsti. Psík sa z toho dostal. Len by som sa teraz obávala naozaj toho chladu, vyskúšať to keď bude slnečno a teplejšie, ale potom poctivo a pravidelne. Ja tento odvar používam, na čistenie okolo očiek nášmu pudlíkovi, teraz som to použila aj po odstránení zub. kameňa aby sa mu lepšie zahojili podráždené ďasná. Budem rada ak by to pomohlo pokaziť nič nemôžete, ale odstrániť z búdy všetko v čom by sa roztoče mohli držať.
Neporadím, ale za ten repík Ti ďakujem. U nás aj po odstránení zubného kameňa pretrváva škrabanie podráždených ďasien. ( Už hádam 4 mesiace)
Tvojmu psíkovi prajem zmiernenie ťažkostí.
Naposledy upravil Dav : 28.02.10 at 22:14
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

ela77 - sused psickar chova tiez pudlikov. Pri problemoch s klbmi, mu veterinar dava nejake vitaminy. Ale ten pan mi hovoril, ze okrem toho on este kupuje v lekarni Colafit (alebo Kolafit - neviem ako sa to pise ). Je to pripravok pre ludi na regeneraciu klbov, vyzera to ako taky biely polystyrenik.. Vraj to jeho starym psikom pomohlo na klby... Tak neviem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Na rôznu háveď , ktorá sa ľúbi usídliť do psej srsti vyskúšajte babský recept.
Orechové listy-požmoliť, alebo jemne popresekávať, aby trochu pustili šťavu a natierať s tými listami celého hafana. Chrobákom, blchám, kliešťom a pod. to smrdí, takže sa radšej nezdržujú. Ja zvyknem cez sezónu dávať lístky orecha aj do búdy.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Neviem, či to v tejto diskusii niekto spomenul ,

no berie sa to tak,že jeden rok u psa je ako 7 rokov u človeka.

Jednoducho pes stárne 7x rýchlejšie, teda ak sa pes dožil 16 rokov

da sa porovnať z človekom starým 112 rokov (!)

Čo može očakávať ???

Konkretne ja som ešte psa staršieho ako 18 rokov nevidel NIKDY

NIKDE, ŽIADNÉHO .
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

laco: toto uz neplati ze pes je 7x starsi ako clovek... vo veterinarnom preukaze mame tieto prepocty a rocny pes je v puberte a rovna sa nasim 14-15 rokom... na ostatne si nespomeniem, nemam pri sebe ten preukaz ale mozem to po prichode domov opisat

ale stale plati ze psickovia starnu rychlejsie

inak este k tym pudlikom.. pytala som sa ocovej zeny ci mu nieco davalia ze maximalne lieky proti bolesti, ked uz videli ze trpi ale zase mu tym zatazovali pecen, takze aj s tym prestali... a veterinar sa im vtedy vyjadril ze je proste starucky ze tam uz nic nepomoze takze presny pripravok nemozem z vlastnej skusenosti doporucit...
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
andreaS Pozri príspevok
laco: toto uz neplati ze pes je 7x starsi ako clovek... vo veterinarnom preukaze mame tieto prepocty a rocny pes je v puberte a rovna sa nasim 14-15 rokom... na ostatne si nespomeniem, nemam pri sebe ten preukaz ale mozem to po prichode domov opisat

ale stale plati ze psickovia starnu rychlejsie

inak este k tym pudlikom.. pytala som sa ocovej zeny ci mu nieco davalia ze maximalne lieky proti bolesti, ked uz videli ze trpi ale zase mu tym zatazovali pecen, takze aj s tym prestali... a veterinar sa im vtedy vyjadril ze je proste starucky ze tam uz nic nepomoze takze presny pripravok nemozem z vlastnej skusenosti doporucit...
Porovnanie

Vek psa - Vek človeka
6 mesiacov - 10,5 roka
7 mesiacov - 11,5 roka
8 mesiacov - 12,5 roka
9 mesiacov - 13,5 roka
10 mesiacov - 14,5 roka
11 mesiacov - 15 rokov
12 mesiacov - 15,5 roka
14 mesiacov - 16 rokov
16 mesiacov - 18 rokov
18 mesiacov - 20 rokov
2 roky - 25 rokov
3 roky - 29 rokov
4 roky - 32 rokov
5 rokov - 37 rokov
6 rokov - 40 rokov
7 rokov - 44 rokov
8 rokov - 47 rokov
9 rokov - 52 rokov
10 rokov - 55 rokov
11 rokov - 60 rokov
12 rokov - 64 rokov
13 rokov - 68 rokov
14 rokov - 72 rokov
15 rokov - 77 rokov
16 rokov - 80 rokov
17 rokov - 85 rokov
18 rokov - 88 rokov

Susedia majú hava, čo bude mať tento rok 18 /ak sa nič neprihodí/ a teší sa dobrému zdraviu. Aj naše "slečny" pri plote ponaháňa.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

mirpo Pozri príspevok
Porovnanie

Vek psa - Vek človeka
6 mesiacov - 10,5 roka
7 mesiacov - 11,5 roka
8 mesiacov - 12,5 roka
9 mesiacov - 13,5 roka
10 mesiacov - 14,5 roka
11 mesiacov - 15 rokov
12 mesiacov - 15,5 roka
14 mesiacov - 16 rokov
16 mesiacov - 18 rokov
18 mesiacov - 20 rokov
2 roky - 25 rokov
3 roky - 29 rokov
4 roky - 32 rokov
5 rokov - 37 rokov
6 rokov - 40 rokov
7 rokov - 44 rokov
8 rokov - 47 rokov
9 rokov - 52 rokov
10 rokov - 55 rokov
11 rokov - 60 rokov
12 rokov - 64 rokov
13 rokov - 68 rokov
14 rokov - 72 rokov
15 rokov - 77 rokov
16 rokov - 80 rokov
17 rokov - 85 rokov
18 rokov - 88 rokov

Susedia majú hava, čo bude mať tento rok 18 /ak sa nič neprihodí/ a teší sa dobrému zdraviu. Aj naše "slečny" pri plote ponaháňa.
Vďaka a pozrela som si na tvojom profile tie vaše slečny. Je dobré keď psík nie je sám. Má svoju svorku, samozrejme okrem členov rodiny v ktorej žije. Sú zlaté. Pri nich by asi zabudol aj náš, že má problém.
Vďaka všetkým, ktorí chceli poradiť. Na tie kĺby berieme teraz NUTRADYl už asi tretí s prestávkami. Potešil ma aj ten výpočet rokov. Troška sa to ubralo. Keby sme to mali tak brať tak 80 je troška menej ako 100, viem že ešte záleží aj od veľkosti a plemena. Jeho psí otec sa dožil asi 16-17 rokov a to viem z vlastnej skúsenosti, že so svojim majiteľom chúďa navštevoval denne zafajčenú reštiku, kde majiteľ hrával karty. Takže aj strava ktovie aká bola. Korienok by mal mať ten náš dobrý, len teraz sa tieto problémy vyvrbili troška viac, lebo je zima a toho pohybu toľko nebolo ako v lete a na jeseň. Keď sme bývali na činžiaku, vždy som mu sľubovala, že na staré kolená bude mať záhradku. To sa aj stalo pred 2 rokmi, keď sme sa presťahovali do rod. domu,len škoda, že on nemá o troška menej, aby si ju
ešte dlhšie užil. Dúfam, že to rozchodíme, len sa zase bojím pokiaľ bude ešte chladná zem, budú to iba výbehy von a dnu. A horšie je aj to, že mám problém ho ostrihať, pretože to najskôr očesať (to čiastočne môžme aj keď leží), ale strihanie to sa dá iba v stoji. Takže už niesme akoby výstavný kus, kedy sa za nami obzerali (aspoň si nevšimali mňa), ale sme ako ovečka. Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00558.jpg
Zobrazení: 29
Veľkosť:  83.3 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC01177-1.jpg
Zobrazení: 32
Veľkosť:  41.6 KBTak nám držte palce.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Všimla som si, že dnes niekto vytiahol tému-nosič na bicykle-
napadlo ma, že vytiahnem túto psiu tému troška dopredu. Poprosím okrem iného čo som už predtým písala aj o to či nemáte niekto dobrý nápad ako bicyklom odviezť stredne veľkého psíka (stredný pudlík). Keďže nás už začínajú hnevať zadné nôžky (dúfam, že to ešte prijateľne rozchodíme). Po obci sa nechcem s ním prechádzať lebo začnú brechať všetci psy. Vodičák nemám a na bicykli by sme mohli zajsť do prírody a tam si trocha voľne pobehať, lebo naša záhrada už nie je pre neho taká zaujímavá. Už to tam pozná všetko. A ja by som si zároveň zašportovala na bicykli. Vozík za bicykel nechcem. Na horskom si neviem predstaviť žiadeň nosič, sama nerada na ňom idem, lebo má rovné riaditká a my skoršie narodení sme boli zvyknutí na iné typy.. Mám ešte odpružený olpran ten má inak riešenú konštrukciu a ešte mi zostal starý SOBI, ten má riaditko ako U a aj vzadu má nad blatníkom držiak. Neriešili ste niekedy niekto takýto problém.??? V predajniach bicyklov som síce pozerala už dávnejšie, ale ani jeden výrobok nevyhovoval, boli to iba bežné nosiče napr. na tovar., alebo potom pre dieťa a to sa v mojom prípade nedá použiť. Poraďte alebo ak ste niekde videli dobrý nápad dajte vedieť. Vďaka
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
ela77 Pozri príspevok
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00558.jpg
Zobrazení: 29
Veľkosť:  83.3 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC01177-1.jpg
Zobrazení: 32
Veľkosť:  41.6 KBTak nám držte palce.

jeej, ten je krasny

aj my mame doma takeho Oveckina :-) len je trpaslici, ale inac uplne rovnaky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať