Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
adi11 Pozri príspevok
Takto ucim aj ja nasho. Lenze s tym stekanim sa mi to nedari. Akonahle zbada toho jemu nesympatickeho, tak zacne brechat ako divy a ide mi voditko odtrhnut. Proste my vieme, ktorych psov nema rad a preto ich radsej obchadzame.
..


..mojuš, my obchádzame celú lúku, lebo keby náhodou aj na diaľku zbadá nejakého psa, tak pepsikoláč je schopný revať a nadávať na neho tak hlasno, že ľudia vybiehajú do okien, či náhodou niekoho nevraždia!!!...on nemá rád nikoho, Kikinu môže, ale tiež si len vymenia esemesku a idú po svojom..no a keďže sa nám na sídlisku premnožili malé psíky a šteniatka, čo teda absolútne nie je partia pre môjho psa, musela som ho naučiť,že šteniatko od susedov je ""bábetko""...a pri povele ""to je bábetko..dávaj pozor""", to by ste videli, ako chudák pepsikoláč trpí-ale vydrží, ani sa nehne, pokiaľ sa malé poobšmieta..vyslovene trpí...a tvári sa náramne pyšno, keď ho pániček od toho bábetka pochváli, aký je on vychovaný ...ale inak môžeme prejsť aj celú dedinu a remienok a vodítko nepotrebujeme..
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
jozka56 Pozri príspevok
Môj hafan pozná a dodržiava takmer všetky povely, ale tie psíky, ktoré nemá rád pred stretom istím blokovaním vodítka na krátko. No, ale v nedeľu vodítko neposlúchlo, roztrhlo sa a Miník sa vrhol na protivníka rovnakého plemena. Jasnačka, že prehral, moncel ako fras a nasadené týždňové antibiotiká. No je to moje zlato.
..

mojuš, pre Miníka to bol potenciálny nepriateľ, čo keby si náhodou chcel opantať jeho paničku?..šak si musí brániť svoje!!..zlatučký...
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

ešteže tá moja je hrdinka len za bránou svojho domu
4 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kamaratka zavesila tento odkaz na FB, tak davam info aj sem...

Ak by niekto chcel šteniatko maďarskej vyžle, môžete sa informovať na
bodabarbara89@gmail.com. majú len 2 týždne, Umrela im mamina a je ich 16ks. Sú zadarmo... ak by ste mohli, pošlite info aj ďalej




ps: davnejsie som dala odkaz na americkeho kokra cierneho, kt. hladali domov, tak uz ma novu milujucu rodinu
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

andreaS Pozri príspevok
kamaratka zavesila tento odkaz na FB, tak davam info aj sem...

Ak by niekto chcel šteniatko maďarskej vyžle, môžete sa informovať na
bodabarbara89@gmail.com. majú len 2 týždne, Umrela im mamina a je ich 16ks. Sú zadarmo... ak by ste mohli, pošlite info aj ďalej




ps: davnejsie som dala odkaz na americkeho kokra cierneho, kt. hladali domov, tak uz ma novu milujucu rodinu
Sú to krásne ,vznešené psíky. Dva týždne sa mi zdá veľmi málo na prežitie bez maminy. Myslíte, že sa to dá? Máte niekto skúsenosti?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kamaratka vypiplala dve steniatka od narodenia, lebo ich mamina odmietla... ale to mala "len" 2 ... je to narocne, ale oplatilo sa a laska sa jej teraz vracia niekolkonasobne

chce to niekoho, kto si nato nielen trufa, ale aj tomu rozumie... a zaroven si moze dovolit byt s drobcom nonstop aspon 2 mesiace... aj ked prvy mesiac je asi najdolezitejsi...

kazdopadne verim, ze sa najdu dobri ludia a tito drobcekovia dorastu na to nadherne plemeno...
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

andreaS Pozri príspevok
kamaratka zavesila tento odkaz na FB, tak davam info aj sem...

Ak by niekto chcel šteniatko maďarskej vyžle, môžete sa informovať na
bodabarbara89@gmail.com. majú len 2 týždne, Umrela im mamina a je ich 16ks. Sú zadarmo... ak by ste mohli, pošlite info aj ďalej
Adi, to sú strašne malinké psíky, nech sa Vám podarí ich zachrániť, držím palce
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kvaka Pozri príspevok
Keď pribehne k nášmu psovi cudzí pes, o ktorom neviem, ako zareaguje, dám môjmu povel zostaň alebo nechaj havka a poslúchne. Vrtí chvostom, ale stojí na mieste. Pritom hovorím, to je dobrý havko, dobrý. Môj pes je vtedy pokojný.
My sa zatiaľ učíme základné povely, retriever je tvrdohlavý psík, niekedy poslúcha úplne na jedničku, inokedy vôbec. Psíkov si moc nevšíma, ale miluje ľudí,hlavne malé deti, nedaj bože, aby sa jej niekto prihovoril Až si ucvrkne od šťastia a ide sa zblázniť od radosti a vtedy je absolútne neovládateľná, neviem či sa nám podarí naučiť ju, aby si ľudí nevšímala
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

truch Pozri príspevok
My sa zatiaľ učíme základné povely, retriever je tvrdohlavý psík, niekedy poslúcha úplne na jedničku, inokedy vôbec. Psíkov si moc nevšíma, ale miluje ľudí,hlavne malé deti, nedaj bože, aby sa jej niekto prihovoril Až si ucvrkne od šťastia a ide sa zblázniť od radosti a vtedy je absolútne neovládateľná, neviem či sa nám podarí naučiť ju, aby si ľudí nevšímala
Poznám to tiež, je to ťažké, môj havko je ako z divých vajec, základné povely sa snažíme učiť už rok, je to kríženec špringeršpaniela, takže vonku je nevyspytateľný. A nepoznám jeho minulosť. Ten povel, zostaň a nechaj havka je pre nás dôležitý, on miluje všetkých, ľudí aj psov, od každého sa nechá pohladiť, ku každému sa tulká, ale stalo sa, že po jeho príchode k nám ho sídliskový "samec" už 4x napadol, bez náhubku, aj s náhubkom, bolo to na infarkt, takže jemu sa vyhýbame a podobných obchádzame. Najradšej sme ale na chalupe. Pri cvičení psa ma však brzdí naša psica, ktorá má cez 14 rokov a keď čokoľvek začnem, šteká po mne, no a keďže už prežíva zrejme posledné mesiace, možno ešte roky, nechcem ju zbytočne trápiť, veď ona bola u nás od troch mesiacov a nového psa už vyše roka akceptuje, aj keď spočiatku žiarlila.
1 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Načali ste veľmi dobrú tému. Je veľmi dôležité, aby pes zvládal základy poslušnosti. Ak nie sme schopný zvládnuť základný výcvik, je dobré investovať a zveriť ho odborníkovi, resp. viesť výcvik pod jeho vedením. Výhodou je, ak máte v blízkosti "cvičák".
Ak nie, veľa dobrých rád týkajúcich sa aj výcviku, nájdete na http://www.dogforum.sk/.
3 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Veľa majiteľov psov robí chybu v tom, že sa správa k hafanovi ako k človeku. Myslia si, že výcvikom psa trápia - a dokonca som sa stretol s osúdením, keď som bol na môjho 45 kg hafana "tvrdší".
Bežne sa na prechádzkach so psom stretávam s majiteľmi, ktorí nemajú ani "šajn" o výcviku, o povahe svoho hafana, ... a teraz sa na mňa majitelia malých plemien možno nahnevajú, ale väčšinou sú to práve tí najnevychovanejší psíci.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Manžel sa ujal úlohy cvičiteľa/má skúsenosti s výcvikom/. Každý deň sa jej trpezlivo venuje. Zvládla už povely k nohe, ku mne, sadni, ľahni, ostaň, prines, aportuje veľmi rada. Mám z nej veľkú radosť, lebo viem, že čo sa za mladi naučí to jej už zostane navždy.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jaros5 Pozri príspevok
Načali ste veľmi dobrú tému. Je veľmi dôležité, aby pes zvládal základy poslušnosti. Ak nie sme schopný zvládnuť základný výcvik, je dobré investovať a zveriť ho odborníkovi, resp. viesť výcvik pod jeho vedením. Výhodou je, ak máte v blízkosti "cvičák".
Ak nie, veľa dobrých rád týkajúcich sa aj výcviku, nájdete na http://www.dogforum.sk/.
náš labroš keď bol malý tak tiež s ním môj chlap absolvoval 1/2 ročný kurz-základný, bolo to fajn stretával sa tam s rôznymi psami čo nie je na škodu, zvládol to v podohe, ale aj tak mu zostal jeden problém a to, že sme ho nemohli venčiť "na voľno" pretože za fenou prebehol aj cez cestu a raz dokonca dostal malý "ťukes" od auta ale bez ujmy na voľno ho vždy venčil iba môj chlap jeho vždy najviac poslúchal a aj z neho je najviac "hotový" asi vie že je vedúci domácej smečky ja som začala s venčením na voľno cca. teraz v júny , celkom som úspečná keď je na blízku iný pes tak buď mu poviem "nesmieš" a on poslúchne alebo aj keď odbehne a zavolám ho tak sa pekne vráti no tak ale už má 7r. problém s majiteľmi malých a veľa krát jedovatých-zakomlexovaných psov je aj v tom, že absolutne namajú "šajn" o povahách iných plemien. ja idem po vonku s mojim "ľudomilom" a oni si berú svojich "podpazušníkov" na ruky čo skôr pokúše ich pes môjho ako naopak ja cvičák odporúčam
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...inak je milé keď náš-váš hafan, vie ako sa voláte a podľa mena vie koho má hladať alebo keď poroznáša hračky pobyte a ja mu poviem, že "upratuj" a on si to poupratuje do svojej izby a potom klasické slová na ktoré reaguje papina, "kde máš vodičku" piškotka, "ideme von"?, dcére ho naučila "daj pusu". no najlepšie je keď mu idem čistiť uši to sa plíži po milimetroch
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

musim suhlasit s predchadzajucimi prispevkami ohladom nevychovanych malych uvrestanych chlpacov...

psik bude taky ako si ho vychovame... a ked niekto dovoli stekat psovi, tak to bude robit stale... a bohuzial byvam na sidlisku, kt. je tymito malymi kriklunmi posiate... napr. naposledny vrestali dvaja yorkovia a civava asi do polnoci, co ich majitelia nechali doma... alebo vedla bigl, kt. zatvaraju na balkon, tak sa zabava zavijanim na okolie...

nemam az takych velkych psikov ako je labrador, nase su asi polovicne, ale stale su o dost vacsie ako yorkovia a mne to je totalne smiesne ako si ich zakazdym beru na ruky... nikdy si neodpustim poznamku, pozor, mame pitbulov a toho vasho skrekluna zozeru na druhu stranu mi to je luto, ze ich takto beru na ruky a nedovolia im socializovat sa s inymi psikmi... potom sa cuduju, ze vzajomne sa psy nemusia...

akurat mam trosku problem s vycvikom nasho mladsieho... je to strasne tvrdohlava povaha... oproti starsiemu uplny opak... aj ked ani starsi neni tip top vychovany, nemam odvahu pustat ho navolno pokial nie sme v uzatvorenom priestore... a ani to zrejme neurobim, lebo byvame pri velmi rusnej ceste a obavam sa, ze mi vybehne na cestu a to riskovat nechcem... no ale s krpcom sme zacali intenzivnejsie cvicit a uz sa to trosku lepsi... ale potrebovala by som pomoc skusenejsich ako na neho...

zato labrador mojich rodicov je super vychovany... a to napriek tomu, ze dovtedy nemali skusenost so psami a vychovali ho samy!!! zrovna ho strazime a vcera som isla vencit spolu s muzom... chodia dalej ku potoku, kde je taka mala zatoka a rano aj vecer si tam pes musi zaplavat... tak som ho konecne vcera videla v akcii... fantasticky pohlad... muz mu hodi aport a on sa rozbehne do vody a este z vody vyskoci a hodi sa do hlbokej vody... dnes to chcem natocit
3 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

lujza.j Pozri príspevok
...inak je milé keď náš-váš hafan, vie ako sa voláte a podľa mena vie koho má hladať alebo keď poroznáša hračky pobyte a ja mu poviem, že "upratuj" a on si to poupratuje do svojej izby a potom klasické slová na ktoré reaguje papina, "kde máš vodičku" piškotka, "ideme von"?, dcére ho naučila "daj pusu". no najlepšie je keď mu idem čistiť uši to sa plíži po milimetroch
u nas tiez reaguju na mena... "dame papat?" ... piskotka je snad posvatne slovo a starsi vie "spievat" (tak natenko zavija aj s melodiou) a mladsi "daj pusinku" (oblizne ucho)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andreaS, hovoríš mi z duše mňa sa minule jedna pani opýtala, keď som venčila, že či nekúše a ja že kto? slepecký pes? je pravda uštekancov sú plné sídliská, tiež som mala minule výmenu názorov v pani, ktorej som odporučila nech dá svojemu psovi kočík, pretože bol v takom štekačom amoku, že som myslela že chytí astmatický záchvat a náš labroš nič ani malilinký štek, len jej psa išlo rozdrapiť
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andreaS Pozri príspevok
u nas tiez reaguju na mena... "dame papat?" ... piskotka je snad posvatne slovo a starsi vie "spievat" (tak natenko zavija aj s melodiou) a mladsi "daj pusinku" (oblizne ucho)
toto všetko je také strašne milučké od nich
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
A to ešte keď sa začne labrador potápať...
Labradorka rodičov mi takto postupne vynášala kamienky... vždy sa stratila pod vodou na pár sekúnd a vynorila sa niekde úplne inde
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

potápanie? no tak to musí byť niečo je smiešne keď náš si to "užije" v obrovskej mláke-blatovej po veľkom daždi, vtedy to ako keby bol niekto inýneskutočne si to úžíva a potom si to užívame my s ním vo vani
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať