Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

jankazb Pozri príspevok
Náš psisko (2ročný york) má veľmi rád papriku, kaleráb, koreňový petržlen, hrach, kukuricu,... proste žerie všetko. Granule žerie iba keď ho kŕmim (tak som si ho rozmaznala), čokoľvek iné povysáva z misky za pár sekúnd. Občas to síce ľutujeme, keď si pustí vzduch . To robí najradšej v aute. Jediné čo mu nedávame je čokoláda a sladké pečivo.
Náš už chudák nebohý /17 roč./ pudlík Bajko miloval hrášok. Vždy sme mu ho zasadili a on si ho chodil sám oberať. Pekne si ho vylúpal, dodnes neviem ako, a zožral len guličky, šupky nechal
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Náš Džerik (ten 16 ročný),Celú zimu chodil a ešte aj chodí (kúsok nám ešte zostalo) na ružičkový kel, ktorý sadím len pre neho a ten je aj v zime v záhrade tak potom ako začal vychádzať hrášok len zo zeme až do trhania luskov ho má rád. Od kvetov cez listy až po struky. Potom nastúpilo obhrýzanie hlúbovín, a vlani som nemohla ani zavárať uhorky, vždy sa vytratil sám (inokedy musím s nim chodiť, lebo tak bol zvyknutý z činžiaku) a hľadal. Už sme nevedeli aké zábrany dať okolo uhoriek. Mali sme z neho aj srandu, lebo ako hľadal, tak vždy sa mu zachytil nejaký uhorkový kvietok za uchom, to ho vlastne prezradilo, že tam bol.Píšete viacerí, že dávate srdiečka varené. Ja som si tiež myslela, že uvarené srdiečka, uvarené kuracie krky (sama som ich mohla žuť po uvarení v tlakáči) sú správne. Veterinár mi ale povedal, že to tak nie je a hlavne tie kuracie krky aj napriek tomu že sú mäkké, vraj narobia nejaký betón v žalúdku. Možno však iba u tých menších a háklivejších plemien. Granule sme začali dávať až po vykastrovaní (mal nádor) pred dvoma rokmi, ale to ich musím niečom ochutiť. Dobré sú bravčové uši, ale nie údené normálne čerstvé a uvarené, je to vraj dobré na chrupavky, len nie vždy vám ich mäsiar je ochotný odrezať .
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja krmim mojho bisonika len kvalitnymi granulami a varenymi kuracimi prsoami. Nakolko on nezje toho vela, nie je to az tak financne narocne a nie su tam ziadne kosti, takze ziaden odpad.
Skusala som raz konzervu, no on sa nam z toho poriadne poka.... takze uz neskusam. Ostavam pri overenom.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

truch Pozri príspevok
Včera sme dopratali búdu, kým postavíme koterec dali sme ju do zimnej záhrady, nech si zvyká. Ani za svet do nej nechce ísť. Dala som jej tam aj piškotu, ani tak nevošla. Spala pred ňou na starom paplóne.
Musím ju pochváliť, už druhý deň ráno /o 6,30 hod./ ani kalužka
no vidíš aká to je šikulka
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..náš vlčiak síce zeleninu nežerie, ale zato má rád ovocie marhule, slivky,čerešne a kôstky pekne vypľuje, jablká a hrušky ohryzie a ohryzok nechá tak..
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Už som z toho nešťastná,malá opäť hnačkuje. Neviem či niečo našla na záhrade a zožrala, alebo jej nesedí konzerva a granulky.
Ráno som jej dala len granulky /Friskies pre šteňa/a čierne uhlie,na obed som jej uvarila do mäkka ryžu s mrkvou, dúfam že jej to pomôže. Inak je veselá, hravá, tak by to nemalo byť nič vážne. Viete niekto z čoho to môže byť a ako jej pomôcť?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

myslim si, ze je to z konzervy. Ja som nasmu len raz kupila taku kapsicku, v ktorej bolo akoze maso a stava. Hnackoval od toho 2 dni bola to znacka pedigree.
myslim si, zeby si mala davat ryzu a varene kuracie prsicko, To nasmu vzdy pomoze a miesto vody mu davam cierny horky caj.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

truch Pozri príspevok
Už som z toho nešťastná,malá opäť hnačkuje. Neviem či niečo našla na záhrade a zožrala, alebo jej nesedí konzerva a granulky.
Ráno som jej dala len granulky /Friskies pre šteňa/a čierne uhlie,na obed som jej uvarila do mäkka ryžu s mrkvou, dúfam že jej to pomôže. Inak je veselá, hravá, tak by to nemalo byť nič vážne. Viete niekto z čoho to môže byť a ako jej pomôcť?
skus vymeniť granule, my sme našemu od malička dávali iba granule
/eukanubu/ žiadna ryža, žiadna mrkva a bolo to bez problémov žiadna hnačka.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

lujza.j Pozri príspevok
skus vymeniť granule, my sme našemu od malička dávali iba granule
/eukanubu/ žiadna ryža, žiadna mrkva a bolo to bez problémov žiadna hnačka.
Ďakujem za rady, dala som jej ryžu s mrkvou a trošku granuliek, zdá sa že to pomohlo. Z granuliek to určite nebude, tie jedla už dlhšie a nič jej nebolo, buď tá konzerva jej nesadla, alebo niečo zjedla v záhrade / susedove mačky mi sem nosia mŕtvych vtákov a občas aj myši/ Od zajtra jej dám už len čisté granulky.

Dáša
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

hm, pedigree ci friskies... s prepacenim taky bordel by som psovi jest nedala... a konzervy od nich uz tym duplom nie... (na eukanubu mam tiez svoj nazor, ale to je vec kazdeho cim krmi...)

u nas na hnacku pomoze ryza... len skoda, ze potom ta ryza je vsade okolo misky a aj na usiach

my sme boli vcera na vystave, maly krasne behal, dostali sme VN (velmi nadejni), postupili do zavereciek, no tam sme sa uz neumiestnili ale nevadi, aspon sa otuka ako to tam chodi... najviac nas prekvapila jeho neunavnost... bol s nami hore od 5.00 az kym sme nedosli domov o tej cca 19.00 a za tu dobu spal mozno tak 20minut... tak sme si mysleli, ze parada, necha nas spat rano dlhsie, navyse posun casu... no uz od 5. chodil buntosit.... kde sa v nom berie tolko energie? nechapeme...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
hm, pedigree ci friskies... s prepacenim taky bordel by som psovi jest nedala... a konzervy od nich uz tym duplom nie... (na eukanubu mam tiez svoj nazor, ale to je vec kazdeho cim krmi...)

u nas na hnacku pomoze ryza... len skoda, ze potom ta ryza je vsade okolo misky a aj na usiach

my sme boli vcera na vystave, maly krasne behal, dostali sme VN (velmi nadejni), postupili do zavereciek, no tam sme sa uz neumiestnili ale nevadi, aspon sa otuka ako to tam chodi... najviac nas prekvapila jeho neunavnost... bol s nami hore od 5.00 az kym sme nedosli domov o tej cca 19.00 a za tu dobu spal mozno tak 20minut... tak sme si mysleli, ze parada, necha nas spat rano dlhsie, navyse posun casu... no uz od 5. chodil buntosit.... kde sa v nom berie tolko energie? nechapeme...
Blahozelam k uspechu.
ty akymi granulkami krmis? ja od malicka pouzivam pro planky, lososa, nas ma velmi citlivy zazivaci trakt, mali sme s tym problem, zapal zaludka s krvou v stolici a to sme chceli vymenit len na jahna.
No teraz po skoro 2 rokoch podavania proplaniek sa mi zda, ze nam pes z toho hnedne. Nie je snehobiely, ako ma byt.
Na dog fore je k tomu vela tem, no jedny chvalia, ini hania granulky a s rybou je malo znaciek, myslim, tych lepsich.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja krmim oboch trainerom... starsi ma radu fitnes a maly ma naturalky... obe rady su konzervovane bylinkami, bez chemikalii a farbiv (co by bolo vhodne aj pre tvojho bieleho, lebo biele psiky zmenia farbu po farbenom, co viem hlavne, tak po mrkve do zlta az oranzova) a su urcene pre citlivych psikov... moj starsi sa vzdy strasne skrabal a bolo to zo stravy... presli sme na trainerky, kt. nam doporucili chovatelia nasho plemena a je po probleme... rovnako mal vzdy problem so zmenou stravy...prejavovalo sa to hnackami... tak som ani u maleho nevahala a krmim tiez trainerkami...

na pro planky som z mojho okolia nepocula nic zle... dokonca aj nas maly bol nimi krmeni u chovatelky, ale mne sa zdalo ze nema po nich "pevny dokaz"

trainer ma rozne prichute a vzdy ked miniem vrece, tak dalsie vezmem aj s inou prichutou.. su v tychto prichutiach: ryba s ryzou, kralik s kukuricou, jahna s ryzou a zemiakom, ryba a zemiaky, kralik s ryzou, kacka s ryzou, ryba s morkou a ryzou... siroky vyber... prichute su rozne podla velkosti (mini, med/max)...

a dakujem za gratulaciu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

truch Pozri príspevok
Ďakujem za rady, dala som jej ryžu s mrkvou a trošku granuliek, zdá sa že to pomohlo. Z granuliek to určite nebude, tie jedla už dlhšie a nič jej nebolo, buď tá konzerva jej nesadla, alebo niečo zjedla v záhrade / susedove mačky mi sem nosia mŕtvych vtákov a občas aj myši/ Od zajtra jej dám už len čisté granulky.

Dáša
nad zmenou tých granúl pouvažuj aj z hľadiska, že v tvojom prípade sa jedná o velké plemeno, ktorý má predispozíciu mat problémy s klbami , čiže kvalitná strava je velmi dôležitá a kvalitné granule obsahujú všetko čo pes potrebuje čo sa týka kostí, kĺbov, srsti, zubov zažívania a pod. na trhu je množstvo druhov máš si z čoho vybrat / hils, royal cannin, eukanuba a iné/. teraz sa velmi preferuje aby v granulách nebola kuracina, ale ryba alebo jahňa. kvalitne granule sú síce drahšie, ale čo by sme pre našich miláčikov nespravili náš ked bol malý vôbec nemal hnačku, vlastne mal pokiaľ z neho nevyšlo to čo mu dával chovateľ, naskočil na eukanubu a bolo všetko ok "boban" vždy rovnaký teda konzistencia, "vôňa" a ked náhodou bola dáka zmena tak sme to sledovali. nechcem žiadne značke robiť reklamu, ale vela krát sú kvalitné tie výrobky, ktorými nás denne nekŕmia v telke. zubnú pastu tiež používam elmex a zúbky sú ok
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dievčatá kde tie granule kupujete? Kúpila som najdrahšie a podľa predavača najlepšie /frieskies/, nevedela som že sú aj kvalitnejšie, určite jej ich kúpim, ďakujem Dáša
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

truch Pozri príspevok
Dievčatá kde tie granule kupujete? Kúpila som najdrahšie a podľa predavača najlepšie /frieskies/, nevedela som že sú aj kvalitnejšie, určite jej ich kúpim, ďakujem Dáša
Tie tvoje"naj." krmivo teda naj nie je. Kvalitne krmiva su u veterinarov, ja si dokonca objednavam u nas v lekarni, rano objednam a popoludni mam. Mam to najblizsie.
Aj v e-shopoch ich je dost vela. Ak ti mozem poradit, pozri si stranku dog forum, tam je aj sekcia granule, vela sa tam dozvies.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

truch Pozri príspevok
Dievčatá kde tie granule kupujete? Kúpila som najdrahšie a podľa predavača najlepšie /frieskies/, nevedela som že sú aj kvalitnejšie, určite jej ich kúpim, ďakujem Dáša
myslím, že v každej väčšej zoo predajni, vo väčších nákupných centrách také predajne určite nájdeš, alebo skús pozriet aj cez internet. u nás ich má aj veterinár, ale neviem či tam nie su predražené. skús cez internet.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

trainer ma rozne prichute a vzdy ked miniem vrece, tak dalsie vezmem aj s inou prichutou.. su v tychto prichutiach: ryba s ryzou, kralik s kukuricou, jahna s ryzou a zemiakom, ryba a zemiaky, kralik s ryzou, kacka s ryzou, ryba s morkou a ryzou... siroky vyber... prichute su rozne podla velkosti (mini, med/max)...

a dakujem za gratulaciu [/QUOTE]


No na dog fore som na tie tvoje cvitala, ze maju od neho psiky riedku stolicu. Ty pises, ze nie. Mozno vyskusam. Uvazovala som nad hills, RC, aj tymi tvojimi.
Bojim sa tych problemov, co boli. Bolo to dost vazne.
1 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Mam taku otazocku - tentorkrat mimo kvality granul..
Fenky na okolo sa haraju a chudak nas Oskar v podstate prestal zrat. Akurat pije, stale sa pyta von, alebo aspon na balkon. Granula nechce ani vidiet a konzervu tiez zozerie horko tazko... Ja viem ze 1 den hladovky psovi neuskodi, ale uz v podstate tyzden poriadne nezral.. (Aspon mu spadlo brucho). Odhadom zozral asi tak 1/3 z toho co by zjedol normalne za tyzden... Je toto normalny stav? Unaveny nie je, stolica OK, ale malicko, teplotu nema.. Ked sa fenky harali v minulosti, tiez zral menej, ale zas viacej ako teraz. Mate niekto s tymto skusenost?? Dakujem za Vase rady.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kamarátov vlčiak Brix je tiež veľký záletník. Keď sa hárajú sučky u susedov nepije, nežerie, nie je s ním žiadna sranda. Trvá to tak týždeň a potom je zase normálny. Takže neboj, on takto funguje už 11 rokov a aj dnes, vo svojom veku, má 12 rokov, je čiperný a nič mu nechýba
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dalid Pozri príspevok
Mam taku otazocku - tentokrat mimo kvality granul..
Fenky na okolo sa haraju a chudak nas Oskar v podstate prestal zrat. Akurat pije, stale sa pyta von, alebo aspon na balkon. Granula nechce ani vidiet a konzervu tiez zozerie horko tazko... Ja viem ze 1 den hladovky psovi neuskodi, ale uz v podstate tyzden poriadne nezral.. (Aspon mu spadlo brucho). Odhadom zozral asi tak 1/3 z toho co by zjedol normalne za tyzden... Je toto normalny stav? Unaveny nie je, stolica OK, ale malicko, teplotu nema.. Ked sa fenky harali v minulosti, tiez zral menej, ale zas viacej ako teraz. Mate niekto s tymto skusenost?? Dakujem za Vase rady.
Nas pes je erotoman. Ma sice len dva roky, no uz sme si s nim uzili svoje. Tiez nechce vtedy zrat granule, ale davam mu varene maso s ryzou. To si da.
Ja sa vtedy snazim s nim byt co najmenej vonku, mimo dosah feniek, nie vzdy je to mozne,aj tak knuci pod dverami, zavija.
My si ho ale nevsimame, niekedy to trva aj pol dna. tiez to cca po par dnoch prejde.
my mame pre neho "kamosku" vacsieho plysoveho macka". To je jeho laska.Chuderka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať