Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

andreaS Pozri príspevok
zabinka: a co ste zvolili pipetu alebo sprej na cele telo?

ja sa na nasho bieleho bojim dat ten sprej, aby mi nezozltol a inak mal kliesta pred cca 2 tyzdnami a ostalo mu tam, ale nemal to ani cervene, pekne to doschlo a odluplo sa ako chrasta... dufam, ze toto nema za nasledok jeho terajsie chovanie... hm?
My používame pipetu, lebo o sprayi som doteraz ani nevedela. Čo sa týka toho správania, od kliešťa by to asi nemalo byť, to by sa podľa mňa neprejavilo po 2 týždňoch. A ak to nezačervenalo, tak to pravdepodobne s tým nesúvisí. Len psíkom to ťažko odsledovať cez srsť. Našu Nelku sme dostali takto v máji pred rokom s piatimi riadnymi nacucanými kliešťami, nepodarilo sa ich všetkých vybrať poriadne, ale veterinár nás ubezpečil, že keď tam nemá zahnisané, zapálene, len uschnutú chrastičku, tak by tam nemal byť problém.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

irma: jasne... u starsieho uz pozname, co ako prejavuje... ale krpca este nemame odsledovaneho... navyse on zapisti aj ked ho niekto cudzi pohladka a on nevie co vlastne ide urobit je to nas truhlik...

jo tej srsti my mame na rozdavanie... veru by ma nepotesil veterinar keby sme museli ist na kratko.. za 2 tyzdne 2 vystavy... na kt. sa dost tesim... a to ma krpec este len dake polovicne mnozstvo tej srsti pestujeme si ju poctivo...

fakt radsej zbehnem k veterinarovi s hocicim... a budem kludnejsia...
0 0
piestansky piestansky

piestansky je offline (nepripojený) piestansky

Tak teda, ľudia ledva prežívajú, a vy, elita, máte problém, či sa pes môže, alebo nemôže vysrať.Spýtajte sa pána SaS, čo treba robiť.
Ten vám, všetkým, poradí. Najmúdrejší, keď si dá marišku.
Len tak málo som vám chcel odkázať.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

piestansky: nehnevaj sa, ale nikto sa tu za elitu nepovazuje.. a ked som si raz zaobstarala psa, tak som za neho zodpovedna... nevyhodim ho snad na ulicu... a na druhu stranu nepatrim k tym co sa budu stazovat ze nema co do ust... pre mna za mna by som mohla existovat aj na spagetach s paradajkovou omackou aj cely rok... kym sme zdravi, tak tych par korun si zarobime, aj keby som mala robit v pokladni v tescu... napr... a asi prvykrat oznacim prispevok za "nevhodny" ...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

labrador mi začal krívať, bola som u veterinára, dal mu injekcie a antibiotiká, prešlo mu to, ale po určitom čase, raz kríva raz nie, čo mi poradíte?
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

andreaS Pozri príspevok
o ockovani proti kliestom pocujem prvy krat...

nemyslis nahodou ockovanie proti borelioze?

Lebo obojky, vodicky, ampulky su na odpudenie tychto hnusnych kliestov a inych parazitov... nie proti chorobam, kt. prenasaju... (ale to isto vies)
Lymská borelióza je ochorenie prenášané kliešťami, takže v konečnom dôsledku to môžeš chápať ako očkovanie proti kliešťom, aby ti ju nepreniesli, ale máš pravdu je to očkovanie proti borelioze.
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

sybila3 Pozri príspevok
labrador mi začal krívať, bola som u veterinára, dal mu injekcie a antibiotiká, prešlo mu to, ale po určitom čase, raz kríva raz nie, čo mi poradíte?
Aký je starý ?
Ak má do 1. r , tak u väčších plemien je to bežné,lebo stále rastie. Postupne sa to upraví.
My sme pridávali k jedlu nejaký prípravok s vápnikom (názov si už nepamätám, bol kúpený v lekárni ) a prikrmovali sme havinku smotanou, jogurtami a pod.
4 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

ahojte,

potrebovala by som poradit.
mam 3 mesacnu fenku dobermana, inak zive striebro, zlata je uzasne
ale zblnka. viem, pri psovi dost zvlastny popis, tak si skuste napustit do flase vodu nie celkom doplna a otacajte ju zavretu. tak takto zblnka. pije podla mna hrozne vela vody. na to aky je to pindo - teraz ma 7,5 kila vypije aj 5 misiek za den a naraz. to sa mi zda byt privela. potom si lahne a spinka a zo sna ale niekedy aj len tak znicoho nic ked je hore sa pogrcka. zakazdym je to cista voda pripadne zvysky obeda / ranajok. nedostava ziadnu zvlastnu stravu, ale granule pre steniatka velkych plemien Pro nature 3x denne. nie je ani nadmerne unavena, hrat sa chce stale, apetit ma vyborny. len toto ma trapi.... nestretli ste sa s tym uz niekedy?

vdaka
aja
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

ajuschka Pozri príspevok
ahojte,

potrebovala by som poradit.
mam 3 mesacnu fenku dobermana, inak zive striebro, zlata je uzasne
ale zblnka. viem, pri psovi dost zvlastny popis, tak si skuste napustit do flase vodu nie celkom doplna a otacajte ju zavretu. tak takto zblnka. pije podla mna hrozne vela vody. na to aky je to pindo - teraz ma 7,5 kila vypije aj 5 misiek za den a naraz. to sa mi zda byt privela. potom si lahne a spinka a zo sna ale niekedy aj len tak znicoho nic ked je hore sa pogrcka. zakazdym je to cista voda pripadne zvysky obeda / ranajok. nedostava ziadnu zvlastnu stravu, ale granule pre steniatka velkych plemien Pro nature 3x denne. nie je ani nadmerne unavena, hrat sa chce stale, apetit ma vyborny. len toto ma trapi.... nestretli ste sa s tym uz niekedy?

vdaka
aja
Správne tušíš, že by to mohol byť problém. My sme mali taký istý problém s rottweilerkou. Od malička často vracala a veľa pila, stále sme skúšali lepšie a lepšie žrádla až nakoniec po množstve experimentov zistili, že má zväčšenú slezinu. Dostala lieky a odvtedy je pokoj, má už 11 rokov a je síce trochu nahluchlá ale čiperka.
Odporúčam ti navštíviť VETerinára. Teraz je starostlivosť aj lieky oveľa lepšia ako pred rokmi. My sme nakoniec skončili pri Eukanube jahňa ryža, lebo toto bolo pre tú našu najľahšie stráviteľné na taký žalúdok, len z tohto nevracala. Dávame to aj ďalším rottweilerom aj keď sme skúšali iné druhy skončili sme pri tomto.
Veľa šťastia
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

truch Pozri príspevok
Aké máte skúsenosti s prípravkami proti kliešťom. Pred 3 týždňami som našej Angie našla prvého kliešťa. Vybrala som jej ho a dala jej od veterinára roztok z ampulky, včera mala ďaľšieho. Veterinár hovoril, že pre šteňatá je tento roztok najvhodnejší, vtrie sa do srsti a je pokoj. Keďže chytila ďaľšieho kliešťa rozmýšľam či nekúpiť protiparazitný obojok, s tým som kedysi dávno mala dobré skúsenosti, len neviem, či ho môžem dať aj šteňaťu.
My máme skúsenosť s pipetkou Frontline, len neúčinkuje dlho. Už po 4 týždňoch som našla kliešťa, síce slabšie prisatého, ale bol. Chémiu moc nemusím, tak na základe informácií z dogfóra som začala používať čajovníkový olej, dávam denne na ušká po jednej kvapke. Kliešťa vyberiem jednoducho tak, že handričkou s mydlovou penou ho šúcham, až sa pustí, trvá to niekedy aj 3 minuty.
1 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Kvaka Pozri príspevok
My máme skúsenosť s pipetkou Frontline, len neúčinkuje dlho. Už po 4 týždňoch som našla kliešťa, síce slabšie prisatého, ale bol. Chémiu moc nemusím, tak na základe informácií z dogfóra som začala používať čajovníkový olej, dávam denne na ušká po jednej kvapke. Kliešťa vyberiem jednoducho tak, že handričkou s mydlovou penou ho šúcham, až sa pustí, trvá to niekedy aj 3 minuty.
Frontline je dobrá, ale skutočne má účinnosť len mesiac na kliešte a 2 mesiace na blchy. Trochu lepšia je PRO MERIS DUO tá má učinnosť 2 mesiace na kliešte aj blchy aj sa mi zdá silnejšia.
S tým vyberaním to nerobíš dobre. Keď kliešťa pošúchaš čím koľvek, tak sa začne dusiť a pustí sa a preto ho vyberieš, ale zároveň pri tomto dusení sa, vypúšťa toxíny, ktoré sa dostávajú do krvi. AK nie je zviera očkované proti borelióze tak by som to nerobila. Najjednoduchšie sú klištiky na kliešte. Parazit sa nimi chytí a pár otočeniami je von. Zvieratko ani nezbadá, že ho liečiš, ale myslí si, že ho škrabkáš.
2 0
Pisica Pisica

Pisica je offline (nepripojený) Pisica

Naša dobermanka ma už čochvíľa 2 roky a je to úžasný psík. Narodila sa posledná z vrhu a nikto neveril, že to prežije a keď, tak to bude taký prerastený ratlík. S papaním sme mali problém skoro 2 roky a vyskúšali všetko, čo kto skúsenejší poradil. A teraz je to jedna nádhera, ktorá nám robí kopec radostí a musím povedať, že je to najlepšie antidepresívum na svete. Držím palce a verím, že aj tá Vaša z toho vyrastie.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nike Pozri príspevok
Frontline je dobrá, ale skutočne má účinnosť len mesiac na kliešte a 2 mesiace na blchy. Trochu lepšia je PRO MERIS DUO tá má učinnosť 2 mesiace na kliešte aj blchy aj sa mi zdá silnejšia.
S tým vyberaním to nerobíš dobre. Keď kliešťa pošúchaš čím koľvek, tak sa začne dusiť a pustí sa a preto ho vyberieš, ale zároveň pri tomto dusení sa, vypúšťa toxíny, ktoré sa dostávajú do krvi. AK nie je zviera očkované proti borelióze tak by som to nerobila. Najjednoduchšie sú klištiky na kliešte. Parazit sa nimi chytí a pár otočeniami je von. Zvieratko ani nezbadá, že ho liečiš, ale myslí si, že ho škrabkáš.
To s tou mydlovou penou mám od veľmi dobrej veterinárky, ona povedala, že dusí sa len pod olejom, pod mydlovou penou nie, len mu je to nepríjemné tak sa púšťa. Každý môj iný pokus vybrať kliešťa skončil neúspešne, odtrhla som hlavu.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja mám dvoch psíkov, 14 ročnú fenku (bastardíka) a 6 ročného kríženca. Obidvoch niekto vyhodil. Chcem sa opýtať, aké máte skúsenosti so starostlivosťou o fenku - staručkú pannu, ktorá už cez 2 roky ani nehárala. Začala nám pred pár mesiacmi v noci "bručať". To je taký zvláštny zvuk, ako keď sa prevaľuje na chrbte a nahlas mrmle, ako medveď, neviem to pomenovať. Snáď ju ešte nič nebolí.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

zbehli sme k veterinarovi... boli to tie analne zliazky... vytlacil a maly je opat ako zive striebro dakujem
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

tiež som myslela na análne žľazy, som rada že sa tvojmu miláčikovi uľavilo a polepšilo.
3 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

andreaS Pozri príspevok
zbehli sme k veterinarovi... boli to tie analne zliazky... vytlacil a maly je opat ako zive striebro dakujem
Rada som pomohla. Nech sa malému darí. A aj Vám všetkým.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Kvaka Pozri príspevok
To s tou mydlovou penou mám od veľmi dobrej veterinárky, ona povedala, že dusí sa len pod olejom, pod mydlovou penou nie, len mu je to nepríjemné tak sa púšťa. Každý môj iný pokus vybrať kliešťa skončil neúspešne, odtrhla som hlavu.
Tá mydlová voda ma prekvapila, ale včera som o tom čítala v časopise, a naozaj sa to tam spomínalo. Zase nový poznatok.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Okrem mydlového roztoku sa používal aj olej, vraj ten potvorák kliešť nemôže potom dýchať a pustí sa
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

truch Pozri príspevok
Okrem mydlového roztoku sa používal aj olej, vraj ten potvorák kliešť nemôže potom dýchať a pustí sa
Používal, aj sa ešte niekde používa, ale podľa posledných poznatkov kliešť pod olejom zvracia do ranky, čo nie je dobre, môže preniesť infekciu. Pri mydlovej pene toto nehrozí.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať