Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1 Pozri príspevok
Nas pes je erotoman. Ma sice len dva roky, no uz sme si s nim uzili svoje. Tiez nechce vtedy zrat granule, ale davam mu varene maso s ryzou. To si da.
Ja sa vtedy snazim s nim byt co najmenej vonku, mimo dosah feniek, nie vzdy je to mozne,aj tak knuci pod dverami, zavija.
My si ho ale nevsimame, niekedy to trva aj pol dna. tiez to cca po par dnoch prejde.
my mame pre neho "kamosku" vacsieho plysoveho macka". To je jeho laska.Chuderka
my máme toto už za sebou nútená kastrácia, ale ked bol ešte s gulkami-normálny sedel pod oknom a zavýja ked išla fena popri dome a to sme na 4posch. tiež si doma vyrobil "kamošku" pomotal všetky deky z pelechu domotal tam ešte mega plyšáky a ...
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Tiež sme bývali na 4. poschodí a bolo nám záhadou, že za zatvorenými oknami on vedel, kedy jeho hárajúca sa kamoška ide von. Keď stál netrpezlivo za dverami, tak stačilo, že sme pozreli von oknom a videli sme dôvod jeho pýtania sa von. Boli časy, keď som aj po polnoci musela ísť s ním von, lebo chcel byť prvý, čo si označí rajón. Doma, pokiaľ bol sám a my sme boli v práci, tak si to odniesli tiež všetky deky. Ani mole neurobia toľko dier, čo urobil on. Potom unavený vyskočil na postele a urobil si tam z paplonov také hniezdo, ktorému sme vraveli Gerlach, lebo sa to podobalo tatranskému štítu. Ešte šťastie, že sa nepustil do tých paplónov aj inak. Skrátka hormóny a príroda si pýtajú svoje. Len ma vždy hnevalo, to že mnohí majitelia buď púšťali samu hárajúcu sa fenku von, alebo zaľúbeného psíka bez doprovodu a hlavne chodili majitelia feniek (samozrejme, že ich tam ťahal ten ich miláčik) aj takí do nášho revíru, ktorých som predtým nikdy nevidela a chudáci psi sa šli zošalieť. Sú to pre nich vtedy stresy.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

ela77 -- tak po dlhej dobe ma dneska rano vyhnal vencit o 02:20 rano . Potom cely spokojny do nejakej piatej cumakoval pri balkone... Opat nezral, ale dal sa nachytat na kusok parka. Ja viem, nemal by to jest.. Zaujimave je ze viaceri tu aj moi znami spominate, ze pes ma nejaku svoj objekt (hracku, vankusik a podobne), s ktorym sa vie "vytesit". Ta nasa potvora nic take nechce. Zato ten vyzaz tvare, ked to na neho pride.. Zasneny pohlad, vyplazeny jazyk na 2cm z papulky a zacne fuckat... a potom sa zacne pytat na ruky, bozkavat sa chce a snazi sa nieco dostat pod seba...
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

dalid Pozri príspevok
Mam taku otazocku - tentokrat mimo kvality granul..
Fenky na okolo sa haraju a chudak nas Oskar v podstate prestal zrat. Akurat pije, stale sa pyta von, alebo aspon na balkon. Granula nechce ani vidiet a konzervu tiez zozerie horko tazko... Ja viem ze 1 den hladovky psovi neuskodi, ale uz v podstate tyzden poriadne nezral.. (Aspon mu spadlo brucho). Odhadom zozral asi tak 1/3 z toho co by zjedol normalne za tyzden... Je toto normalny stav? Unaveny nie je, stolica OK, ale malicko, teplotu nema.. Ked sa fenky harali v minulosti, tiez zral menej, ale zas viacej ako teraz. Mate niekto s tymto skusenost?? Dakujem za Vase rady.
Myslím, že Oskar je v poriadku ak je príčinou háranie. Takto psíčkovia "vyvádzajú" a páničkom narobia starosti. Moji známi majú tiež podobné skúsenosti so svojimi "zamilovanými" psíkmi. Ako sa spieva v jednej pesničke ... nechutí mi vôbec jesť, idem spať, keď bije šesť. Ak teraz zje v porovnaní s minulosťou menej môže to byť aj vekom (ak je starší). Môj pes je pravý opak. Feny ho nerozhádžu, len aby bola žranica. Bíglici májú poriadny apetít.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Moju havinu som bola dnes strihať. Ani mi to veľmi nevyhovovalo, ale pred mesiacom, keď som ju objednávala kaderníčke, tak som si neuvedomila, aký nevhodný je to dátum. Zvládli sme to a moja havka má jarnú fazónu, ktorá sa hodí k tomuto sviatočnému obdobiu. Je čistá, nová, štýlová a tradične dohola. Krásny biely kožuch skončil v smetnom koši. Som rada, že keď oň hava príde, nikdy nie je stresovaná, len sa striasa, akoby si ho chcela prevetrať. Zo zvyku. Taká vystrihaná je iná. Vidieť na nej hlavne čierne okále, štíhle telo a napodiv sa jej neobvykle predĺžili jej pružné labky. Je proste na zjedenie a čím ju mám dlhšie, tým ju mám radšej. Už nie je doma taký malý čert, ktorý všade bol a všetko vie. Má móres a vie, kedy sa môže pozornosti dožadovať a kedy si vystačiť sama. Ja sa naopak snažím prispôsobiť jej, hlavne nevšímať si jej slimačiu reakciu na moje príkazy. Povel nakoniec vždy rešpektuje, ale v čase, keď to jej vyhovuje a nie mne. Ale aj tak môžem konštatovať, že je to radostné a skoro ideálne spolužitie. O tom, žeby nemusela pri dverách reagovať na každého suseda, asi netreba písať.
Tento príspevok, ktorý píšem v predsviatočnom období, je mojím vyznaním všetkým psíkom a ich čistým, úprimným dušiam.
6 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

alaya1 Pozri príspevok
Tie tvoje"naj." krmivo teda naj nie je. Kvalitne krmiva su u veterinarov, ja si dokonca objednavam u nas v lekarni, rano objednam a popoludni mam. Mam to najblizsie.
Aj v e-shopoch ich je dost vela. Ak ti mozem poradit, pozri si stranku dog forum, tam je aj sekcia granule, vela sa tam dozvies.
Rady pomohli, ďakujem pekne.
Kúpila som pro plane pre šteňatá s jahňacím a ryžou, chutí jej veľmi /ale jej chutí všetko / Stolica sa upravila, všetko je v poriadku.
Už ju nastavujem aj na režim, aby si zvykla, že nie sme stále doma.
Včera sme sa skoňovali, celá rodina, vyčistili sme celú záhradu, aby nežrala všetko čo jej pod nos príde. Na niečo je to aj dobré, takú pekne upravenú záhradu sme už dávno nemali
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

truch Pozri príspevok
Rady pomohli, ďakujem pekne.
Kúpila som pro plane pre šteňatá s jahňacím a ryžou, chutí jej veľmi /ale jej chutí všetko / Stolica sa upravila, všetko je v poriadku.
Už ju nastavujem aj na režim, aby si zvykla, že nie sme stále doma.
Včera sme sa skoňovali, celá rodina, vyčistili sme celú záhradu, aby nežrala všetko čo jej pod nos príde. Na niečo je to aj dobré, takú pekne upravenú záhradu sme už dávno nemali
vyčistiť záhradku od rôznych "lákadiel" pre tvoju princezničku bolo rozumné pretože oni keď sú malí tak to sú hotové vysávače
1 0
martulienka67 martulienka67

martulienka67 je offline (nepripojený) martulienka67

obyčajná manželka a mama 2 synov ...viac
Ahojte. Toto je náš malý miláčik Toby. S ním je náš rodinný život oveeeľa krajší a sme radi, že ho máme. Je to pražský krisařík.
Fotka(121)-001.jpg  
Snímka0026.jpg  
Snímka0007.jpg  
Fotka(298).jpg  
1/1
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

martulienka67 Pozri príspevok
Ahojte. Toto je náš malý miláčik Toby. S ním je náš rodinný život oveeeľa krajší a sme radi, že ho máme. Je to pražský krisařík.
Je rozkošný
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ja už neviem, ako ísť na tú našu malú " šťandu". Stravu sme upravili, má pro plane pre šteňatá, takže už nehnačkuje.
Každé ráno je však počúraná a poviem vám je to riadna kaluž.
Skúsili sme s ňou ísť už ráno o 6,00 hod., ale kalužka už bola. Večer s ňou idem okolo 10,00 a ona chúďa do rána nevydrží.
Ešte nemá urobený koterec, tak spí v zimnej záhrade, je tam síce dlažby, ale aj keď všetko poumývam, je to cítiť.
Máte nejakú radu?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
prečo ju chcete dať do koterca? zlatí retrieveri sú úplne bezproblémoví psi vhodní aj do bytu / treba však zabezpečiť dostatok pohybu
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

hanelie Pozri príspevok
prečo ju chcete dať do koterca? zlatí retrieveri sú úplne bezproblémoví psi vhodní aj do bytu / treba však zabezpečiť dostatok pohybu
V záhrade bude mať búdu aj s veľkým výbehom, v lete bude tam, keď budeme v robote.Teraz je zatvorená v zimnej, rozmery asi 4x3m, má tam búdu, do nej však nechce ísť, a drevený rošt so starým paplonom, tam je najradšej. Chodím domov z roboty už okolo jednej, tak poobede už má spoločnosť. Vždy si urobíme dosť veľké kolečko, už ide pekne pri nohe, akurát,keď sa jej niekto prihovorí, ide sa zblázniť od radosti, div si zadok nevykrúti. No šteňa, veď má len 3 mesiace
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Tie kalužky určite prestanú, veď ona je ešte šteniatko. Ja som nášho pudlíka už vzdávala keď mal skoro pol roka. Už mi radili všetko možné.Hadru napustenú benzínom na balkóne, že to ho vyprovokuje. Potom mi kolegyňa doniesla ocikanú hadru od fenky a pod. Byt sme mali povystieraný novinami. A potom zrazu akoby uťal. Nechával si to navon. Zrejme mu to došlo, že vonku to má ako pes iný význam. Ona je skutočne ešte maličká aj keď nie vzrastom, ale je šteniatko, ktoré by mohlo byť vlastne ešte pri mamine. Koľko mala vlastne keď ju zobrali od mamy fenky? Zdá sa mi to skoro.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

truch: my sme mali tiez taky problem... ale museli sme ist na to dost radikalne... vecer uz nemali k dispozicii vodu... lebo maly bol schopny vypit hektolitre... zrejme mu ta voda chutila... a rano chodime von na 2x... najskor ako prve hned s malym... potom sa najeme, on dostane zrat a ideme von s obidvoma... ale vecer vencime naposledy uz o 19.30... mame uz presny casovy harmonogram a maly sa sam pride pytat, ze uz je cas ist von... ked mu to narusime, tak nam necha mlacku...

akurat ze ja som z neho zufala, lebo stale pisti... pokazil si jednu hracku, tak ju manzel dal do tasky v kuchyni a tak len sedel a knucal... teraz pre istotu mi vynural ciste vreckovky a rozhryzol... potom ich vybral este aj z kosa (lebo som to hodila do kosa v domacej kancelarii)... a najnovsie mi chodi vykutravat hlinu z novych presadenych kvietkov...

opica jedna..
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

ela77 Pozri príspevok
Tie kalužky určite prestanú, veď ona je ešte šteniatko. Ja som nášho pudlíka už vzdávala keď mal skoro pol roka. Už mi radili všetko možné.Hadru napustenú benzínom na balkóne, že to ho vyprovokuje. Potom mi kolegyňa doniesla ocikanú hadru od fenky a pod. Byt sme mali povystieraný novinami. A potom zrazu akoby uťal. Nechával si to navon. Zrejme mu to došlo, že vonku to má ako pes iný význam. Ona je skutočne ešte maličká aj keď nie vzrastom, ale je šteniatko, ktoré by mohlo byť vlastne ešte pri mamine. Koľko mala vlastne keď ju zobrali od mamy fenky? Zdá sa mi to skoro.
My ju máme už tretí týždeň,takže mala asi 9 týždňov. Narodila sa 8.1.2010. Rastie ako z vody, je už dosť veľká, labky ako taký macko
Asi má pravdu Anrejka, vypije dosť veľa vody, ráno je miska vždy prázdna, skúsim jej dať menej.
Všetkým pekný večer, konečne prestalo pršať, tak pôjdeme na prechádzku.

Dáša
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

andreaS Pozri príspevok
teraz pre istotu mi vynural ciste vreckovky a rozhryzol... potom ich vybral este aj z kosa (lebo som to hodila do kosa v domacej kancelarii)... a najnovsie mi chodi vykutravat hlinu z novych presadenych kvietkov...

opica jedna..
10 minut som sa nevenovala svojej malej fenke, 11 tyzdnov, a taketo prekvapenie ma cakalo ked som vysla z vane

Co spravite takemu psikovi? No co, vystiskala som ju a pochvalila
P4060409.jpg  
P4060410.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

truch Pozri príspevok
My ju máme už tretí týždeň,takže mala asi 9 týždňov. Narodila sa 8.1.2010. Rastie ako z vody, je už dosť veľká, labky ako taký macko
Asi má pravdu Anrejka, vypije dosť veľa vody, ráno je miska vždy prázdna, skúsim jej dať menej.
Všetkým pekný večer, konečne prestalo pršať, tak pôjdeme na prechádzku.

Dáša
neviem či je dobrý nápad zabrániť psovi prístupu k vode? mali by mat vždy prístup k čerstvej vode, to je môj názor. skús jej do tej zimnej záhrady dat do niektorej časti rozprestrené noviny naznačit jej, že tam má robit ciky aj bobana, ked sa jej to podarí tak ju treba vychválit - odmenit. to isté aj ked urobí ciky a bobana vonku.ona si potom najde svoj spôsob akým vám naznačí, že chce íst von. náš si vždy sadol k dverám, ako sme to zbadali tak sme upalovali s ním von, hodil ciky alebo bobana a vychválili sme ho neboj zmáknete to, oni sú velmi šikovní
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zk24 Pozri príspevok
10 minut som sa nevenovala svojej malej fenke, 11 tyzdnov, a taketo prekvapenie ma cakalo ked som vysla z vane

Co spravite takemu psikovi? No co, vystiskala som ju a pochvalila
to sú proste naše zlatíčka!!! my sme nášho raz nechali doma samého čo vôbec nebolo nič výnimočné, pretože sme normálne chodili do práce, čiže doma býval sám. ale tento krát ked sme prišli tak sme mali obžratú - okúsanú skriňu v chodbe normálne sa urazil
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

zk24: akoby ich tie servitky zazracne pritahovali... samozrejme wc papier nevynimajuc ohromnu zabavu s tym maju... no nas drzan este ked mu vynadam tak si vytiahne gucu z kosa

k tej vode.. neni to taka tragedia aby nemali v noci vodu, aj tak spia... teraz uz maju vodu uplne k dispozicii... bohuzial museli sme to tak riesit (krpec je z kosic a tam mali zlu vodu a ta nasa mu zrejme chutila)... ani nebol nauceny pytat sa von aj ked sme ho brali ako 3,5 mesacneho... zato nas starsi sa po mesiaci (cize v 3mesiacoch) krasne pytal von... ten nas maly je taka strasna divocina, uplny opak povahovo... a aj ked bol nauceny byt v klietke, tak doma ju odmieta uplne... skor si do nej ide lahnut starsi, aby mal pokoj od maleho
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja mam tiez taky problem s pytanim sa von... teda ja nie, ale moje steniatko. ma teraz 11 tyzdnov. Krasne chodi cikat na plienku... bobana hodi hocikam.... co je pre mna ale problem, ze ona cika asi 3x za hodinu (ked nespi). Ideme von, krasne sa vycika, aj 2x, vratime sa, pat minut sa hra a hned bezi na plienku cikat... to sa neda ustriehnut... Som 8h v praci a ked sa vratim vidim aj 5 mlacok od cikania na plienke... a to predpokladam ze vacsinu casu prespi.... neviem co s tym :-( ako ju ucit aby dokazala viac drzat?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať