Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

[QUOTE=Žabinka;1437579].................................... A od kedy je vlastne pes dospelý?[/QUOTE]

Je to rôzne - závisí od veľkosti a plemena- cca od 10. až po 24. mesiac života. Menšie a prešlachtené plemená skôr - veľké plemená pozdejšie.

Je dobré poznať vývinové štádiá psa, či už v súvislusti so správnou výživou, ale aj výcvikom.
Čo vo výžive v období rastu zanedbáte, to už nikdy nedohoníte.
4 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Žabinka Pozri príspevok
Psíkom v puberte určite švitorí rovnako ako "ľuďom" v puberte. Ja to vidím na našej havke, má rok a pol, a má obdobia, keď nás totálne ignoruje, je neposlušná, a pritom na jej pohľade vidno, že vie, že robí zlotu. A na druhej strane sa správa ako dieťatko, ktoré potrebuje postískať, pri búrke sa strašne bojí a lezie nám pod perinu. A od kedy je vlastne pes dospelý?
Toto isté robí aj náš dvojročný havino. Vie byť milý, prítulný, dokonca si vyžaduje pestovanie na rukách, ale niekedy vie byť aj nahnevaný. A to vtedy, keď si ho nikto nevšíma, proste vycíti, že ho ignorujeme. Vtedy šteká a vadí sa s nami. A vie byť aj smutný, hlavne, keď je doma dusná nálada a keď počuje ako vnuk trieska s knihami a nechce sa učiť, vtedy zalezie a čučí ako voš pod chrastou . Neviem či je to pravda, ale ja to tak vidím, že aký je majitel, taký je aj jeho psík alebo hava.
3 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Dobry den. Vedel by mi niekto poradit ?... Veterinar odmieta si plnit svoju povinnost. Na akukolvek pomoc ohladom zvieratka odmieta ho navštivit alebo poradit, alebo ma zruši v polovičke vysvetlovania..robi to už dlhšiu dobu. Iny veterinar nechce naše zvieratka ošetrit, vraj to nieje jeho obvod. No ako mam postupovat ? mal už niekto taku skusenost ? Dakujem za akekolvek rady
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

nunik Pozri príspevok
Dobry den. Vedel by mi niekto poradit ?... Veterinar odmieta si plnit svoju povinnost. Na akukolvek pomoc ohladom zvieratka odmieta ho navštivit alebo poradit, alebo ma zruši v polovičke vysvetlovania..robi to už dlhšiu dobu. Iny veterinar nechce naše zvieratka ošetrit, vraj to nieje jeho obvod. No ako mam postupovat ? mal už niekto taku skusenost ? Dakujem za akekolvek rady
Ide o psikov? A to co je ze nespada pod obvod? Ja byvam v Senci a chodim so psom uplne kamkolvek. Mame knizku a pise do nej kazdy. Kazdy ma vezme, ved to mi nepreplaca zdravotna poistovna, takze su to vsetko peniaze pre nich, nevidim dovod preco by vas ini veterinari nezobrali...

Ja neviem ci je povinnost veterinara prist za zvieratkom, su to uplne ine sluzby, nikto im to neprikazuje.. To neni Vam prideleny lekar nejakym zakonom...

Alebo som nieco nepochopila?
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

ale ano pochopila si. dik za odpoved. No je to koplikovane preto lebo su to domace zvierata /kon,kravicka,psici,mačičky/ a je to v takom terene _ na lazoch, že nie vždy sa da dostat ku veterinarovi. Preto je potrebne aby navštevu absol.vet,lekar... ale ani nechce poradit , zruši hovor..tak preto ma to už dost štve. Bola som aj za inym a odporučil mi dotyčneho že on nemože riešit že to je obvod dotyčneho ,,pana,,
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

patalia Pozri príspevok
ja som zase pocula, ze pes ked pride do obdobia "puberty" tak prestane na chvilu posluchat... ale neviem ci je to pravda ale u nas to bolo jedno z kriterii preco si kupit fenku
Ja mam psa a s kakanim a piskanim som nikdy nemala problemy, ani v puberte. No chodili sme von velmi casto. Vzdy ked sa najedol a jedol 4krat denne, potom ked spal a zobudil sa. Mala som aj psi zachod, podlozky, nic nefungovalo a teraz som rada, ze to robi vylucne vonku a to vecer o 7mej a rano ideme az okolo8mej. Chodime pravidelne, 3krat denne.Som na neho hrda.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

nunik Pozri príspevok
Dobry den. Vedel by mi niekto poradit ?... Veterinar odmieta si plnit svoju povinnost. Na akukolvek pomoc ohladom zvieratka odmieta ho navštivit alebo poradit, alebo ma zruši v polovičke vysvetlovania..robi to už dlhšiu dobu. Iny veterinar nechce naše zvieratka ošetrit, vraj to nieje jeho obvod. No ako mam postupovat ? mal už niekto taku skusenost ? Dakujem za akekolvek rady
S tym som sa nestretla, ved veterinarovi sa plati, tak by to mal byt jeho priorita prist k zvieratu. treba hladat a najst ochotneho.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

My sme mali teraz problém. Tá naša krpatá, zožrala kus umelej plachty, ktorou bolo prikryté drevo na záhrade. Už druhý deň máme diétu /čierne uhlie, mrkva s ryžou a namiesto vody horký čaj/ Chytila hrozné hnačky, našťastie už to ustalo, dnes jej pridám trochu varenej kuraciny a hádam už budeme ok.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...prosím o vašu radu...moja kamka má havku no a tá havka sa škriabe už vraj asi dva dni, tak ma dnes zastavila, že či neviem, prečo sa havky škriabu..no a havka má po sebe také malé ako piesok niečo,husto, po chrbátiku aj po brušku a lozia po nej také malé, tvrdé, asi 2 mm, chrobáčiky..nie sú to mravce...dala som jej Frontline, postriekali sme ju, tak uvidíme, len by som rada vedela, čo je to za háveď a skade sa to berie...neviete náhodou niekto?..ďakujem..
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

havka je asi zavšivená a riadne. Odvšiviť havku, pelech a všetko s čím mohla prísť do styku.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
willma Pozri príspevok
havka je asi zavšivená a riadne. Odvšiviť havku, pelech a všetko s čím mohla prísť do styku.
..


..fuha!..má veľký dom a havka je v ňom paňou, to bude práca!..treba to všetko vystriekať tým Frontlinom, alebo je na to aj niečo iné?.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

truch Pozri príspevok
My sme mali teraz problém. Tá naša krpatá, zožrala kus umelej plachty, ktorou bolo prikryté drevo na záhrade. Už druhý deň máme diétu /čierne uhlie, mrkva s ryžou a namiesto vody horký čaj/ Chytila hrozné hnačky, našťastie už to ustalo, dnes jej pridám trochu varenej kuraciny a hádam už budeme ok.
Skús si spomenúť, či sa ten kus plachty už ocitol z psiny niektorým koncom von. Je dosť možné, že je ešte stále v tráviacom trakte a môže spôsobiť vážne problémy. Iné by bolo, keby ju rozžula, strávila, a hnačky sú následkom trávenia . Možno by ste mali zájsť aj za veterinárom, alebo to aspoň s ním telefonicky prekonzultovať. Havke želám skoré uzdravenie.
1 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

pepsikova Pozri príspevok
..


..fuha!..má veľký dom a havka je v ňom paňou, to bude práca!..treba to všetko vystriekať tým Frontlinom, alebo je na to aj niečo iné?.
Prečítaj si http://www.zdravie.sk/sz/510/t352218...y-na-ludi.html " Neostomozan z lekarne, daj koncentraciu 1:10 a vystrikaj vsetko."
Ja používam len Frontline.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dav Pozri príspevok
Prečítaj si http://www.zdravie.sk/sz/510/t352218...y-na-ludi.html " Neostomozan z lekarne, daj koncentraciu 1:10 a vystrikaj vsetko."
Ja používam len Frontline.
..


..no ja , teda pepsikoláč (môj pes) tie vši nemal nikdy,ja tiež používam Frontline, ale práve som čítala, že vši sa na havkoch nepohybujú, a to, čo mala havka mojej kamky, liezlo, ako mravec v pancieri...a mala to na chrbátiku a na brušku a vši sú vraj len okolo ušiek a na hlave...tak neviem, čo by to mohlo byť za chamraď...
http://www.pet-girl355.estranky.cz/c...o-zdravie.html
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

pepsikova Pozri príspevok
..


..no ja , teda pepsikoláč (môj pes) tie vši nemal nikdy,ja tiež používam Frontline, ale práve som čítala, že vši sa na havkoch nepohybujú, a to, čo mala havka mojej kamky, liezlo, ako mravec v pancieri...a mala to na chrbátiku a na brušku a vši sú vraj len okolo ušiek a na hlave...tak neviem, čo by to mohlo byť za chamraď...
http://www.pet-girl355.estranky.cz/c...o-zdravie.html
Zažila som psie blchy na šteniatkach, a to veľmi krátko po narodení. Liezli. Tie blchy. Hľadala som niečo, čo by neškodilo psíčkom, ani ich maminke a tak som sa vlastne dozvedela o Frontline.
Našťastie sa psia rodinka zdržiavala v priestoroch, ktoré sa dali ľahko dezinfikovať ( Savom) , všetko spod psov som vyhodila a všetky naše veci som vyvárala a žehlila.
2 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

zdravim všetkych. Vratim sa ešte ku klieštom. Co myslite možem zriedit čajovnikovy olej-použivam ako ochranu proti klieštom mojej hafanke. Bude potom učinny? Ak ano ako zriedit. POmer kolko ku kolko. Ma niekto stym skusenosti.Vdaka všetkym
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

neviem priložiť viac citácií, tak..takto som to priložila
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

dik Lubaba. Ja som to čitala že sa to vtiera do uška ale naša to nechce tak ,,prska,, asi jej to vadi. Zatial som zriedila ten čaj.olej a potieram labky, ma to silnu aromu tak dufam že bude dajako chranena, okrem toho aj sprey mame.. A ked aj nahodou by sa ten fiškuš/kliešt/prisal nemože si to dajako sama vykusat lebo mam take podozrenie na zadnej labke ma take pokusane ale nevidiet aby to bol kliešt. Len ma tak napadlo či by si to aj nevykusala. Pozeram ju každy den miesto pri mieste ale aj tak človek može nezbadat..čo myslite ?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Náš drahý Tinko dnes ráno zomrel na starobu.
Chudáčik trápil sa, chceli sme mu (v dobrom) pomôcť od toho trápenia, len sme nemali na to odvahu.... Vyriešil to sám za nás...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať