Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes som mala dovolenku, reku budem sa venovať šteňaťu. Boli sme 2x na prechádzke, pomerne dlhej, takže sme skoňované obe. Malá chrní ako zabitá, uvidím čo bude v noci.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

V zdraví (na svoj vek až na tie sem-tam slabšie zadné nôžky) sme sa preniesli cez 16 rôčkov. V torte bolo všetko čo má rád. Chutilo a vôbec nepreberal , papal všetko doradu, mala som pocit, že zeleninka, hlavne mrkva a ružičkový kel mu chutil najviac. Už sme počas zimy spásli 3 korene ružičkového kelu. Ten musí mať každý deň. Tak nám držte palce abyKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00159.jpg
Zobrazení: 24
Veľkosť:  58.9 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00175.jpg
Zobrazení: 21
Veľkosť:  30.7 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00173.jpg
Zobrazení: 20
Veľkosť:  41.8 KB nám to ešte vydržalo.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

ela77 Pozri príspevok
V zdraví (na svoj vek až na tie sem-tam slabšie zadné nôžky) sme sa preniesli cez 16 rôčkov. V torte bolo všetko čo má rád. Chutilo a vôbec nepreberal , papal všetko doradu, mala som pocit, že zeleninka, hlavne mrkva a ružičkový kel mu chutil najviac. Už sme počas zimy spásli 3 korene ružičkového kelu. Ten musí mať každý deň. Tak nám držte palce abyKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00159.jpg
Zobrazení: 24
Veľkosť:  58.9 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00175.jpg
Zobrazení: 21
Veľkosť:  30.7 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00173.jpg
Zobrazení: 20
Veľkosť:  41.8 KB nám to ešte vydržalo.
Môj pes má najazdených 8 rokov. Keby sa mal dožiť takéhoto krásneho veku, je práve v polovici. Oslávencovi všetko najlepšie a torta je parádna.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ela77 Pozri príspevok
V zdraví (na svoj vek až na tie sem-tam slabšie zadné nôžky) sme sa preniesli cez 16 rôčkov. V torte bolo všetko čo má rád. Chutilo a vôbec nepreberal , papal všetko doradu, mala som pocit, že zeleninka, hlavne mrkva a ružičkový kel mu chutil najviac. Už sme počas zimy spásli 3 korene ružičkového kelu. Ten musí mať každý deň. Tak nám držte palce abyKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00159.jpg
Zobrazení: 24
Veľkosť:  58.9 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00175.jpg
Zobrazení: 21
Veľkosť:  30.7 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00173.jpg
Zobrazení: 20
Veľkosť:  41.8 KB nám to ešte vydržalo.
16 rôčkov? tak to je niečo, to už je starý pánko nech sa mu ešte dlho darí
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes od rána, vďaka mojej blbosti, som pucovala celú zimnú záhradu. Pani,ktorá mi Angie predala, hovorila, že miluje ovsenú kašu. Navarila som jej ju na večeru, chutila jej veľmi, ale....
chúďa dostala hnačku, neviete si predstaviť čo som ráno našla, čistila som všetko pol hodiny. Na raňajky už dostala len šteňacie granulky, koniec experimentom, už žiadna kaša a už vôbec nie na večeru
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

truch Pozri príspevok
Dnes od rána, vďaka mojej blbosti, som pucovala celú zimnú záhradu. Pani,ktorá mi Angie predala, hovorila, že miluje ovsenú kašu. Navarila som jej ju na večeru, chutila jej veľmi, ale....
chúďa dostala hnačku, neviete si predstaviť čo som ráno našla, čistila som všetko pol hodiny. Na raňajky už dostala len šteňacie granulky, koniec experimentom, už žiadna kaša a už vôbec nie na večeru
"chovatelia" sú dost divní, my ked sme kupovali našeho tak chovatel tiež poradil niečo podobné, že piškoty zaliat mliekom, bola z toho "krásna srajda", alebo, že granule zaliat polievkou, boli z toho strašné prdy naduté to malinké ružové brušenko a tiež srajda. aj konzervy ho duli tie tiež poradili. potom sme zostali už len pri granulách. je možné že im to je jedno majú ich v kotercoch takže im doma nesmrdia.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes ráno sme boli čistučký Včera som jej dala len piškóty, čierny čaj a čierne uhlie. Uhlie zjedla ako cukrík, bez problémov Kamarát veterinár povedal, že to zrejme nebolo z kaše, ale z toho čo požrala v záhrade, od zhnitých jabĺk až po divé čerešne/ také guličky ako čerešne po odkvitnutí sakury/. Včera bolo krásne tak sme celú záhradu vyčistili, aspoň máme vďaka psíkovi čisto
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

truch Pozri príspevok
Dnes ráno sme boli čistučký Včera som jej dala len piškóty, čierny čaj a čierne uhlie. Uhlie zjedla ako cukrík, bez problémov Kamarát veterinár povedal, že to zrejme nebolo z kaše, ale z toho čo požrala v záhrade, od zhnitých jabĺk až po divé čerešne/ také guličky ako čerešne po odkvitnutí sakury/. Včera bolo krásne tak sme celú záhradu vyčistili, aspoň máme vďaka psíkovi čisto

no vidíš verný spoločník a pomáha
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
truch Pozri príspevok
Dnes ráno sme boli čistučký Včera som jej dala len piškóty, čierny čaj a čierne uhlie. Uhlie zjedla ako cukrík, bez problémov Kamarát veterinár povedal, že to zrejme nebolo z kaše, ale z toho čo požrala v záhrade, od zhnitých jabĺk až po divé čerešne/ také guličky ako čerešne po odkvitnutí sakury/. Včera bolo krásne tak sme celú záhradu vyčistili, aspoň máme vďaka psíkovi čisto
Nás naši hafani už dávno naučili poriadku
Čo sme neupratali /hlavne z ich dosahu/ bolo v lepšom prípade rozťahané po dvore, v horšom prípade zožraté /guma, plasty, autoplachta na aute.../
A zistila som, že náš kocúr perfektne aportuje myši, vrabce...
Niečo chytí, usmrtí a potom mi obeť prináša k nohám dovtedy, pokiaľ mu nedám mäsko z konzervy. Ak sa rozhodnem ho neodmeniť /alebo nie som doma/, na truc donesie svoj úlovok našim havám a tie sú schopné to zožrať ...potom len tŕpnem, aby sa im niečo nestalo.
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

mirpo Pozri príspevok
Nás naši hafani už dávno naučili poriadku
Čo sme neupratali /hlavne z ich dosahu/ bolo v lepšom prípade rozťahané po dvore, v horšom prípade zožraté /guma, plasty, autoplachta na aute.../
A zistila som, že náš kocúr perfektne aportuje myši, vrabce...
Niečo chytí, usmrtí a potom mi obeť prináša k nohám dovtedy, pokiaľ mu nedám mäsko z konzervy. Ak sa rozhodnem ho neodmeniť /alebo nie som doma/, na truc donesie svoj úlovok našim havám a tie sú schopné to zožrať ...potom len tŕpnem, aby sa im niečo nestalo.
Keď som chcela v záhrade niečo porobiť, tiež som musela najprv vyčistiť terén od , lebo havinovi sa nechcelo merať cestu až na koniec záhrady, kde je len tráva. Čím je starší, tým bližšie k domu robí .
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

gilda Pozri príspevok
Keď som chcela v záhrade niečo porobiť, tiež som musela najprv vyčistiť terén od , lebo havinovi sa nechcelo merať cestu až na koniec záhrady, kde je len tráva. Čím je starší, tým bližšie k domu robí .
Kým sme bývali v dome, záhradu som musela pravidelne čistiť aj od.... Môj otec prišiel tak deň pred plánovanou údržbou, a sfúkol ma, že ...ehm,...vidí. Tak som ho poslala za očnou, veď predsa, starší človek, zhoršuje sa mu zrak Deti sa smiali, ale len dovtedy, kým ich starký nevyhnal pohrabať záhradu, so mnou na čele.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

truch Pozri príspevok
Dnes ráno sme boli čistučký Včera som jej dala len piškóty, čierny čaj a čierne uhlie. Uhlie zjedla ako cukrík, bez problémov Kamarát veterinár povedal, že to zrejme nebolo z kaše, ale z toho čo požrala v záhrade, od zhnitých jabĺk až po divé čerešne/ také guličky ako čerešne po odkvitnutí sakury/. Včera bolo krásne tak sme celú záhradu vyčistili, aspoň máme vďaka psíkovi čisto
Má pravdu veterinár. Problémy nemohli byť z kašičky. Ja som nášmu keď bol šteniatko dávala piškótky, ale iba málo, namočené ovsené vločky, tvaroh, strúhanú mrkvu, vajíčko (ale iba bielok varený) a mal dokonca z toho aj krásnu srsť. Už sa mi kolegyne v práci vtedy aj smiali, že mám psa vegetariána. Tie vločky som mu stále občas pridávala. Ten kožúštek sa nám už trocha preriedil, ale je to starobou. Viď. prísp.583, kedy sme slávili 16 -ku. Tú strúhanú mrkvu mi poradila nejaká psíčkarka vtedy, že je to dobré vraj proti črevným parazitom.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Dav Pozri príspevok
Kým sme bývali v dome, záhradu som musela pravidelne čistiť aj od.... Môj otec prišiel tak deň pred plánovanou údržbou, a sfúkol ma, že ...ehm,...vidí. Tak som ho poslala za očnou, veď predsa, starší človek, zhoršuje sa mu zrak Deti sa smiali, ale len dovtedy, kým ich starký nevyhnal pohrabať záhradu, so mnou na čele.
Môj pes mi vlastne šetrí robotu, keď trúsi na jedno miesto. Otec skôr komentuje moje iné záhradkárske nedostatky. Na okraj: Remarque je výborný spisovateľ.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ela77 Pozri príspevok
Má pravdu veterinár. Problémy nemohli byť z kašičky. Ja som nášmu keď bol šteniatko dávala piškótky, ale iba málo, namočené ovsené vločky, tvaroh, strúhanú mrkvu, vajíčko (ale iba bielok varený) a mal dokonca z toho aj krásnu srsť. Už sa mi kolegyne v práci vtedy aj smiali, že mám psa vegetariána. Tie vločky som mu stále občas pridávala. Ten kožúštek sa nám už trocha preriedil, ale je to starobou. Viď. prísp.583, kedy sme slávili 16 -ku. Tú strúhanú mrkvu mi poradila nejaká psíčkarka vtedy, že je to dobré vraj proti črevným parazitom.
nie si sama, že sa ti tvoj psík javil ako vegetarián. náš je síce pažroš čo je normalka u labradorov, ale už viac ako rok je to extrémne, po nútenej kastrácii /gulky museli íst preč/ je nenormálne žobravý.ale čo miluje sú piškoty, rožky, chlebík, kaleráb, jablčko, hlúbik z brokolice, mrkva, koláčiky typu bábovka a spol. nekedy mám pocit, že keby som mala v ruke buchtu a v druhej klobásu tak si vyberie buchtu
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja som citala, ze psikom nespracovava telo laktozu od dakeho 8-10 tyzdna a preto mliecne vyrobky prehanaju...

my krmime vylucne granulami, ale na spestrenie dostanu sem tam nieco varene... zvykli sme davat srdiecka... a vzdy sa z nich potom pototo... tak sme zistili od inych chovatelov ze preto, ze to nebolo vyvazene, ze to treba dat so zeleninou alebo s ryzou, odvtedy (tuk tuk tuk) nebola hnacka...

ale co nasi strasne zboznuju su udene prasacie usi... to jedine si medzi sebou nedaju... inak zuvacie tycinky koluju raz jeden raz druhy a ked maly menil zubky, tak uprednostnil predzute od starsieho ... ale usi si nedaju ani zobrat, musia ich dozut...

som minule doniesla toto ucho psikovi, co ho mame v robote na dvore a taky bol zlaty... kukal nato ako puk, potom to zacal hryzt, vyhadzovat si to a ked pochopil ako nato, tak za 5min bolo po usku
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andreaS Pozri príspevok
ja som citala, ze psikom nespracovava telo laktozu od dakeho 8-10 tyzdna a preto mliecne vyrobky prehanaju...

my krmime vylucne granulami, ale na spestrenie dostanu sem tam nieco varene... zvykli sme davat srdiecka... a vzdy sa z nich potom pototo... tak sme zistili od inych chovatelov ze preto, ze to nebolo vyvazene, ze to treba dat so zeleninou alebo s ryzou, odvtedy (tuk tuk tuk) nebola hnacka...

ale co nasi strasne zboznuju su udene prasacie usi... to jedine si medzi sebou nedaju... inak zuvacie tycinky koluju raz jeden raz druhy a ked maly menil zubky, tak uprednostnil predzute od starsieho ... ale usi si nedaju ani zobrat, musia ich dozut...

som minule doniesla toto ucho psikovi, co ho mame v robote na dvore a taky bol zlaty... kukal nato ako puk, potom to zacal hryzt, vyhadzovat si to a ked pochopil ako nato, tak za 5min bolo po usku
udené ušká im chutia, ale tiež sú nato rôzne názory, vypočula som si názor veterinára, ktorý sa vyjadril, že to je len marketingový tah, že nedoporučuje
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Ako to tu tak citam, tak som prekvapeny ako Vam pekne psikovia jedia zeleninu.. Nas nic co neslo okolo masa ani vidiet nechce. Este ako steniatko mu chutili jablka, dokonca aj banan pytal... Teraz ani citit.. Takze - granule + psie konzervy a niekedy mu uvarime srdiecka, kuracie zaludky a to nas neda potom za nic na svete...
0 0
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
Náš psisko (2ročný york) má veľmi rád papriku, kaleráb, koreňový petržlen, hrach, kukuricu,... proste žerie všetko. Granule žerie iba keď ho kŕmim (tak som si ho rozmaznala), čokoľvek iné povysáva z misky za pár sekúnd. Občas to síce ľutujeme, keď si pustí vzduch . To robí najradšej v aute. Jediné čo mu nedávame je čokoláda a sladké pečivo.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nas starsi mal vo zvyku spavat na kuchynskom stole... nevieme ako k tomu prislo, ale pravidelne sme ho nasli tam spat (pozn. na tom stole sme jedli mozno 3x, inak jedavame v obyvacke) no a po problemoch s chrbticou sme sa bali aby nespadol dole alebo neskocil a neublizil si este viac, tak odvtedy je na lavici v kuchyni daka zabrana aby tam nevyskocil... a raz po ranajkach som zabudla dat tu zabranu a na stole ostala skoro cela zlta paprika... najedli sme sa, zaniesli taniere do kuchyne a kazdy zacal robit nieco ine... a zrazu dofrci pes takym radostnym krokom do obyvky a nieco chrume... pozerame na seba, ze spajza je zatvorena, co by mal a ten krpec si zo stola ukradol tu papriku a spokojne ju chrumkal

inak co sa tyka jedla, tak zje vsetko, sak je to koker ani surova cibula mu nevadi, zemiaky, miluje zeleninu z polievky v granulach... a krpec sa po nom samozrejme opakuje, ale ked dostane nieco prvykrat tak sa s tym pohrava a ked mu to starsi zje, tak pochopi ze sa nema hrat ale jest
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Včera sme dopratali búdu, kým postavíme koterec dali sme ju do zimnej záhrady, nech si zvyká. Ani za svet do nej nechce ísť. Dala som jej tam aj piškotu, ani tak nevošla. Spala pred ňou na starom paplóne.
Musím ju pochváliť, už druhý deň ráno /o 6,30 hod./ ani kalužka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať