Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
všetkým ďakujem za rady , určite repík a aj tie orechové listy vyskúšame...ak nepomôže určite to neuškodí...dík
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Ahojte psíčkari,
mám desaťmesačného ratlíka, chcela by som ho cvičiť, poradíte mi nejakú literatúru, ak máte s ňou dobré skúsenosti? Na nete je toho dosť, chcem vedieť Váš názor, ak ste podľa nejakej knihy cvičili psa a ako sa Vám darí, či ste boli úspešní? Mám na mysli základné povely, žiaden špeci výcvik.
Plada
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Myslim, ze pri ratlikovi ti bude stacit, ked zvladne zakladne povely...
Sadni, Ostan, Nesmieš/Fuj, Labku.. A mozno lahni, ale pri tomto plemene sa mi to zda trosku smiesne a neviem ci ho realne vyuzijes...
Ak je psik hravy a rad beha za napr loptickou, tak mozes ho naucit aj Dones..

Nam sa pri uceni velkmi osvedcili piskotky ako odmena (dodnes ich ma rad), ale mozes ho odmenit aj inymi dobprotkami ked sa mu nieco podari
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Mám šteňa 10 týždňovú zlatú retrieverku. Je nádherná, len ju musím začať učiť,čím skôr tým lepšie.
Ako najlepšie naučiť psíka, aby nerobil potrebu doma? Kakanie sme vystihli, začne sa vrtieť a tým dá najavo že chce ísť von, ale pri čúraní si len rýchlo čupne a urobí kalužku.
Je učenlivá a "pažravá" za piškótu poslúcha, to by sa hádam dalo využiť pri výcviku. Máte nejaké dobré rady ?? Čím začať pri cvičení?
Vopred ďakujem, držte palce Dáša
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

truch Pozri príspevok
Mám šteňa 10 týždňovú zlatú retrieverku. Je nádherná, len ju musím začať učiť,čím skôr tým lepšie.
Ako najlepšie naučiť psíka, aby nerobil potrebu doma? Kakanie sme vystihli, začne sa vrtieť a tým dá najavo že chce ísť von, ale pri čúraní si len rýchlo čupne a urobí kalužku.
Je učenlivá a "pažravá" za piškótu poslúcha, to by sa hádam dalo využiť pri výcviku. Máte nejaké dobré rady ?? Čím začať pri cvičení?
Vopred ďakujem, držte palce Dáša

http://www.artemisterra.com/vychova_stenete.htm
http://www.efauna.sk/pes/pece/cistota.php
http://hafani-sk.webnode.sk/ako-nauc...t-v-interieri/
4 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

truch Pozri príspevok
Mám šteňa 10 týždňovú zlatú retrieverku. Je nádherná, len ju musím začať učiť,čím skôr tým lepšie.
Ako najlepšie naučiť psíka, aby nerobil potrebu doma? Kakanie sme vystihli, začne sa vrtieť a tým dá najavo že chce ísť von, ale pri čúraní si len rýchlo čupne a urobí kalužku.
Je učenlivá a "pažravá" za piškótu poslúcha, to by sa hádam dalo využiť pri výcviku. Máte nejaké dobré rady ?? Čím začať pri cvičení?
Vopred ďakujem, držte palce Dáša
ja mam doma dvoch psov, starsi sa naucil krasne pytat von uz po mesiaci.. chodila som s nim kazde dve hodiny alebo vzdy hned potom ako sa zobudil alebo sme sa dohrali...

ale mladsi, teraz ma este len polroka sa uci stale pytat... ani za svet sa nevypyta... tiez len zrazu cupne a cika... tak sme mu obmedzili prisun vody, lebo bol schopny vypit aj 2 plne misky na pockanie... a ked dlho nechapal ze sa cika vonku, tak sme zacali s odmenami... vzdy ked sa vycikal vonku tak sme chvalili a dostal aj odmenu... zabralo to... akurat ma este problem cez vikend ked sme doma a nie sme v praci, lebo sa s nimi hrame, nevyspavaju a vtedy ma krpec rozhadzany rezim a aj sa sem-tam vycika...
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

truch Pozri príspevok
Mám šteňa 10 týždňovú zlatú retrieverku. Je nádherná, len ju musím začať učiť,čím skôr tým lepšie.
Ako najlepšie naučiť psíka, aby nerobil potrebu doma? Kakanie sme vystihli, začne sa vrtieť a tým dá najavo že chce ísť von, ale pri čúraní si len rýchlo čupne a urobí kalužku.
Je učenlivá a "pažravá" za piškótu poslúcha, to by sa hádam dalo využiť pri výcviku. Máte nejaké dobré rady ?? Čím začať pri cvičení?
Vopred ďakujem, držte palce Dáša
my máme 7 ročného labradora, kupovali sme ho v lete v auguste zobrala som si 3 týždne dovolenky, dcéra mala prázdniny, bol šikovný!kým začal školský rok potreby vedel robit vonku.treba so psíkom chodit často von, náš vela spal, ked sa zobudil hned sa sním išlo von, ked sa vycikal alebo hodil "bobana" tak sme vychválili, vymojkali. v noci bol v kúpelni a tam mal noviny tak čurkal na noviny. sú to približne rovnaké plemená myslím, že aj tvoja bude šikulka! ked mal 4mes. tak chodil 1/2 roka na cvičák.a piškotky tak to je aj našeho oblubené na pažravosť pozor náš je tiež vysavač
Snímka0211.jpg  
2 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Ked sme si doniesli domov hafana, prvy tuzden som bol s nim doma. Ked sas zobudil do 2och minut cikol, alebo kakol.. Tak po jeho zebudeni sme vzdy utekali von. Horsie bolo, ked som zacal chodit do prace... Koberec isiel prec, chodba sa vylozila novinami a ucili sme ho cikat/kakat na noviny. To zvladol asi za mesiac a postupne sme zmensovali plochu novyn v chodbe smerom ku vchododvym dveram. Ked mal cca 6 mesiacom v isiel k novinam, tak sme vedeli ze treba ist von.. Sice sa mu stalo, ze sem tam nevydzal, kym sme prisli z prace domov, ale v podstate od 8-ich mesiacov uz sa pekne pytal a vydrzal cely cas kym bol doma sam...

Krpec na fotke mal vtedy 6 mesiacov .
P1080175_c.JPG  
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ďakujem všetkým za užitočné rady. Pripájam foto našej Engi/Endži/, neviem ako to napísať
engi24113_1303282299823_1163449479_30864983_8266050_n.jpg  
3 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

truch - uz by ste sa mali doma zamyslat ako to budete pisat, lebo cas utecie rychlo a pri vypisovani veterinarneho preukazu, alebo cipovani si budete museit vybrat nejaku moznost.. My sme tiez ostali prekvapeni, ked sa nas veto opytal, ako ma napisam meno Oskar. Moznosti boli Oskar, Oskár, Oszkár... Mame Oskar.

Engi - Endži- Angie Krasne steniatko )
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja mam mladsieho s PP a meno mu bolo uz dane, ale v preukaze ma aj tak napisene to ako ho volame oficialne meno sa nam nepacilo a nevedeli sme si predstavit hoci len jedno z nich, tak sme mu dali ine meno
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

dalid Pozri príspevok
truch - uz by ste sa mali doma zamyslat ako to budete pisat, lebo cas utecie rychlo a pri vypisovani veterinarneho preukazu, alebo cipovani si budete museit vybrat nejaku moznost.. My sme tiez ostali prekvapeni, ked sa nas veto opytal, ako ma napisam meno Oskar. Moznosti boli Oskar, Oskár, Oszkár... Mame Oskar.

Engi - Endži- Angie Krasne steniatko )
My sme mali kedysi dávno, ešte ako deti kocúrika Oskara, je to pekné meno. Preukaz máme zatiaľ bez mena, napíšem tam Angie a budeme ju volať Endží. Dík za nápad Dáša
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Moji rodičia majú psíka lhasa apso. V papieroch má meno Inspiration, no volaj ho tak Voláme ho Ibi, Ibík je to krajšie a hlavne jednoduchšie
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Jasne psikovi je to jedno co ma napisane v papieroch.. Dolezite je, ze ho budete mat radi a starat sa o neho, ved on Vam to 100 nasobne oplati
Angie foteticky z anglictiny = Endží, takze je to OK..
Znamy ma psa, v papieroch meno - Danfonglio+nieco... Volaju ho Danfik .
1 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
dalid Pozri príspevok
truch - uz by ste sa mali doma zamyslat ako to budete pisat, lebo cas utecie rychlo a pri vypisovani veterinarneho preukazu, alebo cipovani si budete museit vybrat nejaku moznost.. My sme tiez ostali prekvapeni, ked sa nas veto opytal, ako ma napisam meno Oskar. Moznosti boli Oskar, Oskár, Oszkár... Mame Oskar.

Engi - Endži- Angie Krasne steniatko )
truch - krásne šteniatko.
My máme doma tiež Angie, lebo od začiatku poslúchala ako anjelik (a ušká mala ako dumbo ) a dnes sú to presne dva roky, čo sme si ju priniesli domov.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo: ten cas leti co? Nas starsi bude mat zajtra 6 rokov... maly "duracelko" co ma furt kopu energie ako tie zajaciky z reklam ma uz skoro 7 mesiacov... neskutocne to leti... uz nam krpec aj vyrastol, no rozumovo je stale taky isty pojaseny saso

inak nase oficialne meno je armani atitude vanity blanc... armani sa mi zdalo take onicom neforemne a tie ostatne tiez take nezvucne... nakoniec ho volame bailey (skoro ako ten liker )
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
andreaS Pozri príspevok
mirpo: ten cas leti co? Nas starsi bude mat zajtra 6 rokov... maly "duracelko" co ma furt kopu energie ako tie zajaciky z reklam ma uz skoro 7 mesiacov... neskutocne to leti... uz nam krpec aj vyrastol, no rozumovo je stale taky isty pojaseny saso

inak nase oficialne meno je armani atitude vanity blanc... armani sa mi zdalo take onicom neforemne a tie ostatne tiez take nezvucne... nakoniec ho volame bailey (skoro ako ten liker )
Čas letí neskutočne rýchlo a pri tých dvoch "potvorkách" si to uvedomujem ešte viac. Ale majú super budiace (a to presne v ten istý denný čas každý pracovný deň) a canisterapeutické účinky
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo: aj nas krpec je budicek... uz si ani nenastavujeme na mobiloch budenie rano doleze do postele a zacne sa tulit, sem-tam si mi lahne na hlavu, cez hlavu, cez krk... potom zbada ze je manzel hore, tak nateseny sa doteperi k nemu, mne potom brnka chvostom po nose od radosti... uznavam ze je to prijemne budenie ale ked chcem este chvilocku pospat tak to niekedy vadi... a niekedy sa v noci zobudim ze mam malo miesta na vankusi a kuknem a krpec sa mi tam ulozil a spokojne funi... no hold ma smolu, lebo vankus mam maly tak musi ist dole...

nemenila by som... ta starostlivost aj starosti s nimi stoja zato a ked vidim ako nas obaja velmi lubia tak to je pocit na nezaplatenie... aj ked s malym to mame o dost tazsie, je extremne tvrdohlavy a mame pocit ze tie neplechy robi z trucu... ale co uz, casom dospeje a ukludni sa... hm, dufame
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

mirpo Pozri príspevok
Čas letí neskutočne rýchlo a pri tých dvoch "potvorkách" si to uvedomujem ešte viac. Ale majú super budiace (a to presne v ten istý denný čas každý pracovný deň) a canisterapeutické účinky
Ahojte psíčkári! Hlásim sa do klubu. Mám osemročného bígla (tricolor melír). Aj nám letí čas. Vidím, ako sa mu každý rok mení farba srsti, v tvári má už "dôstojné šediny", ale stále je to beťár ako "za mladých čias". Zatiaľ zdravý a temperamentný. Užijem si s ním kopec srandy a keď mi je nanič tvrdím to isté - canisterapia funguje nad 100%.
1 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

andreaS Pozri príspevok
mirpo: aj nas krpec je budicek... uz si ani nenastavujeme na mobiloch budenie rano doleze do postele a zacne sa tulit, sem-tam si mi lahne na hlavu, cez hlavu, cez krk... potom zbada ze je manzel hore, tak nateseny sa doteperi k nemu, mne potom brnka chvostom po nose od radosti... uznavam ze je to prijemne budenie ale ked chcem este chvilocku pospat tak to niekedy vadi... a niekedy sa v noci zobudim ze mam malo miesta na vankusi a kuknem a krpec sa mi tam ulozil a spokojne funi... no hold ma smolu, lebo vankus mam maly tak musi ist dole...

nemenila by som... ta starostlivost aj starosti s nimi stoja zato a ked vidim ako nas obaja velmi lubia tak to je pocit na nezaplatenie... aj ked s malym to mame o dost tazsie, je extremne tvrdohlavy a mame pocit ze tie neplechy robi z trucu... ale co uz, casom dospeje a ukludni sa... hm, dufame
Nas Oskar je rano nastaveny na 400 - 430. Nie a nie mu to posunut aspon o hodinu neskor...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať