Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

verkaz Pozri príspevok
Mám so svojím kokršpanielom problém a to, že keď prídeme medzi viac ľudí, začína štekať. Aj keď vystúpi z auta a je nikto blízko, tak šteká. Myslela som si, že je to preto, že sa bojí, ale začína to byť štekot zúrivý. Je to nepríjemné, lebo v takom prípade sa ho okoloidúci boja, hoci by im určite neublížil. Má nieto s tým skúsenosť?
Myslím, že si správne odhadla, je to strach a vtedy ten štekot je zúrivý
staré príslovie, pes ktorý šteká, nehryzie je zrejme možné prirovnať teraz.
Myslím, že môžeš byť pokojná, prihovor sa mu a daj povel fuj ! Neviem, aký je starý Tvoj pes, ale psa treba naučiť, aby si nevšímal okoloidúcich ľudí ale aj psov.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

patalia Pozri príspevok
Ahojte, mame malu 2mesacnu yorkshirku uz tyzden. len mame s nou maly problem.
aj by nam chodila cikat a kakat na plienku, len niekedy to pusti niekde uplne inde.. a ist von ju vencit je hadam heroicky vykon, aka je vyklepana z toho vsetkeho, len si lahne na zem a nechce sa pohnut.
byvame v meste na sidlisku, je mozne, ze sa boji hluku aut, ale na druhej strane na balkone jej ten hluk nevadi.
poradte, prosim, ako ju priviknut aj na von aby sme ju mohli vencit?
Potrebovali by sme niečo ako jednorazové plienky, v tomto prípade koberčeky... na videu vzadu za psíkmi
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

korela Pozri príspevok
Potrebovali by sme niečo ako jednorazové plienky, v tomto prípade koberčeky... na videu vzadu za psíkmi
To sú hygienické podložky, tzv. inkontinenčné podložky, dostaneš ich kúpiť v lekárni a možno aj u veterinára ako podložky pod zvieratá.
2 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Nám sa dnes poobede zabehla fenka zo záhrady chaty na kukuričné pole a asi medzi tými 2m kukuricami stratila orientáciu, aj vlastnú stopu (pršalo) a my sme ju nemohli 3hodiny nájsť. Autom sme to zobrali kolem toho obrovského poľa a keď už sme strácali nádej, tak sme ju uvideli ako si kráča špinavá a mokrá po hlavnej vysoko frekventovanej ceste smerom do nášho mesta. Ešte, že ju nezrazilo nejaké auto. To bolo radosti, keď sme ju zavolali do auta.
Neviem si predstaviť ako by náš "panelákteriér" prežil noc vonku.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

JaDo Pozri príspevok
Nám sa dnes poobede zabehla fenka zo záhrady chaty na kukuričné pole a asi medzi tými 2m kukuricami stratila orientáciu, aj vlastnú stopu (pršalo) a my sme ju nemohli 3hodiny nájsť. Autom sme to zobrali kolem toho obrovského poľa a keď už sme strácali nádej, tak sme ju uvideli ako si kráča špinavá a mokrá po hlavnej vysoko frekventovanej ceste smerom do nášho mesta. Ešte, že ju nezrazilo nejaké auto. To bolo radosti, keď sme ju zavolali do auta.
Neviem si predstaviť ako by náš "panelákteriér" prežil noc vonku.
pre boha také oči som mala keď som to čítala, to si neviem ani len predstaviť, teším sa s vami so šťastného konca
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ešte dnes sa všetci tešíme. Cez víkend budeme na záhrade. Som zvedavá, či pôjde na to pole opäť. Doteraz tam boli len nízke plodiny, tak sme sa navzájom videli. Navštevovala tam škrečkov, šak je to jazvečík-mix. Vždy prišla celá upracovaná a špinavá, museli sme ju vždy vykúpať.
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

kto mi poradí, moja yorkshirka začala dnes sa intenzívne "motať" sa mi pri nohách a chce aby som sa s ňou maznala, neviem čo to znamená, robila to aj predtým, myslela som že keď sedíme pri stole a jeme že chce aby sme jej niečo dali, alebo sa bojí, alebo by chcela ísť von, ja fakt neviem, aká to je reč psa?
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Lubaba Pozri príspevok
kto mi poradí, moja yorkshirka začala dnes sa intenzívne "motať" sa mi pri nohách a chce aby som sa s ňou maznala, neviem čo to znamená, robila to aj predtým, myslela som že keď sedíme pri stole a jeme že chce aby sme jej niečo dali, alebo sa bojí, alebo by chcela ísť von, ja fakt neviem, aká to je reč psa?
To zvieratká mávajú občas také obdobie. Vidím to aj na našich. Niekedy sa až pchajú pod ruku, aby sme ich potúlili, niekedy nemajú zas náladu, ked ich chceme potúliť my.
Asi si iba vyžadujújú pozornosť, alebo žiarlia na niekoho...
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

JaDo Pozri príspevok
Ešte dnes sa všetci tešíme. Cez víkend budeme na záhrade. Som zvedavá, či pôjde na to pole opäť. Doteraz tam boli len nízke plodiny, tak sme sa navzájom videli. Navštevovala tam škrečkov, šak je to jazvečík-mix. Vždy prišla celá upracovaná a špinavá, museli sme ju vždy vykúpať.
Naša Nelka-tiež skoro jazvečík -ešte prednedávnom utekala z chalupy, túlala sa po okolí a provokovala susedovho psa, ktorý bol priviazaný. Nevedeli sme ju to odnaučiť, na volanie nereagovala, asi zacítila slobodu, alebo sa aj bála vrátiť, lebo vedela, že urobila zle. Až po pár "výchovných" novinami po riťke a hlasnejšom vyhrešení začala poslúchať. Teraz už behá voľne okolo chalupy, na zavolanie hneď pribehne, nechá sa pohladkať a pochváliť, a beží zase preč. Tie psíky sú hrozní beťári .
1 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

citujem: "Žabinka - Naša Nelka-tiež skoro jazvečík -ešte prednedávnom utekala z chalupy, túlala sa po okolí a provokovala susedovho psa, ktorý bol priviazaný. Nevedeli sme ju to odnaučiť, na volanie nereagovala, asi zacítila slobodu, alebo sa aj bála vrátiť, lebo vedela, že urobila zle. Až po pár "výchovných" novinami po riťke a hlasnejšom vyhrešení začala poslúchať. Teraz už behá voľne okolo chalupy, na zavolanie hneď pribehne, nechá sa pohladkať a pochváliť, a beží zase preč. Tie psíky sú hrozní beťári ."

To je práve ono. Ja si nie som istá či je správne psíka, keď sa vráti z role vyhrešiť - akože čo si dovolil odbehnúť alebo pochváliť, že ihneď na zavolanie prišiel (aby sa nebál vrátiť). Zatiaľ som ju vždy pochválila, pretože ihneď pribehla. Len v tom jednom prípade už sa sama chcela vrátiť ale pre dážď a vysokú kukuricu stratila orientáciu a keď sa dostala ďaleko, tak naše volanie nepočula.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

ludmilla Pozri príspevok
To sú hygienické podložky, tzv. inkontinenčné podložky, dostaneš ich kúpiť v lekárni a možno aj u veterinára ako podložky pod zvieratá.
Ďakujem, netušila som že sú na trhu. Ja som písala vo všeobecnosti iba ako zaujímavosť. Už dnes idem pohľadať ako vysoko aktuálnu potrebu.
Naposledy upravil korela : 31.07.10 at 02:59
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

korela Pozri príspevok
Ďakujem, netušila som že sú na trhu. Ja som písala vo všeobecnosti iba ako zaujímavosť. Už dnes idem pohľadať ako vysoko aktuálnu potrebu.
Ja som ich našej kúpila, bola to pre ňu výborná hračka, roztrhala každú jednu podložku na cimpr-campr, vyčúrala sa vedľa a čakala novú hračku Ešte mi tie podložky ostali, pošlem
Mesiac sme umývali, chválili ju keď sa vonku vyčúrala a potom jedného dňa prestala a už máme 3 mesiace čistúčko Vydrž, chce to len čas
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

To je práve ono. Ja si nie som istá či je správne psíka, keď sa vráti z role vyhrešiť - akože čo si dovolil odbehnúť alebo pochváliť, že ihneď na zavolanie prišiel (aby sa nebál vrátiť). Zatiaľ som ju vždy pochválila, pretože ihneď pribehla. Len v tom jednom prípade už sa sama chcela vrátiť ale pre dážď a vysokú kukuricu stratila orientáciu a keď sa dostala ďaleko, tak naše volanie nepočula.[/QUOTE]

Pre JaDo: Psíka treba vyhrešiť hneď keď neposlúchne, neskôr už nevie, za čo bol vyhrešený. Keď poslúchne, treba chváliť, majú to veľmi radi . Potom si to už zapamätá a príde si po pochvalu. To sú moje skúsenosti -amatéra chovateľa.
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

"ubka"
ďakujem za povzbudenie, môj Dany má l6 mesiacov. Čo sa týka výchovy, tak je to typický tvrdohlavý kokršpaniel. Niekedy poslúchne na slovo a niekedy zase vôbec. To jeho štekanie ma veľmi prekvapilo, keď sme pri jazere otvorili dvere na aute a vybehol von, tak sa rozštekal, že som bola z toho vyvalená. Bolo mu jedno, či sú to deti alebo dospelí na dekách. Inokedy na prechádzkach mi to nerobí.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
ubka Pozri príspevok
Myslím, že si správne odhadla, je to strach a vtedy ten štekot je zúrivý
staré príslovie, pes ktorý šteká, nehryzie je zrejme možné prirovnať teraz.
Myslím, že môžeš byť pokojná, prihovor sa mu a daj povel fuj ! Neviem, aký je starý Tvoj pes, ale psa treba naučiť, aby si nevšímal okoloidúcich ľudí ale aj psov.

...povel ""fuj""používam, ak pepsikoláč ňuchce pri niečom, čo nie je moc čisté..ale ak ňuchá ľudí, tak je lepšie naučiť havíka na povel ""nesmieš!!!"", aby sa niekto (človek) neurazil na slovo fuj, teda aby si nemyslel, že je náhodou nejaký podúroveň""" pre havíka...
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Plne suhlasim... Je to trosku zarazajuce ked si ide psik ku mne privoniat a pan povie "fuj!"... Aj my preto ucime "nesmies!".
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

pepsikova Pozri príspevok
...povel ""fuj""používam, ak pepsikoláč ňuchce pri niečom, čo nie je moc čisté..ale ak ňuchá ľudí, tak je lepšie naučiť havíka na povel ""nesmieš!!!"", aby sa niekto (človek) neurazil na slovo fuj, teda aby si nemyslel, že je náhodou nejaký podúroveň""" pre havíka...
Ja som raz dala Wendy povel Fuj!, keď k nám pribehol iný pes, bez vodidla, a jeho majiteľ sa na mňa vyrútil, že ako si to predstavujem, čo jeho psovi hovorím Fuj, veď on má čistokrvného a ja len bastarda...
No, bola by som si otvorila ústa, a zotrela ho, nech ma teda zažaluje za urážku na cti svojho psa, ale radšej som si zahryzla do jazyka. Nevedela som, "na čom fičí" (povedané slovníkom mojich detí, teda či nie je nadrogovaný) , či náhodou nemá v rifliach devinu, a či nepoštve svojho čistokrvného psa na môjho...a vyhýbam sa mu, ako len môžem.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dav Pozri príspevok
Ja som raz dala Wendy povel Fuj!, keď k nám pribehol iný pes, bez vodidla, a jeho majiteľ sa na mňa vyrútil, že ako si to predstavujem, čo jeho psovi hovorím Fuj, veď on má čistokrvného a ja len bastarda...
No, bola by som si otvorila ústa, a zotrela ho, nech ma teda zažaluje za urážku na cti svojho psa, ale radšej som si zahryzla do jazyka. Nevedela som, "na čom fičí" (povedané slovníkom mojich detí, teda či nie je nadrogovaný) , či náhodou nemá v rifliach devinu, a či nepoštve svojho čistokrvného psa na môjho...a vyhýbam sa mu, ako len môžem.
Keď pribehne k nášmu psovi cudzí pes, o ktorom neviem, ako zareaguje, dám môjmu povel zostaň alebo nechaj havka a poslúchne. Vrtí chvostom, ale stojí na mieste. Pritom hovorím, to je dobrý havko, dobrý. Môj pes je vtedy pokojný.
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Kvaka Pozri príspevok
Keď pribehne k nášmu psovi cudzí pes, o ktorom neviem, ako zareaguje, dám môjmu povel zostaň alebo nechaj havka a poslúchne. Vrtí chvostom, ale stojí na mieste. Pritom hovorím, to je dobrý havko, dobrý. Môj pes je vtedy pokojný.
Takto ucim aj ja nasho. Lenze s tym stekanim sa mi to nedari. Akonahle zbada toho jemu nesympatickeho, tak zacne brechat ako divy a ide mi voditko odtrhnut. Proste my vieme, ktorych psov nema rad a preto ich radsej obchadzame.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Môj hafan pozná a dodržiava takmer všetky povely, ale tie psíky, ktoré nemá rád pred stretom istím blokovaním vodítka na krátko. No, ale v nedeľu vodítko neposlúchlo, roztrhlo sa a Miník sa vrhol na protivníka rovnakého plemena. Jasnačka, že prehral, moncel ako fras a nasadené týždňové antibiotiká. No je to moje zlato.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať