Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No Peti, a hlavne sú rybičky ticho , ale niekedy ked bude vačší klud,tak si aj my kúpime psíka-mne sa páči ten najškaredší aký existuje...
Stanko, všetci psíci sú nádherní, takého ako chceš ty " najškaredšieho" nenájdeš
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Petra Nová Pozri príspevok
Tak to už vyzerá na bišoní cccclub. A máš už niekde pripojenú fotočku alebo album? Nespomínam si.
Tak už som objavila aj túto stránku my síce bišoníka nemáme, ale shih-tzu, je to náš čierno biely miláčik, ktorý si s nami robí čo sám chce. No ale čo už narobíme keď vnúčatá ho tak naučili. V novembri bude mať 4 roky a máme ho od 5. týždňov. Volá sa Hugo.
Fotografie-0110.jpg  
Fotografie-0111.jpg  
1/1
5 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dav Pozri príspevok
Vrátila som sa zo psej pohotovosti. Uši. Pacientka má o 2 diery v kožuchu viac(injekcie), do krvi rozškriabanú, opuchnutú ušnicu, krásne nové ušné kvapky, teplý a suchý ňufák a vidinu operácie pred sebou. Leží mi pri nohách, hlavička zložená na neboľavé uško, apatická. Už sa dokonca ani nevládze hnevať, že som ju ťahala k veterinárovi. Aj chvostom kývne len tak jemne, že ma vníma.
Pacientke je lepšie. V noci najprv zvracala, potom si vyžiadala prechádzku po sídlisku, aby sa napásla. Už nepotriasa hlavou, aj ucho jej temer úplne odpuchlo. Aj apatia ustúpila, tak strká svoj zvedavý, mokrý a studený zvedavý psí ňufák pod ruku, aby som ju hladkala a hrala sa s ňou. Ďakujeme za záujem a podporu. Veľmi som sa o ňu bála. Od jesene máme stále nejaké problémy, a keď si pripočítam jej 10 rokov...
2 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Dav Pozri príspevok
Pacientke je lepšie. V noci najprv zvracala, potom si vyžiadala prechádzku po sídlisku, aby sa napásla. Už nepotriasa hlavou, aj ucho jej temer úplne odpuchlo. Aj apatia ustúpila, tak strká svoj zvedavý, mokrý a studený zvedavý psí ňufák pod ruku, aby som ju hladkala a hrala sa s ňou. Ďakujeme za záujem a podporu. Veľmi som sa o ňu bála. Od jesene máme stále nejaké problémy, a keď si pripočítam jej 10 rokov...
Hlavná vec, že jej je už lepšie a to maznanie si po tom všetkom aj zaslúži. Veď viem z vlastnej skúsenosti že zápal nie je nič príjemné. Prajem jej čím skôr úplné uzdravenie.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Prosím Vás, odborníci na psíkov, poučte ma. Viem, že sučka by sa mala hárať 2x do roka. Naša Nela sa prvý raz hárala v septembri 2009, a už je máj 2010 a stále nič. Ja som si myslela, že keď je to 2x ročne, mala ba sa hárať približne po polroku. Ako to vlastne je? Ďakujem za Vaše názory.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dav Pozri príspevok
Pacientke je lepšie. V noci najprv zvracala, potom si vyžiadala prechádzku po sídlisku, aby sa napásla. Už nepotriasa hlavou, aj ucho jej temer úplne odpuchlo. Aj apatia ustúpila, tak strká svoj zvedavý, mokrý a studený zvedavý psí ňufák pod ruku, aby som ju hladkala a hrala sa s ňou. Ďakujeme za záujem a podporu. Veľmi som sa o ňu bála. Od jesene máme stále nejaké problémy, a keď si pripočítam jej 10 rokov...
Podávam ďalšiu správu o zdravotnom stave. Boli sme na kontrole, vyčistili jej ucho a máme znovu prísť na kontrolu.Stav sa zlepšuje.
Čo ma prekvapilo, bola diagnóza - komplikácie spôsobila s pravdepodobnosťou, hraničiacou s istotou, alergia na niečo z jarnej prírody. Peľ, topole, tráva.Tie boli spúšťačom.
Spolu s vlastnolabnou "prvou pomocou" a liečbou elegantnými pazúrikmi bolo už zakrvavenie ušnice, jej opuch a sprievodná infekcia vonkajšieho zvukovodu iba logickým následkom. Práve tak, ako zoštíhlenie mojej peňaženky, pribudnutie mojich šedín a prehĺbenie kruhov pod mojimi nevyspatými očami. Plus hanba na 100 rokov, keď som si pred rozchádzajúcimi sa svadobčanmi pásla psíka o 4-tej v noci na sídlisku. Oblečená v pyžame.( Po ošetrení sa v noci pýtala von tak vierohodne, že som to vzdala a vyšla s ňou von.Začala sa pásť tak usilovne, že by zahanbila aj ovečky. ) Tak už nielen ľudia, ale aj zvieratká majú alergie. Priznám sa, že doteraz som jej potiaže s ušami nespájala s ročným obdobím. Prekvapilo ma to aj preto, lebo je rodokmeňom "zmes" a teda by mala mať vyššiu odolnosť.
Na ďalšiu kontrolu sa "teším". Dúfam, že sa opäť podarí dať injekciu len psovi. Úhybný manéver pred ihlou som si už nacvičila. Napriek jej snahe podstrčiť na injekciu moje rifle namiesto jej kožucha.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dav Pozri príspevok
Podávam ďalšiu správu o zdravotnom stave. Boli sme na kontrole, vyčistili jej ucho a máme znovu prísť na kontrolu.Stav sa zlepšuje.
Čo ma prekvapilo, bola diagnóza - komplikácie spôsobila s pravdepodobnosťou, hraničiacou s istotou, alergia na niečo z jarnej prírody. Peľ, topole, tráva.Tie boli spúšťačom.
Spolu s vlastnolabnou "prvou pomocou" a liečbou elegantnými pazúrikmi bolo už zakrvavenie ušnice, jej opuch a sprievodná infekcia vonkajšieho zvukovodu iba logickým následkom. Práve tak, ako zoštíhlenie mojej peňaženky, pribudnutie mojich šedín a prehĺbenie kruhov pod mojimi nevyspatými očami. Plus hanba na 100 rokov, keď som si pred rozchádzajúcimi sa svadobčanmi pásla psíka o 4-tej v noci na sídlisku. Oblečená v pyžame.( Po ošetrení sa v noci pýtala von tak vierohodne, že som to vzdala a vyšla s ňou von.Začala sa pásť tak usilovne, že by zahanbila aj ovečky. ) Tak už nielen ľudia, ale aj zvieratká majú alergie. Priznám sa, že doteraz som jej potiaže s ušami nespájala s ročným obdobím. Prekvapilo ma to aj preto, lebo je rodokmeňom "zmes" a teda by mala mať vyššiu odolnosť.
Na ďalšiu kontrolu sa "teším". Dúfam, že sa opäť podarí dať injekciu len psovi. Úhybný manéver pred ihlou som si už nacvičila. Napriek jej snahe podstrčiť na injekciu moje rifle namiesto jej kožucha.
tak už to je aj u zvierat?ked veterinár nevie z čoho vznikol problém-choroba tak sa na niečo vyhovorí, že alergia keby bolo ušenko bolavé v tejto "tuhej" zime bohatej na sneh, bez alergénov čo by si vymyslel
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

lujza.j Pozri príspevok
tak už to je aj u zvierat?ked veterinár nevie z čoho vznikol problém-choroba tak sa na niečo vyhovorí, že alergia keby bolo ušenko bolavé v tejto "tuhej" zime bohatej na sneh, bez alergénov čo by si vymyslel
Zimu
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Žabinka Pozri príspevok
Prosím Vás, odborníci na psíkov, poučte ma. Viem, že sučka by sa mala hárať 2x do roka. Naša Nela sa prvý raz hárala v septembri 2009, a už je máj 2010 a stále nič. Ja som si myslela, že keď je to 2x ročne, mala ba sa hárať približne po polroku. Ako to vlastne je? Ďakujem za Vaše názory.
Háranie býva cca po 7.mesiacoch, avšak aj naša Parson Jack russelka sa hára len raz za rok- je zdravá bude mať 4roky.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kamaratka ma bearded koliu a po x vysetreniach sa zistilo, ze problemy ma kvoli alergii... ale ze tu na SR sa psim (zvieracim) alergiam nikto nevenuje, tak s nou ide na veterinu do nemecka...

nase stena od vecera pisti... nevie sa usalasit, stale si sada, presada, potom sa akoby zhaci (keby sadol na cosi pichlave, alebo nahle cosi pichlo) a zase si presadne a nevidim co si lize ci hryzka... ci ide po pindurovi alebo kdesi tam okolo... aj cez tu hustu srstisko sme ho poriadne popozerali a nasla som len male smietko zamotane v srsti, ale to nebolo ono, robi to dalej... hladali sme kliesta alebo blsky ale nic... blchy nema odkial chytit, maximalne zeby na neho skocila daka vonku... neviem, ci ist s tymto veterinarovi... uvidim co bude ked pridem domov... stretli ste sa s tym uz?

este sme rozmyslali ci to neni kvoli haraniu feniek, ze je chuda z toho vedla... ale pindura ma normalneho, ziadne "zvacsenia" zhruba 2 tyzdne sa snazi nakryvat nasho starsieho, zeby si pritom dako ublizil?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Aké máte skúsenosti s prípravkami proti kliešťom. Pred 3 týždňami som našej Angie našla prvého kliešťa. Vybrala som jej ho a dala jej od veterinára roztok z ampulky, včera mala ďaľšieho. Veterinár hovoril, že pre šteňatá je tento roztok najvhodnejší, vtrie sa do srsti a je pokoj. Keďže chytila ďaľšieho kliešťa rozmýšľam či nekúpiť protiparazitný obojok, s tým som kedysi dávno mala dobré skúsenosti, len neviem, či ho môžem dať aj šteňaťu.
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

truch Pozri príspevok
Aké máte skúsenosti s prípravkami proti kliešťom. Pred 3 týždňami som našej Angie našla prvého kliešťa. Vybrala som jej ho a dala jej od veterinára roztok z ampulky, včera mala ďaľšieho. Veterinár hovoril, že pre šteňatá je tento roztok najvhodnejší, vtrie sa do srsti a je pokoj. Keďže chytila ďaľšieho kliešťa rozmýšľam či nekúpiť protiparazitný obojok, s tým som kedysi dávno mala dobré skúsenosti, len neviem, či ho môžem dať aj šteňaťu.
ja som volila očkovanie na radu veterinára, očkujú sa dve dávky, záleži na tebe koľko chceš do toho investovať.
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

obojok stojí cca 10 € a vakcína dve dávky cca 33 €
3 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

o ockovani proti kliestom pocujem prvy krat...

nemyslis nahodou ockovanie proti borelioze?

Lebo obojky, vodicky, ampulky su na odpudenie tychto hnusnych kliestov a inych parazitov... nie proti chorobam, kt. prenasaju... (ale to isto vies)
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

truch Pozri príspevok
Aké máte skúsenosti s prípravkami proti kliešťom. Pred 3 týždňami som našej Angie našla prvého kliešťa. Vybrala som jej ho a dala jej od veterinára roztok z ampulky, včera mala ďaľšieho. Veterinár hovoril, že pre šteňatá je tento roztok najvhodnejší, vtrie sa do srsti a je pokoj. Keďže chytila ďaľšieho kliešťa rozmýšľam či nekúpiť protiparazitný obojok, s tým som kedysi dávno mala dobré skúsenosti, len neviem, či ho môžem dať aj šteňaťu.
Ja som proti kliešťom ako prvý zvolila obojok, ale nakoľko to neskutočne smrdelo (mne určite, psíkovi neviem ), na základe rady z porady som si kúpila prípravok Frontline. Musím povedať, že odkedy ho používame, kliešte sa našej Nele zďaleka vyhýbajú, dokonca, ak si donesie dákych z chalupy, ozlomkrky z nej utekajú.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

zabinka: a co ste zvolili pipetu alebo sprej na cele telo?

ja sa na nasho bieleho bojim dat ten sprej, aby mi nezozltol a inak mal kliesta pred cca 2 tyzdnami a ostalo mu tam, ale nemal to ani cervene, pekne to doschlo a odluplo sa ako chrasta... dufam, ze toto nema za nasledok jeho terajsie chovanie... hm?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Bionda Pozri príspevok
Háranie býva cca po 7.mesiacoch, avšak aj naša Parson Jack russelka sa hára len raz za rok- je zdravá bude mať 4roky.
Ďakujem za odpoveď, tento mesiac máme ísť na očkovania, ak sa nič dovtedy nestane, popýtam sa na to doktora.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

andreaS Pozri príspevok
kamaratka ma bearded koliu a po x vysetreniach sa zistilo, ze problemy ma kvoli alergii... ale ze tu na SR sa psim (zvieracim) alergiam nikto nevenuje, tak s nou ide na veterinu do nemecka...

nase stena od vecera pisti... nevie sa usalasit, stale si sada, presada, potom sa akoby zhaci (keby sadol na cosi pichlave, alebo nahle cosi pichlo) a zase si presadne a nevidim co si lize ci hryzka... ci ide po pindurovi alebo kdesi tam okolo... aj cez tu hustu srstisko sme ho poriadne popozerali a nasla som len male smietko zamotane v srsti, ale to nebolo ono, robi to dalej... hladali sme kliesta alebo blsky ale nic... blchy nema odkial chytit, maximalne zeby na neho skocila daka vonku... neviem, ci ist s tymto veterinarovi... uvidim co bude ked pridem domov... stretli ste sa s tym uz?

este sme rozmyslali ci to neni kvoli haraniu feniek, ze je chuda z toho vedla... ale pindura ma normalneho, ziadne "zvacsenia" zhruba 2 tyzdne sa snazi nakryvat nasho starsieho, zeby si pritom dako ublizil?
Ja by som tipovala zanesené žľazy pri konečníku. Stáva sa to bežne, treba to jemne vytlačiť.
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

irma: nesankuje... ale zase moze byt... s tymto chodime radsej veterinarovi... je tam zaruka spravneho vyprazdnenia a nevznikne tak zapal... starsi ma s tymto vecne problem... ale krpec este nic takeho nemal...
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

AndreaS. Nemusí sánkovať. Naša sučka sa škrabala pod krkom a boli to zapálené uši. Každý živý tvor môže reagovať trošku inak.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať