Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Ozaj myslíš, že to pro-planko spľuhavili? Ja ním stále kŕmim, ale v poslednom čase mu hava veľmi neublíži, na ráno niekedy pár granulí a večer ani nie celú dávku. A keď jej po niekoľkých dňoch dám varené kura s ryžou, aby nezomrela od hladu, to zmastí aj na ráno, obed a aj na večeru. Tak neviem v čom je problém.
Ahoj Petka. Nasmu robilo v poslednom obdobi vela zaludocnych stiav, stale zral, ako krava travu,velmi vela, to mu podrazdilo sliznicu zaludka, krv mal v stolici. Prelakla som sa naramne.
Mam uzasneho veterinara, ktory mu urobil vsetky vysetrenia a zaver bol ten, ze si precital zlozenie novych PP, kupovala som losos ryza adult small. Bolo tam nieco ine v zlozeni, ako predtym. Nas to tiez odmietal zrat, ja som mu do toho pridavala dobroty, tak to pozral a potom tie problemy.
Prisli sme na to, ze potrebuje nove rybacie granule, bez obilnin.
Zohnal mi veterinar "ZDARMA" 1kg acany pacifica, su to kanadske granule, predtym som o nich nepocula, obsahuju 3 druhy morskych ryb. Nie su najlacnejsie, je to 2.5kg vrecko, cena trocha vyssia ako PP.
Nemiesala som mu so starymi granulami, lebo stale mal riedku stolicu, presla som rovno na acanu, aj ked sa to nema. za den, dva boli kakanky tvrde, prestal sa mi skriabat, co robil v poslednom case strasne, a misku vylizuje, to nerobil nikdy. Davam mu na ne 1pl vody, su dost velke, aby sa mu lepsie zjedli.Predavaju ak 800g balenia na skusky, aj na nete.
Mam v zalohe este kanadsku ORIJEN, tam je 6 druhov ryb. Ale zatial nepotrebujem. U nas acanu nedostat, tak si ju objednavam u nas v lekarni pre ludi. bez problemov.
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ďakujem Ti Alaya. Ja som sledovala Tvoje problémy s Gulim. Fajn, že to bolo len v tom krmive a že novým sa všetko upravilo. Moja hava nemala dosiaľ žiadne problémy s trávením, ani s ostatným. Len ho nechce konzumovať. Keď si upozornila na to škriabanie, niekedy sa mi zdá, že je to častejšie, ako pred niekoľkými mesiacmi, keď mala dlhú srsť.
To, že spotrebuje menej granulí zatiaľ pripisujem tomu, že ma skúša a čaká, či nedostane niečo lepšie. Veď vône kuchyne sú neodolateľné. Ale keď dva dni nič, okrem vody, tak na tretí už nevydržím a dám jej varené jedlo. Ak ma bude takto skúšať dlhšie, tak to pro planko skúsim zmeniť.
Naposledy upravil Petra Nová : 17.05.10 at 21:12
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Ďakujem Ti Alaya. Ja som sledovala Tvoje problémy s Gulim. Fajn, že to bolo len v tom krmive a že novým sa všetko upravilo. Moja hava nemala dosiaľ žiadne problémy s trávením, ani s ostatným. Len ho nechce konzumovať. Keď si upozornila na to škriabanie, niekedy sa mi zdá, že je to častejšie, ako pred niekoľkými mesiacmi, keď mala dlhú srsť.
To, že spotrebuje menej granulí zatiaľ pripisujem tomu, že ma skúša a čaká, či nedostane niečo lepšie. Veď vône kuchyne sú neodolateľné. Ale keď dva dni nič, okrem vody, tak na tretí už nevydržím a dám jej varené jedlo. Ak ma bude takto skúšať dlhšie, tak to pro planko skúsim zmeniť.
veterinar nenamieta, ze 2 dni nic neprijima?? myslim, ze to nie je v pohode.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

alaya1 Pozri príspevok
veterinar nenamieta, ze 2 dni nic neprijima?? myslim, ze to nie je v pohode.
Naša Nelka má tiež občas obdobia, keď nezje nič okrem vody aj dva dni. Myslím, že to súvisí so žalúdočnými ťažkosťami (ak zjedla niečo nevhodné na prechádzke, čo som nepostrehla), práve vtedy vyhľadáva určitý druh trávy, alebo púpavu. Ale granúl sa ani nedotkne. Na tretí deň už trochu zje, ale opatrne. A postupne si dávku zvyšuje, až do normálu.
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
veterinar nenamieta, ze 2 dni nic neprijima?? myslim, ze to nie je v pohode.
Je fakt, že som sa s veterinárom o tom neradila. Hava nemá žiadne problémy, a na tú možnosť, že s jedlom špekuluje, ma upozornil kamarát psíčkar. A celkom som mu uverila, že je to len špekulácia. Mám skúsenosť s jej vychytralosťou. Keď sem tam prídu na rad noviny ako výchovný prostriedok, tak sa hava zrúti na zem ako ťažko zasiahnutá, hoci sa jej ani nedotknem. A pozerá na mňa ukrivdenými očami nevinne odsúdeného. Dobre vie, že v tom momente je po výchove.

Teraz sme dva dni na varenej strave, uvidím, čo bude ďalej.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Je fakt, že som sa s veterinárom o tom neradila. Hava nemá žiadne problémy, a na tú možnosť, že s jedlom špekuluje, ma upozornil kamarát psíčkar. A celkom som mu uverila, že je to len špekulácia. Mám skúsenosť s jej vychytralosťou. Keď sem tam prídu na rad noviny ako výchovný prostriedok, tak sa hava zrúti na zem ako ťažko zasiahnutá, hoci sa jej ani nedotknem. A pozerá na mňa ukrivdenými očami nevinne odsúdeného. Dobre vie, že v tom momente je po výchove.

Teraz sme dva dni na varenej strave, uvidím, čo bude ďalej.
Skus jej do varenej stravy pridavat postupne granulky, najskor 4-5ks.potom davku granul zvysuj, varenej stravy odoberaj. Uvidis, u nas to funguje, aj ked to nie je idealne riesenie, ale 2 dni nechat nezrat, to sa mi zda nedobre.Viem, ze niektori chovatelia preferuju 1 den v tyzdni hladovku, ale 2 je podla mojho nazoru vela. A ked nechce tie granule, mozno jej vadi nieco, co aj nasmu. Mohla si skusit ine.Neviem, aky nazor maju na to ini, mohli by sa vyjadrit.
1 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

moja odpoveď patrila príspevku od Petra a hlavne novinám...
Tak je to pekne napísané, že pri predstave mi na tvári úsmev žiari....
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Vďaka, tuta, ale ja som len reálne popísala, čo sa vtedy deje. Ono jej rok trvalo, kým sa naučila otvárať si dvere. Ale na noviny reaguje tým spôsobom hádam od šteniatka. No a o iných prejavoch a očiach, keď si myslí, že sa jej deje krivda, by som vedela písať romány. Ale však to poznáš.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..teda..ja len zíram...pepsikoláčovi nevadia žiadne granule a to, prosím kupujem aj fajnové, tak nastriedačku zmiešam s lacnejšími...ale "nešťastné"oči týraného zvera na mňa hádže takmer stále, keď stojím pri kredenci a varím, lebo on chudáčik maličký, nedovidí, čo sa tam delí a nikdy nevie, či mu dajú...
..teraz som dostala v jednom obchode takú vzorku granulí Pedigree pre malých psov a určite budeme spokojní obaja, lebo tam píšu, že sú vyrobené v správnom pomere zeleniny, cereálií a mäsa, ktoré sú ľahko strávitelné a vstrebateľné a tak tráviaci systém môjho psa a aj môj koberec zostanú čisté....(presne takto sa to tam píše...milé, že sa starajú aj o koberce)
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pepsikova Pozri príspevok
..teda..ja len zíram...pepsikoláčovi nevadia žiadne granule a to, prosím kupujem aj fajnové, tak nastriedačku zmiešam s lacnejšími...ale "nešťastné"oči týraného zvera na mňa hádže takmer stále, keď stojím pri kredenci a varím, lebo on chudáčik maličký, nedovidí, čo sa tam delí a nikdy nevie, či mu dajú...
..teraz som dostala v jednom obchode takú vzorku granulí Pedigree pre malých psov a určite budeme spokojní obaja, lebo tam píšu, že sú vyrobené v správnom pomere zeleniny, cereálií a mäsa, ktoré sú ľahko strávitelné a vstrebateľné a tak tráviaci systém môjho psa a aj môj koberec zostanú čisté....(presne takto sa to tam píše...milé, že sa starajú aj o koberce)
Nieco zaujimave v Pedigree

http://www.dogforum.sk/viewtopic.php...hilit=Pedigree
0 0
majklsvk majklsvk

majklsvk je offline (nepripojený) majklsvk

Pre psa je najprirodzenejsou potravou BARF, cize krmenie surovou stravou. Vacsina granul predavanych na nasom trhu neobsahuje ani 10% masovej zlozky, tie kvalitnejsie cca 23% (PRO PLAN). Granule su obycajny odpad v suchom stave pre tych, ktorym sa nechce ("nemaju cas") dat svojmu psovi poriadnu stravu.
Som zastancom krmenia psikov surovou stravou. Mnoho ludi ma jedinu zakorenenu poveru (vraj argument), ze tym sa pes stane agresivny voci ludom. Na nasom psikovi vidim len to ze mu takato strava chuti a je plny zivota.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

majklsvk Pozri príspevok
Pre psa je najprirodzenejsou potravou BARF, cize krmenie surovou stravou. Vacsina granul predavanych na nasom trhu neobsahuje ani 10% masovej zlozky, tie kvalitnejsie cca 23% (PRO PLAN). Granule su obycajny odpad v suchom stave pre tych, ktorym sa nechce ("nemaju cas") dat svojmu psovi poriadnu stravu.
Som zastancom krmenia psikov surovou stravou. Mnoho ludi ma jedinu zakorenenu poveru (vraj argument), ze tym sa pes stane agresivny voci ludom. Na nasom psikovi vidim len to ze mu takato strava chuti a je plny zivota.
tak nech sa tvojmu psíkovi darí ja som tá ako ty hovoríš čo "nemá čas",ale hlavne môj "fešák" si to nemyslí inak čo si myslíš o potravinách pre ľudí typu napr. tuniak sendvičový alebo čaj čierny za "0,35e" tak to je odpad !!!!!a ľudia to kupujú a aj jedia
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

majklsvk Pozri príspevok
Pre psa je najprirodzenejsou potravou BARF, cize krmenie surovou stravou. Vacsina granul predavanych na nasom trhu neobsahuje ani 10% masovej zlozky, tie kvalitnejsie cca 23% (PRO PLAN). Granule su obycajny odpad v suchom stave pre tych, ktorym sa nechce ("nemaju cas") dat svojmu psovi poriadnu stravu.
Som zastancom krmenia psikov surovou stravou. Mnoho ludi ma jedinu zakorenenu poveru (vraj argument), ze tym sa pes stane agresivny voci ludom. Na nasom psikovi vidim len to ze mu takato strava chuti a je plny zivota.
Nebojíš sa nejakých parazitov? Vieš zo surového mäska ... nemala by si mu to mäsko aspoň nejako tepelne upraviť?

Dnes ráno náš havino zožral klások psiarky ( trávy pre psov). Nie je to nebezpečné? Tie klásky majú také ostré "fúzy" a on ich spásol jedna-dve. Dúfam, že to dobre dopadne... . Nestihla som mu to vybrať z papuľky. Darebák jeden a ani si to nedal vziať.
Naposledy upravil promont maja : 26.05.10 at 09:16
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Mám známu, ktorá kŕmi svojich psov (a to ich má 7) výlučne surovou stravou. Odstránila tým mnohé zdravotné problémy, ktorými psíci pri kŕmení granulami trpeli. Priznávam, že ja som zatiaľ na surovú stravu neprešla, aj keď o tom dosť uvažujem. V prílohe prikladám niečo viac na túto tému.
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

alaya1 Pozri príspevok
Je to presne tak. Aj môj syn naletel na reklamu a kúpil vraj "najkvalitnejšie" krmivo Frieskies pre šteňatá. Chudla a hnačkovala jedna radosť. Po radách v tejto téme sme kúpili Pro plane pre šteňatá a všetko je v poriadku.
Moja mamina má Lhasa apso, takého malého havinka, ona mu len varí a psík sa má taktiež veľmi dobre, granulky dostáva ako zákusok, za odmenu
2 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ja som moju malinkú špicku kŕmila len vareným mäsom - /dožila sa necelých 18 rokov bez vážnejších ťažkostí / granulí sa vôbec nechytala, radšej by bola hladná
je pravda, že pes je šelma a jej prirodzenou stravou je surové mäso, takisto považujem kŕmenie len vyslovene granulami za nezmysel /hoci výrobcovia píšu, aké všelijaké živiny obsahujú - sú to vlastne len ich napodobeniny /
minimálne ich dochucovať cestovinami, ryžou, mäsom ap.
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Ahoj Petka. Nasmu robilo v poslednom obdobi vela zaludocnych stiav, stale zral, ako krava travu,velmi vela, to mu podrazdilo sliznicu zaludka, krv mal v stolici. Prelakla som sa naramne.
Mam uzasneho veterinara, ktory mu urobil vsetky vysetrenia a zaver bol ten, ze si precital zlozenie novych PP, kupovala som losos ryza adult small. Bolo tam nieco ine v zlozeni, ako predtym. Nas to tiez odmietal zrat, ja som mu do toho pridavala dobroty, tak to pozral a potom tie problemy.
Prisli sme na to, ze potrebuje nove rybacie granule, bez obilnin.
Zohnal mi veterinar "ZDARMA" 1kg acany pacifica, su to kanadske granule, predtym som o nich nepocula, obsahuju 3 druhy morskych ryb. Nie su najlacnejsie, je to 2.5kg vrecko, cena trocha vyssia ako PP.
Nemiesala som mu so starymi granulami, lebo stale mal riedku stolicu, presla som rovno na acanu, aj ked sa to nema. za den, dva boli kakanky tvrde, prestal sa mi skriabat, co robil v poslednom case strasne, a misku vylizuje, to nerobil nikdy. Davam mu na ne 1pl vody, su dost velke, aby sa mu lepsie zjedli.Predavaju ak 800g balenia na skusky, aj na nete.
Mam v zalohe este kanadsku ORIJEN, tam je 6 druhov ryb. Ale zatial nepotrebujem. U nas acanu nedostat, tak si ju objednavam u nas v lekarni pre ludi. bez problemov.
Alaya, ďakujem Ti za tip na to nové krmivo. Havu som doteraz kŕmila varenou stravou, veľmi jej chutí, ale nie je to ono. Tak som sa dnes poohliadala po acany pacifica, nemali ich, ale pani vytelefonovala a objednala. Prekalkulovala aj cenu a vyšlo jej to, že budú o pár centov dokonca lacnejšie ako pro planko. Tak už len aby have chutili. Inak mi začala masívne cikať, teda riadnu mláku zanecháva po sebe, až ma to znepokojilo, lebo to trvá už tretí deň. neviem, či neprechladla, alebo či to neznamená aj niečo iné. Uvidím, či sa to zlepší, ak nie, poletím vetovi.
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Zdravim všetkych. aka som rada že som tuto temu našlaaaa.. Prosim Vas aj ja mam doma havinka,moje krasne stvoreniatko len mam taky velky problem. Ako strihat jej nechtiky ? Nemožeme ju vobec udržat ani veterinar nam nepomohol tak hrozne pritom vyvadza!! Ako riešite takyto problem Vy ? Prosim poradite ? dakujem
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

nunik Pozri príspevok
Zdravim všetkych. aka som rada že som tuto temu našlaaaa.. Prosim Vas aj ja mam doma havinka,moje krasne stvoreniatko len mam taky velky problem. Ako strihat jej nechtiky ? Nemožeme ju vobec udržat ani veterinar nam nepomohol tak hrozne pritom vyvadza!! Ako riešite takyto problem Vy ? Prosim poradite ? dakujem
Ja nechtíky riešim tak, šup havu k šikovnej kaderníčke.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať