Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

so starsim som bola normalne doma asi 2-3 mesiace, takze som sa mu plne venovala... (nemala som vtedy pracu a na dieta bolo este skoro)... zrejme preto sa po mesiaci naucil pytat.. ale inak to bol boj, kazde rano minove pole...

na druhu stranu maleho sme brali k vianociam, aby sme aj s nim boli aspon tie 3 tyzdne doma, nech sa nauci na nejaky rezim a zoznami s novym prostredim a hlavne s nami... len fakt je skoda, ze sa stihol naucit tolko zlozvykov... a vsetci ma utvrdovali ze druhy psik sa uci lepsie, rychlejsie, ze starsi mu "dohovori" ... no to vies zlata rybka... zrovna my mame doma svetlu vynimku.. to je extremne tvrdohlavy a svojhlavy pes...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Myslim, ze voda je nutna pre psa celych 24 hodin denne. ja by som nedokazala, nedat mu vodu, ked chce pit.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

predtym sme mali malicku maltezacku a s nou to bolo ako keby to mala vrodene... par krat si cikla, dostala po zadku a uz to bola samozrejmost pytat sa von. a bola 10x mensia ako je moj terajsi psik, a vydrzala. chodili sme s nou kazde dve hodiny von, aj nasilu... ale tu interval 2h nestaci... to by chcelo interval 10 minut a ani to by nebola istota... neviem si rady... mozno sa to dostavi trosku neskor, ale to ze sa nepyta neni taky problem, lebo vonku sme casto, skor to, ako ju naucit "drzat".
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

alaya1 Pozri príspevok
Myslim, ze voda je nutna pre psa celych 24 hodin denne. ja by som nedokazala, nedat mu vodu, ked chce pit.
zverolekar nam poradil dve moznosti: bud misky naplnat v pravidelnych intervaloch, alebo mat stale misky plne. najprv sme chceli prvy sposob, a vzdy ked sme jej dosypali misku, vsekto vyjedla, akoby sa bala ze dlho zas nedostane. tak sme isli skusit druhy sposob, tam sa nam parkrat pogrcala, lebo dojedla misku, dosypali sme, ona hned zas chcela zjest aj tu dalsiu.... nakoniec pochopila ze ma stale pristup, a nikdy neni prazdne, tak si chodi dzobat...

tiez som za to aby mali pristup ku vsetkemu, obzvlast k vode. viem to na sebe, ake je hrozne ked ma clovek vyschnute v hrdle a nema sa kde napit... clovek by vrazdil pre kvapku vody....
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

alaya1 Pozri príspevok
Myslim, ze voda je nutna pre psa celych 24 hodin denne. ja by som nedokazala, nedat mu vodu, ked chce pit.
Tak náš Benny by povláčil svoju prázdnu misku po celom byte a pohľadom nám vyčítal ako to, že je prázdna?
On dokonca ani misku na jedlo nesmie mať prázdnu, stále tam musí byť aspoň pár granúl /viem, že to nie je správne, ale čo už/, asi sa bojí hladu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

naučiť šteniatko hygiene je určite o tom kolko zo začiatku ako ho prinesieme domov máme nato času. my sme našho "labroša" kupovali v auguste mal 2 mesiace /v júni bude mat 7 rokov/ takže dcéra mala prázdniny my dovolenku, kým začal školský rok hygienu vedel ale celá dovolenka patrila našmu "zlatíčku" do roboty som sa vrátila zbitá ako pes


a, že psí život
Snímka0401.jpg  
Snímka0437.jpg  
1/1
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

tuta Pozri príspevok
musí byť aspoň pár granúl /viem, že to nie je správne, ale čo už/, asi sa bojí hladu.
to nie je pravda, ze to nie je spravne... dokonca to radi zverolekar... psik sa nauci jest tolko co potrebuje, neprejeda sa... skor tendenciu prejedat sa maju psiky co jedia "navalovo"... ked sme skusali jest v presny cas, tak zjedla misku za par sekund... teraz tam ma misku a dokaze si zobrat dve granulky a ist sa zas hrat... a myslim ze v konecnom dosledku zje est emenej ako keby jedla v presny cas
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zk24 Pozri príspevok
to nie je pravda, ze to nie je spravne... dokonca to radi zverolekar... psik sa nauci jest tolko co potrebuje, neprejeda sa... skor tendenciu prejedat sa maju psiky co jedia "navalovo"... ked sme skusali jest v presny cas, tak zjedla misku za par sekund... teraz tam ma misku a dokaze si zobrat dve granulky a ist sa zas hrat... a myslim ze v konecnom dosledku zje est emenej ako keby jedla v presny cas
my našmu dávame jest ráno a večer - už je "dospelák" ked bol malý ta tri krát denne, ale v miske sme mu nikdy nenechávali granule, ked nedojedol zobrali se mu ich. potrebujem mat prehlad kedy, žerie, nebudem sa jašit zo psom a nebudem vediet, kedy žral, potom hrozí prevrátenie žalúdka. a to máva bolestný koniec
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

lujza.j Pozri príspevok
neviem či je dobrý nápad zabrániť psovi prístupu k vode? mali by mat vždy prístup k čerstvej vode, to je môj názor. skús jej do tej zimnej záhrady dat do niektorej časti rozprestrené noviny naznačit jej, že tam má robit ciky aj bobana, ked sa jej to podarí tak ju treba vychválit - odmenit. to isté aj ked urobí ciky a bobana vonku.ona si potom najde svoj spôsob akým vám naznačí, že chce íst von. náš si vždy sadol k dverám, ako sme to zbadali tak sme upalovali s ním von, hodil ciky alebo bobana a vychválili sme ho neboj zmáknete to, oni sú velmi šikovní
Tiež si myslím, že keď je granule, musí mať dostatok vody.
Noviny má pri dverách,tie sú úplne mokré,aj celá dlažba naokolo. Plusom je, že sa už dlho nepokakala, to robí zásadne vonku. Vždy niečo dostane, už vie,že to tak má byť a je veľmi "pažravá" za odmenu poslúcha aj povely.
Akurát sme prišli, bola sa ešte vyčúrať a hneď mala v papuľke mŕtveho vtáka. Ešte so mnou aj o neho bojovala, ledva som jej ho zobrala.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

truch Pozri príspevok
Tiež si myslím, že keď je granule, musí mať dostatok vody.
Noviny má pri dverách,tie sú úplne mokré,aj celá dlažba naokolo. Plusom je, že sa už dlho nepokakala, to robí zásadne vonku. Vždy niečo dostane, už vie,že to tak má byť a je veľmi "pažravá" za odmenu poslúcha aj povely.
Akurát sme prišli, bola sa ešte vyčúrať a hneď mala v papuľke mŕtveho vtáka. Ešte so mnou aj o neho bojovala, ledva som jej ho zobrala.
mŕtvy vták? tak to "poteší" oni sú strašní pažroši to, že robí bobana vonku to je fajn, ona časom pochopí, že ciky treba robit tiež vonku, neboj naučí sa
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak to vyzera ze ste zo mna spravili daku hyenu co psovi nedopraje...

my sme si ho pekne odsledovali... pit dostavali pravidelne, pretoze sa s malym chodilo casto von (kazde 2 hodky), tak pit dostal vzdy daku chvilu pred vencenim... a to vklude stiahol aj celu misku, kt. ma slusny objem 750ml... on sa tej vody nevedel dopit... pritom u chovatelky mali vodu stale k dispozicii ale ze chodil pit podla potreby, u nas bol akoby nepil 100 rokov... skutocne to bolo tak ze vypil, naplnili sme a zase vypil.. a potom tie mlaky bolo umenie utret... tak sme ho museli naucit pit, inak sa to proste nedalo... nam to pripadalo ze sa naschval napil tolkej vody aby sa mohol doma vycurat lebo mal z toho ohromnu radost, ked sme to utierali a hresili ho... to by ste museli zazit... to je skutocne cert v tomto... a neviem, ci by sa vam pacilo keby vam chodil pravidelne curat na sedacku... on sa ani von nevedel pytat... proste prisiel do obyvacky vyhupol na sedacku a sup ho, uz som mohla prat prehoz... a toto robil aj 3x do tyzdna...

a dlho bola jeho specialita ist von vycikat sa len jediny krat a po prichode domov sup ho zase mlacka... az po nejakej dobe zacal cikat na etapy...

ako som pisala, tak toto bolo len isty cas (max mesiac) kym to pochopil a nabehol na jednotny system, kt. musime dodrziavat do bodky... teraz maju vodu v miske stale a chodia sa napit podla potreby, nie je to len z akehosi trucu, ze ju maly celu vypije... neviem, mozno superil so starsim, ale nezda sa mi to, lebo u chovatelky bol on, jeho sestra a mama a nerobil to tam...

inak nas starsi tymto nemusel prechadzat, ale on sam si zvolil ze ked nie sme doma, tak vodu nepije, akonahle prideme domov, tak pride k miske a pije... pritom ju tam ma cely cas...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Andrejka, Lujza to určite nemyslela osobne na teba. Ja som tiež čítala, že keď dávam len granule, musí mať psík dostatok vody.
Máš pravdu, že režim je u psíka najdôležitejší. Ako sa naučí, tak bude fungovať. To šteňacie obdobie je ťažké a veľmi dôležité, aby získal návyky na celý život. Angie nie je náš prvý psík. Mali sme pudlíka, ten bol veľmi múdry a čistotný, chudák zomrel na starobu, skoro 17 ročný. Potom sme mali Tesku, vlčiaka, tá chodila pol roka na špeciálny výcvik, poslúchala na slovo, aj na pokyny, nikdy sa jej nestalo, že by si zašpinila koterec. Bol to úžasný pes, bohužial dostala ako 9 ročná rakovinu mliečnych žliaz. Potom som kúpila Ibíka- Lhasa Apso, úžasný, milý psík, ten teraz robí spoločnosť mojim rodičom. Má 3 roky. U mňa bol 3 mesiace a bez problémov sa naučil pýtať už za 3-4 týždne.
Teraz Angie, verím, že sa naučí čo bude treba, kakanie sme už zvládli, ešte to čúranie a postupne všetko čo treba, aby bol z nej dobrý dospelák.
Mne je jasné, že svojich psíkov miluješ a dala by si im aj to posledné


Dáša
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

andreaS Pozri príspevok
my sme si ho pekne odsledovali... pit dostavali pravidelne, pretoze sa s malym chodilo casto von (kazde 2 hodky), tak pit dostal vzdy daku chvilu pred vencenim... a to vklude stiahol aj celu misku, kt. ma slusny objem 750ml... on sa tej vody nevedel dopit... pritom u chovatelky mali vodu stale k dispozicii ale ze chodil pit podla potreby, u nas bol akoby nepil 100 rokov... skutocne to bolo tak ze vypil, naplnili sme a zase vypil.. a potom tie mlaky bolo umenie utret... tak sme ho museli naucit pit, inak sa to proste nedalo... nam to pripadalo ze sa naschval napil tolkej vody aby sa mohol doma vycurat lebo mal z toho ohromnu radost, ked sme to utierali a hresili ho... to by ste museli zazit... to je skutocne cert v tomto... a neviem, ci by sa vam pacilo keby vam chodil pravidelne curat na sedacku... on sa ani von nevedel pytat... proste prisiel do obyvacky vyhupol na sedacku a sup ho, uz som mohla prat prehoz... a toto robil aj 3x do tyzdna...
andreaS - neviem presne v akej suvislosti si toto pisala, ale nadmerne pitie vody moze byt o.i. aj priznakom cukrovky. Dufam, ze ju nemate? Ked mas Oskar mal vlani vaznejsie problemy, tiez nadmerne pil. Prve do nas veto zistoval bola hladina cukru - nastastie ten bol v normale a problemy boli ineho povodu..
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

zk24 Pozri príspevok
Ja mam tiez taky problem s pytanim sa von... teda ja nie, ale moje steniatko. ma teraz 11 tyzdnov. Krasne chodi cikat na plienku... bobana hodi hocikam.... co je pre mna ale problem, ze ona cika asi 3x za hodinu (ked nespi). Ideme von, krasne sa vycika, aj 2x, vratime sa, pat minut sa hra a hned bezi na plienku cikat... to sa neda ustriehnut... Som 8h v praci a ked sa vratim vidim aj 5 mlacok od cikania na plienke... a to predpokladam ze vacsinu casu prespi.... neviem co s tym :-( ako ju ucit aby dokazala viac drzat?
On je ešte maličký, je to normálne ,že tak často ciká. On sa to postupne naučí, len treba trpezlivosť. Nezabudnite ho vždy vonku vychváliť,ked urobí potrebu, on si na to zvykne, bude sa tešiť na pochvalu a časom pochopí.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

tuta Pozri príspevok
Tak náš Benny by povláčil svoju prázdnu misku po celom byte a pohľadom nám vyčítal ako to, že je prázdna?
On dokonca ani misku na jedlo nesmie mať prázdnu, stále tam musí byť aspoň pár granúl /viem, že to nie je správne, ale čo už/, asi sa bojí hladu.
Týmto psíkovi len škodíte. Neskôr môže mať z toho zdravotné problémy. Tak ako u človeka, aj u zvieraťa je dobré, ak sa mu medzi dvoma jedlami vyprázdnia črevá, inak nefungujú správne. U dospelých psov sa dokonca odporúča jeden deň v týždni nechať bez jedla.

Mala som susedku, jej psík tiež musel stále niečo jesť a psík skončil s infarktom , na infúziách a prísnej diéte.
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dalid: tuk tuk tuk s malym nemame ziadne zdravotne problemy... pisala som to k tomu, ze ked sme ho doniesli tak extremne vela vody vypil... totiz on je z kosic a vieme ze tam je zla voda, tak do misiek dostavali bud tu z vodovodu, kt. neni dobra alebo mineralnu kt. mu asi nechutila... inak viem, ze to moze byt signalom pre chorobu ... on sa len musel naucit, ze tej vody je tam stale dost (asi ako z granulkami ako pisala zk24)... vobec nicim netrpeli...

veru, nasim by som dala aj to posledne a radsej by som si (s prepacenim) ja odtrhla od huby akoby nemali oni dostat jest... ale co som sa musela naucit, tak je to, ze je to stale pes a nesmiem si to nechat prerast cez hlavu, aby mi on diktoval... kokre maju sklon k prezieraniu, takze u nas je prisny jedalny rezim, nakolko len jedno sproste kilo navyse urobilo u starsieho velky zdravotny problem s chrbticou... a nesmieme dopustit aby sa mu to opat stalo (mohlo by to byt trvale ) a maly je vystavny, takze tam by nadvaha bola viac nez neziaduca... navyse prezrane a vykrmene psy maju vela zbytocnych chorob.. trpia klby, srdiecko...

lebo ked sme boli pre maleho tak chovatelka ho brala za siju ako maca... ja som na nu zhrozene pozerala, ze co robi... nakoniec som to pochopila, ze aj my s nim musime tak zaobchadzat... lebo proste jemne to on nerozumie...

ani ked ho vyhresime, vytahame, tak este hundre a aj tak to s nim nic neurobi...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

My, keď sme si nášho psíka doniesli z chovnej stanice, tak tá jeho miska doslova lietala zo strany na stranu. Vedel, že ak to nezje hneď, tak mu to zje niekto iný ... trvalo to iba chvíľku, teraz si do nej odnáša dobrôtky ( na horšie časy) napr. piškótku, ak si ju zaslúži. Keď to vidím, tak sa vždy usmejem ... Psík, čo sme ho mali pred ním si zase mašrkty schovával všade možne ... dokonca, keď sme boli u babky, tak si raz kostičku od nej zahrabal do kvetináča na balkóne ... a keď sme tam po dlhšom čase prišli, tak jeho prvá cesta mierila na balkón ... babka si totiž dodnes myslí, že psy majú rady kosti, ale my doma vieme, že iba voňajú po mäsku.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

andreaS Pozri príspevok
lebo ked sme boli pre maleho tak chovatelka ho brala za siju ako maca... ja som na nu zhrozene pozerala, ze co robi... nakoniec som to pochopila, ze aj my s nim musime tak zaobchadzat... lebo proste jemne to on nerozumie...
Za siju - to je normalne, ved aj mamina fenka svoje steniatka iba takto bude prenasat, lebo inak to nevie. Steniatku to neuskodi, pokial nim nebudes silno triast. Ja som si dohokca vsimol, ze stale to funguje aj na toho nasho zbojnika a to uz bude ma 3 roky. Ked je vyslovene zly a uz nic nepomaha, staci ho chytit za siju (samozrejme ho nedvihame a neprenasame tak!!!) a v tom momente ako by ho vyplo. Vsetka zlost z neho zmizne a ukludni sa. Aspon na chvilu.. Asi mu to pripomenie casy ked bol steniatko..
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dalid: u nas nula bodov za siju... ja som tak nikdy psika nebrala... ale toto sidlo sa inak neda... jedine ho schmatnem za siju a potiahnem a dorazne zopakujem povel "dole" ked je napr. na sedacke, alebo na posteli... ale za sekundu zase vyskoci... a takto to moze prebiehat aj 100x a 101x mi na tu postel vyskoci ... v tomto si s nim nevieme rady...

najblizsie nas caka prechadzka v meste, aby sa naucil byt s ludmi... aby nepistal ked sa ho dotkne niekto cudzi... spravil mi to totiz na vystave... lebo predvadza mi ho (vola sa to handling oficialne ) kamaratka a v zavereckach ho nadvihla a on sa zlakol a zakvilil... tak mame nakazane ist medzi vela ludi, aby sa aj odnaucil vyskakovat a nechat ho hladkat, nech si zvykne na druhych...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

dalid Pozri príspevok
Za siju - to je normalne, ved aj mamina fenka svoje steniatka iba takto bude prenasat, lebo inak to nevie. Steniatku to neuskodi, pokial nim nebudes silno triast. Ja som si dohokca vsimol, ze stale to funguje aj na toho nasho zbojnika a to uz bude ma 3 roky. Ked je vyslovene zly a uz nic nepomaha, staci ho chytit za siju (samozrejme ho nedvihame a neprenasame tak!!!) a v tom momente ako by ho vyplo. Vsetka zlost z neho zmizne a ukludni sa. Aspon na chvilu.. Asi mu to pripomenie casy ked bol steniatko..
Kdesi som čítala, že ešte vo vlčej svorke sa poslušnosť vydobíja práve pritlačením šije nadol, a tým si tento vlk prezentuje svoju dominantnosť ... možno, že ťa tvoj psík uznal za vodcu svorky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať