Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

andreaS Pozri príspevok
isto mas na mysli tyzden a nie mesiac ........
... jééééééééééé ďakujem za opravu -jasné, že týždeň !!!

Opravím aj v pôvodnom príspevku - neznesiem pocit, že som napísal takú blbosť ...
Naposledy upravil jaros5 : 24.08.10 at 08:16
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jaros5: nevadiii... pochopili to isto vsetci nemaj strach...
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

andreaS Pozri príspevok
isto mas na mysli tyzden a nie mesiac

nas klub am.kokrov ma v stanovach, ze steniatko na odber musi mat aspon 49 dni... ale aj tak je to vzdy indi-vindi... a ked ostane aj dlhsie, je to lepsie, lebo ziska lepsiu socializaciu a aj socialne navyky...

a napriklad moj starsi je velmi citlivy na zmenu stravy... okamzite hnackuje... preto som velmi dlho verna jedinej znacke granul...
Andrejka o aký klub kokrov ide ? Môžeš mi napísať viacej ?
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
verkaz Pozri príspevok
Andrejka o aký klub kokrov ide ? Môžeš mi napísať viacej ?
Myslím, že ide o Americký kokeršpaniel klub SR
www.amcock.alconet.sk/
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

verkaz: tak ako pise mirpo... vsetko o klube najdes na uvedenej stranke... v tom klube musim byt, pokial chcem mat chovneho psa... to znamena, ze moj pes ma preukaz povodu a chodime na sutaze... a ked splnim podmienky chovnosti, tak bude chovny jedinec a stenata po mojom psovi budu mat preukaz povodu... musime absolvovat aj raz rocne vysetrenie ocneho pozadia...

takto obdobne funguje kazdy jeden klub chovatelov jednotlivych plemien...
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ďakujem mirpo aj Andrejka
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Rada by som sa spýtala koľko stojí nemecký ovčiak čistokrvný, aj bez PP. Taktiež na koľko vyjde jeho strava mesačne. Normálna, bez stejkov. Ďakujem.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Korela, len chcem pripomenut, ze cistokrvny pes, nikdy nie je bPP. Cistokrvne su len psy s rodokmenom.
No kolko stoji strava? asi sa to neda takto specifikovat. ved je rozdiel, ci je varena strava, BARF, pripadne granulovana.

takze ku bisonke este aj velke plemeno? ved mate este ineho psika nie? nejaku staru sucku.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya1: velky suhlas... neznasam inzeraty typu "predam cistokrvne steniatka rasy xy bez PP" ... ako chce dokazat tu cistokrvnost? ze tvrdi ze rodicia maju PP? a preco teda nie su uchovneni a stenata nemaju tiez PP??? pretoze je to velke klamstvo o rodicoch s PP!!!

aj cistokrvny pes s PP sa da kupit za dobru cenu... uz som to pisala x-krat... vzdy sa najde z vrhu psik, kt. nesplna kriteria na vystavy a je jednoznacne vhodny "na gauc" a preto ho chovatel nemoze ponukat za cenu vystavneho jedinca vhodneho na dalsi chov...

a jedno z takych kriterii su zuby... pes moze mat nadhernu stavbu kostry, spravnu farbu, mnozstvo srsti ale ked nema dobre zuby, tak z neho chovny jedinec nebude...

ps: musim sa pochvalit s velkym uspechom na vystave z BA konanej minuly vikend... podarilo sa nam urobit junior sampionat za vikend a v sobotu sme vyhrali 8. skupinu FCI (titul sa vola BIG alebo BOG) a postupili sme medzi 10 naj psov zo soboty a sutazili o vitaza sobotnajsej vystavy... taky velky uspech na prvej sutazi v kategorii mladych som veru necakala
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Andrejka blahoželám, musíš mať zo svojich miláčikov veľkú radosť.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem, pripajam par foto

1. moj bailey

2. do zaberu sa nam dostal iny zvedavy kokrik a zlava doprava ide bejlove sestra zara, bailey

3. prve tri trofeje su nase, ta najvacsia je z toho velkeho uspechu, dalsie dve su zarkine a posledna je spolocna za najkrajsi par na klubovej vystave veeeeeeelmi sa tesime z tohto uspechu
bejlo.jpg  
papulky.jpg  
trofeje.jpg  
1/1
7 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Krásne, krásne, krásne
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1 Pozri príspevok
Korela, len chcem pripomenut, ze cistokrvny pes, nikdy nie je bPP. Cistokrvne su len psy s rodokmenom.
No kolko stoji strava? asi sa to neda takto specifikovat. ved je rozdiel, ci je varena strava, BARF, pripadne granulovana.

takze ku bisonke este aj velke plemeno? ved mate este ineho psika nie? nejaku staru sucku.
Počas svojho života sme mali dvoch vlčiakov s PP, vyberali sme si sami z chovnej stanice, povahovo boli veľmi rozdielni. Teraz nám nezáleží na čistokrvnosti, ale tiež neuvažujem ani o psíkovi z útulku. Jediné kritérium by malo byť splnené, aby to bol strážny pes. A nakoľko toto plemeno poznám, zdá sa mi výber najprijateľnejší. Ako píšete, sučka je stará. A bišónik je bytový psík.
Nepotrebujeme výstavného psa. Už sme nemali v pláne veľkého psa, ale okolnosti...
Bišónka sa na svoje tri mesiace zachovala exelentne.
Ďakujem za odpoveď. Len som chcela najmä vedieť, aký je cenový rozdiel s a bez PP.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som len upozornila na slovnu formulaciu CISTOKRVNY bPP. inak, je to vec kazdeho, ako sa rozhodne, ale musim podotknut, ze PP u psa nesluzi len na vystavnu cinnost, ale prave zarucuje tu cistokrvnost psa.
Pes s PP nemusi byt zaroven aj vystavnym psom.Zelam dobry vyber a ceny psov bPP su v inzeratoch na bazosi vo velkom mnozstve.Su tam psy aj s PP.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem kočky

korela: presne ako pise alaya, PP neznamena vystavy... ide len o to, ze pes bude toho plemena ake chces

a s tou povahou je to ako u ludi... je velmi zlozite najst dvoch psov s rovnakou povahou... ja mam dvoch a starsi je velky kludas, "salamista" a mlady je divoch, zive striebro, na psa velmi liskajuci sa a vsade musi byt prvy... a kedze mam vela kamaratok so psami, tak by som mohla pokracovat o dalsich povahovych crtach... jedna moja kamaratka ma 4 feny a kazda je opat ina... ma aj mamu s dcerou, su si podobne ale dcera ma lepsiu povahu ako mama a chovatel by ti mal vediet vybrat psa podla toho naco ho potrebujes
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Mala som to potešenie stretnúť sa s Andreou na výstave, vidieť Bejla naživo a pozrieť aj trofeje. Ozaj je to krásny chlpáčik.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela Pozri príspevok
Rada by som sa spýtala koľko stojí nemecký ovčiak čistokrvný, aj bez PP. Taktiež na koľko vyjde jeho strava mesačne. Normálna, bez stejkov. Ďakujem.
Ja som tam dala do vety čiarku, ...čistokrvný, aj bez PP. Mne sa to javilo logicky zrozumiteľné. Neuviedla som...čistokrvný aj bez PP.
Najznámejší je asi výrok vety z rozsudku - omilostiť nemožno, obesiť alebo omilostiť, nemožno obesiť.
Už sme si pozreli zdroje.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jeeeej mirka to je mileee!!! tiez som ta rada videla aj s angie akurat ze na vystavach je velky frmol a nemohli sme viac pokecat... idealny cas je 12-15.00 kedy cakame na zaverecky tesim sa na teba nabuduce
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Dobry den. Prosim o radu. Ako riešite prechladnutie psika.Našej havine tečie z nošteka aj dycha tak ,,chraplavo,,myslim že je prechladena,zatial to nechcem riešit cez veterinara,ak ma niekto skusenosti tak uvitam a vopred dakujem...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Zdravím všetkých psíčkarov Konečne dnes v noci, naša Angie spala v búde. Už som si myslela, že tam nikdy nevlezie, trvalo jej to mesiac a nepomáhalo nič ani piškóty, ani jej deka. Musela si na to prísť sama, možno pomohlo, že sa ochladilo.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať