Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kvietka kvietka

kvietka je offline (nepripojený) kvietka

nunik Pozri príspevok
Zdravim všetkych. aka som rada že som tuto temu našlaaaa.. Prosim Vas aj ja mam doma havinka,moje krasne stvoreniatko len mam taky velky problem. Ako strihat jej nechtiky ? Nemožeme ju vobec udržat ani veterinar nam nepomohol tak hrozne pritom vyvadza!! Ako riešite takyto problem Vy ? Prosim poradite ? dakujem
boj so psikom,neprijemne,my sme sa dnes snazili riesit kliesta,nedal si ani siahnut, aj ked sme ho motivovali maskrtkou,takze v krajnom pripade by som asi pouzila homeopatika,ja zatial skusenosti nemam,najcastejsie hladam rady na dogforum,je tam tema homeopatia
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nam take ovacie robil starsi ked bol malicky... 4ia sme ho drzali a aj tak neostrihali pazuriky...

teraz je to bez problemov... nam striha pazuriky veterinar... raz sme sa pokusili ich ostrihat my a zastrihli sme a poriadne to krvacalo... lebo starsi ma tmave pazuriky a neni vidno pokial je odrasteny... naopak krpec ma biele pazuriky a pekne vidno pokial sa da odstrihnut...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

nunik Pozri príspevok
Zdravim všetkych. aka som rada že som tuto temu našlaaaa.. Prosim Vas aj ja mam doma havinka,moje krasne stvoreniatko len mam taky velky problem. Ako strihat jej nechtiky ? Nemožeme ju vobec udržat ani veterinar nam nepomohol tak hrozne pritom vyvadza!! Ako riešite takyto problem Vy ? Prosim poradite ? dakujem
My strihame nechtiky a akekolvek procedury robime ked spi... nie iba ked drieme, ale ked ju ubehame na riadnej prechadzke a zaspi, tak jej aj vatovou tycinkou mozem usi cistit, strihat nechtiky a vyberat kliestov

ale vtedy je fakt uplne odovzdana...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

My sme iba raz skúšali strihať pazúriky u veterinára, a dopadlo to katastrofálne. Odcvikol len jeden, potom sa od strachu pokadila. Odvtedy si pazúriky okusovala sama podľa potreby a obrusovali sa jej aj behaním. Teraz má 14 rokov, už je staručká, chodí len pomaly, pazúriky rastú a zadné si už okusovať nevládze. Tak neviem, čo budeme robiť. Druhý pes to nepotreboval, má ich stále samoobrúsené.

Čo sa týka stravy, kupujeme acanu, pre obidvoch, acanu adult a acanu pacifika psovi, a acanu senior a light pre našu starkú. Lacno sa dá kúpiť cez intenet na stránke http://www.egaleria.sk/.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nunik Pozri príspevok
Zdravim všetkych. aka som rada že som tuto temu našlaaaa.. Prosim Vas aj ja mam doma havinka,moje krasne stvoreniatko len mam taky velky problem. Ako strihat jej nechtiky ? Nemožeme ju vobec udržat ani veterinar nam nepomohol tak hrozne pritom vyvadza!! Ako riešite takyto problem Vy ? Prosim poradite ? dakujem
neviem vlastne ako to je s tými pazúrikmi? malí psy asi vetošovi alebo do salónu, ale my nášmu nestriháme on si ich obrúsi sám problém mávame iba s tým piatym ja ho volám "paznecht" ten si nemá kde obrúsiť ak ked si ho pri nejakej "jašovine" zlomí tam to je pre neho strašné bobenko naposled do bolo až do krvi
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vsetko je len o vasej trpezlivosti. Cesanie, strihanie, vytahovanie kliestov.
Ak to po prvom nezdare vzdate, pes vyciti, co si moze dovolit a ste v ....
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Všetkym vam krasne dakujem za vaše rady a skusenosti. Naša mala kudlačka mam taky pocit že aj ked spi tak ma vidi, ked sa kunej len približim tak hops a už jej niet !! Ale vyskušame ju straaašne unavit na prechadzke a uvidim či pazuriky ostriham. Veterinar aj kadernička - to sme už vyskušali a nebolo stoho nič. Alebo vyskušam či si ich neobrusi...dam vediet a vdaka všetkym..
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

zk24 Pozri príspevok
My strihame nechtiky a akekolvek procedury robime ked spi... nie iba ked drieme, ale ked ju ubehame na riadnej prechadzke a zaspi, tak jej aj vatovou tycinkou mozem usi cistit, strihat nechtiky a vyberat kliestov

ale vtedy je fakt uplne odovzdana...
no neviem ci robis dobre, ze cistis usi vatovou tycinkou... ja mam nato taku vodu, ktoru streknem do usi, trochu ucho pomackam a vatovym tamponom poutieram... tycinkou by som veru nemala odvahu... hlavne pri nasom mladom divocakovi
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

tiež som sa dočítala na nete že treba čistiť psíkovi aj uši, pýtala som sa na to veterinára a jeho odpoveď bola:
žiadne zásahy do uší , má to byť pre mňa tabu, jedine ak by som videla že sú problémy, častejšie škrabanie uší... vyslovene povedal že nemám hľadať problémny tam kde nie sú.
takisto sa to týka aj očí
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

momentálne máme problém, chytili sme kliešťa, prvého, jedného a je z toho borelioza a popritom máme psíka očkovaného proti lymskej borelioze, berieme ATB....tak som ešte dokúpila frontline
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

andreaS Pozri príspevok
no neviem ci robis dobre, ze cistis usi vatovou tycinkou... ja mam nato taku vodu, ktoru streknem do usi, trochu ucho pomackam a vatovym tamponom poutieram... tycinkou by som veru nemala odvahu... hlavne pri nasom mladom divocakovi
jasne, ale jaj jej tu tycinku nepcham az do hlavy.... cistim jej iba potial kam si aj sama moze labkou dociahnut... vobec sa mi nemyka a uz ako je bubienok to uz zdaleka tam nie som... s obycajnou vatou jej to dobre nevycistim, to vsetko blato....

ja len opatrne... opatrnejsie ako sama na seba neboj
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Lubaba Pozri príspevok
momentálne máme problém, chytili sme kliešťa, prvého, jedného a je z toho borelioza a popritom máme psíka očkovaného proti lymskej borelioze, berieme ATB....tak som ešte dokúpila frontline
nestras. nam na kliestov nepomaha nic... z kazdeho vencenia mame klieste... raz som jej po jednom venceni vytiahla 6 kliestov

je to strasne. prejdeme sa v senci po trave a vidim to na bielych teniskach ze chodia po mne ako mravci... neuveritelne su premnozene.

mame aj frontline aj obojok proti kliestom, nic nezabera... ja sa striekam zakazdym ako ideme von repelentom... a aj tak... tie klieste su uz odolne voci vsetkemu... ale v poslednej dobe ako prsalo tak klieste trosku pomizli... cakam ze sa objavia hned ako vyjde slnko

existuje aj nieco ucinnejsie ako frontline a obojky? sme uz zufali...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

andreaS Pozri príspevok
no neviem ci robis dobre, ze cistis usi vatovou tycinkou... ja mam nato taku vodu, ktoru streknem do usi, trochu ucho pomackam a vatovym tamponom poutieram... tycinkou by som veru nemala odvahu... hlavne pri nasom mladom divocakovi
Este dodam.... my sme tiez mali tuto vodicku a "davali" sme ju nasej maltezacke... ale po streknuti tej vodicky sme nedokazali vatou to vytret uplne do sucha... kedze ta vodicka sa dostala vsade... ju to potom svrbelo, skrabala sa... my sme viac cistili a o to to bolo horsie... a idem jej zas raz cistit a pozeram ona nema ucho... teda dierku do ucha... cele bolo zarastene... dvihnem usko a tam nie dierka, vsetko zrastene... stalo sa to asi behom tyzdna... tak sme s nou isli k zverinarovi hned a narkoza a narezavanie ucha, prasknuty bubienok ... odvtedy ziadne vodicky... ani na maltezacku ani na mojho krizenca... ona si tam asi nieco poskriabala, infekcia, opuch a hnis a islo to... ale zasa pocuje, skusali sme a uz pocuje na obe uska... ze vraj bubienok dokaze zrast.... to som nevedela.... ale chvalabohu
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

zk24 Pozri príspevok
nestras. nam na kliestov nepomaha nic... z kazdeho vencenia mame klieste... raz som jej po jednom venceni vytiahla 6 kliestov

je to strasne. prejdeme sa v senci po trave a vidim to na bielych teniskach ze chodia po mne ako mravci... neuveritelne su premnozene.

mame aj frontline aj obojok proti kliestom, nic nezabera... ja sa striekam zakazdym ako ideme von repelentom... a aj tak... tie klieste su uz odolne voci vsetkemu... ale v poslednej dobe ako prsalo tak klieste trosku pomizli... cakam ze sa objavia hned ako vyjde slnko

existuje aj nieco ucinnejsie ako frontline a obojky? sme uz zufali...
Ma nestraš, ja mám z nich panický strach. Bývam blízko Senca
Dnes som dostala tento meil, ešte som to nevyskúšala, neviem či to zaberie ale skúsim to tu prilepiť.
*Kliešte od vás utečú *možno pomôže aj psíkom

*Máme pre vás zaručený a vyskúšaný recept proti kliešťom.
Návod na domáci
biorepelent je priamo zo Švédska. Náš rozmarínový odvar neobsahuje
žiadne chemikálie.*
Na prípravu potrebujete 1 vrecúško rozmarínu, ktoré kúpite v
obchode ako prísadu do jedla, 1 liter vody a 1 lyžicu bieleho vínneho octu. Do
hrnca nalejte vodu a nechajte zovrieť. Potom odstavte nabok a vysypte do vody
rozmarín, aby sa vylúhoval. Rozmarín môže byť vo vode, až kým odvar
nevychladne. Potom sceďte rozmarín a pridajte 1 lyžicu bieleho vínneho octu.
Prírodný repelent prelejte do sprejových fľaštičiek a uchovávajte v chladničke. Pred každým výletom do prírody si nasprejujte telo, najmä nohy
od kolien dole a aj obuv.
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Nebude to velmi aromaticke ? Ten ocot a rozmarin? Teda mne osobne je jedno, hlavne nech to zaberie, ale psiky su velmi citlive... moj prska a kycha ked si len citron tlacim do vody a on je v blizkosti, pripadne ked vyvaram kanvicu octom.... ja by som ho nastriekala aj repelentom co davam na seba (ja som kliesta este nemala, sice sa po mne prechadzaju jedna radost), ale aj to sa musim ist striekat na balkon, lebo hned prska a ani sa ku mne nepriblizi lebo mu smrdim

ale urcite to vyskusam... vdaka za tip... my sme tu uplne zamoreni, naozaj.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

zk24 Pozri príspevok
Este dodam.... my sme tiez mali tuto vodicku a "davali" sme ju nasej maltezacke... ale po streknuti tej vodicky sme nedokazali vatou to vytret uplne do sucha... kedze ta vodicka sa dostala vsade... ju to potom svrbelo, skrabala sa... my sme viac cistili a o to to bolo horsie... a idem jej zas raz cistit a pozeram ona nema ucho... teda dierku do ucha... cele bolo zarastene... dvihnem usko a tam nie dierka, vsetko zrastene... stalo sa to asi behom tyzdna... tak sme s nou isli k zverinarovi hned a narkoza a narezavanie ucha, prasknuty bubienok ... odvtedy ziadne vodicky... ani na maltezacku ani na mojho krizenca... ona si tam asi nieco poskriabala, infekcia, opuch a hnis a islo to... ale zasa pocuje, skusali sme a uz pocuje na obe uska... ze vraj bubienok dokaze zrast.... to som nevedela.... ale chvalabohu
Ak ti mozem len doporucit, z usiek treba len chlpky povytrhat. ja to robim po kupani, ked je to uvolnene. vodicky nedavam, nas sa vytrasie, ale chlpky vytrhavam, su aj zdrojom infekcie. Normalne s pinzetou na obocie. lečn to trvalo dlhsie, kym sme ho to naucili.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

alaya1 Pozri príspevok
Ak ti mozem len doporucit, z usiek treba len chlpky povytrhat. ja to robim po kupani, ked je to uvolnene. vodicky nedavam, nas sa vytrasie, ale chlpky vytrhavam, su aj zdrojom infekcie. Normalne s pinzetou na obocie. lečn to trvalo dlhsie, kym sme ho to naucili.
Hej hej uz je snaha o trhanie, to je ale fakt morda... tie dlhosrste psiky na to trpia... maltezacke musime a chvalabohu krizencovi nie, je kratkosrsti a uska ma hladsie ako brusko
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ešte ku tej ochrane proti kliešťom. Kedysi nám díler s prírodnými produktami ponúkal proti kliešťom akusi tinktúru a vôňou mi to veľmi pripomínalo hrebíčky, či klinčeky čo sa dávajú do vareného vína a myslím, že sú súčasťou aj vložiek do zubov pod blomby. Keďže ja nemám rozmarín,na ten recept čo som pridala, tak som včera hneď po prečítaní vašich prísp. o kliešťoch, dala uvariť tie hrebíčky a pre istotu som tam nakvapkala mám taký už starý ale pravý Tea tree olej, lebo som si spomenula, že aj ten sa používa rozriedený. Neviem však čo je na tých vôňach pravda, pretože ten kliešť sa riadi vraj teplom buď človeka, alebo zvieraťa, to ho priťahuje. Neviem.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kliešte sú teraz premnožené, podľa môjho veterinára nepomôže ani ten najdrahší preparát, treba kontrolovať a kliešťa vybrať, dal mi také špeciálne pinzetky. Ešte sme ich nevyskúšali, lebo odvtedy čo ich mám kliešťa nemala, našťastie
6 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tak som to včera zakríkla, dnes sme jedného našli. Vybrala som ho úplne perfektne, ešte vrtel nožičkami. Je to taká hokejka, v strede prerezaná, tým sa kliešť zachytí a potočí, a je von
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať