Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

ludmilla Pozri príspevok
Aký máte názor na proso? Je bohaté na vitamíny skupiny B, E, rastlinné tuky, obsahuje aminokyseliny, stopové prvky ako zinok, mangán a magnézium. Obsahuje ďaleko viac minerálnych látok ako ostatné obilniny. Je bohaté na biotín, lecitín, kyselinu kremičitú a železo. Keďže obsahuje aj proteín nevyvoláva žiadne alergie. Tým, že neobsahuje gluteín je veľmi vhodné aj pre psov, ktorí trpia na nadúvanie a hnačku.V neposlednej rade keďže neobsahuje gluteín znižuje riziko artrózy u psa. Dá sa kombinovať s mäsom, zeleninou.
Určite s tým nič nepokazíš.
Zabudol som spomenúť zeleninu - ako doplnok dávam.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
No už som kúpila tie pivné kvasnice - Pangamín Vitalita. Vedeli by ste mi prosím poradiť, aké dávkovanie by som mala zvoliť? V lekárni mi nevedela poradiť.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

mirpo Pozri príspevok
No už som kúpila tie pivné kvasnice - Pangamín Vitalita. Vedeli by ste mi prosím poradiť, aké dávkovanie by som mala zvoliť? V lekárni mi nevedela poradiť.
Do 4 mesiacov som dával 2 x denne po jednej tablete, vždy po jedle (treba dostatok tekutín).
Teraz som zvýšil na 2x po 2 tablety denne;
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Ty máš myslím väčšieho havka. Takže u psíka do 10 kg asi tak polovicu?
PS: Ďakujem
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
andreaS Pozri príspevok
alenocka: to vazne si tak vynucuje mat nieco v miske? sranda... nas jedine co robi je, ze ked sme cez den prec, tak sa ani vody nenapije, ale akonahle prideme, tak prve co urobi po privitani je prave pitie... ale inak misku vyprazdni hned ako mu ju naplnime... maaaalokedy sa stane, ze nezje vsetko... tiez si sem-tam sam urci, ze nebude papat...

ale ake je to zaujimave, ze kazdy psik ma svoju povahu a potrebuje nieco ine a aj si to vie vyziadat
áno, máme doma dvoch psíkov, mixnutú yorku (10 rôčkov), tá papá až večer,
ale chrtík musí mať stále v miske a čím je starší, je dotieravejší, on robí cirkus, kňučí, nôžky ho už ledva nesú ( mal aj úraz v lete, vypadalo to, že už sa nepostaví, ale našťastie to rozchodil ) ale chutí mu mimoriadne. Včera som mu musela nakrájať jednu palacinku, otravoval furt, potom dá pokoj, keď si príde na svoje
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

My máme doma jazvečíka dlhosrstého... normálne najesť dostáva až večer a málokedy sa stane, že mu niečo zostane v miske... vždy je to do pár sekúnd (max 2 minúty) preč a mali by ste počuť toho jeleňa čo vypustí... Ak sa tak nestane, už sa ho zo srandy pýtame, či mu nechutilo...
Je pravda, že keď sme doma a a niekto ide do kuchyne, vždy si myslí, že dostane, ale ako-tak sa nám ho darí usmerniť, že ešte nie je jeho čas... hodí smutno-urazený pohľad a ide preč... Samozrejme sem-tam dostane aj niečo z našich tanierov, ale skôr výnimočne.
Je neuveriteľné čo všetko je schopný zožrať... v ovocí sme ešte nenašli čo by mu nechutilo, zo zeleniny mu nechutí paradajka, paprika, cibuľa, cesnak (samozrejme nedávame mu, ale keď je to na chlebe a ten si stiahne, tak toto nám zostáva v kuchyni...), veľmi zbožňuje mrkvu.
Keď hovorím o ovocí a zelenine, myslím skôr na surové, nie varené - z vareného zožerie asi všetko, hlavne ak to bolo v polievke, kde sa varilo mäsko...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

babijanka Pozri príspevok
Ešte som sa s tým nestretla a počujem to prvý krát, aby sa psíkovi pridávalo do stravy proso, to je z nejakej odb. literatúry?, no pokiaľ nezačne čvirikať, tak prečo nie
Čítala som o tom v jednej nemeckej knihe o stravovaní psov a dosť nad tým uvažujem, len potrebujem počuť aj názory veterinárov.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Naša novofundlandská slečna sa bežne na jeseň obsluhuje sama čo sa ovocia a zeleniny týka - oprie sa o strom alebo plot a sama si oberá jablká a taktiež si sama vytiahne mrkvu zo zeme, v ľahu si ju v labkách otočí naopak a celú ju pochrumká. V lete pije rada čistú vodu priamo zo záhradného vodovodu, obyčajne musí mať pripravené dve veľké vedrá s vodou, pretože v jednom si chladí nohy
0 0
12spidy 12spidy

12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

Poradte mi prosím, čo mám robiť keď šteniatka hned narodené nechcú cecať - prisať sa na cecok,.,.,viete mi poradiť???
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

12spidy Pozri príspevok
Poradte mi prosím, čo mám robiť keď šteniatka hned narodené nechcú cecať - prisať sa na cecok,.,.,viete mi poradiť???
Má suka mlieko? ... ak má, musíš prikladať...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

vytlačiť trošku mlieka a priložiť.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ako často psa kúpať? Myslím takého v byte. Mám psa s krátkou srsťou, a kúpem len príležitostne. V prvom rade vždy, keď dôjde vonku k pohrome. Že sa kdesi obzriem a psíček si navonia kožuštek. Vo výbere vôní nemáme rovnaký názor, tak pes putuje do vane. Použijem šampón na psy, protiparazitový, kvantum primerane teplej vody, 2 osušky na psa, tri handry na podlahu a steny kúpelne,1 osušku na záchranu seba pred neželanou sprchou od psa, a na záver bežnú svoju sprchovú kozmetiku na odstránenie následkov kúpania psa. Pokiaľ má pes len zablatený "podvozok", osprchujem čistou teplou vodou, vyutieram. Fén a fena sa napriek zvukovej zhode u nás nezhodujú v ničom, preto fén pri sušení psa používam zriedkavo. Naposledy vari pred dvomi rokmi, keď mi vliezla za kačkami do rybníka a vyliezla odtiaľ zelená, mokrá a vzhľadom na -2 stupne vonku aj poriadne premrznutá. Vtedy som ocenila svoj teplý flísový šál, ktorý poslúžil ako prvá pomoc pri sušení kožucha. Bála som sa prechladnutia, tak som ju doma po vykúpaní aj vyfénovala a zabalila do deky.
Nekúpem ju, ani keď je premočená pri venčení v daždi, len dosucha vyutieram. Za normálnych okolností ju kúpem len 2 - 3 krát do roka. Zato po každom venčení jej umývam labky - opláchnem čistou vodou. Teplou, vlažnou, pri dlhom pobyte na snehu aj chladnou vodou. Potom jej ich obtriem do uteráka. Pardon, zadné do uteráka, predné si utrie vyskočením na mňa. Veľmi zle jej robí soľ na ceste - vyhýbam sa posoleným miestam, ako sa len dá. Vtedy zvykne skňučať, začne krívať, a dokonca sa ochotne nechá preniesť na snehovú plochu. Celá psia kozmetika u nás je protiblchový šampón, voda, a prípravok (snáď môžem napísať) Frontline na kliešte, blchy- keď sa teda také dačo objaví. Plemeno je to hladkosrsté, čo treba chápať tak, že psa treba hladkať, tak nepoužívam ani hrebene a kefy. Z času na čas zvykne niekto zo svorky psa prstami prečesať proti srsti. A ešte chodíme na pedikúru - ja jej neviem ostrihať pazúry, ona si ich chodením nevie obrúsiť tak, ako by potrebovala, tak zakročí veterinár. Tiež asi tak 3x do roka.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dav: my kupeme tak kazdy mesiac... dolezite je mat kvalitnu kozmetiku (s tou, ktorou kupem ja, mozem psika kupat aj denno denne a jeho pH bude v poriadku) ... my mame dlhosrsteho psika a nechavame mu tu srst aj dlhu...

u nas tento ritual zacina tak, ze akonahle ma zbada pri jeho samponoch (musim si zobrat balzam a zaliat 1dcl vriacej vody, aby sa rozpustil... lebo inak je to tuhe ako vazelina), tak okamzite vytrieli do svojej truciarne (pod rohovou lavicou v kuchyni ma miesto, odkial ho nevieme vybrat) a ked chcem aby vyliezol, musim v kupelni zhasnut a tvarit sa ze sa nic nedeje... niekedy toto trva aj hodinu... potom ho schytim a ideme do vane... dobrych 20min trva kym ho poriadne namocim... medzitym mi nespokojne hundre... potom dam prvu davku samponu, poriadne prepenim, ak je moc spinavy, zopakujem este raz samponovanie... a na zaver ho "nalozim do oleja" ... to je spominany balzam, kt. mam rozriedeny v zavaraninovej flasi a dolejem tuto flasu doplna a tymto ho na zaver prelejem a uz neoplachujem... velmi dolezity krok, lebo srst je tak premastena a nerobia sa mu chuchvalce a ine zamotaniny, kt. musime inak ostrihat... este sa mu snazim vyzdimat vodu zo srsty, pride manzel, ten ho zdvihne nad vanu a este raz dozdimam, zabalim mu hlavu do jedneho uteraka, obalim ho druhym, chvilku ho potrapim a musi drzat taky zabaleny, aby co najviac vody vsiaklo do uteraka a potom uz sa sucha po koberci ked sa trase, tak este vezmem fen, nas sa s nim vcelku kamarati, tak sa mi aj nastavuje kde chce fenovat ale dlho ho to nebavi... a kedze kupavam po vecernom venceni, tak ked sa ide spat, tak pes ide automaticky ku mne pod perinu, kde inak nevydrzi ale po kupani kludne aj zaspi

ked k nam pribudne vystavny psik, budeme musiet kupavat kazde 2 tyzdne... uf... musim si ho nato naucit od steniatka... a hlavne cesat pri fenovani... lebo tento ked ma zbada s kefou, tak mi ujde...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dav Pozri príspevok
Ako často psa kúpať? Myslím takého v byte.
Citujem aspoň časť príspevku, aby bolo zrejmé na ktorý reagujem. Rozveselil ma. Ako keby som čítala príbeh mojej malej - veľkej haviny. Kúpať musíme častejšie, pretože je za plyšovú hračku ( každý ju k nej prirovnáva) tak sa musí držať, aby bola snehobiela. Takže kúpem minimálne raz za mesiac, podľa potreby aj častejšie. Labky každý deň. A potvrdzujem, že tej veselosti pri kúpaní si užijem viac než dosť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Petra Nová Pozri príspevok
.....mojej malej - veľkej haviny.......





Juraj
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Citujem aspoň časť príspevku, aby bolo zrejmé na ktorý reagujem. Rozveselil ma. Ako keby som čítala príbeh mojej malej - veľkej haviny. Kúpať musíme častejšie, pretože je za plyšovú hračku ( každý ju k nej prirovnáva) tak sa musí držať, aby bola snehobiela. Takže kúpem minimálne raz za mesiac, podľa potreby aj častejšie. Labky každý deň. A potvrdzujem, že tej veselosti pri kúpaní si užijem viac než dosť.
V akej kozmetike kupes?? Ja kupem vo veterinarnom sampone, raz za 2-3 tyzdne,nakolko po inom sa velmi skriabal a davam aj kondicioner- volume, tak je potom taky velky.Kupanie v pohode, nakolko ho kupem v umyvadle na protism.podlozke, no potom- fenovat ani za svet, este ani raz sa nam to nepodarilo a to bude mat uz 8 mesiacov.
S cesanim je to tiez velmi tazke- nechce sa dat cesat, aj ked ked sme si ho ako 3mesacneho priniesli, dal sa cesat v pohode. teraz asi 2 mesiace nechce.
A ked ho aj cesem, pokusam sa kazdy den na etapy, nikdy sa mi nepodarilo vycasat tu rozsuchorenu srst, ako vidavam na obrazkoch, ze bisoniky vyzeraju.
Tebe sa to dari?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

buchač Pozri príspevok




Juraj
Je to trpaslíčie plemeno, na svoj vek vysoké, dlhé a ťažké, preto "veľká".
Zato sa jej nemusíš vysmievať tými zelenými. A je krásna, tak ani ten jazyk neobstojí. Všetci priatelia a rodina mi tvrdí, že je to havinka vo svojej rase síce najväčšia, , ale zároveň tvrdia, že je aj najkrajšia akú videli.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Petra Nová Pozri príspevok
Je to trpaslíčie plemeno, na svoj vek vysoké, dlhé a ťažké, preto "veľká".
Zato sa jej nemusíš vysmievať tými zelenými. A je krásna, tak ani ten jazyk neobstojí. Všetci priatelia a rodina mi tvrdí, že je to havinka vo svojej rase síce najväčšia, , ale zároveň tvrdia, že je aj najkrajšia akú videli.
Ale ja sa nesmejem ....mojej malej - veľkej haviny.......sedemmesačná psinka

SORRY SORRY SORRY SORRY už vieš ?


Juraj
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
V akej kozmetike kupes?? Ja kupem vo veterinarnom sampone, raz za 2-3 tyzdne,nakolko po inom sa velmi skriabal a davam aj kondicioner- volume, tak je potom taky velky.Kupanie v pohode, nakolko ho kupem v umyvadle na protism.podlozke, no potom- fenovat ani za svet, este ani raz sa nam to nepodarilo a to bude mat uz 8 mesiacov.
S cesanim je to tiez velmi tazke- nechce sa dat cesat, aj ked ked sme si ho ako 3mesacneho priniesli, dal sa cesat v pohode. teraz asi 2 mesiace nechce.
A ked ho aj cesem, pokusam sa kazdy den na etapy, nikdy sa mi nepodarilo vycasat tu rozsuchorenu srst, ako vidavam na obrazkoch, ze bisoniky vyzeraju.
Tebe sa to dari?
Našťastie nie je veľmi háklivá, takže bežným šampónom, ktorý kupujem kde krmivo. Jeden proti blchám, druhý akýsi s norkovým olejom. Pri výbere sa riadim výlučne ňuchom, a havina ma v tomto musí rešpektovať , aj keď s tým rešpektovaním v iných veciach mám problémy. Fénujeme, aj labky, takže si zvykla, ale fénovaním nie je taká nadšená , ako kúpaním. Priznám sa, že si neviem predstaviť kúpanie v umývadle, lebo aj vyumývať labky máme tam problém. Ale asi to bude vo veľkosti umývadla alebo psíka
Česaniie, večný problém a boj. Ak niektorý deň rezignujem a vyšečem spôsobom hala-bala, na druhý deň bojujeme podstatne intenzívnejšie. Ja som rada, keď je aspoň hodinu po česaní za jemného plyšáka, potom sa stáva jahniatkom, skoro Inak sa nam darí dobre, choroby nás obchádzajú, čo je najdôležitejšie. Silvester sme zvládli v pohode, a tak sa tešíme a zlostíme navzájom.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
Je to trpaslíčie plemeno, na svoj vek vysoké, dlhé a ťažké, preto "veľká".
Zato sa jej nemusíš vysmievať tými zelenými. A je krásna, tak ani ten jazyk neobstojí. Všetci priatelia a rodina mi tvrdí, že je to havinka vo svojej rase síce najväčšia, , ale zároveň tvrdia, že je aj najkrajšia akú videli.
Aj tak si myslím, že pre psíčkarov, ktorí majú psa ako priateľa, spoločníka, pomocníka,je ten ich pes najkrajší, najmilší, najmúdrejší....minimálne v Strednej Európe, bez ohľadu na akési kritériá optimálnej výšky, váhy , pracovných výkonov atď. A je to tak správne. A všetky naše rady o starostlivosť v jedle, v starostlivosti o srsť, by boli nanič, nebyť toho, že havom dávame aj lásku, alebo aspoň pocit, že majú v našej svorke svoje pevné miesto.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať