Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

0123misa - strasne je mi luto tvojho psika. My sme sice toho nasho zbojnika iba "vyberali" spod zadnej napravy auta a odniesol si to iba s usmudlanou hlavickou, ale aj tak sme sa zlakli. Dufam, ze ti coskoro novy psik zmierni tvoj smutok.
Naposledy upravil dalid : 13.05.10 at 11:06
0 0
0123misa 0123misa

0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

dakujem krasne vsetkym, je to uz lepsie casom...no su veci momenty co mi ho stale pripominaju....predvcerom som bola este za veterinarom co ho operoval a vravel ze chudacik nemal preco zomriet, ze bol mlady a vitalny, operacia teiz dobre dopadla, ze bol stabilizovany no proste vsetko v poriadku, a ze na konci operacie ze to uz nezvladol...doktor vravel ze to bolo zrejme z tej traumy, ze psiky by sa nemali tak skoro po nehode operovat, ale ze cakat nemohli, ze to bolo nutne ho este ten den operovat,,,,nikomu nic nezazlievam. najlepsie je odpustit a zmierit sa stym,,, co sa stalo,uz sa neodstane. coskoro bude novy psík co nam rozziari dom a prinesie do nasho zivota svetlo....dakujem este raz vsetkym...
Naposledy upravil 0123misa : 13.05.10 at 11:57
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... o vestíkoch sa hovorí, že sú nesmierne naviazaní na rodinu ... a podľa toho čo som zažila, musím potvrdiť.

Ale netvrdím, že takýto pekný vzťah nemajú aj iní havkovia s ich rodinami ... hoci ja nedám na túto rasu dopustiť ... mne sa veľmi páči, že si ich musíš najprv získať, pretože sú dosť tvrdohlaví ... ale keď do nich investuješ čas a budeš " mať vždy navrch", t. j. budeš dôsledná ... tak sa potom oplatí a máš milujúceho tvora vedľa seba na zvyšok jeho dní. Páčilo sa mi, napr. ak som psíka nepustila do dverí prvého, kam sa aj dosť tlačil ... tak mu ten jeho chvostík stojaci ako anténka, pomaly začal klesať, asi tak ako aj jeho ego, z toho, že musí rešpektovať on mňa ... a vonku na prechádzke bol zneho potom poslušný psík.

... a ten náš malý lapajko to teraz skúša na synovu priateľku ... keď príde, a ležia a hrajú sa v detskej na váľande, tak sa snaží sadnúť si na jej hlavu.
Naposledy upravil promont maja : 13.05.10 at 11:21
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..vidieť, že na návšteve sa páči, ten spokojný pohľad hovorí za všetko..
DSC00233.jpg  
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Chcem ti poradiť z vlastnej skúsenosti. Je to už rok čo môj kokršpanel odišiel do psieho nebíčka. Nedalo sa to ticho doma vydržať, len sme plakali. O dva dni som si sadla k internetu a začala hladať podobné šteniatko. Hneď som aj natrafila na zlatučké šteniatko. Telefonicky som si ho zahovorila a šli sme pre neho. Dnes je u nás Dany 1 rok. Je povahovo úplne iný ako bol Tobi. Ale verím, že to vnuknutie sadnúť si k internetu mi dal Tobi. Aj Ty by si si mala zaobstarať nového psíka, ktorý by ti dal svoju lásku. Buď skokojná veď Tvoj psík mal u teba dobrý život a určite je v nebíčku nie šťastný, keď veľmi smútiš.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

adi11 Pozri príspevok
..vidieť, že na návšteve sa páči, ten spokojný pohľad hovorí za všetko..
Ja by som k tomu pohľadu doplnila, že je aj plný očakávania Budú aj obvyklé lahôdky-piškótky, krekry, šunka???
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Petra Nová Pozri príspevok
Ja by som k tomu pohľadu doplnila, že je aj plný očakávania Budú aj obvyklé lahôdky-piškótky, krekry, šunka???
vieš, že máš pravdu...aj som mu dala hneď z príchodu keks marínu do misky, ale nechcel a ani som sa nečudovala, lebo včera sa stalo to, že vnuk bol dlho na tréningu a chúďa bobi zavretý doma v klietke od 9 hod. do 17.hod, takže on sa tešil a čakal kedy ho už zoberieme von a určite sa večer dobre najedol a nebol vybehaný..
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

adi11 Pozri príspevok
vieš, že máš pravdu...aj som mu dala hneď z príchodu keks marínu do misky, ale nechcel a ani som sa nečudovala, lebo včera sa stalo to, že vnuk bol dlho na tréningu a chúďa bobi zavretý doma v klietke od 9 hod. do 17.hod, takže on sa tešil a čakal kedy ho už zoberieme von a určite sa večer dobre najedol a nebol vybehaný..
Určite nemáš obavu, žeby to cez víkend nedobehol. Na prechádzke Ťa dobre popreháňa a potom keksíky nemusia stačiť pre oboch.
0 0
0123misa 0123misa

0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

dakujem...verkaz,,,momentalny moj problem je ze som odcestovana a najbližšie prídem na SK asi o mesiac,,,takze este taký cas sa budem trápit sama inak by som si uz davno zobrala druhého. Tiez som uz na nete pozerala psíky v utulkoch a uz som si jedneho aj vyhliadla,,uz len musí na mna pockat....
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Petra Nová Pozri príspevok
Určite nemáš obavu, žeby to cez víkend nedobehol. Na prechádzke Ťa dobre popreháňa a potom keksíky nemusia stačiť pre oboch.
..ako ho poznám, tak určite si príde na svoje s keksíkmi, musí dohoniť zameškané....už sa stalo.., že musela som aj poehovať za ním.., ešte šťastie, že mám prst na nohe zahojený...
0 0
kokosko kokosko

kokosko je offline (nepripojený) kokosko

Rada by som sa spytala ako je to s porciami ,mam bernacka ,ma 5 mesiacov,kupujem mu kvalitne granule pre velke plemena,ale neviem,ci mu mozem miesat aj inu stravu,mohol by si mi poradit?A este ,mava casto hnacku,riedku stolicu,neviem preco ju ma,na veterine mi povedali ,ze ma ju ,lebo je zahlieneny,ale odcervujem ho pravidelne a davam mu vzdy tabletku,ktoru mi da jeho lekarka,ale uz som zufala,ma dobru stolicu asi tri dni a potom zase hnacka,inak je spokojny ,vesely,nejavi nejaky znamky choroby.Poradte mi ,prosim
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kokosko Pozri príspevok
Rada by som sa spytala ako je to s porciami ,mam bernacka ,ma 5 mesiacov,kupujem mu kvalitne granule pre velke plemena,ale neviem,ci mu mozem miesat aj inu stravu,mohol by si mi poradit?A este ,mava casto hnacku,riedku stolicu,neviem preco ju ma,na veterine mi povedali ,ze ma ju ,lebo je zahlieneny,ale odcervujem ho pravidelne a davam mu vzdy tabletku,ktoru mi da jeho lekarka,ale uz som zufala,ma dobru stolicu asi tri dni a potom zase hnacka,inak je spokojny ,vesely,nejavi nejaky znamky choroby.Poradte mi ,prosim
náš labroš keď bol miminko tak"papinu" dostával podľa gramáže ktorá bola uvedená na granulách samozrejme podľa toho koľko kíl. dávku mal rozdelenú na 3 porcie. kvalitné granule obsahujú všetky potrebné zložky ktoré potrebuje pre svoj zdravý vývoj, srsť, klby a pod.my sme mu inú stravu nedávali, maximálne piškoty. teraz bude mat 7rokov, tiež to je len o granulách, ked zostane nejaká ryža alebo zemiaky tak áno. inak nič ľudské.miluje piškoty, rožky, chebík.hnačku nemáva, jeho "boban" je stále rovnaký - farba, konzistencia, zápach. ak je zmena vieme, že sa niečo deje. ja si osobne myslím že riedka stolica je zo stravy.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ak nedostava nic ine, tak mu tie granule nesedia... treba skusit inu znacku... napr. ja krmim oboch granulami znacky Trainer... stena ma stenacie natural a starsi ma fitness (su urcene citlivym psom).

inak nie je dobre ani casto menit znacku granul, aj to sposobi hnacky... takze ak najdete tie prave, tak ich nemente...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

kokosko Pozri príspevok
Rada by som sa spytala ako je to s porciami ,mam bernacka ,ma 5 mesiacov,kupujem mu kvalitne granule pre velke plemena,ale neviem,ci mu mozem miesat aj inu stravu,mohol by si mi poradit?A este ,mava casto hnacku,riedku stolicu,neviem preco ju ma,na veterine mi povedali ,ze ma ju ,lebo je zahlieneny,ale odcervujem ho pravidelne a davam mu vzdy tabletku,ktoru mi da jeho lekarka,ale uz som zufala,ma dobru stolicu asi tri dni a potom zase hnacka,inak je spokojny ,vesely,nejavi nejaky znamky choroby.Poradte mi ,prosim
Presne tento problém sme mali aj my. Po radách v tejto téme som kúpila pro plane pre šteňatá a máme po hnačkách. Už takto papáme mesiac a všetko sa upravilo. Skús zmeniť granulky, možno to pomôže aj jemu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No s pro planom opatrne. Nieco zmenili v recepture. my sme pomaly 2 roky krmili PP losos a ryza, no od jesene zacali problemy, az stolica v krvi, nechut k zradlu, zmenili sme na Acanu pacifica, neobsdahuje obilniny a super, tvrda stolica, neskriabe sa. treba si na nete poriadne precitat aj zlozenie.Pripadne nejake chaty o probleme.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1 Pozri príspevok
No s pro planom opatrne. Nieco zmenili v recepture. my sme pomaly 2 roky krmili PP losos a ryza, no od jesene zacali problemy, az stolica v krvi, nechut k zradlu, zmenili sme na Acanu pacifica, neobsdahuje obilniny a super, tvrda stolica, neskriabe sa. treba si na nete poriadne precitat aj zlozenie.Pripadne nejake chaty o probleme.
my sme tiež boli chvíľu na Acane, ale tá stolica sa nám zdala taká tvrdá, že sme sa potom späť vrátili k eukanube keby som mala opäť šteniatko tak najprv by som vyskúšala granule zn. royal canin, eukanuba, hills. To je čisto môj názor
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j Pozri príspevok
my sme tiež boli chvíľu na Acane, ale tá stolica sa nám zdala taká tvrdá, že sme sa potom späť vrátili k eukanube keby som mala opäť šteniatko tak najprv by som vyskúšala granule zn. royal canin, eukanuba, hills. To je čisto môj názor
No bohuzial, nas pes potrebuje hypoalergenne krmivo, To tie znacky nemaju, myslim ryby bez obilnin a nie su to naj...znacky.Nazor chovatelky a veterinara. Acana je nova receptura, nie ta stara klasicka acana, ja som spokojna, pridavam mu na granule 1-2 pol.lyzice vody.Mam v zalohe este ORIJEN, no acana zabrala. nemenim.Zatial.
Je to naozaj uplne individualne.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1 Pozri príspevok
No bohuzial, nas pes potrebuje hypoalergenne krmivo, To tie znacky nemaju, myslim ryby bez obilnin a nie su to naj...znacky.Nazor chovatelky a veterinara. Acana je nova receptura, nie ta stara klasicka acana, ja som spokojna, pridavam mu na granule 1-2 pol.lyzice vody.Mam v zalohe este ORIJEN, no acana zabrala. nemenim.Zatial.
Je to naozaj uplne individualne.
ja netvrdím, že sú to naj krmivá!názor veterinára a chovateľa, tak ten môže byť aj zavádzajúci veď biznis je biznis.takže skôr beriem skúsenosti -názory o krmive od ľudí, ktorý sa psom venujú inak ako pre kšeft. náš pes má 7 rokov cca. 6 rokov bol na eukanube, je to labrador má zdravé kĺby, krásnu srsť a nie je tučný. pričom pre tie zdravé klby sme volili toto žrádlo, pretože labradori majú genetickú predispozíciu na choroby klbov a asi aj iné veľké plemená.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

http://dobrikova.blog.sme.sk/c/32536...y-zabijat.html

pre inspiraciu.

myslim, ze mam svoj rozum,ich nazory som si vypocula, urobila podla svojho.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
No s pro planom opatrne. Nieco zmenili v recepture. my sme pomaly 2 roky krmili PP losos a ryza, no od jesene zacali problemy, az stolica v krvi, nechut k zradlu, zmenili sme na Acanu pacifica, neobsdahuje obilniny a super, tvrda stolica, neskriabe sa. treba si na nete poriadne precitat aj zlozenie.Pripadne nejake chaty o probleme.
Ozaj myslíš, že to pro-planko spľuhavili? Ja ním stále kŕmim, ale v poslednom čase mu hava veľmi neublíži, na ráno niekedy pár granulí a večer ani nie celú dávku. A keď jej po niekoľkých dňoch dám varené kura s ryžou, aby nezomrela od hladu, to zmastí aj na ráno, obed a aj na večeru. Tak neviem v čom je problém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať