Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

arizona Pozri príspevok
Aký je starý ?
Ak má do 1. r , tak u väčších plemien je to bežné,lebo stále rastie. Postupne sa to upraví.
My sme pridávali k jedlu nejaký prípravok s vápnikom (názov si už nepamätám, bol kúpený v lekárni ) a prikrmovali sme havinku smotanou, jogurtami a pod.
teraz bude mať 2 roky, ale do 1 roka nekríval vôbec až teraz to mal prvýkrát, od šteniatka dostával drahé granule, výživné aj na kosti. tak neviem.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

sybila3 Pozri príspevok
teraz bude mať 2 roky, ale do 1 roka nekríval vôbec až teraz to mal prvýkrát, od šteniatka dostával drahé granule, výživné aj na kosti. tak neviem.
Aké injekcie dostal? Ak mu na krátky čas pomohli ATB a injekcie od bolesti, a po odoznení ich účinkov sa mu to vrátilo, príčina sa neodstránila, treba ju hľadať. Môže mať v labke niečo pichnuté, alebo to môže byť niečo iné, ak to neprejde, bude treba urobiť RTG.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

pichnuté nemá nič, ale on napríklad týždeň OK a potom chvíľu kríva a potom zas nič. Už som rozmýšľala nad tým RTG.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

sybila3 Pozri príspevok
pichnuté nemá nič, ale on napríklad týždeň OK a potom chvíľu kríva a potom zas nič. Už som rozmýšľala nad tým RTG.
Ešte jedna možnosť tu je. Poznám také porekadlo alebo je to príslovie? Kto by nespoznal predstierané ženské slzy a predstierané krívanie psa. Určite som už o tom niekde čítala, pes je špekulant, ak mu nič nie je, bol kŕmený kvalitnou stravou, nemal úraz, nepreťažovali sa mu pri raste kĺby chodením po schodoch, a ak ani RTG nič neukáže, môže ísť o poruchu správania.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... poznám jedného havka, ktorý mal suché steblo trávy pomaly zarastené priamo medzi pazúrikmi na labke ... majiteľka si prehmatala celú jeho labku odspodu ( hlavne medzi tými labkovými vankúšikmi) a všetko bolo v poriadku = psík bol pokojný, ale keď začal chodiť po chvíli kríval ... skoro mu to tam celé zarástlo a vôbec to nemal opuchnuté. Mal šťastie, nakoľko sa mu to nezapálilo ...

... je mi ľúto tvojho havka, asi by si mala s ním ísť k veterinárovi.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

my máme "labroša" bude mat 7 rokov už sa stalo, že kríval, ale stalo sa napr.tak, že spal potom sa zobudil a ked sa postavil mohol zle stúpit. možno mal v psánku stŕnutú nohu potom to prešlo. inokedy ked kríval neviem prečo natrela som mu to fastum gelom zaviazala a prešlo to tak sme u vterinára ani neboli
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jeden den bolo dobre a pre istotu v noci hnackoval... rano opakovanie, ale co ma znepokojilo najviac tak na zaver uplne riedke s krvou o 9.00 zacinaju ordinacne u nasho veterinara, tak tam s nim zbehne manzel...

pritom granule ma tie iste... jedno vrece (12kg) uz zjedol, teraz ma asi 2 tyzdne nove... vcera som mu dala ochutnat na prst zmrzlinu a neskor som jedla hrasok, tak som sa podelila s par gulickami... ale toto snad nemoze vyvolat taku reakciu? na prst zmrzliny a 10 guliciek? inak veterinar to mozno aj tusil, lebo hovoril, ze do piatku by malo byt dobre, a ked nie nech prideme... a piatok je tu a problemy tiez

a ja som unavena ako keby som robila celu noc v bani... bola som so stenatom hore a ukludnovala ho... (no nehovoriac o upratovani)... takze dnesok by som najradsej stravila spankom v posteli a nie uctovanim...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

andreaS Pozri príspevok
jeden den bolo dobre a pre istotu v noci hnackoval... rano opakovanie, ale co ma znepokojilo najviac tak na zaver uplne riedke s krvou o 9.00 zacinaju ordinacne u nasho veterinara, tak tam s nim zbehne manzel...

pritom granule ma tie iste... jedno vrece (12kg) uz zjedol, teraz ma asi 2 tyzdne nove... vcera som mu dala ochutnat na prst zmrzlinu a neskor som jedla hrasok, tak som sa podelila s par gulickami... ale toto snad nemoze vyvolat taku reakciu? na prst zmrzliny a 10 guliciek? inak veterinar to mozno aj tusil, lebo hovoril, ze do piatku by malo byt dobre, a ked nie nech prideme... a piatok je tu a problemy tiez

a ja som unavena ako keby som robila celu noc v bani... bola som so stenatom hore a ukludnovala ho... (no nehovoriac o upratovani)... takze dnesok by som najradsej stravila spankom v posteli a nie uctovanim...
Aďka, tak to ti nezávidím, len aby to dobre dopadlo, daj vedieť
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

teraz zase nekríva, keď mu niečo hádžem lieta jak besný, aj keď kríva nebolí ho to, jeden známi čo chová psov mi poradil dať ibalgin, skúsem a keby začal ešte krívať, behnem s ním k veterinárovi.
Toto je on:
30112009(003).jpg  
0036.jpg  
Foto0038.jpg  
1/1
0 0
0123misa 0123misa

0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

Ahojte. Ani neviete ako velmi vam zavidim hoc aj tie starosti s domacim milacikom. Je to nic oproti tomu aku radost vam vie do zivota take stvorenie priniest. Ja som mala tiez psíka westíka a volal sa Beny. Bolo to male steniatko ktore som si osvojila ked mal 2,5 mesiaca. Bol maly, chlpaty, hravy, proste plny zivota. Bola to laska na prvy pohlad. Boli sme stale spolu, ako jedno telo jedna dusa. Prisli aj chvyle ked sme nemohli byt spolu a priznam sa ze som kvoli tomu aj plakala. Znasala som vsetko dobre aj zle co sa udialo, lebo nie kazdy mal taky kladny vztah ku steniatkam a nie kazdy pochopil ze to male stvorenie aj co to znici....no niesla som vsetku veskeru zodpovednost za neho, nevadili mi problemy ktore nastali pri cestovani, ani vyhodene peniaze, ani ine problemy ktore sa vyskytli s jeho zdravím, pretoze jeho prítomnost bola ako liecivy balzam na vsetko, vedel utesit ako nikto, vsetko bral ako hru, nic ho nerozhadzalo, ani ked dostal par nazadok ked sa vycikal na koberec.. no proste bol to uzastny spolocnik. Rána boli tie najkrajsie ake mohli len byt, cloveku sa priam nechcelo spat aby neprisiel ani o jeden moment straveny snim. Jeho maznania boli jemne a sladucke a hlavne verné. Bol to taky maly macík a to takmer doslova. No jedneho dna sa toto velke potesenie skoncilo. Bol to najhorsi den v mojom zivote, ked som videla ako mojho Benyho len 11mes. zrazilo pred domom auto. Zdanlivo nie az taka strasna nehoda vsak mala dalekosiahle nasledky. Beny mal poskodene pluca a ine vnutornosti. Po príchode na kliniku tam musel Beny zostat sam, co bolo najhorsie. Sám v soku, este k tomu v neznamom prostredi s cudzími ludmi bojoval o prezitie. Vecer ho cakala narocna operacia ktoru... bohuzial neprezil. Bola to rana, ktoru nikto necakal. Beny zanechal po sebe prazdno, a velky smutok za tym nadherným zivým steniatkom, ktore mal kazdy rad, ono si dokazalo vsetkych ziskat. Mna stale trápi ze to male stvorenie v najhorsom momente jeho zivota zostalo samo. No dufam ze sa dostalo do psieho nebícka odkial sa na nas pozera. Vsetci na neho spominame len v dobrom, zo slzami v ociach, pretoze aj ked si niekto mysli ze to bol kratky cas co bol snami, bolo ho dost na to aby si nas vsetkych ziskal. Navzdy zostane v nasich srdciach, a v mojom bude mat vzdy svoje osobitne miesto mojho prveho psíka.

Beny velmi mi chybas....

Prepacte ale nedalo mi nenapisat to sem...Dakujem
P030510_17.250005.jpg  
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no az mam slzy na krajicku

treba si zaobstarat noveho psicka... napr. z utulku a urobis tak aj dobry skutok

ja mam teraz dvoch a doma je veru veselsie... a desim sa okamihu ked pride ich cas

inak aj pre moznost zrazenia autom nepustam nasich navolno... LEN ked sme v uzavretom priestore a to si musim byt 100% ista ze nema kadial ufujazdit...

plne ti rozumiem ze za nim velmi smutite... aj keby bol vo vasom zivote len jediny den, tak by si to znasala rovnako... ja placem aj pre cudzich psickov...

drz sa a daj vediet ked budete mat noveho psicka novu radost
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

0123misa Pozri príspevok
Beny velmi mi chybas....

Prepacte ale nedalo mi nenapisat to sem...Dakujem
Je to veľmi smutné.......
0 0
0123misa 0123misa

0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

dakujem,,, prave som pozerala nejake stranky o utulkoch, zrejme tentokrat sa rozhodnem si psika zobrat z utulku....a tak niekomu ten zivot darovat.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nemáte skúsenosť ako odučiť psa aby ocikával všetko, konkrétne mi ide o to, že vždy nájdem mláku na terase alebo som teraz presádzala kvety a vo všetkých kvetináčoch bola žltá mláčka, moje nervy a čudujem sa, že mi kvety hynú.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

0123misa Pozri príspevok

Prepacte ale nedalo mi nenapisat to sem...Dakujem
Mráz mi chodí po chrbte, keď si to predstavím
Príjmy aspoň pozdrav odo mňa a nášho westíka Bennyho.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Nakukla som do témy, lebo mi nedá nepochváliť sa s mojou havou.
Už by sme boli aj zabudli, že skoro pred mesiacom mala hava poškrabaný a zapálený chvostík, keby sme ešte dnes nedoberali posledné antibiotiká. Chvostík, alebo lepšie - metličku, už hava zas nosí vztýčenú a uloženú na chrbte, takže je všetko v poriadku.

Ale iným sa chcem pochváliť. Ešte v začiatkoch, keď som sa snažila výchovou formovať svoj zázrak, som dospela k záveru, že mám síce užasnú havu, ale trošku dlhšie jej trvá, kým si určité veci osvojí. Robí to pomaličky, krok za krokom, asi aby si neublížila. Zvykla som si na jej tempo, zbytočne ju nesilím, a za to sa mi vše odmení tým, že ma milo prekvapí. Včera som zažila jedno takéto prekvapenie, keď hava konečne pochopila, že nestačí len opakovane strčiť ňufákom do privretých dverí, ktoré sa samospádom vracajú späť. Ale že treba urobiť krok vpred a znovu do nich strčiť, až kým tá medzera nie je dostatočná, aby nimi prešla. Pochopiť tento princíp jej trvalo asi rok. Tak som veľmi spokojná, lebo som sa presvedčila, že aj keď všetko nepochopí naraz, k výsledkom je schopná sa dopracovať vlastnou pracovitosťou. Nesúrim ju, veď má celý život pred sebou. A budem čakať, čím ma prekvapí nabudúce. Veď človeku tak málo stačí ku šťastiu.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...naše "kuriatko" labroško má bobenko, stáva sa, že sa mu zlomí nechet na piatom prste ja to volám, že "paznecht" niekedy sa mu stane tak, že ani neviem proste zlomí sa a ideme ďalej, ale predvčerom sa vonku šantil s 8mes. "vajmaráčkou" a teda aj keď je "bez guľiek" vie poriadne machroval pred "kočkami" tak si popri tom šantení zlomil ten paznecht, ale až "do krvi". dcéra bola s ním vonku, že on tak strašne plakal, že to bolo niečo nenormálne tak teraz to tam má zlomené a nedá si to ani chytiť a strašne sa pri tom tvári akože on má strašné bobenko určite tieto ich oči poznáte
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Pre 0123misa. Cítim s tebou. Je to silné puto. Môjho psa tiež zrazilo auto, ale on mal šťastie a zranenie nebolo s vážnymi následkami. Nech nikto nezažije bolesť a smútok, čo príde, keď sa stane takáto nečakaná udalosť. Náš havino si to tak trochu zavinil sám, lebo si "odbehol" na výlet. Výlet trval tri dni, dovtedy nič také nevyviedol. Ten čas bol nekonečný. Márne hľadanie, vyzeranie von oknom, zrazu ho nebolo. Do záhrady som sa ani nemohla pozrieť, ako si veselo hopkal a už som sa z toho pohľadu nemala viac tešiť? No poplakala som si poriadne. A potom bol späť aj keď poranený. Šťastný koniec. Odvtedy inak vnímam jeho prítomnosť a som mu vďačná za jeho priateľstvo.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

.. pripájam sa aj ja ... radím Ti tak ako AndreaS ... zaobstaraj si nového spíka ... náš vestík nás pred rokom tiež opustil - bol už staručký a mal aj problémy so srdiečkom, takže sa mu isto uľavilo ... . No mali sme šťastie, a po krátkom čase sme si domov priniesli nového vestíka a je to také malé šidielko ... strašne zlatý. Vyplnil to prázdno, ktorého ostalo po Danovi ...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

smutno mi je z takychto pribehov...

tie nase zvieracie lasky su tu velmi kratko a preto sa snazim dat im maximum co mozem...

vcera bola u nas kamaratka, aby mi ostrihala mladeho na vystavu... a mala so sebou troch dalsich amikov... jej dve kremove fenky a cierneho psa, kt. vystavuje pre majitelov (tzv. handling)... tak sme mali doma celkom 5 psov... ja v siedmom nebi... a kazdy jeden ma pekne privital... a som pysna na mojho mladeho, ze krasne drzal pri strihani aj ked sa okolo motali dve fenecky

tak uz nemame doma leva ale opat "americana" ... dnes ma caka kupanie v novom sampone pre objemnu srst... sama som zvedava... a musim vycesat dve zbite hrce srsti pod pazuchami, ze sa to nesmie vystrihnut tak si musim rozrobit taky zazrak nato, aby som mladeho nekvakala... drzte palce, nech to pojde dobre...

a starsi je objednany zajtra do novoobjaveneho salona... podla toho ako sa teta ukaze tam budem nosit aj mladeho na medzivystavnu upravu... predsa len su krajsi, ked maju tie hlavky pekne vystrihane

tak ja sa teraz tesim s upravenych hafkacov navyse o tyzden nas caka svagrinkina svadba, tak aj oni musia byt vyfesakovani, nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať